Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

Ovde je naime početkom devedesetih počelo, a nastavilo se i posle 5. oktobra s zatiranjem svakog traga da su ovu zemlju nekad vodili komunisti. U okviru toga su i menjana imena ulica i tu su ''pali'' i naši i ruski heroji koji su položili živote za ovu zemlju.

Ово да су улицама почели да мењају називе почетком 90-их је ноторна неистина, заправо можда је
промењено пар назива, оних улица које су носиле имена људи који су онако, били изразито непопуларни,
као Кардељ, на пример, али тек с доласком на власт у Београду СПО-а у коалицији са ДС-ом
и Ђинђићем као градоначелником,
почело је масовно уклањање свих трагова и симбола комунизма,
о чему најбоље (и буквално) сведочи ова слика градоначелника (двомесечног), са "трофејом".


2jbr3oj.jpg

7. фебруар 1997. градоначелник да "трофејом"

Од 1997. на овамо на власти у Београду је ДС у коалицијама са разним странкама и ако неко сноси 99%
одговорности, за промене назива улица и тргова, то је ДС. Чак су ишли дотле да су и Змај Јовину, у највећем
делу преименовали у Кнегиње Љубице, на опште запрепашћење свих грађана.

Посебно је дегутантно ово са Русима, ослободиоцима, јер истовремено су оставили улице Амера (Рузвелта,
Џорџа Вашингтона, Кенедија), с којима Срби немају никакве везе.
 
Poslednja izmena:
Pa to, da, naravno, ali pošto je ruski u temi onda sam njega posebno pomenuo.

Vidim ide ti lose sa citanjem pa da ponovim.
Nije ruski ambasador nista naredio,vez zamolio, i to je sramota da covek mora da moli za nesto sto je moralno pravo,a moralno pravo je da se oslobodioci vbeograda kao takvi upamte i imaju svoja obelezja.
I drugo,nije ambasador trazio da SE DA IME ULICE PO RUSKIM HEROJIMA, vec da se VRATE IMENA ULICA RUSKIH HEROJA, a to nije isto.
Voleo bi ja da smo i mi imali iste,ali nazalost nasu zemlju su oslobodili drugi,a ne mi sami,i najmanje sto mozemo je da imena tih ljudi cuvamo od zaborava, posebno sto su nam zemlju oslobodili pazeci da je ne sruse do temelja,kako su to sa drugim gradovima radili.
 
Vidim ide ti lose sa citanjem pa da ponovim.
Nije ruski ambasador nista naredio,vez zamolio, i to je sramota da covek mora da moli za nesto sto je moralno pravo,a moralno pravo je da se oslobodioci vbeograda kao takvi upamte i imaju svoja obelezja.
I drugo,nije ambasador trazio da SE DA IME ULICE PO RUSKIM HEROJIMA, vec da se VRATE IMENA ULICA RUSKIH HEROJA, a to nije isto.
Voleo bi ja da smo i mi imali iste,ali nazalost nasu zemlju su oslobodili drugi,a ne mi sami,i najmanje sto mozemo je da imena tih ljudi cuvamo od zaborava, posebno sto su nam zemlju oslobodili pazeci da je ne sruse do temelja,kako su to sa drugim gradovima radili.
Ko je sve oslobađao zemlju je pitanje za drugi pdf, a meni je najbliža ideja da se sa preimenovanjem ulica jednom već stane. Svako ko je dobio ulicu ima nekih zasluga, a za nove ljude napravite lepo nove ulice. A kad već pričamo o idejama koji bi nazivi mogli da budu evo baš primera za ono što sam pisao:
Jel ` to Bulevar Crvene Armije ?
A nače armije? JNA je nastala od oslobodilaca iz 2. svetskog rata i nemojte mi molim vas pričati kako oni nisu oslobodili zemlju. Bilo je pomoći svakojake, ali najveće žrtve podneli smo mi.
 
Ko je sve oslobađao zemlju je pitanje za drugi pdf, a meni je najbliža ideja da se sa preimenovanjem ulica jednom već stane. Svako ko je dobio ulicu ima nekih zasluga, a za nove ljude napravite lepo nove ulice. A kad već pričamo o idejama koji bi nazivi mogli da budu evo baš primera za ono što sam pisao:

A nače armije? JNA je nastala od oslobodilaca iz 2. svetskog rata i nemojte mi molim vas pričati kako oni nisu oslobodili zemlju. Bilo je pomoći svakojake, ali najveće žrtve podneli smo mi.

vec sam ti neso dao zvanican podatak, koji kze da je od 1941-1943 na teritoriji beograda,na nemacku vojsku izvrsen jedan jedini napad, i da je u njemu lakse ranjen nemacki vojnik. Toliko o otporu u beogradu,to su cinjenice,a ne film Otpisani.
Drugo, mi nismo u ukupnoj vojnoj efektivi nase zemlje ucestvovali ni sa 20% ... to se takodje lako da dokazati.
I ono naj bitnije, pa valjda se podrazumeva,i valjda je obaveza nas samih da svoju zemlju oslobodimo, ali to nije obaveza Ruskih vojnika,i ako oni to urade, valjda je zahvalnost time veca.
 
22:01
КОНУЗИН: ПОБЕДУ НАД ФАШИЗМОМ МОРАМО ЗАЈЕДНО БРАНИТИ

БЕОГРАД – Ослобођење Југославије и Београда представљало је важан корак на путу ка коначној победи над фашизмом, победи коју треба заједно да бранимо, изјавио је амбасадор Русије у Србији Александар Конузин, приликом сусрета с ветеранима Србије из Другог светског рата.

Амбасадор Русије је нагласио да ће посета руског председника Дмитрија Медведева Београду, 20. октобра, пружити могућност да се размотре перспективе развоја сарадње наших земаља у најразличитијим областима.

„Убеђен сам да имамо огроман потенцијал за сарадњу”, рекао је Конузин и додао да ће посета Медведева Србији бити додатни импулс заједничким активностима.

Конузин је нагласио да је победа над фашизмом 1945. године поставила темељ савремене Европе и да су „демократија и људска права као основне друштвене вредности постале могуће тек захваљујући херојском подвигу и ослободилачкој мисији народа наших земаља и држава савезница”.

„На жалост, у свету постоје снаге које би да ревидирају историју Другог светског рата и његове резултате”, рекао је руски амбасадор, додајући да су то они „који су пуцали у леђа војницима антифашистичке коалиције”.

Истакавши да су совјетске трупе нанеле смртоносни ударац државама фашистичке коалиције, ушле у Румунију и Бугарску и ослободиле део Пољске, он је навео да су 28. септембра 1944. почеле операције за ослобођење Југославије, заједно са борцима Народноослободилачке војске.

Током борби за Београд, како је рекао, Совјетска ратна команда издала је наређење да се не примењује тешко наоружање, да се не би разарао историјски центар града, док су фашисти, приликом повлачења, минирали Београд, који је, „према замисли нацистичке врхушке, требало сравнити са земљом”.

Конузин је навео да су руски минери још пре завршетка борби приступили разминирању, „очистили” од мина 845 објеката, од тога 85 административних зграда, истакавши да је, после дугих и крвавих борби, 20. октобра освојено последње упориште фашиста - тврђава Калемегдан.

Руски амбасадор је указао да је Москва дан ослобођења Београда поздравила почасним плотунима, да су наредбом врховног команданта од 14. новембра 1944. године, 19 јединица Црвене армије, као и дивизија оклопних бродова Дунавске ратне флоте, добило назив „Београдске” и да је установљен Орден за ослобођење Београда.

Према речима Конузина, 13 совјетских војника, међу којима Толбухин и генерали Сергеј Бирјузов и Владимир Жданов, добили су одликовање Народног Хероја Југославије.

„Победа је скупо коштала”, рекао је Конузин, додајући да је у борбама за Београд пало 2.953 војника југословенске војске и више од 1.000 совјетских војника.

Он је истакао да ће током посете Србији, 20. октобра, председници Медведев и Тадић положити венце на споменик Ослободиоцима Београда и цвеће код споменика совјетским војницима.

Београђани су 22. октобра у Београду, на сахрани војника и официра Црвене армије и Народноослободилачке војске Југославије, обећали да „никада неће заборавити њихов подвиг”, рекао је Конузин и додао да су „широкогруди Срби” назвали улице именима Ф. И. Толбухина, С. С. Бирјузова, В. И. Жданова”, а једна је понела име Црвене армије.

„Желим да вам изразим срдачну захвалност читаве Русије за ваш подвиг, за наше братство по крви и оружју”, рекао је Конузин.

Разговору у руској амбадсади ветеранима су се пригодним програмом представили ученици Руске школе у Београду, најбољи гласови Основне школе „Иван Горан Ковачић” и Прве београдске гимназије, као и Хор Слависта предвођен Алаксандром Мургасовом.

Присутни су имали прилику да уживају и у руским песмама, које је извео познати баритон Миленко Калајановић.


Танјуг


Konuzin rekao ovo,Konuzin rekao ono,promena imena ulica,pa saradnja Srbija-Rusija itd.itd.
Ova vest iz politike je samo jedna od mnogih izjava Konuzina koje se već nekoliko dana vrte po novinama,dobro znamo da dolazi Medvedev za par nedelja ali čemu ovolika propaganda osim ako sa posetom predsednika Rusije bude nešto gromoglasno.
 
22:01

Konuzin rekao ovo,Konuzin rekao ono,promena imena ulica,pa saradnja Srbija-Rusija itd.itd.
Ova vest iz politike je samo jedna od mnogih izjava Konuzina koje se već nekoliko dana vrte po novinama,dobro znamo da dolazi Medvedev za par nedelja ali čemu ovolika propaganda osim ako sa posetom predsednika Rusije bude nešto gromoglasno.

Zato sto se tako vodi diplomatija.

Da ti nije krivo mozda?
 
Ovaj gori i od onog Montogomerija...i onaj je trpao nos svuda i na svako mesto(kako cujem nasim damama sumnjivog morala i nesto drugo,a i Lin mu nije ostajala duzna)..tako poceo i ovaj...:dash:...u moj licno ime, mogu samo da mu porucim,ma nosi se u p.m....
 
Из године у годину из дана у дан говоре нам којекакви саветници,подсекретари,комесари о Еу интеграцијама и условима за евентуални приступ.Скоро да деценију слушамо њихове пионе а наше вајне политичаре како их слепо безулсовно богобојажљиво слушају.Сваким божијим даном медији су пуни напредка,благостања и сјајне будућности само још пар ситница и ето нас у ЕУ и НАТО.Мељу и жваћу једно исто сматрајући народ обичним дебилима и мажу им очи бајкама,које ето колико сутра постају стварност.Е,сад кад се огласио Руски амбасадор пар пута,ето проблема.Па шта мисли он да се тако може са Србијом,да дрско и безобразно запита о тамо неким улицама.Он ће бре демократама да прича о ослобођењу и погибији Руских војника,зна ваљда ова власт ко им је ослободилац и пријатељ.Под хитно протерати Руски дипломатски кор и затворити амбасаду,пут се наш добро зна ''Еуропа нема алтернативу''
 
=munjoliki ]Konuzin rekao ovo,Konuzin rekao ono,promena imena ulica,pa saradnja Srbija-Rusija itd.itd.
Ova vest iz politike je samo jedna od mnogih izjava Konuzina koje se već nekoliko dana vrte po novinama,dobro znamo da dolazi Medvedev za par nedelja ali čemu ovolika propaganda osim ako sa posetom predsednika Rusije bude nešto gromoglasno.

pa shta bi ti?
gubernija srbistan je shaka jada od 7 milionchica
sitna je to riba za putina i zamenika medu
chak i oko chechena se ne bakce volodja lichno nego ima onog izbacivacha kadirova
ima car prechih posla nego da deli moshe srbiji
tako da...budi sretjan shto je konuzin a ne neko josh nizi u lancu ishrane
 
Из године у годину из дана у дан говоре нам којекакви саветници,подсекретари,комесари о Еу интеграцијама и условима за евентуални приступ.Скоро да деценију слушамо њихове пионе а наше вајне политичаре како их слепо безулсовно богобојажљиво слушају.Сваким божијим даном медији су пуни напредка,благостања и сјајне будућности само још пар ситница и ето нас у ЕУ и НАТО.Мељу и жваћу једно исто сматрајући народ обичним дебилима и мажу им очи бајкама,које ето колико сутра постају стварност.Е,сад кад се огласио Руски амбасадор пар пута,ето проблема.Па шта мисли он да се тако може са Србијом,да дрско и безобразно запита о тамо неким улицама.Он ће бре демократама да прича о ослобођењу и погибији Руских војника,зна ваљда ова власт ко им је ослободилац и пријатељ.Под хитно протерати Руски дипломатски кор и затворити амбасаду,пут се наш добро зна ''Еуропа нема алтернативу''

Zaista?Dobro,sačekaćemo Medvedeva i da vidimo da li će njegova poseta doneti boljitak i dobrobit Srbiji.
 
Zaista?Dobro,sačekaćemo Medvedeva i da vidimo da li će njegova poseta doneti boljitak i dobrobit Srbiji.


Човек долази поводом ослобођења града на прославу и упућен му је званичан позив.
Ако је срамота писати о томе и улицама у реду,наставите писати о западним инвестицијама,помоћи ММФ,придруживању и ЕУ-НАТО интеграцијама......
 
@Sergian

Dobro Sergiane,ti si se sad malo iznervirao zato sto narod Srbije i pored donetog zakona u skupsini nece da poveruje u pricu kako su desnicarski kvislinzi "antifasisti" zapravo. :mrgreen: A zasto imas potrebu da na temi o vracanju imena ulicama po ruskim komunistickim herojima plasiras besmislenu pricu o "saradnji" nemaca i partizana?! .... Odgovor je vrlo jednostavan.Upravo zato sto su cetnici saradjivali sa nemcima,italijanima i ustasama.Evo jednog dokmunenta koji to svedoci:

BR. 74

ZAPISNIK O SPORAZUMU PREDSTAVNIKA ČETNIČKOG ODREDA »KOČIĆ« I NDH OD 27. APRILA 1942. O PRIZNAVANJU VLASTI NDH I SARADNJI U BORBI PROTIV NOP-a

ZAPISNIK

sastavljen u kotarskom predstojništvu u Varcar Vakufu dana 27/IV. 1942. g. u svrhu smirenja i pacificiranja cielog područja, a u smislu postojećih odredaba danas su se sastali u kotarskom predstojništvu ispred hrvatskih vlasti g. Emil Rataj — bojnik, kao predstavnik domobranstva, g. Marko Jungić — kotarski predstojnik, kao predstavnik upravnih vlasti i g. Konstantin Urumović, kao predstojnik kotarskog suda, kao politički predstavnik, a sa srpske strane odnosno četničke komande »Kočić« g.

Uroš Drenović, komandant četničke organizacije, i g. Tode Mitrović, kao predstavnik političkih četničkih organizacija. Na sastanku je zaključeno slijedeće:

I.

Na obim stranama pokazana je volja i spremnost za likvidiranje uzajamnog neprijateljstva.

II.

Zajedničkim saradnjama ima se odmah nakon ovoga sastanka poraditi na pomoći svih stanovnika kako u gradu tako i u selu. Time se podrazumjeva uzajamni saobraćaj i zamjena svih dobara, a u tu svrhu omogućiti nesmetani dolazak i odlazak seljaka bez razlike u grad. Državne vlasti će svojim autoritetom kao i materijalnom pomoći obnavljanje porušenih ili popaljenih domova.

III.

Hrvatske oružane snage će svojom snagom zaštićivati srpska sela u zajednici sa četnicima od napada komunista odnosno t.zv. »partizana«.

IV.

Ima se odmah ustanoviti i imenovati općinski povjerenik za sela Podbrdo, Podrašnica, Medna, Baraći i Gerzovo, koji će sarađivati sa kotarskom oblasti.

V.

Hrvatske oružane snage zajedno sa četnicima u gradu kao i na terenu suzbijati će i uništavati komunističke bande.

VI.

Obitelji čiji su branioci u zarobljeništvu, a koji ne pripadaju komunističkoj partiji dobivati će odmah podporu u smislu postojećih odredaba i to za ženu 16 Kn, a za djete po 10 kn dnevno.

VII.

Isto tako sve udovice koje su stradale prilikom akcija oko suzbijanja pobuna a čiji hranilac nije bio komunista, dobit će odmah podporu od strane države.

VIII.

Svim stanovnicima pravoslavne vjeroispovjesti garantuje se apsolutno slobodno ispovjedanje svoje vjere, slavljenje svojih vjerskih praznika i slave, kao i jednakost pred zakonima. U tu svrhu svećenici pravoslavne vjere mogu slobodno vršiti svoju dužnost. Državne i vojne vlasti materijalno će pomoći oko popravljanja porušenih crkava.

IX.

Sve akcije oko uništenja komunističkih bandi vršit će sporazumno zapovjednik hrvatskih oružanih snaga i zapovjednik četničkih organizacija.

Pročitali smo i saglasni smo:

Komandant četničkih organizacija: »Kočić« — Drenović v.r.

Predstavnik političkih organ. T. Mitrović v.r.

M.P.

Velika župa Pliva i Rama Jajce

Zapovjednik bojnik: Emil Rataj v.r.

Predstojnik kot. suda:

Konstantin Urumović v.r.

Kotarski predstojnik:

Marko Jungić



Za točnost prepisa:

Pročelnik operativnog odjela

glavnostožerni pukovnik

Dragojlov


Dakle dragi moj Sergiane ti ides onom logikom vikanja: "drz te lopova",koju obicno koriste oni ljudi koji su nesto ukrali da ne bi neko posumnjao na njih. :mrgreen:
 

Back
Top