U ovoj zemlji sve je moguće...

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Borka Milankov,savetnik 1389 i ekspert za mir pri ministarstvu Švajcarske u UN-u,uhapšena je juče po podne kada je položila cveće na spomenik Knezu Mihajlu i pokušala da održi govor,jer je jučer bila godišnjica od dolaska na vlast Kneza Mihajla.
Bila je sinoć privedena u MUP Stari Grad.Osuđena je ekspresno na 10 (deset ) dana zatvora zbog ugrožavanja javnog reda i mira i danas je u popodnevnim satima prebačena u požarevački ženski zatvor.
Da li je to normalno?
Da li je ovo pravna država?
 
Borka Milankov,savetnik 1389 i ekspert za mir pri ministarstvu Švajcarske u UN-u,uhapšena je juče po podne kada je položila cveće na spomenik Knezu Mihajlu i pokušala da održi govor,jer je jučer bila godišnjica od dolaska na vlast Kneza Mihajla.
Bila je sinoć privedena u MUP Stari Grad.Osuđena je ekspresno na 10 (deset ) dana zatvora zbog ugrožavanja javnog reda i mira i danas je u popodnevnim satima prebačena u požarevački ženski zatvor.
Da li je to normalno?
Da li je ovo pravna država?

mozda si nesto propustio??..zaboravio??....smetnuo sa uma??:think:

mozda nije bila sama, nego sa pedesetak ortaka??.......mozda je onda to , direktno krsenje uredbe o zabrani okupljanja u centru grada??.......malo mangupiranje????;)
 
mozda si nesto propustio??..zaboravio??....smetnuo sa uma??:think:

mozda nije bila sama, nego sa pedesetak ortaka??.......mozda je onda to , direktno krsenje uredbe o zabrani okupljanja u centru grada??.......malo mangupiranje????;)
Srbi ne razumeju da se i u demokratiji zakoni poštuju... Da vidim bilo gde u svetu da može tako da dođe do slobodnog okupljanja, bez da se prijavi policiji...
 
Pa to je najvila ministarka pravde juce da drzava mora da deluje i represivno ne samo preventivno. U policijskoj drzavi su takve stvari normalne, ne treba se cuditi.
Pa, znaš kako, nisam za policijsku državu, ali neke grupe odavno zaslužuju debele policijske batine... Tajkuni pre svih, ali ni navijači nisu daleko, jer ih dotični plaćaju da prave nerede...
 
Srbi ne razumeju da se i u demokratiji zakoni poštuju... Da vidim bilo gde u svetu da može tako da dođe do slobodnog okupljanja, bez da se prijavi policiji...

eto, malo izasli , i pored policijske zabrane okupljanja , u majcicama na kojima pise sta pise, kao satro da odaju pocast knezu mihajlu........pa naravno da je zaglabala mardelj, sta je ocekivala, narocito nakon one bruke sa uscem???:eek:
 
eto, malo izasli , i pored policijske zabrane okupljanja , u majcicama na kojima pise sta pise, kao satro da odaju pocast knezu mihajlu........pa naravno da je zaglabala mardelj, sta je ocekivala, narocito nakon one bruke sa uscem???:eek:
Ako je ovo policijska država, dragi moji navijači, šta da kažemo za Englesku? Da li tamo može ikome da se omakne neka glupost na stadionu?
 
Pa, znaš kako, nisam za policijsku državu, ali neke grupe odavno zaslužuju debele policijske batine... Tajkuni pre svih, ali ni navijači nisu daleko, jer ih dotični plaćaju da prave nerede...

Kako da ne. Navijaci su glavni problem. Danas najavio ivica da ce Srbija biti lider u regionu u borbi sa organizovanim kriminalom. Cak ce doci i ministri pravde i policije sa balkana da vide u praksi kako se srpska policija obracunava sa glavnim nosiocima organizovanog kriminala - navijacima.
 
Verovatno, a skup nije prijavljen.
Nego..... ne znam zasto nema nigde ove vesti, cak ni od organizacije kojoj navodno pripada

Znači ne možeš da položiš cveće na spomenik nekoj istorijskoj ličnosti???
Ona je politički zatvorenik.
Niko ne sme da objavi vest,a ja sam bio na direktnoj liniji sa njom i sinoć i čuo sam se kada su je vodili u zatvor.
Vest je proverena.
Počeli ljude da hapse posle gostovanja kod mene.
Moram da pozovem Tadića i Dačića,valjda njih neće da uhapse?!
 
Ako je ovo policijska država, dragi moji navijači, šta da kažemo za Englesku? Da li tamo može ikome da se omakne neka glupost na stadionu?

Engleska je simbol prava za Srbiju. Tamo se navijacima sudi zbog pravog huliganskog ponasanja a kako je i sama ministarka pravde rekla ovde policija deluje represivno da bi sprecila huligansko ponasanje tj. sudi i pre samog dela.
 
Znači ne možeš da položiš cveće na spomenik nekoj istorijskoj ličnosti???
Ona je politički zatvorenik.
Niko ne sme da objavi vest,a ja sam bio na direktnoj liniji sa njom i sinoć i čuo sam se kada su je vodili u zatvor.
Vest je proverena.
Počeli ljude da hapse posle gostovanja kod mene.
Moram da pozovem Tadića i Dačića,valjda njih neće da uhapse?!

Da položiš cveće možeš, ali da okupljaš drugare i držiš govore, bez prethodnog odobrenje ne može. To je jasno i gospodji i tebi, Ako se sećaš onog svog propalog mitinga, morao si da ga prijaviš na vreme, jel tako?

Ko ne sme da objavi vest? 1389? Od kada su tolike kukavice, ako je ona već njihova, kao što kažeš?
Evo ti si objavio, hrabar si, ali da ti baš ne verujemo na reč, daj neki link.
 
To i ja kazem. Nije valjda ocekivala da moze slobodno javno da iznosi svoje politicko misljenje? Svasta od nje,kao da je pala sa marsa.
Može da iznese političko mišljenje, ali mora da prijavi policiji skup... Zato što se krše zakoni u Srbiji, i ide nam ovako loše... Ajde, sada, neka mi neko odgovori na ovo pitanje: da li se desilo i jednom da uđete u GSP, da uđe kontrola i da svi putnici imaju karte? Nije. Zašto nemaju karte, zato što su sirotinja? Naprotiv, oni najsiromašniji po izgledu uvek imaju. Nemaju tinejdžeri, studenti, aktivisti raznih organizacija, koji misle: "šanse da me uhvate su 1:20", a ako ih uhvate "šta mi mogu, neću platiti kaznu, njima nije u interesu da izgube jednog pretplatnika"... A posle se licemerno svi uglas sa ostalima žale kako su nam autobusi/trole/tramvaji stari, a kako "država krade" i neće da kupi nove. Tačno je da država krade, ali joj svi sa takvim stavovima i pomažu...
 

Back
Top