Prti Bee Gee - lifestyle

NevenaATW

Obećava
Poruka
58
Zašto 'lifestyle'? Zato što ne očekujem komentare tipa 'Prti do smrti', 'Prti 4 lajf' i slično jer se to podrazumjeva :manikir:. Htjela bih neku diskusiju, da vidim šta mislite o tome, o njima, o muzici prvenstveno ali i o tom živonom stilu.
Npr, mene muči jedno pitanje ali evo prvo kako je sve počelo. Prije pola godine sam počela da slušam Bad Copy što je za mene bila velika promjena s obzirom da sam prije slušala kao neki ozbiljniji rep (tj. svašta osim Prtija, BC, i te njihove (ex) ekipe). Tad sam uzela ponovo da poslušam Prti i da se raspitam oko Moskrijeve smrti. Kažm ponovo jer sam pokušavala prije, tj. poslušala sam ali nisam mogla svariti tu priču. U savkoj pjesmi samo gudra, meni je to bilo neshvatljivo. E sad, nakon nekog vremena, znači tražim na netu kako je umro Moskri i dođem opet na forum narkomanija.ba. Kažem opet jer sam i tu bila ranije i čitala njihove ispovjesti. Međutim ovaj put čitam to i uporedo slušam Prti Bee Gee. I šta se dešava? Nikako se ne podudaraju priče, nikako da steknem neki sveobuhvatan utisak o tom svijetu. Jer, kod njih je sve super, i one najteže situacije su prikazane kroz šalu i zajebanciju. Na forumu su ljudi koji se liječe od narkomanije i pričaju o svemu sa gađenjem i mukom. Moje pitanje sa početka je: da li je njima stvarno tako dobro kao što kažu ili zavaravaju i sebe i nas? Zar im se nakon toliko godina nije smučila droga, zar ne pomišljaju na skidanje? Ima li veze Moskrijeva smrt sa tim i kako? I na šta bi ličila muzika kad bi se sad odjednom skinuli sa dopa? To ne bi bio više Heroin rap, ne bi bio poseban. Što se mene tiče preči je život od muzike ali šta se dešava u njihovim glavama? Mutavo mi je ovako postavljati temu o ljudima i tako se petljati u njihove živote, nisu oni tolike face sad da ovakve stvari ne mogu uticati i na njih. Zato no hard feelings, evo ne mora se odnositi na njih, recite uopšte, šta mislite o tome, jeste li ikad razmišljali na taj način? Veliki dio naše omladine živi tako, ali svima se to zgadi prije ili kasnije, svi skontaju da su se zajebali. Možda ipak ne svi, to ne znam, zato mi ovo i jeste čudno. Čini mi se da u nekim pjesmama spominju i skidanje ali aj sad znaj je l' to opet zajebancija ili je tako stvarno bilo. Ako temi nije ovdje mjesto molim da bude premještena.
Inače, sad se više ne gadim toga, potpuno mi je legla njihova muzika, ali me brine i to što mi vremenom sve to postaje kao normalno, a nije.
 
Poslednja izmena:
E upravo to. Ali Moskri je govorio 'Ja ne želim da izađem iz ovog tripa', ' Odavno već ja sam raskrstio sa Bogom' i sad je l' i ova dvojica tako misle, ili je to sad kao 'ako se skinemo izdali smo'. Je l' ima veze Moskrijeva smrt s tim? Isplati li se umirati zbog toga? A ako su i oni tog Mosovog mišljenja kako još uvijek? Dugo to traje, i dese ti se takve stvari, kad izgubiš nekog bliskog, da ne možeš ostati isti. To ti se dešava svaki dan. I ti opet repuješ o tome kao da je najnormalnija stvar. Kad pričaju o Moskrijevoj smrti ni u jednom trenutku se ne vidi koliko im je teško. Nema nikakvih emocija. Kad neko pita 'kako je bilo' odgovore 'pa bilo je neobično, velika praznina. Ali mi rokamo i dalje, jeaa!' op, skretanje s teme, i ništa kao' *** izgubili smo prijatelja, nismo više isti'. Već 'nema Mosa, nije isto'. Naravno da nije kad vas je sad dvojica a bilo je trojica, ali what about u 2? I ne treba da kukaju na sav glas, ali čudno je kad je čovjek tako miran. I to je tako upravo zbog toga što znaju da se sutra i njima može desiti sranje, da ih više nema. Oni žive s tim.
Opet kažem, nije to slučaj samo s njima, ali oni su takav život predstavili javnosti.
 
pazi, iskreno, sumnjam da su frat i mikri na paji!
To je više trip, opisivanje današnjice nego što je verodostojna slika njihovog života!

A i, Nevena, ne bih se složio sa tobom kad je u pitanju (ne)ispoljavanje emocija u pesmama! Ima emocija, ima ih na pretek!

Ne znam, el si čula pesmu
početak mikrijeve strofe

"ortak voleo je gudru, od nje se i utepo,
sećanje na Moskrija što je s nama repo"

i onda na kraju toga bek vokal "rest in pis niga"

Mislim, ne mora niko od njih da kaže "e moskri, plačemo, želimo da se vratiš, ne možemo da živimo bez tebe"
Oseti se tuga u glasu!

A ono, recimo, kako ja doživljavam te neke linije..
Možda oni to rade nesvesno, ali ti iz tih pesama u kojima oni tek u pola stiha pomenu Mosa (koji im je inače najbolji drugar bio i tako to) možeš da izvučeš pouku..
Nešto kao "sranje se desilo, ***, idemo napred, nema osvrtanja, šta je bilo, bilo je"..
Kontaš me?
 
Ja mislim da ste ozbiljno zalutali umom ako vam se dopada ono sto oni rade. A, stvarno sam odslusala dosta njihovih pesama, igrom prilika.
Preozbiljno shvatas njihove tekstove, mnogo ozbiljnije nego sto ih oni sami shvataju.
Ne opterecuj se banalnostima, ne trazi smisao, jer ces ga tu tesko pronaci...
 
Ja mislim da ste ozbiljno zalutali umom ako vam se dopada ono sto oni rade. A, stvarno sam odslusala dosta njihovih pesama, igrom prilika.
Preozbiljno shvatas njihove tekstove, mnogo ozbiljnije nego sto ih oni sami shvataju.
Ne opterecuj se banalnostima, ne trazi smisao, jer ces ga tu tesko pronaci...

pretpostavljam da si ti teški protivnik svih mogućih narkotika?
 
ranije nisam mogla da ih slušam jer sam se taman izvukla iz takvog okruženja. moje društvo iz detinjstva je krenulo tim stopama tako da sam pored njih videla većinu onoga što prtijevci opisuju u svojim pesmama. posle, kad god čujem da ih neko pušta samo mu pripretim : sklanjaj to! gasi to! ne mogu da slušam te kurtone!
sada, kad je prošlo dosta vremena, posvetila sam im pažnju, i sada mi je do jaja dok ih slušam. vrlo dobro znam o čemu pričaju, ali to sad slušam samo kao muziku i rime koje su do jaja i njihove bolesne priče koje sam ranije mnogo lično shvatala, sada su mi super i prosto mi je super što su toliko odvratni.
e sad, kakvim životom oni zapravo žive, nemam pojma, ne poznajem ih. ali brate, ne pevaju oni ovo sve napamet. kapiram do je to stvarno njihov lifestyile.
bio bi mi bedak kad bi i ova dvojica na kraju riknula od droge. to je nešto najgluplje što može da se desi.
 
Zašto 'lifestyle'? Zato što ne očekujem komentare tipa 'Prti do smrti', 'Prti 4 lajf' i slično jer se to podrazumjeva :manikir:. Htjela bih neku diskusiju, da vidim šta mislite o tome, o njima, o muzici prvenstveno ali i o tom živonom stilu.
Npr, mene muči jedno pitanje ali evo prvo kako je sve počelo. Prije pola godine sam počela da slušam Bad Copy što je za mene bila velika promjena s obzirom da sam prije slušala kao neki ozbiljniji rep (tj. svašta osim Prtija, BC, i te njihove (ex) ekipe). Tad sam uzela ponovo da poslušam Prti i da se raspitam oko Moskrijeve smrti. Kažm ponovo jer sam pokušavala prije, tj. poslušala sam ali nisam mogla svariti tu priču. U savkoj pjesmi samo gudra, meni je to bilo neshvatljivo. E sad, nakon nekog vremena, znači tražim na netu kako je umro Moskri i dođem opet na forum narkomanija.ba. Kažem opet jer sam i tu bila ranije i čitala njihove ispovjesti. Međutim ovaj put čitam to i uporedo slušam Prti Bee Gee. I šta se dešava? Nikako se ne podudaraju priče, nikako da steknem neki sveobuhvatan utisak o tom svijetu. Jer, kod njih je sve super, i one najteže situacije su prikazane kroz šalu i zajebanciju. Na forumu su ljudi koji se liječe od narkomanije i pričaju o svemu sa gađenjem i mukom. Moje pitanje sa početka je: da li je njima stvarno tako dobro kao što kažu ili zavaravaju i sebe i nas? Zar im se nakon toliko godina nije smučila droga, zar ne pomišljaju na skidanje? Ima li veze Moskrijeva smrt sa tim i kako? I na šta bi ličila muzika kad bi se sad odjednom skinuli sa dopa? To ne bi bio više Heroin rap, ne bi bio poseban. Što se mene tiče preči je život od muzike ali šta se dešava u njihovim glavama? Mutavo mi je ovako postavljati temu o ljudima i tako se petljati u njihove živote, nisu oni tolike face sad da ovakve stvari ne mogu uticati i na njih. Zato no hard feelings, evo ne mora se odnositi na njih, recite uopšte, šta mislite o tome, jeste li ikad razmišljali na taj način? Veliki dio naše omladine živi tako, ali svima se to zgadi prije ili kasnije, svi skontaju da su se zajebali. Možda ipak ne svi, to ne znam, zato mi ovo i jeste čudno. Čini mi se da u nekim pjesmama spominju i skidanje ali aj sad znaj je l' to opet zajebancija ili je tako stvarno bilo. Ako temi nije ovdje mjesto molim da bude premještena.
Inače, sad se više ne gadim toga, potpuno mi je legla njihova muzika, ali me brine i to što mi vremenom sve to postaje kao normalno, a nije.

Мрачно? Мени није, не радим доп, лајфстајл ми није: " Москри локо пајдоман, навучен је на ган, ган, ган.. " ... Него нешто пре као... " На обарачу сам лак, шмрчем коку, возим кадилак... "
 
pretpostavljam da si ti teški protivnik svih mogućih narkotika?

Nema to veze sa tim toliko, koliko sa cinjenicom da oni to izlazu u prvi plan i ponose se time i tim zivotom koji je sve samoo ne normalan i srecan.
A, da ne pominjem na koji nacin govore o musko zenskim odnosima.
Ne mogu da poverujem da neka devojka to slusa i da je ok s tim sto cuje...
 
Nema to veze sa tim toliko, koliko sa cinjenicom da oni to izlazu u prvi plan i ponose se time i tim zivotom koji je sve samoo ne normalan i srecan.
A, da ne pominjem na koji nacin govore o musko zenskim odnosima.
Ne mogu da poverujem da neka devojka to slusa i da je ok s tim sto cuje...


Ne iznose nista u prvi plan, niti se ponose bilo cime.
Momci se samo smeju tebi i ostalima koji slicno razmisljaju.
 
Ne iznose nista u prvi plan, niti se ponose bilo cime.
Momci se samo smeju tebi i ostalima koji slicno razmisljaju.
Naravno da se na neki nacin ponose, ne bi repovali toliko o tome da nije tako.
Mogu oni da se smeju koliko hoce, ali zapravo su oni smesni i samo jednostavni i nezreli mogu da ih slusaju i da im se svidja. Ja u stvari mislim da oni vas, slusaoce, ismevaju i vredjaju vasu inteligenciju svojim besmislenim tekstovima.
 
Prti sam slusala kao klinka jer sam dobijala njihove kasete i tada nista nisam kontala...jer sta moze dete od 13 god da konta o cemu oni pricaju...sada kada se vratim na Prti kontam da su imali veliki potencijal da nesto naprave,ali su se zeznuli pa su otisli u neke druge vode(gore nego one na pocetku svoje karijere)...To sto je Moskri overio samo govori o njegovoj labilnosti...Gotivim da ih slusam,ono iz zezanja,ali da je to nesto ozbiljno-nije...
 
Nema to veze sa tim toliko, koliko sa cinjenicom da oni to izlazu u prvi plan i ponose se time i tim zivotom koji je sve samoo ne normalan i srecan.
A, da ne pominjem na koji nacin govore o musko zenskim odnosima.
Ne mogu da poverujem da neka devojka to slusa i da je ok s tim sto cuje...

kako ti usko razmišljaš, neverovatno.

opet ponavljam, to što oni pričaju, 95% tih stvari, nisu stvari iz njihovog života.
Već stvari iz okoline sa malom dozom preuveličavanja kako bi dobili na humoru.

A i šta je to "normalan i srećan" život? Zašto bi pisali o "normalnom i srećnom" životu? Da je život "normalan i srećan", rep ne bi postojao!

Mislim, ako ne osećaš prti tekstove, nije mi jasno odakle si ti...


A što se tiče devojaka koje ih slušaju.. ***. Te devojke kontaju zajebanciju. Prti BG bar imaju stav po pitanju toga, čvrst stav - tretiraju devojke ko drolje.

Meni nije jasno kako devojke mogu da slušaju elitne odrede. U jednoj pesmi ribe su drolje, menjaju ih svaki dan. u drugoj tuguju zbog neke ribe.. Mislim, zar to nije licemerno?!
 
kako ti usko razmišljaš, neverovatno.

opet ponavljam, to što oni pričaju, 95% tih stvari, nisu stvari iz njihovog života.
Već stvari iz okoline sa malom dozom preuveličavanja kako bi dobili na humoru.

A i šta je to "normalan i srećan" život? Zašto bi pisali o "normalnom i srećnom" životu? Da je život "normalan i srećan", rep ne bi postojao!

Mislim, ako ne osećaš prti tekstove, nije mi jasno odakle si ti...

A što se tiče devojaka koje ih slušaju.. ***. Te devojke kontaju zajebanciju. Prti BG bar imaju stav po pitanju toga, čvrst stav - tretiraju devojke ko drolje.
Meni nije jasno kako devojke mogu da slušaju elitne odrede. U jednoj pesmi ribe su drolje, menjaju ih svaki dan. u drugoj tuguju zbog neke ribe.. Mislim, zar to nije licemerno?!
Ovo boldovano je dobro :hahaha: super, imaju stav, iako tretiraju devojke ko drolje, bar imaju stav...buahahhaa:hahaha:
Interesantno je sto ti to ne smeta...:think:
 

Back
Top