Da li je ostvariva utopija odmah sad?

Utopija je, uglavnom, po definiciji nemoguća.
Nije misterija. Samo fantazija raznih likova koji su mislili da imaju univerzalni recept za sreću. I redovno se ispostavljalo da nemaju.

Ako te zanima istorijat, na grčkom znači ne-mesto, tj. mesto koje ne postoji, prvi put je reč upotrebio Tomas Mor u istoimenom delu, koje možeš da skineš sa neta i pročitaš. I dalje verovatno možeš sam.
 
Ja bih vas sve povatao pa posle pojeo, kad ogladnim.
jedina shansa vam je da me ubijete dok ste josh u stanju da me nadjachate.
Ovce prosto moraju da zive placajuci reket u krvi chobanima ili vucima.
Najcheshtje i jednima i drugima.
Posle bih onima koje ostavim u zivotu za priplodna grla uveo republiku da budu sretjni i zadovoljni a predsednika biraju na slobodnim izborima.

Ako izaberu pogreshnog, slede sankcije i bombardovanje.

PS naravno da nisam stvarno takav al eto ,radi efekta posta:per:

Ima zacelo , onih koji su mnogo opasniji od mene i upravo to nam rade
 
Poslednja izmena:
Utopija je, uglavnom, po definiciji nemoguća.
Nije misterija. Samo fantazija raznih likova koji su mislili da imaju univerzalni recept za sreću. I redovno se ispostavljalo da nemaju.

Ako te zanima istorijat, na grčkom znači ne-mesto, tj. mesto koje ne postoji, prvi put je reč upotrebio Tomas Mor u istoimenom delu, koje možeš da skineš sa neta i pročitaš. I dalje verovatno možeš sam.

ou ili eu?
 
Utopija je, uglavnom, po definiciji nemoguća.
Nije misterija. Samo fantazija raznih likova koji su mislili da imaju univerzalni recept za sreću. I redovno se ispostavljalo da nemaju.

Ako te zanima istorijat, na grčkom znači ne-mesto, tj. mesto koje ne postoji, prvi put je reč upotrebio Tomas Mor u istoimenom delu, koje možeš da skineš sa neta i pročitaš. I dalje verovatno možeš sam.


Naduvaj se i bices srecan, samo sto nije legalno :D
 
Utopija je, uglavnom, po definiciji nemoguća.
Nije misterija. Samo fantazija raznih likova koji su mislili da imaju univerzalni recept za sreću. I redovno se ispostavljalo da nemaju.

Ako te zanima istorijat, na grčkom znači ne-mesto, tj. mesto koje ne postoji, prvi put je reč upotrebio Tomas Mor u istoimenom delu, koje možeš da skineš sa neta i pročitaš. I dalje verovatno možeš sam.

Slazem se sa tobom utopija je neostvarljiva,a po mom misljenju ne bi trebala ni da postoji.
 
Pa,dobro,o čemu mi to pišemo?
Utopija po definiciji NIJE MOGUĆA,ni odmah sad,ni kasnije sutra.
Ako ćemo o nečemu NAJBLIŽEM UTOPIJI,a to je da nema gladi,bolesti,siromaštva...
E,o tome se može raspravlljati.
Ali će opet to da se desi onda kad na vrbi rodi grožđe.
Osim ako čovjek(sa MALIM "č") ne postane Čovjek.
Biće valjda jednom...
:cool:
 
Utopija pored birokratije, politike, ekonomije, eksploatacije, izvrnute svesti coveka, kapitalizma, verskih sukoba i raznih politicara i njihovih stranaka?Utopija u svetu gde na svakom metru izbija sukob interesa?Gde niko ne zeli da saslusa drugog, vec je uveren u ispravnost svoje teorije?
Nope, mislim da to nece proci.
 

Back
Top