Zelenastvo u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
6.359
Koliku kamatu naplacuju zelenasi u vasem kraju za mesec dana?
Sta ljude tera da idu kod zelenasa umesto u banke?
Da li se ova pojava moze uvesti u zakonske tokove?
Koju najvisu kamatu moze sada naplatiti pojedinac na mesecnom nivou po zakonu?
Zelenasi kao i bankari zive od kamate,ali tu ipak postoji sustinska razlika,da li???
Zasto su u Srbiji bankarske kamate duplo vece nego na Zapadu?
 
Koliku kamatu naplacuju zelenasi u vasem kraju za mesec dana?
Sta ljude tera da idu kod zelenasa umesto u banke?
Da li se ova pojava moze uvesti u zakonske tokove?
Koju najvisu kamatu moze sada naplatiti pojedinac na mesecnom nivou po zakonu?
Zelenasi kao i bankari zive od kamate,ali tu ipak postoji sustinska razlika,da li???
Zasto su u Srbiji bankarske kamate duplo vece nego na Zapadu?

Mnogo pitas.

Zelenastvo je normalno u kapitalizmu.

Novac je roba i ima svoju vrednost na trzistu.

Cena zavisi od ponude i potraznje.
 
Оед банака немаш већих зеленаша.Једина је разлика што ти банкар неће доћи кући са прангијом у руци,него ће ти ту кућу узети да би наплатио своја потраживања.
 
Koliku kamatu naplacuju zelenasi u vasem kraju za mesec dana?
Sta ljude tera da idu kod zelenasa umesto u banke?
Da li se ova pojava moze uvesti u zakonske tokove?
Koju najvisu kamatu moze sada naplatiti pojedinac na mesecnom nivou po zakonu?
Zelenasi kao i bankari zive od kamate,ali tu ipak postoji sustinska razlika,da li???
Zasto su u Srbiji bankarske kamate duplo vece nego na Zapadu?

kamata se devedesetih kretala i do 20 % ......iako je prosek bio 10%...s tim , sto , ako si uzeo od zaebanih igraca, svaki dan kasnjenja rate te kostao sledecih 10%.......poenta zelenasenja nije ta zarada od 20 % mesecno.......to je za njih smesno.......

poenta je, da ne platis dug na vreme, pa da ti udaraju kamate na kamate kako hoce......i da ti dug dostigne za mesec dana i 10 puta vise od onoga sto si uzeo.....zato, oprezno od koga uzimate lovu..........

ljudi idu kod zelenasa danas neuporedivo manje nego devedesetih kada nisu banke ni postojale, a kredit je bio misaonoa imenica, ako nisu julovac ili slobin......ali, jos uvek idu ako su u nekom problemu , treba im hitno lova, ili najcesce imaju poroke kao sto je kocka ili droga........iako zelenasi ne daju pare narkomanima znajuci da se iz kamena voda ce cedi..........

kockari su redovne musterije , i najzahvalnije.......oni znaju za noc i nekoliko puta da uzmu pare po 10% , i da ih vrate za pola sata, ako ih hoce kocka, pa da uzmu ponovo, ako krene na lose , i tako u krug.............

zelenasenje je zakonom zabranjeno, ali tesko dokazivo......zato, pamet u glavu i u banku.......oni bar ne biju ako ne vratis pare:mrgreen:
 
Koliku kamatu naplacuju zelenasi u vasem kraju za mesec dana?
Sta ljude tera da idu kod zelenasa umesto u banke?
Da li se ova pojava moze uvesti u zakonske tokove?
Koju najvisu kamatu moze sada naplatiti pojedinac na mesecnom nivou po zakonu?
Zelenasi kao i bankari zive od kamate,ali tu ipak postoji sustinska razlika,da li???
Zasto su u Srbiji bankarske kamate duplo vece nego na Zapadu?

10%.............a stvar je u tome sto ti je kod nas mnogo isplativije i postenije da odes kod zelenasha nego da se zajmis kod drzave :hahaha1:
 
A sta mora da bude garancija da ces vratiti dug?

I kolika vrednost garancije mora da bude u odnosu na pozajmljeni novac?

ranije se davalo i bez tzv "rema".......ako te overe da imas radnju, kola, kucu........nesigurnim duznicima se uzima "rem" od oka.......u zlatu, kolima ili slicno......na primer, za auto od 20 000 evra , mozes da dobijes plafon 3 - 4 000 , na mesec dana.........

onda ide stara fora, da kada dodje dan placanja, ne mozes da ih nadjes da im das pare, iskljuce i mobilne, i za par dana ti se jave , da si ostao bez kola jer nisi vratio dug na vreme.........na tvoje insisitiranje da si ih trazio , ide cuvena " da si me trazio , ti bi me i nasao"...........

zaebano.........:mrgreen:
 
ranije se davalo i bez tzv "rema".......ako te overe da imas radnju, kola, kucu........nesigurnim duznicima se uzima "rem" od oka.......u zlatu, kolima ili slicno......na primer, za auto od 20 000 evra , mozes da dobijes plafon 3 - 4 000 , na mesec dana.........

onda ide stara fora, da kada dodje dan placanja, ne mozes da ih nadjes da im das pare, iskljuce i mobilne, i za par dana ti se jave , da si ostao bez kola jer nisi vratio dug na vreme.........na tvoje insisitiranje da si ih trazio , ide cuvena " da si me trazio , ti bi me i nasao"...........

zaebano.........:mrgreen:

Da, to tako slicno funkcionise svuda na svetu.
 
Koliku kamatu naplacuju zelenasi u vasem kraju za mesec dana?
Sta ljude tera da idu kod zelenasa umesto u banke?
Da li se ova pojava moze uvesti u zakonske tokove?
Koju najvisu kamatu moze sada naplatiti pojedinac na mesecnom nivou po zakonu?
Zelenasi kao i bankari zive od kamate,ali tu ipak postoji sustinska razlika,da li???
Zasto su u Srbiji bankarske kamate duplo vece nego na Zapadu?[/QUOTE]

zato što ni banke nemaju veze sa zapadom.......:rtfm:
a kolika je kamata zavisi kolika je cifra koja se pozajmljuje i šta se ostavlja u rem......
 
Uzimam 20% mesecno, maksimalno 3 meseca.

Ako je platisa uredan, produzavam ugovor na jos 3 meseca.

Mora da garantuje sa necim i da tu stvar ostavi kod mene. (Televizor, frizider, auto...)

Maksimalan iznos pozajnice je 1/3 vrednosti stvari kojom garantuje.

batice.......mogu li da se zaposlim u tvojoj firmi, imam bogato iskustvo, dug staz u poslu, i naravno , spreman sam da radim u mladom i ambicioznom timu..........:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

procenat naplate mi je skoro 100%, a imam i pismene preporuke iz mupa srbije:mrgreen:
 
batice.......mogu li da se zaposlim u tvojoj firmi, imam bogato iskustvo, dug staz u poslu, i naravno , spreman sam da radim u mladom i ambicioznom timu..........:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

procenat naplate mi je skoro 100%, a imam i pismene preporuke iz mupa srbije:mrgreen:

Heheheheh.....

Evo da ti dam jednu ideju, to sigurno jos nema u Srbiji (ili ima?)

Osnuj firmu za uterivanje dugova.

Ovde ima jedan cova sto ima takvu firmu i troje zaposlenih: nekog cicu i dve mace...

Kada je neko nekom duzan i ne placa, tip mu posalje taj trio preobucen u DJAVOLE (djavolice su vrlo sexi!), pa mu stanu pred radnju ili kucu, puste gramofon na maximo, i pevaju i igraju!

I tako svaki dan, dok nesretnik ne vrati dug...

Uglavnom svi odmah vracaju kada se djavoli pojave na vratima...
 
Heheheheh.....

Evo da ti dam jednu ideju, to sigurno jos nema u Srbiji (ili ima?)

Osnuj firmu za uterivanje dugova.

Ovde ima jedan cova sto ima takvu firmu i troje zaposlenih: nekog cicu i dve mace...

Kada je neko nekom duzan i ne placa, tip mu posalje taj trio preobucen u DJAVOLE (djavolice su vrlo sexi!), pa mu stanu pred radnju ili kucu, puste gramofon na maximo, i pevaju i igraju!

I tako svaki dan, dok nesretnik ne vrati dug...

Uglavnom svi odmah vracaju kada se djavoli pojave na vratima...

znam za tu foru.......ima i ono da se setaju sa transparentima ispred duznikove kuce, na kojma pise da je duzan pare.........ali, ovde to ne pali......bez gepeka, i vezivanja u sumi, tesko srbin vrche lovu.........:hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top