Sama

jelenaa

Obećava
Poruka
60
Stvarno ne znam sto ovo pisem ali stvarno postajem sve vise ocajna. Sigurna sam da ja pravim najvecu gresku, ali stvarno ne znam kako da promenim sve ovo!? Pre dve godine sam raskinula sa deckom i od tada sam sama! Izadjem po nekad, dosta muskaraca kaze da lepo izgledam i gotivi me.(Znam da na prvi pogled izgledam mozda uobrazeno ali svi jako brzo promene misljenje, tako da mozda ja treba prva da preduzmem nesto ali...). U BGD-u sam vec dve godine tako da su sve moje drugarice ostale u drugom gradu pa sam ostala i bez drustva, pa cesto nemam sa kim ni da izadjem.
Stvarno ne znam zasto sam nesposobna da zapocnem jednu normalnu vezu, i razbijem ovoliku monotoniju i dosadu!
Da li iko ima neki pametan predlog?
 
Nemo biti ocajna i smatrati sebe nesposobnom.Muskarci se malo pribojavaju o.k devojaka, budi strpljiva naicice vec neko, a ako ne onda preuzimaj inicijativu!
 
Mislim da bi ipak trebalo malo i sama da se pokrenes. Npr. upisi neki kurs - idi u skolu jezika (moj predlog - italijanski), ili idi na tecaj plesa, na neki sport (npr. kondiciono plivanje) ili nesto slicno. Za ovakve stvari ti nije neophodno drustvo, a sigurno ces upoznati nove ljude. Lepo je vreme ovih dana, mozes da odes na Adu ili na neki od bazena, pa sta ako si sama, samo hrabro i samouvereno!A sto se tice decka, pojavice se on, samo nemoj nista da forsiras, jer to ne zavisi iskljucivo od tebe, vec je potrebno da se kockice poklope.A ti ucini koliko je do tebe - kreci se sto vise, Beograd je veliki grad i ima dosta sadrzaja, osmisli svoje vreme i glavu gore!
 
svaka ti čast što si sama ....niko ti ne remeti planove....idi vozi rolere, biciklu, neki teniski klub, to je ako imas preko 25 a ako si ispod , treniraj nesto klubski ...tu uvek ima naroda i to normalnog, u slucaju sporta nije ni potrebna zelja za upoznavanjem ....
 
Razumem te da se vec brines i da ti je sve to dosadilo, ali nekada nesto ne moze na silu, ma koliko mi pokusavali. Jednostavno je doslo vreme za samocu, isto kao sto ce nakon toga doci vreme kada ces prosto pozeleti da budes sama.
Izgleda ti da je tvoja samoca najstrasnija i da niko nije tako tuzan kao ti. Veruj mi, skoro svi to dozive bar po nekoliko puta u zivotu. Dok traje, cini se kao da se svet srusio i da za tebe nema spasa, a kad prodje(a UVEK PRODJE)cini ti se kao da nikada nije ni bilo.
Proci ce. Ne brini. Ne sili se na neke stvari, ako ti se ne rade. Ako ti neko kaze da upises neki kurs, da ides na plivanje, da vozis rolere, to sve mozes ali samo pod uslovom da ti se to ISKRENO radi u tom momentu.Nemoj po svaku cenu, neces biti srecnija.
Druga stvar, to sto ti se desava nije nikakva katastrofa, vec si je ti takvom napravila. Stvari su onakve kakvim ih mi vidimo. Treba da budes srecna jer si lepa, mlada i pametna. Jer je zivot pred tobom. Jer ces sutra znati vise da cenis nesto sto ti je nedostajalo svih ovih godina nego nego ko je to sve vreme imao.
I jos nesto: nisu srecniji od tebe oni koji izlaze svaki vikend ili svako vece. Nisu srecniji od tebe oni koji imaju duge veze.Oni samo zive drugaciji zivot. I verovatno se mole da se u njihovom zivotu nesto promeni- da smognu snage da budu sami, da smognu snage da prekinu neku losu vezu, da pronadju smisao zivota u necemu jer ga nisu nasli u provodu i novcu...
Zato budi srecna. Sto si sama i sto imas mogucnost izbora.Sto u najboljim godinama nemas nekog da te ogranicava i opterecuje vec si potpuno slobodna. Iskoristi to. A prijatelji? Oni uvek dodju.Samo pusti da ti se ljudi sami priblize. Nemoj trcati za njima.
 
Mozda bi trebalo da prestanesh da se trudish iz petnih zila... Novo drustvo ces naci... vremenom ces razviti i vredna prijateljstva i u novom okruzenju..a ljubav? Ona ce naici kad se najmanje nadas :wink:
 
jecika:
Razumem te da se vec brines i da ti je sve to dosadilo, ali nekada nesto ne moze na silu, ma koliko mi pokusavali. Jednostavno je doslo vreme za samocu, isto kao sto ce nakon toga doci vreme kada ces prosto pozeleti da budes sama.
Izgleda ti da je tvoja samoca najstrasnija i da niko nije tako tuzan kao ti. Veruj mi, skoro svi to dozive bar po nekoliko puta u zivotu. Dok traje, cini se kao da se svet srusio i da za tebe nema spasa, a kad prodje(a UVEK PRODJE)cini ti se kao da nikada nije ni bilo.Hvala ti na ovako divnom i iscrpnom savetu! Dosta toga mi je vec poznato, ali kako vreme prolazi cini mi se da sam sve usamljenija i manje raspolozena. Povremeno izadjem, ali sve to mi postaje sve vise monotono i dosadno, primecujem da dosta puta odem do grada cisto da ne bi sedela kod kuce (navodno bice bolje u svakom slucaju)i smorim se.
Proci ce. Ne brini. Ne sili se na neke stvari, ako ti se ne rade. Ako ti neko kaze da upises neki kurs, da ides na plivanje, da vozis rolere, to sve mozes ali samo pod uslovom da ti se to ISKRENO radi u tom momentu.Nemoj po svaku cenu, neces biti srecnija.
Druga stvar, to sto ti se desava nije nikakva katastrofa, vec si je ti takvom napravila. Stvari su onakve kakvim ih mi vidimo. Treba da budes srecna jer si lepa, mlada i pametna. Jer je zivot pred tobom. Jer ces sutra znati vise da cenis nesto sto ti je nedostajalo svih ovih godina nego nego ko je to sve vreme imao.
I jos nesto: nisu srecniji od tebe oni koji izlaze svaki vikend ili svako vece. Nisu srecniji od tebe oni koji imaju duge veze.Oni samo zive drugaciji zivot. I verovatno se mole da se u njihovom zivotu nesto promeni- da smognu snage da budu sami, da smognu snage da prekinu neku losu vezu, da pronadju smisao zivota u necemu jer ga nisu nasli u provodu i novcu...
Zato budi srecna. Sto si sama i sto imas mogucnost izbora.Sto u najboljim godinama nemas nekog da te ogranicava i opterecuje vec si potpuno slobodna. Iskoristi to. A prijatelji? Oni uvek dodju.Samo pusti da ti se ljudi sami priblize. Nemoj trcati za njima.
Hvala ti na ovako divnom i iscrpnom savetu! Dosta toga mi je vec poznato, ali kako vreme prolazi cini mi se da sam sve usamljenija i manje raspolozena. Povremeno izadjem, ali sve to mi postaje sve vise monotono i dosadno, primecujem da dosta puta odem do grada cisto da ne bi sedela kod kuce (navodno bice bolje u svakom slucaju)i smorim se.
 
jecika:
I jos nesto: nisu srecniji od tebe oni koji izlaze svaki vikend ili svako vece. Nisu srecniji od tebe oni koji imaju duge veze.Oni samo zive drugaciji zivot. I verovatno se mole da se u njihovom zivotu nesto promeni- da smognu snage da budu sami, da smognu snage da prekinu neku losu vezu, da pronadju smisao zivota u necemu jer ga nisu nasli u provodu i novcu...
Zato budi srecna. Sto si sama i sto imas mogucnost izbora.Sto u najboljim godinama nemas nekog da te ogranicava i opterecuje vec si potpuno slobodna. Iskoristi to. A prijatelji? Oni uvek dodju.Samo pusti da ti se ljudi sami priblize. Nemoj trcati za njima.
Jecika, ti si genije !
 
...ne ocajavaj. Sada si u prilici da naucis nesto sto je najdragocenije u zivotu: da naucis da budes sama. Prvo moras nauciti da se zabavis u svoja cetiri zida (bilo to crtanje, heklanje, pisanje, sta god). Nikako ne smes dozvoliti da ti bude dosadno kad si sama. Veliki ljudi su upravo oni koji umeju sami sa sobom, a onda postaje lako i sa okolinom.

I ja sam sama, ali ne i usamljena. Bar ja ne dozivljavam to tako. Ako si za druzenje javi se slobodno. Hajdemo na neku dobru zurku, na djuskanje do zore, na praznjenje negativne energije.
Videces kako ce ti ljudi prilaziti kad krenes da zracis pozitivnom energijom, to se tako jako oseca da postajes magnet. Ja imam tu srecu da mnoge ljude privlacim. Samo su nazalost sve to pogresni ljudi ili je mozda moj problem sto izgledam mnogo mladja nedo sto jesam.

Sustina svega jeste da je sve u tebi i ne ocekuj ni od koga pomoc. Zivot je ono sto ti od njega napravis.
Poznata mi je tvoja situacija i zato ti kazem da to nije nista lose nego to zaista shvati kao dar. I kad prodje bice ti zao (ponekad)
 
jelenaa:
Stvarno ne znam sto ovo pisem ali stvarno postajem sve vise ocajna. Sigurna sam da ja pravim najvecu gresku, ali stvarno ne znam kako da promenim sve ovo!? Pre dve godine sam raskinula sa deckom i od tada sam sama! Izadjem po nekad, dosta muskaraca kaze da lepo izgledam i gotivi me.(Znam da na prvi pogled izgledam mozda uobrazeno ali svi jako brzo promene misljenje, tako da mozda ja treba prva da preduzmem nesto ali...). U BGD-u sam vec dve godine tako da su sve moje drugarice ostale u drugom gradu pa sam ostala i bez drustva, pa cesto nemam sa kim ni da izadjem.
Stvarno ne znam zasto sam nesposobna da zapocnem jednu normalnu vezu, i razbijem ovoliku monotoniju i dosadu!
Da li iko ima neki pametan predlog?

Sad ce ove bezobraznice sa foruma da mi lome srce kad budu videle ovo sto cu napisati:
Chitam shta si napisala i vidim sebe.. slichna pricha.. pa nishta, ajde da samujemo... 8)
Josh uvek ne verujem u ljubav... Verovao nekad... Verovao skotovima... Sad ne verujem nikom... Po neki put ni sebi... :?

Ali se ne predajem, svaka vreca ima svoju zakrpu...
Hm... :wink:
 
jagodica:
izadji s nekim sa chata, ostani jedva zhiva i bicesh srecna sto si sama!!
Nemoj tako da pises molim te...jedno lose iskustvo ne znaci da je to tako opasno...ja imam divna poznanstva i usudila sam se da mnogo ljudi posetim i izva moje zemlje...napokon i ovde sam zahvaljujuci chatu :D Tako sticati prijatelje je odlicna stvar... :wink:
 
ariela:
jagodica:
izadji s nekim sa chata, ostani jedva zhiva i bicesh srecna sto si sama!!
Nemoj tako da pises molim te...jedno lose iskustvo ne znaci da je to tako opasno...ja imam divna poznanstva i usudila sam se da mnogo ljudi posetim i izva moje zemlje...napokon i ovde sam zahvaljujuci chatu :D Tako sticati prijatelje je odlicna stvar... :wink:

ma nisam ni ja tako drastichno...sa chata...ali dobar nacin da podignes adrenalin!!!
evo meni treba neko da mi chuva bicikl dok plivam pa ako si iz beograda super! cuvacu i ja tvoj!
 
Samocu shvati pozitivno. Sada je pravi trenutak da se posvetis sebi i da radis na sebi. Verujem da ima bar nesto sto bi promenila na sebi, bar nesto za sta nikako ne mozes da nadjes vremena. Pocni da treniras nesto i skini tih par kilograma koji te odavno nerviraju; izvuci stare casopise National Geographic-a koje nisi stigla da procitas; odvoj iz plakara garderobu koju ne nosis i odnesi je u neku humanitarnu organizaciji; kupi kuvar azijske hrane i posveti se njegovom izucavanju... ima toliko stvari i treba da budes srecna sto mozes svoje vreme da posvetis sebi.
Ljubav se desi pre ili kasnije, nju ne mozes traziti. Opusti se, uzivaj i neko ce se vec pojaviti. Muskarce privlace srecne zene koje rade na sebi.
Postoji mogucnost da te je veza koju si imala sa pomenutim deckom pre dve godine emotivno iscrpela i da ti je trebalo neko vreme za oporavak. Dobro je sto sledis svoja osecanja i ne zelis posto-poto da budes sa nekim. Pauze izmedju veza su zdrave i neophodne za vracanje u stanje emotivne stabilnosti.
 
Bad_Wolf:
jagodica:
u stvari nema sanse...a mogu da dam i u kafic da cuvaju...ne mogu da se probudim nikako rano

Svaka ti je Njegoseva. To sa budjenjem je stvarno problem, mada kazu da je izjutra... super.

moze se probuditi..ovako:
1. nadjes dobar motiv
2. navijes 3 budilnika, radio i telefonsko budjenje
3. cim otvoris oci i vidis da je TO pravo vreme (ili 15 min ranije) ustajes - ne razvlacis se - mooogu jos malo
4. pokusas da legnes ranije
5. kazes - probacu samo jednom, pa cu posle po starom

eto...hoce neko da pliva ponekad...ili da cuva stvari...cuvacu i ja
 
Curo, daj mi molim te savet kako malo da samujem...
Sve pokušam, ali šta ću, gde god pogledam nešto muško, i to zgodno, pa onda moram da ćapim dobar komad :P
 

Back
Top