Да ли ће људи напуштати градове?

Poruka
20.637
Изгледа да је кренуло напуштање градова помало стидљиво али је кренуло

Да ли би ви желели да живите у природном окружењу више него у урбаном?


Ови људи су одлучили да напусте урбану средину и да излече душу

 
pa ja bih pre zivela u prirodi, kucica, dvoristance i uzivancija prava,
da postoje uslovi o kojima pise Consi par postova iznad, da se ne ponavljam

Nije ni ono sto sam ja napisao opravdanje. Ne mora to da bude ni neka zabit od sela sa 3 kuce i prvim komsijom 20km daleko. Ima Srbija manjih gradica i sela koji imaju uslove koje sam ja nabrojao, pa opet zitelji tih mesta "beze" u BG misleci da ih tamo jedva cekaju, kao sto i ti iz BG misle kako je EU luda za njima.
 
Nije ni ono sto sam ja napisao opravdanje. Ne mora to da bude ni neka zabit od sela sa 3 kuce i prvim komsijom 20km daleko. Ima Srbija manjih gradica i sela koji imaju uslove koje sam ja nabrojao, pa opet zitelji tih mesta "beze" u BG misleci da ih tamo jedva cekaju, kao sto i ti iz BG misle kako je EU luda za njima.

pa dobro, nego ja bih prvo iz Beograda u Novi Sad hoce neko da se menja? :D
a onda i u neko manje mesto tu negde...
 
Ko beduje u gradu a proceni da u selu moze bolje ziveti jasno je sta treba da radi.Nisu sva sela u zabiti.Ima ih dosta pored dobrih puteva kako neko vec rece.
Problem su masovne kradje svega sto se odgaji u polju.Krade se vrlo cesto i po kucama.Valjda narod sledi primer onih iznad njega.
Lopovluk na svim nivoima ubija volju kod postenih za radom,jer svako stvaralastvo postaje besmisleno.
 
To pokreće nekoliko ozbiljnih pitanja i govori o pogrešnoj politici vođenoj za vreme komunizma... Bilo bi još negde i razumljivo da su ljudi napuštali sela i odlazili u obližnje gradove, ali 60-ih, 70-ih i 80-ih su svi masovno dolazili u Beograd. Srbija MORA da se regionalizuje, ljudi, koji ionako nemaju posao, ili rade neki nepotreban, moraju da se vrate na sela. Srbija bi trebalo da živi od poljoprivrede...
 
Uh... Znate li zašto je Srbija izgubila Kosovo? Zato što su se svi Srbi iselili. A znate li zašto neće da se vrate? Pogldajte kako oni žive u Beogradu, prošetajte malo niz Banjicu, i sve će vam biti jasno... Stotine i stotine nelegalizovanih vila, čast izuzecima koji žive teško, njih mi je žao, ali oni su lepo prodali Šiptarima svoju imovinu na Kosovu, i danas je srpsko Kosovo u Beogradu...
 
Ta govna na vlasti prvo bi trebali da naprave putnu mrezu Srbije, zatim domove zdravlja i skole za decu, dovesti struju i vodu u sela i tek onda ce ljudi da se vracaju i ostaju na selima, do tada ce se iseljavati, ne zato sto nevole prirodu, vec nemogu da opstanu u divljini.

to je trebalo uraditi 70-80 godina kad su to uradili slovenci...pa ne bi doslo do migracija stanovnistva...naravno da je to neophodno i sada..i to je verovatno i najbolja investicija u srbiji...ali gospoda iz vlasti u okviru nacionalnog inveticionog plana nisu izdvojili pare za infrastrukturu po selima...opet gradovi imaju prioritet...
 
Изгледа да је кренуло напуштање градова помало стидљиво али је кренуло

Да ли би ви желели да живите у природном окружењу више него у урбаном?


Ови људи су одлучили да напусте урбану средину и да излече душу


Lično, voleo bih da napustim grad i odem na selo. Niej problem. Ali pošto živom i manjem fradu nema urbanizacije, mada ipak preferiram selo.
 
To pokreće nekoliko ozbiljnih pitanja i govori o pogrešnoj politici vođenoj za vreme komunizma... Bilo bi još negde i razumljivo da su ljudi napuštali sela i odlazili u obližnje gradove, ali 60-ih, 70-ih i 80-ih su svi masovno dolazili u Beograd. Srbija MORA da se regionalizuje, ljudi, koji ionako nemaju posao, ili rade neki nepotreban, moraju da se vrate na sela. Srbija bi trebalo da živi od poljoprivrede...

Problem je i u tome što bi mnogi, nažalost, radije uložili svoj novac u gradnju megalomanskih kič zdanja nego u neki porodični biznis. Sve su to bačene pare.
 
ima po trulomzapadu dosta primera da ko moze da bira, taj zivi van grada, doduse radi u gradu

a sirotinja i boranija zivi po getoima, i kolje se medjusobno

kod nas, naprotiv, na selu je tesko i besperspektivno za mlade i malde porodice, pa se radije nabijamo u gradove, tamo su neke stvari lakse i bolje

a ni drzava ne pomaze seljacima, generali spiking
 
Ta govna na vlasti prvo bi trebali da naprave putnu mrezu Srbije, zatim domove zdravlja i skole za decu, dovesti struju i vodu u sela i tek onda ce ljudi da se vracaju i ostaju na selima, do tada ce se iseljavati, ne zato sto nevole prirodu, vec nemogu da opstanu u divljini.

O čemu ti pričaš? Pa u Srbiji ima većeg procenta stanovništva na selu nego u razvijenim zemljama.
 

Back
Top