Срби окупатори и у Македонији

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
ploca-na-kajmakcalanu.jpg


"Со голема жалост и почит ја оставаме оваа спомен-плоча за Македонците војници мобилизирани од српската, окупаторска власт и загинаа за туги интереси и поделба на Македонија..."

Ово је плоча са Кајмакчалану, врха планине Ниџе, преко кога је српска војска појурила, напредујући 50 км испред свих савезника ка својој земљи након албанске голготе, плаве гробнице и губитка трећине становништва.

Шта је и ко је један фјрмовац да пљује по српским жртвама ради своје античке заблуде и кризе идентитета?
 
Да напоменемо успут, Срби су значајан разлог због кога се распала аутроугарска царевина, ослободили су својом крвљу све бивше југословенске државе, и касније верујући у братство и славофилство направили дражву са људима који су до јуче били у противничкој војсци.
 
pa valjda smatraju da se Chokalija nije ticao sukob Srba i AU oko Bosne i ubistva Ferdinanda pa im to dodju tudji interesi , nista to nije cudno u svakoj balkanskoj drzavi se istorija tumaci potpuno suprotno

Moze biti da su glupi i neobrazovani , al bi pre reko da su neposteni i ne korektni .
Sto se tog vremena tice , treba biti posten i reci , da tamo gde je prosla Srpska vojska , nalazi se danasnja Makedonija . Gde su prosli Bugari , dans je Bugarska , a gde su prosli Grci , tamo je danas Grcka .

tezak je to nemotral i teska vuna u njihovim glavama . Misilm da ce proci kako zasuzuju .

Ako su im Srbi smetnja , evo vec dosta godina , Srbi nemaju veze sa njima .

Srbi nikad nisu bili okupatori u Makedoniji ( mozda sa tacke gledista bugarskog naroda . ) . U to vreme u Makedoniji su ziveli Srbi , Bugari i Siptari . Tada nije bilo makedonaca , koji bi se zalagali za svoj narod . Kao nacija su nastali zapravo 45 godine , a i dan danas ih uce nakaradnu i iskrivljenu istoriju .
'
 
Nisam ja izveo zaključak, nego postavio pitanje.
A to ti je i odgovor na tvoje prethodno pitanje.

Međutim je ova naša tema daleko od topika, koji je prilično nezainteresirano primljen od svekolike forumske javnosti.
Baš me zanima zašto?

Vidis..meni jako smeta ova tvoja posprdna..bezobrazna recenica:

Jel na repovima francuskih konja?

Dok mogu..u mom prisustvu..niko se nece sprdati sa herojskim podvigom srpskog vojnika iz ww1.
 
Старчевићево мишљење о Србима :Срби у Хрватској су Цигани, Власи и бог зна што, који су с турског коца утекли нама. Срби су дакле Влашки накот зрио за сикиру. Они су смет и србеж на тијелу хрватског народа. Радићев Дом се чак хвалио како су Хрвати у Сарајеву разорили око две стотине српских радњи, да је проглашен преки суд,као и дам се у Загребу данима одржавају жестоке антисрпске демонстрације.

dobro sto ga je koknuo, jedan potencijalni ustasa manje
 

Govora kojim se Stjepan Radić šegačio na račun srpskih žrtava u I Svetskom Ratu ,u skupštini Kraljevine.Posle tog govora Puniša Račić(crnogorski politički emigrant u Srbiji i sam učesnik rata) zahtevao je izvinjenje.Stjepan to nije ozbiljno shvatio tj.nije shvatio s kim ima posla što je dovelo do poznate tragedije.
 

Back
Top