Шта бива са бићем човечијим?

Omen:
Šta biva sa BIĆEM čovečijim nakon UPOKOJENJA!!!? :shock: (i još jednom... ŠOKIRANA sam!)
Prvo... BIĆE je bitnost, smisao, suština... Biće se ne da upokojiti! Upokojenje je FIZIČKA SMRT i samo TELO čovečije može umreti!
Totalno pogrešan polaz!
Svaka diskusija na temelju ovoga je besmislena!

Полако... не пени... Упокојење је чин биолошке смрти човека, и питање је шта се дешава са бићем човечијим након тог догађаја. Нико није спомињао да се "биће упокојава". Дакле, пажљивије читање води у смањење непотребне пене, и врло вероватно у плодоноснију дискусију. :roll:
 
Pa, gde ti ovde vidiš penu! :D Samo talasi... ILI ti misliš na ovu od Amstela!? :roll: Nebitno...
Ne čitam ja nepažljivo, nego ti pišeš nepažljivo, nedovoljno određeno! Ako si TO hteo da pitaš, što sad kažeš, trebalo je da napišeš: "Šta biva sa bićem čovečijim nakon upokojenja njegovog tela?"
I to bi bilo dovoljno za diskusiju!
Ovo, pod 1, 2, 3 i dakle? su opcije date vrlo proizvoljno i prilično sugestivno, ali evo...
1. BIĆE sigurno ne nestaje kao da ga nikada nije ni bilo - ukoliko je to biće onog, rekla bih, srećnika koji je iskusio samo fizičku smrt.
2. Ovo je vrlo diskutabilno... Čija su ovo sećanja u zagradi? BIĆE ne sme da opstaje u nečijem sećanju, jer bi time bilo ovisno od egzistencije tog "nekog". To što vidimo da ga ima u nečijem sećanju je samo odraz BIĆA u ogledalu druge duše, koja mu niti šta može uzeti, niti dodati. BIĆE je neomeđeno, posebno ne nepouzdanim sećanjem.
3. Čovečje BIĆE opstaje u svojoj punoći? Ako misliš na sveopštu vantelesnu energiju kojoj se pridružuje... čak i tada je to sasvim nov kvalitet!
Ne bih mogla da se izjasnim ni za jednu od ponuđenih opcija.
 
А изван тих опција ниси у стању да оперишеш... А на почетку се буниш што су опције уопште и понуђене. Из свега се да закључити да на ову тему не би имала ништа ни да напишеш да није било понуђених опција. :lol:
 
MaranAta:
А изван тих опција ниси у стању да оперишеш...
Ako je ovo tvrdnja... nemam komentar, sem da te uputim da još jednom pročitaš šta sam napisala kao odgovor na tvoju autorsku nedoumicu!
Ako je pitanje... moj odgovor je: DA, ja jesam u stanju i ti to očigledno znaš!
А на почетку се буниш што су опције уопште и понуђене.
Pa, ako smatraš bundžijskim to što sam komentarisala tvoj uvodni post... Ipak, poštujem autora teme na koju dođem i njegova "pravila", a tvoja su bila u vidu izjašnjavanja u okviru ponuđenih opcija. Nijedna mi ne odgovara, ali sam OBRAZLOŽILA zašto.
Из свега се да закључити да на ову тему не би имала ништа ни да напишеш да није било понуђених опција. :lol:
Na ovu temu, ovako kako je postavljena - postoji mnogo toga što bih mogla da napišem, ali si ti jako negostoljubiv domaćin... te - hvala lepo!
 
MaranAta:
... након упокојења:

1. Нестаје као да га никад није ни било.
2. Опстаје у неком другом облику (сећања).
3. Опстаје у својој пуноћи.

Дакле? :roll:
Kako moze da nestane ko da ga nije bilo?..Video sam lobanju staru 200godina.....imala je sve zdrave zube.... :roll: a da ne pricamo o duhu...
...secanje....hm...suvise tanko da neko tu opstane....Moze opstati u nekoj knjizi..opisan,ili po njemu nazvano nesto.....
....a da opstaje u svojoj punoci? :shock: Uz najbolju volju ne razumem...

PS Kad nemas ideju za temu....pa nemoras je otvarati...I pokusaj da smanjis citate....svi mi mozemo (ili skoro svi) da otvorimo bibliju kod kuce,nego pisi malo iz svoje glave.....ono sto je tvoje misljenje...ili se na to nema pravo?
 
MaranAta:
Крагујевчанка је нашла изговор, а бегунац лупа о некаквим "цитатима" којих на овој теми нигде нема... :roll:


Још неко има мишљење? :?
:shock: Lupa?A kako ne procita u Bibliji da postoji ljubav prema bliznjima?....razmisli sam ....u zadnje vreme si postao licemeran :wink:
 
setih se jednog sna. sanjao sam kako niz ulicu ide velika grupa ljudi u tisini. bilo je tu muskaraca, zena, dece. svi su nekako bili u boji bronze i bez price i zveke hodali su u tisini. po izgledu i odeci
delovali su kao da dolaze iz vremena od pre jedno 1000 ili vise godina od danas.

kasnije na javi, u analizi sna, shvatih da ta ulica vodi na gradsko groblje, i da su ti ljudi zapravo preko 1000 godina mrtvi.takodje, njihov izgled nije vidjen s televizije i slicno, vec mislim da mi je u san doslo nesto drevno iz dubina kolektivne psihe. jos uvek se jezim neobicne atmosfere, i njihovih cudesnih ali pobedjenih lica.

ako postoje momenti zivih zapisa nasih predaka u genima vrste, mora da je jeziv taj vid postojanja, gde postojis povremeno, samo u odnosu na neciju svest nekog trenutno zivog a ne i sam za sebe .........

sve mi se cini da je to objasnjenje za pojavu duhova, tj onih sto herojski zamakoshe s one strane ponora smrti....
 
Идемо редом...

Бегунац: Хвала на комплименту.

Маргот: Мислиш на полувремену фудбалских утакмица?

Омен: Изговор да ескивира одговор.

Типкарош: Проучи онтологију.

Случајни облак: Превише гледаш холивудске филмове.

Казанова: Написмено пуномоћ молићу лепо...

8)
 
random_cloud_form:
setih se jednog sna. sanjao sam kako niz ulicu ide velika grupa ljudi u tisini. bilo je tu muskaraca, zena, dece. svi su nekako bili u boji bronze i bez price i zveke hodali su u tisini. po izgledu i odeci
delovali su kao da dolaze iz vremena od pre jedno 1000 ili vise godina od danas.

kasnije na javi, u analizi sna, shvatih da ta ulica vodi na gradsko groblje, i da su ti ljudi zapravo preko 1000 godina mrtvi.takodje, njihov izgled nije vidjen s televizije i slicno, vec mislim da mi je u san doslo nesto drevno iz dubina kolektivne psihe. jos uvek se jezim neobicne atmosfere, i njihovih cudesnih ali pobedjenih lica.

ako postoje momenti zivih zapisa nasih predaka u genima vrste, mora da je jeziv taj vid postojanja, gde postojis povremeno, samo u odnosu na neciju svest nekog trenutno zivog a ne i sam za sebe .........

sve mi se cini da je to objasnjenje za pojavu duhova, tj onih sto herojski zamakoshe s one strane ponora smrti....


Super je. 8)
 
MaranAta:
... након упокојења:

1. Нестаје као да га никад није ни било.
2. Опстаје у неком другом облику (сећања).
3. Опстаје у својој пуноћи.

Дакле? :roll:

opstaje u obliku secanja, dela, misli, zapisanih, nezapisanih, dogadjaja ...........

leonardo da vinci i mikelandjelo opstaju i dan danas u vidu njihovog racionalnog, humanistichkog duha koji vidimo i osecamo u mona lizi ili trgu kampidoljo, svejedno ... duhu koji na primer neki jasno osecaju i kojima daje dobar primer.

uzgred, nasmeja me slatko sa "opstaje u svojoj punoci" :D .......
 

Back
Top