Knjige za citanje i knjige za kupovinu

Knjige cesto poklanjam, ali ne iz svoje kolekcije... Za poklon uvek kupim novu knjigu...

Knjige koje uzimam su vecinom knjige iz kojih mi treba ili zelim da procitam samo deo...

Vecinu knjiga koje zelim da procitam, zelim i da imam, i takve knjige uvek kupujem... Da budem iskren, vise i nisam clan biblioteke...
 
A, treba uvesti i kategoriju knjiga koje se podmeću pod kacu za kupus da ne bude mnogo niska, pa kategoriju knjiga kojom se mlate komarci po zidu koja se naravno mora razlikovati od one kojom se tepaju osice na prozorskom staklu!
izvini, ali ja takve nemam, zato su i izostavljene kao mogucnost
cinjenica je da vecina ljudi ne kupuje bas svaku procitanu knjigu...ne znam kome bi to, od stvarnih citalaca, prostorne i finansijske mogucnosti dopustile
uglavnom se ostrija selekcija vrsi prilkom kupovine knjiga za sopstvenu biblioteku, no prilikom citanja
ako je kod tebe drugacije, ti lepo opisi svoj slucaj, a sa duhovitostima mozes na neki drugi pdf, za to predvidjen
 
Poslednja izmena:
Ako ces kupiti neku knjigu, gledaj da imas neke koristi od nje. Dobre knjige su samo one koje menjaju nacin razmisljanja i navike. Ostale knjige (kao naprimer nase novije domace) su 100% beskorisne u smislu "ko je sa kim bio", "ko je sta uradio".
I ljudi koji citaju takve knjige obicno imaju i iste rezultate u zivotu :S
Naravno, ako citas dobre knjige (one od kojih imas koristi) ti se druzis sa takvim ljudima i od njih dobijas preporuke, nekom ti das preporuku.
 
izvini, ali ja takve nemam, zato su i izostavljene kao mogucnost
cinjenica je da vecina ljudi ne kupuje bas svaku procitanu knjigu...ne znam kome bi to, od stvarnih citalaca, prostorne i finansijske mogucnosti dopustile
uglavnom se ostrija selekcija vrsi prilkom kupovine knjiga za sopstvenu biblioteku, no prilikom citanja
ako je kod tebe drugacije, ti lepo opisi svoj slucaj, a sa duhovitostima mozes na neki drugi pdf, za to predvidjen
Ajde, a tebi nikad u osnovnoj za odličan uspeh nisu uvalili knjigu "Tito, revolucija, mir" u tvrdom povezu ili ti šibnuli "Memoare Vladimira Dedijera" u tri toma?
 
Ajde, a tebi nikad u osnovnoj za odličan uspeh nisu uvalili knjigu "Tito, revolucija, mir" u tvrdom povezu ili ti šibnuli "Memoare Vladimira Dedijera" u tri toma?
kao sto mozes videti u naslovu stoji koje knjige KUPUJEMO
znaci, odemo na, za to predvidjeno mesto, knjigu licno izaberemo, potpm platimo i odnesemo kuci
nisam pitala koje ste nebulozne knjige dobili za odlican uspeh u skoli
 
Kupoholičarka sam u duši, pa tako kupujem i puno knjiga. Volim da čitam svoju knjigu, ali što da ne i tuđu ako mi se pruži prilika. Uglavnom poklanjam knjige, ali nikada svoje. Obično kupujem za poklon ono što sam pročitala pa mi se dopalo, ili nešto što nemam pa mogu da se ogrebem za čitanje. Nikad ne bih kupila knjigu koju ne bih čitala, pa ovaj naslov smatram pleonazmom.
 
kao sto mozes videti u naslovu stoji koje knjige KUPUJEMO
znaci, odemo na, za to predvidjeno mesto, knjigu licno izaberemo, potpm platimo i odnesemo kuci
nisam pitala koje ste nebulozne knjige dobili za odlican uspeh u skoli
Umem ja da čitam (dobro sad, ne znam baš sva slova, ali sam uspeo nekako da natuknem naslov).
Moja sugestija se i odnosi da se naslov dopuni kategorijom "knjige za kacu s' kupusom" odnosno narodski "knjige za pod kacu"! Još mi samo reci da ne voliš kiseli kupus.......
:cmok:
 
u SU ce sad sajam knjiga
b020.gif
 
Kupujem samo one za koje sam sigurna da su kvalitetne i zelela bih da ih imam u svojoj biblioteci, a o ovome obicno odlucujem na osnovu preporuka drugih ljudi, ili ako sam citala neku drugu knjigu istog pisca koja mi se dopala, ili na osnovu kritika, a za to bi morale da budu kritike koje se slazu u misljenju a objavljene u vise razlicitih novina.
Ostalo pozajmljujem iz biblioteke, jer postoji mnogo knjiga koje mi se citaju ali nema potrebe da ih imam nakon sto ih procitam. I ovako mi se kuca pretvara u biblioteku, a nema mnogo mesta za to.
 
Trudim se da kupujem samo knjige koje smatram značajnima ili knjige pisaca koje inače volim, ili koje su mi preporučene, ili o kojima sam čitao pozitivne prikaze, ali ipak ima i nekih promašaja. Selekciju moram raditi jer mi je prostor izuzetno skučen, a u posljednjih deset-petnaest godina dosta sam knjiga kupio. Stoje mi u tri reda na polici, što nije pregledno, pa sam morao da uradim bazu podataka u Accessu da znam šta imam.
Inače, ono što jelen kaže, bilo je knjiga i za pod kacu ili slične zadatke. Nekada, u roditeljskoj kući, bila je neka očeva tehnička enciklopedija koja je izlazila po jedan tom godišnje. Uredili su je tako fantastično da je svaki tom kad izađe bio već dobrano zastario, pa je kao tehnički priručnik bila sasvim beskorisna.
 
Kupujem razne knjige, nezavisno od toga ko je autor. Uglavnom volim da prelistam, procitam malo pocetak malo negde u sredini, i ako mi deluje zanimljivo kupim. Cak vise volim ako je autor neko nikad cula, posto onda znam da nije izvikana knjiga. Bitno mi je da knjiga meni bude interesantna.
Knjige po preporuci najcesce trazim po bibliotekama, posto tada to radim smisljeno pa sam i racionalna. Takodje i sve trenutno jako popularne knjige ne volim da kupujem vec ih uzmem iz biblioteke.
 
Ako ces kupiti neku knjigu, gledaj da imas neke koristi od nje. Dobre knjige su samo one koje menjaju nacin razmisljanja i navike. Ostale knjige (kao naprimer nase novije domace) su 100% beskorisne u smislu "ko je sa kim bio", "ko je sta uradio".
I ljudi koji citaju takve knjige obicno imaju i iste rezultate u zivotu :S
Naravno, ako citas dobre knjige (one od kojih imas koristi) ti se druzis sa takvim ljudima i od njih dobijas preporuke, nekom ti das preporuku.

Uf, kad pročitam ovakve stvari!
Nije čitanje knjiga uzgajanje lubenica, pa da se očekuje neka korist od toga. Još manje od toga kvalitetne knjige teže da promijene način razmišljanja i navike. Osim ako ne voliš one self-help knjižurke, ili još gore self-help knjižurke maskirane u meditativnu i alegorijsku prozu (ko je rekao Koeljo?).
Čitanje knjiga je jedinstveno duhovno iskustvo od koga nema baš nikakve direktne koristi, osim ako se čita uputstvo za korištenje veš-mašine.
 
Kupujem razne knjige, nezavisno od toga ko je autor. Uglavnom volim da prelistam, procitam malo pocetak malo negde u sredini, i ako mi deluje zanimljivo kupim. Cak vise volim ako je autor neko nikad cula, posto onda znam da nije izvikana knjiga. Bitno mi je da knjiga meni bude interesantna.
Knjige po preporuci najcesce trazim po bibliotekama, posto tada to radim smisljeno pa sam i racionalna. Takodje i sve trenutno jako popularne knjige ne volim da kupujem vec ih uzmem iz biblioteke.
:ok: :ok: :ok:
 
Knjige uzimam iz biblioteke u 99% slucajeva, mada trenutno planiram da kupim neke koje sam vec citao, i za koje znam da cu ih u zivotu jos koji put procitati, da mi se nadju pri ruci.

Kada vec pomenuste korist, mislim da covek (hteo - ne hteo) ima koristi od knjiga koje cita. Saznaje mnoge stvari, menja pogled na zivot - pokusava da misli o njemu na drugi nacin, razvija inteligenciju, da ne pricam o recniku i slicno. One (knjige) su na neki nacin, covekova duhovna hrana, i mozda rec korist ovde ne "pasuje", al' meni one, pored svega sto naucim i shvatim, pre svega predstavljaju zadovoljstvo i uzitak, a i to je na neki naci korist. sta znam :mrgreen:

Mozda je rec gruba i nikako ne ide uz umetnost (knjizevnost), al' kada se tako postavi, ja je shvatam u smislu nekog duhovnog napretka.
 
Poslednja izmena:
Bas bih voleo da znam kakve su vase finansijske prilike kada tako olako kupujete knjige, i voleo bih da znam koje su to poucne knjige koje vam menjaju nacin razmisljanja i funkcionisanja,kao da imate 14 godina,pa ce sada neka knjiga da utice na vas zivot?!
Knjige kupujem jedanput godisnje i to na Sajmu,uz unapred isplanirane naslove, uglavnom strucne i one koje sam vec citao,i koje bih voleo da imam.Citam knjige koje pozajmljujem iz biblioteke.Nove autore samo pozajmljujem iz biblioteke,a i neke stare.Mrzim izvikane knjige i po pravilu nikada ne citam ono sto svi citaju.
Uvek me nasmeju knjige "na metar"
 
Kupoholičarka sam u duši, pa tako kupujem i puno knjiga. Volim da čitam svoju knjigu, ali što da ne i tuđu ako mi se pruži prilika. Uglavnom poklanjam knjige, ali nikada svoje. Obično kupujem za poklon ono što sam pročitala pa mi se dopalo, ili nešto što nemam pa mogu da se ogrebem za čitanje. Nikad ne bih kupila knjigu koju ne bih čitala, pa ovaj naslov smatram pleonazmom.
pleonazam?
znaci da si kupila svaku knjigu koju si ikada procitala?
ili, imas jaaako veliki stan, ili si jaaaako malo citala
 
pleonazam?
znaci da si kupila svaku knjigu koju si ikada procitala?
ili, imas jaaako veliki stan, ili si jaaaako malo citala
Šećeru, ne svađaj se s kupcima-čitačima, možda sutra i ti napišeš Koju
knjigu, pa neće hteti niko da ti je kupi, a kamoli pročita.
Nisu oni krivi što ne znaju šta kupuju, i šta, kako i zbog čega čitaju. :)

p.s. Najslađi su mi ovi što izvaljuju... pardon, izjavljuju da ih knjiga uopšte nije promenila.
Verovatno su ih promenili ralo i volovi. Nije, vala, Marko džaba orao onolike drumove. :cool:
 
Šećeru, ne svađaj se s kupcima-čitačima, možda sutra i ti napišeš Koju knjigu, pa neće hteti niko da ti je kupi, a kamoli pročita.
Nisu oni krivi što ne znaju šta kupuju, i šta, kako i zbog čega čitaju. :)

p.s. Najslađi su mi ovi što izvaljuju... pardon, izjavljuju da ih knjiga uopšte nije promenila.
Verovatno su ih promenili ralo i volovi. Nije, vala, Marko džaba orao onolike drumove. :cool:
:D
mene niko ni ovde (sem tebe) ne ume da (pro)cita, tek bih sa pisanjem knjige lose prosla :lol:
 
pleonazam?
znaci da si kupila svaku knjigu koju si ikada procitala?
ili, imas jaaako veliki stan, ili si jaaaako malo citala

Obrnuto, imam maaaali stan, puuuuuno knjiga, puno čitam i žao mi je što za života neću stići da pročitam sve što želim. Što se naslova tiče, možda ga nisam dobro razumela. Da pojasnim, ne kupujem knjige koje nisu za čitanje.
 
Nema knjige koja nije za čitanje (to bi trebalo da se podrazumeva), samo što imaju nesreću da zavise od probirljivosti čitača,kojih je sve manje.
(..I ne kudite mi "Tito,revolucija,mir " ,to je bila ulaznica za SSOJ, a tamo je;pak,bio glavni jedan Ognjen,u kog se zaljubih nesrećno:dash:
I nadjite nešto drugo za te vaše kace):):bye:
 
Dok su knjige bile jeftinije, kupovala sam sve što mi bilo po naslovu, bilo po piscu, bilo po kratkom sadržaju privuče pažnju. Sada kupujem uglavnom knjige za koje provereno znam da ću ih pročitati ponovo, ili ako mi je pisac od ranije poznat i sviđa mi se. One naslove koji me zainteresuju, a nisam sigurna probam da nađem u biblioteci. Mada, izbor u niškoj biblioteci i nije neki. Nema se para, na žalost.
 

Back
Top