Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

bolje po nekim pashama i agama da ih nazovu , recimo po Marasliji ili Sinan pashi i slicnima , oni su mnogo vise zaduzili i ostavili traga na prestonici nego neke Ruje sto su svrnule u prolazu i dovukle neke Hrvate na vlast , eto recimo bulevar Sulejmana Velicanstvenog ili recimo avenija Mula Jusufa , to tako gordo i prikladno zvuci :cool: ili dom za stara lica Starac Foco od stotinu ljeta :ok:

Нажалост , "комунисте" су на власт довукли енглези, камо среће да нису

Али остало је :rotf::rotf: :worth::worth:
 
Termin "preslobodan" ne moze ni da se uzme u obzir kao izraz americkog zahteva, jer su nas pokorili, pa lepo potpisom vlasti primorali na ovo sto se sada desava i sto ce se desavati. A mnogo je tacaka potpisanih sto nam se nece svideti kad dodje vreme za njihovu realizaciju... Nisam na strani Amerike a niti Rusije, ja sam za da je Srbin sam svoj gazda, rekoh, svako vreme nosi svoje breme... I jos nesto, da Rusija nije imala svoje interese, nikad nebi dosla u Srbiju da proleva rusku krv u drugom svetskom ratu..

:worth: :worth:

Bas to, svi se zabavljaju sa Srbima i Srbijom dok iamju neku svrhu. I Ruje I Ameri i svi ostali, ali vecina Srba to ne shvata. Srbi vide ili crno ili belo, nikako da shvate da je svet saren. Nekada se ponasaju kao zaljubljene siparice, koje idealizuju svog dragog.
 
Termin "preslobodan" ne moze ni da se uzme u obzir kao izraz americkog zahteva, jer su nas pokorili, pa lepo potpisom vlasti primorali na ovo sto se sada desava i sto ce se desavati. A mnogo je tacaka potpisanih sto nam se nece svideti kad dodje vreme za njihovu realizaciju... Nisam na strani Amerike a niti Rusije, ja sam za da je Srbin sam svoj gazda, rekoh, svako vreme nosi svoje breme... I jos nesto, da Rusija nije imala svoje interese, nikad nebi dosla u Srbiju da proleva rusku krv u drugom svetskom ratu..

То што је Русија имала своје интересе НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ са обичним војником (био он војник, генерал итд.) који се борио заједно са нашим људима против фашизма и који је овде оставио своје кости!

И какве везе имају имена улица са твојом изјавом "da je Srbin sam svoj gazda"???
Па сваки прави газда ЦЕНИ оно што је неко некада урадио добро за њега!

Али наравно, како очекивати од народа који не цени ни своје жртве, да цени туђе, које су се жртвовале ЗА њега?
 
Poslednja izmena:
То што је Русија имала своје интересе НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ са обичним војником (био он војник, генерал итд.) који се борио заједно са нашим људима против фашизма и који је овде оставио своје кости!

И какве везе имају имена улица са твојом изјавом "da je Srbin sam svoj gazda"???
Па сваки прави газда ЦЕНИ оно што је неко некада урадио добро за њега!

Али наравно, како очекивати од народа који не цени ни своје жртве, да цени туђе, које су се жртвовале ЗА њега?

Тако је.

Треба бити изузетно глуп и безобразан, па пљунути на нечије кости, а посебно оне који су изгинули на
територији друге државе и за добробит других.

Тако Пуниша Радић, није могао да пређе преко омаловажавања српских жртава од стране хрватског
посланика Стјепана Радића....
 
Тако је.

Треба бити изузетно глуп и безобразан, па пљунути на нечије кости, а посебно оне који су изгинули на
територији друге државе и за добробит других.

Тако Пуниша Радић, није могао да пређе преко омаловажавања српских жртава од стране хрватског
посланика Стјепана Радића....
nije Radic nego Racic i nije ga uopste vredjao Radic nego drugi poslanik HSS-a, a ovaj je onda krenuo da roka na sve strane pa je zakacio i Radica i jos neke , verovatno ne slucajno nego po naredbi Aleksandra kako bi se dokazalo da od parlamentarizma nema leba i da je diktatura jedino resenje ,sto se kasnije i desilo .
 
Тако је.

Треба бити изузетно глуп и безобразан, па пљунути на нечије кости, а посебно оне који су изгинули на
територији друге државе и за добробит других
.


Тако Пуниша Радић, није могао да пређе преко омаловажавања српских жртава од стране хрватског
посланика Стјепана Радића....
Нико не пљује на нечије кости већ не прихватамо то да су совјетски бољшевици (црвеноармејци) гинули на нашој територији ради наше националне добробити већ су гинули ради својих идеолошко-револуционарних интереса.

Нама Србима комунизам није ништа добро донео, то нас је још више упропастило и свако ко ликује над српском голготом је заиста тотално глуп и безосећајан!
 
Руски амбасадор Александар Конузин тражи да се београдским улицама врате имена војника СССР-а који су учествовали у ослобађању Београда у Другом светском рату.

Захвалан сам вам што сте се окупили са жељом да се обратите властима да се улицама у Београду врате имена совјетских хероја, рекао је Конузин на Округлом столу “Српски народ памти хероје“. Округли сто је одржан у Руском дому, на иницијативу Форума за заштиту економских, социјалних и културних права, уз помоћ Карић фондације.

Конузин је изјавио да су после Другог светског рата многе београдске улице носиле имена совјетских хероја и војсковођа.

Дошло је до промена тих назива, али их људи нису заборавили, па улице још називају по именима тих хероја, рекао је Конузин.

Он је изјавио да увек изражава захвалност Србима за сећање на совјетске војнике погинуле у Југославији, као и за бригу за гробља и споменике војницима Црвене армије.

Конузин је рекао да су у Другом светском рату обични Срби са одушевљењем дочекивали Црвену армију и помагали на разне начине.

“Бројни црвеноармејци су, када су кретали даље на Запад, тражили од сабораца да их сахране у Србији, ако погину. Многи су погинули и сахрањени су у Београду, поред других руских и српских пријатеља по оружју“, изјавио је Конузин.

Он је рекао да се пуно говори о Другом светском рату и да они који су издали своје народе на почетку тог сукоба покушавају да одговорност пребаце на Русију и да доведу у питање одлучујућу улогу СССР-а у победи над фашизмом.


http://in4s.net/x/index.php?option=...009-09-23-19-44-09&catid=71:mozaik&Itemid=278

Ako,ako i treba a ne sada sve preimenovali //
 
Ne slazem se sa takvim stavom Ruskog ambasadora.
Slazem se da je Crvena armija doprinela porazu nacisticke Nemacke, ali se posle oslobadjanja nista bolje Sovjetski vojnici nisu ophodili prema lokalnim stanovnishtvom u Srbiji. Kada kazete "Ruske zrtve pale za oslobadjanje Beograda" da li mislite na i na Kazahstance, Uzbekistance, Turkmene, Kirgize...?
 
Poslednja izmena:
Termin "preslobodan" ne moze ni da se uzme u obzir kao izraz americkog zahteva, jer su nas pokorili, pa lepo potpisom vlasti primorali na ovo sto se sada desava i sto ce se desavati. A mnogo je tacaka potpisanih sto nam se nece svideti kad dodje vreme za njihovu realizaciju... Nisam na strani Amerike a niti Rusije, ja sam za da je Srbin sam svoj gazda, rekoh, svako vreme nosi svoje breme... I jos nesto, da Rusija nije imala svoje interese, nikad nebi dosla u Srbiju da proleva rusku krv u drugom svetskom ratu..
Идеално, али практично неизводљиво, равно бајци.
Мале земље морају да имају газду, такав је светски поредак.
У Србији се бије битка ко ће нам бити газда...и тако до следећег великог претумбавања.
 

Back
Top