Pesak za macke

Uglavnom biram onaj koji mi je povoljan (novcano, po nacinu zgrudvavanja, trajanja...). Ako mi je hitno (tj. mojim macama :lol:) onda izbor peska pravim u prodavnici koja je blizu i ima relativno pristojne cene.

Najcesce sam zadovoljna izborom. Obicno kupujem nesto vece kolicine jer 10 kg upotrebim za otprilike 5-7 dana (mislim da sam ti dobro rekla utrosak).

Trenutno sam vezana za 2 proizvodjaca, a kad nisam u prilici da kupim uobicajeno, onda imam i rezervne varijante.
 
Poslednja izmena:
Pošto živim u kući, moje mačke nuždu obavljaju napolje. :)

Ne preporučujem strugotinu ili sitno cepkane novine jer ne neutrališu mirise, mogu biti izvor zaraze.

Kada je reč o posipu, na tržištu ima raznih vrsta i sami ćete brzo utvrditi koji je najkvalitetniji.
Imajte na umu da se, u nekim retkim slučajevima, može desiti da mačka bude alergična na neku vrstu posipa.
Najbolje je da posude za posip budu metalne ili plastične sa vertikalnim ivicama, ne višim od petnaestak centimetara.
 
U pocetku druzenja sa macama koristila sam obican pesak koji sam dovlacila sa obala Save/Dunava.

Bilo je to veliko kilavljenje + ne mogu se eliminisati neprijatni mirisi osim ako posle svake nuzde ne menjas citav pesak+ nije iskljuceno da u taj pesak (i pre uzimanja) neka zivotinja nije obavila nuzdu (izvor zaraze) + treba doneti kofe pune peska busom ili kolima (trosak benzina, akanje vozaca :roll:).

Odavno sam napustila tu varijantu (nadam se da necu biti u nekoj novcanoj krizi pa da moram da se vratim na staro) i presla na posip. Jeste da kosta, ali sve oko zivotinja kosta (kao i ostalo u zivotu), tako da ako ih vec imam - trudim se da pruzim najbolje sto mogu, ali vodim racuna da budem racionalna u izboru, jer je zivot sve skuplji i tezi u svakom pogledu.
 
Poslednja izmena:
Ja od pre nedelju dana imam mače, ali nisam znala za taj posip pa koristim običan pesak, ali je čist.
Stvarno ne znam ništa o tome ..... Mače sam neplanirano usvojila, našla sam ga dok sam šetala po nekim njivama, maleno, a nisam ni morala da ga učim da vrši nuždu u pesku, samo je znalo, baš sam se prijatno iznenadila.
 
Eto, navela sam ti moje varijante. Razne mogucnosti postoje, neke bolje neke losije, a ti ces najbolje proceniti sta ti je najbolje ciniti. Srecno sa macom :).

Da, mace brzo kapiraju gde se vrsi nuzda. Sjajne su :).
 
500 din 10 kgr?

Da. Na slovo N se zove, ne znam tačan naziv.

Ja od pre nedelju dana imam mače, ali nisam znala za taj posip pa koristim običan pesak, ali je čist.
Stvarno ne znam ništa o tome ..... Mače sam neplanirano usvojila, našla sam ga dok sam šetala po nekim njivama, maleno, a nisam ni morala da ga učim da vrši nuždu u pesku, samo je znalo, baš sam se prijatno iznenadila.

Ne preporučujem pesak. Ne neutrališe neprijatne mirise i može da izazove zaraze.
 
Poslednja izmena:
Posuda za pesak moje macke stoji u kupatilu pa cesto se u celoj kuci oseca neprijatan miris. Probala sam sa mirisljavim peskom ali ne pomaze. Svakog dana menjam celu kolicinu peska, a nekada i vise puta i redovno perem posudu, i dalje se oseca. Na terasu ne smem da stavim pesak a kad ga setam po napolju, ceka da dodjemo kuci da obavi ono sto je mogao i napolju. Cula sam za neke kristale ali kazu da su skupi a ja bas i nisam u zavidnoj finansiskoj situaciji (ostala sam bez posla).
 
Dok ne stanes malo na noge, finansijski, snalazi se najbolje sto umes.

Pesak kad uzimas biraj da su vece gomile, tek nacet, gradilista ili peskare/sljunkare pored reka, na pr.

Da, moze da pokupi zarazu, kao sto si vec videla iznad u par komentara pa i to imaj u vidu. Ne mora da se desi, ali obrati paznju na mace.

Preostaje ti cesto ciscenje i pranje posude i cesta promena peska, kao sto si i sama napisala.
 
Pre sam probala Sinjor Gato... katastrofa... pretvara se u blato nakon nužde...
Probala Oscar... nema prijatan mioiris :) .. i ne spada u grudvajuće, znači odmah se ceo zagadi...
Probala Bo-Bo pesak... kad maca piški, zabetonira se za dno posude...
I sad kupujem Bento, 320 din 5 kg, ali oni moji to potroše za tren oka!!
 
Gde se može nabaviti taj pesak?
ja ću čitavo bogatstvo potrošiti na "Bento" :(
Više trošim na pesak nego na hranu, maltene, pošto su ovi moji ljubimci visokoproduktivni :lol: .
Već razmišljam o očajničkim potezima tipa šljunkara :lol:

I ja vise trosim na pesak nego na hranu i hvata me panika da mozda sutra necu imati da ga kupim:sad2:
 

Back
Top