kako spojiti modem i bezicni ruter a da to sve radi....?

triangles

Početnik
Poruka
1
cao svima...

imam problem i nadam se da ce puno vas da mi odgovori...haha

imam IKOMov kablovski net i modem Thomson TCM 420, i kupila sam bezicni ruter TP-LINK model TL-WR741ND... sve je spojeno i moj laptop prepoznaje bezicni net, tj mogu da se povezem i signal je jak, ali ne mogu da otvorim ni jednu stranicu i nemam internet...

u TP-LINKu su mi rekli da je problem u tme sto moraju da se izvrse podesavanja vezana za modem, kako bi modem odasiljao internet u ruter (moje amatersko shvatanje problema haha).. a u IKOMu kazu da takva podesavanja jesu neophodna ali da oni to nece da rade...

da li je neko imao slicnu situaciju i da li neko zna kako se podesavaju ove stvari.... ukoliko nije previse komplikovano bilo bi super ako bi mi rekli kako se to podesava... :dontunderstand:

unapred hvala!
 
ja sam imao slicnih problema, ali sam na kraju uspeo da ih resim. ja imam telekomov ruter i na njemu nista nisam podesavao, samo sam u jedan port gurnuo kabal, a drugi kraj kabla u wan na tp-link ruteru. pokusaj preko laptopa da pristupis ovoj stranici 192.168.1.1 kad ti bude trazio user i pass kucaj admin za oba. kad se ulogujes idi na quick setup>next>izaberi dynamic ip> pa izaberi wireless radio enable> u ssid ukucaj naziv mreze, kako ti hoces> region izaberi US>chanel 6>54Mbps 802.11g>next i na kraju finish.

ovo su ti ona glavna podesavanja, posle njih proveri da li ti radi net, pa javi, da pokusamo jos nesto.
 

Back
Top