Upomoc!!! (trebaju mi vezbe koje poboljsavaju obaranje ruku)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slusajte ljudi kakvi zgibovi,kakvi sklekovi a pogotovo zgibovi kakve to veze ima sa obaranjem ruku - zbibovi jacaju misice ledja......

Ako hoces da svima oboris ruku vezbaj misice podlaktice i stisak i biceps to je najvaznije kod lomljenja ruke.......a dosta zavisi i od kostiju i zgloba sake i to igra veliku ulogu cak mozda i vecu nego misici ruke
Znam mnoge ljude koji imaju 50 kila nimalo misica ali imaju jak stisak i jaku podlakticu......pa obaraju ruke i onima koji su 25 kila tezi od njih
 
Slusajte ljudi kakvi zgibovi,kakvi sklekovi a pogotovo zgibovi kakve to veze ima sa obaranjem ruku - zbibovi jacaju misice ledja......

Zapravo, zgibovi deluju i na misice ruku, tacnije, na biceps i podlakticu ( biceps brachii, brachialis, brachioradialis ) ali da, prvenstveno su za ledja. Utichu i na misice shake, al za to nisam siguran u kojoj meri.

@jokilip
Imash na jutjubi neke klipove, ukucash "arm wrestling training" i on ce izbaciti svashta, al ne znam koliko je shta ispravno od tih treninga...
 
Zapravo, zgibovi deluju i na misice ruku, tacnije, na biceps i podlakticu ( biceps brachii, brachialis, brachioradialis ) ali da, prvenstveno su za ledja. Utichu i na misice shake, al za to nisam siguran u kojoj meri.

@jokilip
Imash na jutjubi neke klipove, ukucash "arm wrestling training" i on ce izbaciti svashta, al ne znam koliko je shta ispravno od tih treninga...

Jeste skroz si u pravu,jos znas i da napises na latinskom a da nije cuveni musculus biceps brachi ciji sleng BICEPS zna i baba......u odnosu kakvi sve polupismeni retardi se zanimaju za vezbanje ti si odlican naspram njih..................ALI

Zasto bi neko radio zgibove i sklekove i na to trosio vreme pogotovo na zgibove KAD ZA OBARANJE RUKU SU NAJVASNIJE RUKE TJ PODLAKTICA ( Nije to "obaranje ledja" pa mu trebaju ledja)

Mislim zasto ici uokolo i zbuniti se kad moze direktno.....
Zasto primarno raditi zgibove za snagu podlaktice a ne vezbe za podlakticu???? I vezbanje lista utice na jacanje musculus sternokleidomastoideusa pa to niko ne radi....
Znaci za ledja vezbe za ledja za obaranje ruku vezbe za podlakticu pa tek onda ako ostane vremena/snage/volje zgibovi sklekovi i ostalo......

E sad ako si ti mislio u "ne moze da skodi" fazonu.....Onda si u pravu - Za obaranje ruke mnogo je bolje raditi i sklekove i zgibove nego npr drogirati se,pusiti ili nalivati se sa pivom i jesti cips dok gledas u tv 24 h dnevno.......
 
ljudi sad mi je palo na pamet da pitam kako se pumpaju vene.jel to opasno...jedan moj drug ima 100 vena na rukama.kako mu to uspeva.

Sportske vene ( tj muske vene) su zdrave vene,nisu to one patoloske vene koje se javljaju zbog trombova i holesterola......A povecane su jer je misic veci pa veca kilocina krvi putuje do misica.......A muskarci posebno sportisti prirodno imaju vene po rukama vece nego devojke...To je normalno........TO JE JEDNA OD NAJVECIH ZABLUDA U VEZBANJU/DIZANJU TEGOVA - Od vezbanja ce da ti izadju vene a one nevaljaju....

Nema sta da ti IZADJE ili IZRASTE sve te vene ti vec imas samo su bile za nijansu tanje.....Kad covek vezba onda izbacuje vodu iz misica,smanjuje salo koje je preko vene tako da se vene tada vide i one su tu uvek i bile a nisu ODJEDANPUT IZASLE I IZRASLE kao sto se pogresno misli......

Vene su pokazatelj vaskularnosti tela.....To se ocenjuje kod profi bildera.....Sve sto neko ima vise vidljivijih vena on je bolji i vise ga cene...Zasto???Zato sto su vene ogledalo cistine misica,ko nema vene tj kome se ne vide vene(pogotovo na podlakticama i ona jedna preko bicepsa),taj nema cisti misic vec je preko misica pola voda pla salo,sto znaci da misic nije toliko veliki vec je to misic+voda+salo - tj opticka varka da je misic veliki....

Vene se ne pumpaju.....pumpaju se misici a tada ce se vene ppovecati znaci od 10-15 ponavljaja ali polako a u glavi zamisljas kako se misic puni krvlju....

I ne pokusavaj slucajno da vezes ruku ko za vadjenje krvi pa da onda dizes tegove mozes da padnes u nesvest ili da dozivis infarkt ili da ti pukne vene ili misic ili da ti se oduzme ruka........(znam neke dijabole koje su ovo pokusavale)
 
Poslednja izmena:
znao sam da te vene imam i sad ali kako na neki brzi nacin i li ako nema brzi onda bilo kakav da ih ocistim od vode i sala.msm kako da mi lakse dodju do izrazaja.

Puno trcanja puno tegova puno proteina sto manje prostih secera i junk fooda

Brzo ne postoji zavisi od coveka licno i njegovog hormonalnog statusa (nivo hormona testosterona i hormona rasta) i njegovog metabolizma i njegove telesne gradje - ektomorf - visoki zgoljavi,endomorf mali debeli,mezomorf - atletski gradjen - nadaren za bodi bilding.......................

Ne jedi so puno tj jedi so sto manje tj sto manje soli.....Natrijum u soli vezuje vodu koja prekriva vene
 
Vene na rukama su dobar znak (da imas nizi nivo telesne masnoce). Takodje, kad ti se vidi adamova jabuka, to je isto pokazatelj toga. Znaci ako zelis vene na rukama, skini salo i doci ce do izrazaja.

Ja mislim da zavisi od devojaka, neke vole neke se zgroze. Ali uglavnom prihvate i da ne vole :)
Mislim.. i muski polni organ ima vene i nisam cuo da se neka zalila na to :mrgreen:

Pod 1
garantujem da se ni jednoj devojci ne svidjaju ogromne venetine po rukama a ne svidjaju se i nekim muskarcima(izuzeci ribe u BB i fitnesu - i same ih imaju manje vise)

Pod 2 Jeste ali one su tada u bludnom zanosu:hahaha: One tada ni neznaju kako se zovu a kamoli venu da vide.....
A kad su romanticne kad hoce da se maze pa te uhvate za ruku a ono iznaduveno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top