"Courier"

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
..koliko se ja secam taj Kurir je vazda bio opozicioni list..

inace ono sto mene zanima jesu dupli standardi koji su postali osnova "demokratije" zapadnog tipa..

listovi koji su se ponasali i pisali isto ovako kao sto danas pise kurir ..u vreme slobe..imali su izuzetnu podrsku tadasnjih opozicionara i tzv "boraca za demokratiju u srbiji i protiv diktatorskog rezima slobodana milosevica"

medjutim danas su ista takva pisanija koja su i dovela do pada slobe pocela da se upotrebljavaju protiv njih..krenula je hajka..
mislim nije kurir cvecka..ali nije ni ponasanje vlasti korektno..sta vise..

gomila detalja govori u prilog teoriji "bacanja prasine narodu u oci" ..u vreme kada valja otpustati gomilu administrativnih parazita..pokrecu se sveopste akcije..u vidu suzbijanja sive ekonomije..nasilne naplate doprinosa..itd itd..pa i cela ova prica oko kurira i novog zakona o informisanju..

sve to lici na skretanje paznje javnosti sa zaista bitnih stvari..katastrofalne privatizacije na prvom mestu..kojom je zemlja dovedena na rub propasti..ne razumem filozofiju iza takvih postupaka..jer kada privredan ne radi..budzet je prazan..i nikakve prisilne mere ga ne mogu napuniti..

npr..ako radnici u privredi ne rade i ne primaju plate..nema ni uplate doprinosa..ni placanja poreza a s tim ni para u budzetu..

a i oni sto rade za 15 000 dinara i kad im drzava naplati poreza na LD..to je smesna suma novca u generalnoj postavci stvari..ali da radnici rade i primaju plate..i doprinosi bi redovno bili uplacivani i budzet bi bio pun..

ovako..pola srbije je po svetskim standardima..ispod crte siromastva..sto je goruci problem srbije..ali se niko njime ne bavi..sta vise..to se pokusava na sve nacine relativizovati raznim statistickim malverzacijama..

drugim recima..

ocemo ostavke sadasnjih vlasti!!!
 

Back
Top