Vikinga ( pogodi ko je ? )

Brajan Koen

Buduća legenda
Poruka
39.013
Zima je bila oštija nego lane. Suze irvasa su se ledile u pomislima. Underval i ostali lovci od jutros ubijaju tuljane, negde kod Sikerlanda.
Jalanda je kao i obično, prvo topila led, pa čistila hladnog lososa. Ustala je i otišla do zapadnog dela šatora u kom su stajala, sada već suve cepanice Otlandskog bora. Uzevši ih, prenela je drva i nabacala na već mirniju vatru .
Uhvalila je pogled odranog lososa. Zašto su se smešile te oči ? Trgla se i krenula ka vratima.
Podigla je kožu irvasa i izašla iz šatora. " Hladno je ", pomisli i krene nazad u šator.
I taman kada je ponovo susrela pogled odranog lososa, neka ruka joj je snažno prekrila usta i osećajući težinu, stuštila se u dubinu šatora, ispunjenog mirisom Otlandskog bora.
Sekunde se promicala i ništa se novo nije dogadjalo.
Ležala je nepomično, prignječena telom napadača, koji je i dalje snažno držao ruku na Jalandinim ustima.
Gušila se i cimnula je glavom levo, desno. Kao po komandi, napadač je sklonio ruku i Jalanda je ugrabila zagušljivi vazduh šatora ali svakako bolji od gušenja.
- " Dakle, hoćeš li me silovati ? - besno povika Jalanda.
- " Da, da, hoću..." - odgovori napadač
Nespretno se vrpoljeći, napadač je sve više iritirao ženu.
- " Da li si ti uopše nekad bio sa ženom ? - smirenije pita Jalanda.
Pritisak je popustio i Jalanda je osećala da bi bez problema ustala i pobegla od napadača.
- " Jesam, ali ja,...ja, ovaj...." - mucajući nastavi napadač.
- " Pa ti mene ne voliš ! " - besno prosikta Jalanda.
Napadač je ustao sa Jalande i seo. Jalanda je polako ustala, osećajući još uvek pritisak na kostima i sela naspram napadača.
- " Nisam hteo da te povredim, zapravo....
- " AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ," se gromovskim zvukom razleže po šatoru i oštrica mača sevnu ispred napadačevih uplašenih očiju. Jalandina glava odlete pravo u južni deo šatora.
Nebesko plave oči, sanjivog sjaja, gledale su pravo u napadača. Usne kao da su nešto izrekle.
- " Vo..volim te " - drhtavim glasom, oglasi se napadač.

Pitanje za oba pola : Kome bi ste sa foruma LjiS-a, dodelili ulogu Jalande, kome napadaču, a kome egzekutoru ?
Ovako.. :
- Jalanda - skakutava
- Napadač - dlakura
- Egzekutor - kambi
..je moj izbor.
 
Mršava si ali možeš vola da pojedeš

kad je ono pobedio dos pekli su vola na trgu u mom gradu i točili pivo
na pivo nisam stigla ali na vola jesam
i onda čekala u redu i daju ti kao parče vola i malo leba
i kad jedno ciganče - op! rukicom na mog vola
a ja zuuuuu i spasim vola i pojela sam ga, iako ga je pipnulo slinavo ciganče (nije rasna predrasuda, bilo je slinavoi)
 

Back
Top