Затирање православља, да ли подржавате?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Да ли подржавате оне који не дозвољавају цитате и преношење речи отаца Православне Цркве?

(нпр. речи Светог Саве, Јована Златоустог, Атанасија Великог, владике Николаја...).

"Води рачуна о речима Отаца као о речима Божијим"
Свети Јевтимије Велики


Шта поручујете онима који свесно извршавају такво затирање српског светосавског идентитета.

Да ли неправославни имају право да се позивају на увреду своје вере, ако Православни оци кажу овако?:

"Извор сваког зла је - нечастиво учење"
Свети Јован Златоусти

"У свакој јереси налази се прикривен ђаво."
Свети Атанасије Велики

Молим модове да не пребацују тему на религију, тамо ће бити обрисана, питања су и друштвеног карактера, јер се тичу идентитета Срба
 
128815592913323942.jpg
 
Pomaze Bog, hvala za temu.
Mislim da bi trebali vise verovati i ispoljavati vjeru na sve moguce nacine.Pravoslavlje je vjera i niko je ne moze ugasiti u mom srcu. Drzanje i prenosenje Biblijskih citata je mnogo znacajna vjerska osobina. Ne samo graditi crkve i slicno. Danas ako kupis i okacis ikonu u kuci, mislis da si vjernik. Biti vjernik je besplatno.
Mir za narod Boziji.
 
Да ли подржавате оне који не дозвољавају цитате и преношење речи отаца Православне Цркве?

(нпр. речи Светог Саве, Јована Златоустог, Атанасија Великог, владике Николаја...).

"Води рачуна о речима Отаца као о речима Божијим"
Свети Јевтимије Велики


Шта поручујете онима који свесно извршавају такво затирање српског светосавског идентитета.

Да ли неправославни имају право да се позивају на увреду своје вере, ако Православни оци кажу овако?:

"Извор сваког зла је - нечастиво учење"
Свети Јован Златоусти

"У свакој јереси налази се прикривен ђаво."
Свети Атанасије Велики

Молим модове да не пребацују тему на религију, тамо ће бити обрисана, питања су и друштвеног карактера, јер се тичу идентитета Срба

Naravno da ne podrzavam. U tim recima nema niceg loseg.:ok:
 
Naravno, ne podrzavam zatiranje pravoslavlja.

Ali, ne podrzavam ni njegovo isticanje u svakoj prilici i neodmereno.

Sve sa merom.
није ти ово Кроација, па да сме ''по мало'' дозира (на кашичицу) Православно учење, јер је исповедање вере ТЕМЕЉ ВЕРЕ. То можда у НДХ установљавајте ''дозе'' за исповедња вере од Бога предате!!!

Ову земљу су основали два свеца, државу Свети Симеон(Стефан Немања), а оснивач СПЦ је Свети Сава.

Ако се некоме не свиђа шта су оснивачи ове државе причали и учили Србе, нека нађе друго место становања!
 
Како су се невероватно брзо скупили жутаћи уз ЛДП подршку ...
Од осам постова 7 су чист спам ...


Имате ли икону, знате ли шта је кућна Слава, јесте ли крштени ???

Нема потребе да их то питаш. Да имају и мало образа била би их срамота да пишу овакве глупости.
 
Како су се невероватно брзо скупили жутаћи уз ЛДП подршку ...
Од осам постова 7 су чист спам ...


Имате ли икону, знате ли шта је кућна Слава, јесте ли крштени ???
imam , znam ,jesam... i opet ne vidim kakve to ima veze sa navodnim zatiranjem pravosljavlja , ne znam da je iko u mojoj okolini imao problem sa ispoljavanje svoje pravoslavne vere , bar u zadnjih 20 godina , a pogotovo niko nije zatret zato sto je pravoslavac :think:
 
Poslednja izmena:
није ти ово Кроација, па да сме ''по мало'' дозира (на кашичицу) Православно учење, јер је исповедање вере ТЕМЕЉ ВЕРЕ. То можда у НДХ установљавајте ''дозе'' за исповедња вере од Бога предате!!!

Ову земљу су основали два свеца, државу Свети Симеон(Стефан Немања), а оснивач СПЦ је Свети Сава.

Ако се некоме не свиђа шта су оснивачи ове државе причали и учили Србе, нека нађе друго место становања!

Dobro, sta galamis, ja sam Srbin al nisam pravoslavni. :eek:
 
Православље ће опстати ма колико се неки трудили да га искваре,понизе,сатанизују...Опстајало је вековима у далеко тежим околностима него што су ове данас.
Амин!

"Ако се обратимо извору Божанског Предања, одмах ће престати људска заблуда."
Свети Кипријан Картагински

 
imam , znam ,jesam... i opet ne vidim kakve to ima veze sa navodnim zatiranjem pravosljavlja , ne znam da je iko u mojoj okolini imao problem sa ispoljavanje svoje pravoslavne vere , bvar u zadnjih 20 godina , a pogotovo nioko nije zatret zato sto je pravoslavac :think:

Тебе и нема међу ТОП 7 ...
Зашто се јављаш ???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top