нема слоге око отказа

Poruka
20.637
http://www.novosti.rs/code/navigate...&kword_add=vlada srbije, višak administracije
Nema sloge oko otkaza





pol--markovic.jpg
Ministri Marković i Mrkonjić u Skupštini Srbije

NIJE tačno da ne postoji politička volja unutar vladajuće koalicije da se smanji broj zaposlenih u Vladi. Ona postoji, i srpski ministri će u četvrtak usvojiti predloge zakona koji predviđaju rezove i na republičkom i na lokalnom nivou - zvanično tvrde u vladajućoj koaliciji. Ali, kada smo počeli pojedinačno da pitamo ministre da li će da ”raščiste” višak u svojim kabinetima, došli smo do ne baš tako jedinstvenog odgovora. Neki od članova Vlade, ili lidera koalicije, otvoreno poručuju da otpuštanja neće biti!
Očigledno upućen u ove različite stavove, Rasim Ljajić je zatražio i politički konsenzus o ovom pitanju. Izneo je i konkretan predlog - da se u otpuštanju krene od viška državnih sekretara kojih ima 70, i koji su, mahom, dobili funkciju na osnovu stranačke knjižice. To je, po njemu, jedan od načina da iskusni profesionalci u Vladi nastave da rade.
- Imamo 239 državnih sekretara i pomoćnika, što je rezultat preglomazne koalicije i političkih ustupaka. Potreban je novi politički dogovor koalicionih partnera. Na primer, od šest državnih sekretara koji su u mom resoru, mogao bih efikasno da radim sa dva - preneo nam je Ljajić.
Oliver Dulić, ministar za prostorno planiranje
i životnu sredinu, koji u svom resoru ima pet državnih sekretara, za ”Novosti” je izjavio:
- Moje ministarstvo će ispoštovati u potpunosti sve preporuke Vlade, pa i one koje se budu odnosile na smanjenje državnih sekretara.
Ministar za upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković rekao je da Vlada ima detaljan plan za racionalizaciju, a da bi u njegovom resoru mogao da se smanji boj državnih sekretara sa dva na jednog.
U Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, koje predvodi Svetozar Čiplić, preneli su nam da ne žele da javno licitiraju s viškom državnih sekretara, već će da sačekaju odluke Vlade i da ih ispoštuju.
- Već smo ukinuli mesto državnog sekretara za zapošljavanje, a za koji dan ćemo ukinuti i onog zaduženog za regionalni razvoj - rečeno nam je u Dinkićevom Ministarstvu za ekonomiju, koje je imalo šest državnih sekretara, a spašće na četiri.
Šest državnih sekretara koji rade u Ministarstvu za infrastrukturu, sudeći po odlučnosti ministra Milutina Mrkonjića, ne moraju da brinu za svoje fotelje:
- Neću nikog da otpuštam! Ja sam tu da zapošljavam - ponovio je za ”Novosti” Mrkonjić.
Srđan Srećković, ministar za dijasporu, objašnjava da su državni sekretari zapravo zamenici ministara i da su praktično neophodni:
- Naravno, verovatno ima prostora da se razgovara o smanjenju njihovog broja - rekao nam je Srećković.
Predsednik ”Jedinstvene Srbije” Dragan Marković izjavio je u ponedeljak da se ta stranka protivi otpuštanju radnika iz državne administracije.
- Ja sam protiv smanjenja radnika uopšte, u bilo kom sektoru.

RITAM ZA REZOVE
ZAKONI o državnim službenicima i o potrebnom broju zaposlenih na republičkom i lokalnom nivou, koji bi trebalo da budu usvojeni na zasedanju Vlade u četvrtak, biće prvi formalni korak za rezove u administraciji. Ti propisi će biti po hitnom postupku poslati u Narodnu skupštinu. Detaljan plan za smanjenje tako će biti spreman pred dolazak Misije MMF u Beograd. Do kraja godine, sva ministarstva treba da sačine i novu sistematizaciju radnih mesta u kojoj će viškovi već biti precrtani.


Нема договора ко кога да отпусти. На крају ће народ изгледа отпустити све
 
podatak koji sam cuo na TV , da jedan zaposleni u privredi nosi na grbi jednog penzionera, jednog socijalca i jednog budzetskog stakora.....je zaprepascujuci......:dash::dash:

nema sanse da pacovi sami sebi jedu repove.....niko nece sa drzavne sise biti otpusten, dok nam MMF ne zavrne cesme.....da nije njih bilo , ovo pitanje se u srbiji nikada ne bi ni postavilo........

jos jedan siguran dokaz da srbiji treba tutur u Briselu, jer sama ne zna da se stara o sebi , kao neko poslovno nesposobno lice , boze me oprosti......:roll:
 
Foliranje
Vladajuća koalicija će odustati od najavljenog smanjenja administracije zbog straha od gubitka birača koji će ostati bez posla

BEOGRAD - Gromoglasno najavljivanog smanjenja državne administracije u državnoj upravi i lokalnoj samoupravi neće biti, saznaje Kurir! Naime, unutar Nemanjine 11 urađeno je istraživanje efekata do kojih bi smanjenje administracije dovelo. To istraživanje pokazalo je da bi vladajuća koalicija izgubila oko 150.000 glasova, tako da je Vlada bliža odluci da raspiše nove parlamentarne izbore nego da otpusti prekobrojne!
- Logika je sledeća - otpušteni ljudi ne bi glasali za one zbog kojih su ostali bez posla, a vladajuće stranke ostale bi i bez glasova njihovih porodica, rođaka, prijatelja... Ako se setimo da je na prethodnim izborima Boris Tadić veoma tesno pobeđivao Tomislava Nikolića, jasno je da bi upravo tih 150.000 glasova moglo da bude presudno - tvrdi izvor Kurira iz Nemanje 11 koji je insistirao na anonimnosti. Naš sagovornik dodaje da će zato vladajuća koalicija pre odlučiti da raspiše izbore.
- Na taj način pokušali bi da amortizuju ovaj gubitak. Tako bi se opravdali i za odustajanje od „kresanja“ administracije - tvrdi naš sagovornik.
Dragan Todorović, zamenik predsednika SRS, u izjavi za naše novine kaže da su u državnu administraciju DS i G17 zaposlili poslednjih godina neviđen broj svojih članova. Ako i dođe do otpuštanja, nastradaće oni koji nisu njihovi ljudi.
- Ubeđen sam da otpuštanja neće biti do vanrednih parlamentarnih izbora, do kojih će doći ako dospemo na belu šengen listu i ako smisle još neku genijalnu ideju, kao što su besplatne akcije i „Fijat“. Ukoliko im rezultati izbora to omoguće, tek nakon toga počeće da sprovode naredbe MMF - ističe Todorović, i dodaje da je vlast već počela s predizbornom retorikom i obećanjima.
Ekonomski stručnjak Jorgovanka Tabaković iz SNS u izjavi za Kurir kaže da Vlada ima jedan jedini cilj - biti na vlasti po svaku cenu.
- Nije im važno koliko to košta građane. Svi plaćamo cenu te sebičnosti - nesigurnošću, padom standarda, uništavanjem privrede, trošenjem budućnosti. Postao im je manir da najave pa odustanu, da obećaju, a ne ispune, a ovamo se predstavljuju kao ozbiljni ljudi! - kaže Tabakovićeva.
Portparol DS Jelena Trivan, s druge strane, u izjavi za Kurir tvrdi da nije tačno da vladajuća koalicija odustaje od smanjenja administracije.
- Reforma javne uprave je program na kojem se uveliko radi. Naša koalicija je više nego stabilna i ne planiramo vanredne izbore. Sigurni smo da će građani znati da prepoznaju da je ono što radimo dobro za državu i da će nam i na sledećim izborima u još većem broju pokloniti poverenje - kaže Trivanova.
I šef poslaničke grupe PUPS Moma Čolaković tvrdi da je vladajuća većina saglasna da je neophodna racionalizacija zaposlenih u državnoj upravi.
- Postignut je dogovor da se mora ići na racionalizaciju u celini i da je Vlada u tome saglasna - navodi Čolaković, i dodaje da je PUPS dao podršku racionalizaciji zaposlenih i smanjivanju svih državnih troškova u okviru svih državnih organa.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-29-09-2009/foliranje

--------------------------

Tihijevo predvidjanje se obistinilo. Nista od smanjenja administracije. Ipak je novo zaduzivanje i bankrot realnije resenje.

Budzetlije su u ovoj drzavi zasticene vise nego Pande u zoloskom vrtu
 
Reče Kurir

Nemoj više molim te :hahaha:

Rece cika Palma



Palma: Protiv otpuštanja!

Lider JS Dragan Marković protivi se otpuštanju radnika iz državne administracije.
- Protiv sam smanjenja broja radnika uopšte, u bilo kom sektoru. Ako ministri kažu da je veliki broj zaposlenih u administraciji, onda tu ima i njihove odgovornosti - ističe Marković, i dodaje da bi, umesto da se pitanja viška zaposlenih rešavaju otpuštanjima, trebalo tražiti mogućnosti za otvaranje novih radnih mesta i zapošljavanje građana.
- U lokalnoj upravi u Jagodini ima oko 50 viška zaposlenih radnika, iako je država preporučila da je potrebno otpustiti 200 ljudi. Problem je što su to sve mladi ljudi, koji su osnovali porodice i koji ne smeju ostati bez posla - naglašava Marković. Ona će ipak ispoštovati odluku o otpuštanju radnika ukoliko to bude odluka Vlade.
 
podatak koji sam cuo na TV , da jedan zaposleni u privredi nosi na grbi jednog penzionera, jednog socijalca i jednog budzetskog stakora.....je zaprepascujuci......:dash::dash:

nema sanse da pacovi sami sebi jedu repove.....niko nece sa drzavne sise biti otpusten, dok nam MMF ne zavrne cesme.....da nije njih bilo , ovo pitanje se u srbiji nikada ne bi ni postavilo........

jos jedan siguran dokaz da srbiji treba tutur u Briselu, jer sama ne zna da se stara o sebi , kao neko poslovno nesposobno lice , boze me oprosti......:roll:

a sto tutor iz brisela?

zar ne bi bilo bolje tutor iz moskve? :think:
 
podatak koji sam cuo na TV , da jedan zaposleni u privredi nosi na grbi jednog penzionera, jednog socijalca i jednog budzetskog stakora.....je zaprepascujuci......:dash::dash:

nema sanse da pacovi sami sebi jedu repove.....niko nece sa drzavne sise biti otpusten, dok nam MMF ne zavrne cesme.....da nije njih bilo , ovo pitanje se u srbiji nikada ne bi ni postavilo........

jos jedan siguran dokaz da srbiji treba tutur u Briselu, jer sama ne zna da se stara o sebi , kao neko poslovno nesposobno lice , boze me oprosti......:roll:


Или, Боже ме опрости, к'о неко неурачунљив!

Али, није у питању Србија већ они који је воде.
 
Poslednja izmena:
nisam video da vec ima tema zahvaljujem se moderaciji.

o istoj temi kao sto vidimo sem kurira izvestavaju i novosti

sto znaci da je navedena vest tacna.

Nije problem kolega tikomire. :hvala: :lol:

Nego, ovaj Palma se baš zaigrao, nije valjda da podržavaš ta nepostojeća radna mesta za koja se on zalaže?

I ako može info oko moskovske banke, znaš da si onomad na toj temi objasnio da će oni kreditirati državu? :think::D
 
Nije problem kolega tikomire. :hvala: :lol:

Nego, ovaj Palma se baš zaigrao, nije valjda da podržavaš ta nepostojeća radna mesta za koja se on zalaže?

I ako može info oko moskovske banke, znaš da si onomad na toj temi objasnio da će oni kreditirati državu? :think::D

pa moskovska banka je rekla da ce rado kreditirati srpski deficit

cenim da planiraju kreditiranjem srpskog deficita da dodju do vlasnistva nad EPS-om.

rusija je jos ranije izrazila zelju za preuzimanje elektropriverada u istocnoj evropi . pokusali su bezuspesno da preuzmu ceski CEZ.

sto se tice ovih sa vlasti, oni se samo plase da izgube vlast zato povladjuju budzetlijama .
 
pa moskovska banka je rekla da ce rado kreditirati srpski deficit

cenim da planiraju kreditiranjem srpskog deficita da dodju do vlasnistva nad EPS-om.

rusija je jos ranije izrazila zelju za preuzimanje elektropriverada u istocnoj evropi . pokusali su bezuspesno da preuzmu ceski CEZ.

sto se tice ovih sa vlasti, oni se samo plase da izgube vlast zato povladjuju budzetlijama .

Pa čekaj, znači ispada da je njima bitniji EPS od braće kojima će samo odmoći takvim kreditiranjem?

Ako sve bude tako, onda će rusi posredno pomoći da ostanu na vlasti ili ?!

Koga podržavaš? Palmu sa ovim nebulozama oko izmišljenih radnih mesta ili privredu na izdisaju? :think:
 
Pa čekaj, znači ispada da je njima bitniji EPS od braće kojima će samo odmoći takvim kreditiranjem?

Ako sve bude tako, onda će rusi posredno pomoći da ostanu na vlasti ili ?!

Koga podržavaš? Palmu sa ovim nebulozama oko izmišljenih radnih mesta ili privredu na izdisaju? :think:

ja sam rekao vise puta da bih ja licno od tih 28.000 odpustio 23.000

al to je moj spisak lepih zelja i nista vise

drugo prognozirao sam da odpustanja nece doci a rekao sam i zasto -zato sto su ti zaposleni svi listom clanovi i funkcioneri vladajucih stranaka kao i glasaci.

zato sam rekao da je realniaj varijanta da nam MMF uskrati pare i da na kraju dozivimo bankrot.
 
Ма, уосталом чему толика повика око отказа?

Ево, Млађа опет спомиње неке сламарице и да још увек није измузао грађанима све из истих.

СламарицаБАНК ће спасити Србију! :hahaha:
 
ja sam rekao vise puta da bih ja licno od tih 28.000 odpustio 23.000

al to je moj spisak lepih zelja i nista vise

drugo prognozirao sam da odpustanja nece doci a rekao sam i zasto -zato sto su ti zaposleni svi listom clanovi i funkcioneri vladajucih stranaka kao i glasaci.

zato sam rekao da je realniaj varijanta da nam MMF uskrati pare i da na kraju dozivimo bankrot.

Evo i da sve bude kako si rekao i mmf ispali, pa rusi daju kredit da bi na mala vrata dobili EPS, kako to objašnjavaš ?

Ispada da ih onda boli uvo za braću i gledaju svoj interes i ništa više?
 

Back
Top