Opusteno...

Ukapirala sam da me baš super opušta ugranje klasičnih dečijih igara
plastelinom, bojenje, igrice na kompu, spuštanje autića niz garažu, neprevaziđeno slaganje kocki, takođe i žmurke i šutiranje lopte :aha:
 
kafa + forum
kafa + film
kafa + čokolada
kafa '+ neki kolač
šetnja + kafa na terasi kafića
vožnja biciklom....

joj superrrrrr

:)

toliko jednostavnih stvari za uzivanje...blago tebi!

meni nikako ne uspeva da se opustim skroz i da budem posvecena tome 100%..da uzivam u tome sto sam opustena...stalno ocekujem neki problem koji ce da me zaskoci iz nekog skrivenog kutka moje podsvesti ili iz neskrivenog kutka mog trenutnog zivota....
 
kafa + forum
kafa + film
kafa + čokolada
kafa '+ neki kolač
šetnja + kafa na terasi kafića
vožnja biciklom....

a da probaš sa kaficom, možda te opusti :D



Mene knjiga, ali zaista, čupanje obrva - ne znam zašto ali kad uzmem pincetu i krenem da ih čupkam totalna nirvana. Nekad me opušta ribanje kade :rumenko: - nema džak za udaranje pa valjda tu izbacim svi negativnu energiju...

Naravno razgovor sa drugaricama, i kad se sćućurim uz njega :roll:
 
joj superrrrrr

:)

toliko jednostavnih stvari za uzivanje...blago tebi!

meni nikako ne uspeva da se opustim skroz i da budem posvecena tome 100%..da uzivam u tome sto sam opustena...stalno ocekujem neki problem koji ce da me zaskoci iz nekog skrivenog kutka moje podsvesti ili iz neskrivenog kutka mog trenutnog zivota....

Mozda je problem sto imas previse vremena za razmisljanje. Probaj da nadjes nesto sto ce te potpuno zaokupiti, sto ce ti odvratiti misli od stvarnosti i okruzenja i usmeriti ih na to nesto. Ja sam, na primer, jedno vreme bila potpuno zaokupljena igranjem sudokua. Probaj! :)
 
..ja sam od malena imala sposobnost da se
potpuno "ugasim" na pet (pogodnih) minuta i budem kao nova posle toga.. :)
..ne treba mi vreme, mesto, ritual, okruzenje..
..nemam pojma kako, zato i ne mogu da te posavetujem.. :)
..mislim da svi imamo tu sposobnost sa do nekih 18-19-20 godina i onda je zaboravimo.. :(
..ja nisam, poshto sam rano postala mama i bila mi je neophodna da ne skrenem.. :lol:
 
meni nikako ne uspeva da se opustim skroz i da budem posvecena tome 100%..da uzivam u tome sto sam opustena...stalno ocekujem neki problem koji ce da me zaskoci iz nekog skrivenog kutka moje podsvesti ili iz neskrivenog kutka mog trenutnog zivota....

I uvek tako?
Meni se stanje koje si opisala desi ponekad, u periodima kada imam puno obaveza... i tada, pošto se uverim da sam uradila sve što može da se uradi tog dana, i kada se završi radno vreme (ne moje, nego raznih ustanova i potencijalnih smarača), nešto popijem :) i opuštam se bar do jutra, dok ne počne novi radni dan... to je mislim stres, daleko mu lepa kuća...
 
ja se sve teze opustam u poslednje vreme
nekako me, sto kazes, tisti nesto sto nisam zavrsila/pocela:lol: ili sto znam da bi trebalo da uradim
al dobro me podseti da kupim neku mirisljavu so za potapanje u kadi:)
 
priroda, reka(kad može, makar ada) i šetnja sa psom kroz Banjičku šumu ili po Avali. Kad sam u baš velikom bedaku, ne u stresu ili gužvi, nego kad padnem, nemam snage, motiva i potonem, onda čitam neke moje, dečije knjige, a od kad se pojavio Hari Poter - to mi je zakon za beg od stvarnosti. Možda nekom zvuči čudno da žena u "najboljim godinama" čita knjige ove vrste, ali meni je to spas.
 
Ponekad me ništa ne može opustiti, kao sad :(

Inače, najviše mi pomaže druženje, razgovor sa ljudima i tako :D
I vreme koje provodim sa psom me opušta, naročito kad se igramo :D
 
kafa + forum
kafa + film
kafa + čokolada
kafa '+ neki kolač
šetnja + kafa na terasi kafića
vožnja biciklom....

+ kafa u termosu :zcepanje:

Tema - dok smo ziveli u stanu napunila bih kadu vodom i penom i uz laganu muziku tu provela min. pola sata :D
Ali sada imamo tus kabinu pa to otpada...Uglavnom skuvam sebi kaficu i uzmem nesto da prcitam :D
 
Poslednja izmena:
Uopšte mi ne zvuči čudno - i meni su ranije Bergman i Fasbinder bili zakon, a sad gledam Zlatni kompas i Zvezdanu prašinu :lol:

meni je isto ranije bilo opustajuce da citam i da gledam film...a onda je intenzivno pocelo da se desava...da prosto nemem toliko vremena da bih se posvetila tome dovoljno...nego sve nekako na preskok..taman se udubim....nesto me uznemiri i prekine iz spoljnog sveta...
 
..ja sam od malena imala sposobnost da se
potpuno "ugasim" na pet (pogodnih) minuta i budem kao nova posle toga.. :)
..ne treba mi vreme, mesto, ritual, okruzenje..
..nemam pojma kako, zato i ne mogu da te posavetujem.. :)
..mislim da svi imamo tu sposobnost sa do nekih 18-19-20 godina i onda je zaboravimo.. :(
..ja nisam, poshto sam rano postala mama i bila mi je neophodna da ne skrenem.. :lol:

imala sam nekad....
npr...to sam primenjivala dok sam studirala....

ucimucimucimucim..i onda sklopim oci 10 minuta i ne razmisljam ni o cemu.....i opet ucimucimucim...

sad ne ide...posto sam non stop medju ljudima, pa valjda smatram da je to nedekvatno ponasanje....

a to da ces da skrenes, ja za tebe ne brinem....a ni za sebe...desi se samo jednom...
:mrgreen:
 
Mozda je problem sto imas previse vremena za razmisljanje. Probaj da nadjes nesto sto ce te potpuno zaokupiti, sto ce ti odvratiti misli od stvarnosti i okruzenja i usmeriti ih na to nesto. Ja sam, na primer, jedno vreme bila potpuno zaokupljena igranjem sudokua. Probaj! :)

ranije me sve to zaokupljalo...a sada mi je sve to dosadno....imam vremena, tacno...ali previse sam na poslu..i onda ne uspevam da se organizujem valjano kasnije....za sve mi je malo vremena....ne znam...cudno je...
 
meni je isto ranije bilo opustajuce da citam i da gledam film...a onda je intenzivno pocelo da se desava...da prosto nemem toliko vremena da bih se posvetila tome dovoljno...nego sve nekako na preskok..taman se udubim....nesto me uznemiri i prekine iz spoljnog sveta...

Ja nemam problem sa koncentracijom, nego sa emotivno iscrpljujućim sadržajem - imam dosta svojih problema, ne mogu da gledam (bar ne često) tudje probleme, pa još pod lupom.

A iz ovoga što si napisala o svom stanju u ovih nekoliko postova sudim da si zrela za jedan rehabilitacioni boravak na pustom ostrvu :)
 

Back
Top