Polanski u pritvoru

vins

Primećen član
Poruka
577
Režiser Roman Polanski zadržan je juče u Švajcarskoj u pritvoru na osnovu poternice koju je izdala Amerika zbog seksualnog odnosa sa 13-godišnjom devojkom, koji se dogodio 1977. godine.

U saopštenju švajcarskih vlasti koje prenosi Beta, navodi se da je Polanski uhapšen po dolasku u Cirih na filmski festival, gde je trebalo da mu bude uručena nagrada za životno delo.

Polanski neće biti isporučen SAD dok ne bude kompletirana procedura za izručenje.

Prema švajcarskim zakonima, slavni reditelj ima pravo da se žali na eventualnu odluku o izručenju ili zbog zadržavanja u pritvoru.

Polanski je 1978. pobegao iz SAD-a kako bi izbegao zatvor zbog optužbe da je u kući Jacka Nicholsona spavao s 13-godišnjom Samanthom Geimer, a od tada živi u Francuskoj.

Samantha Greimer (45) je početkom godine zatražila od suda u Los Anđelesu da odustane od optužnice, zato što iznošenje seksualno eksplicitnih detalja nanosi štetu njoj i njenoj porodici.

Polanski se nije pojavio u LA-u 2003. kada je dobio Oskara Za režiju Pijaniste.
 
Правда за Романа!

не верујем да ће да га изруче под старе дане. каква животна прича, после успеха са розмарином бебом, кроз годину дана му ђаво у лику чарлија менсона масакрира жену.
после има то општење са малолетницом, па егзил, ...
 
Правда за Романа!

не верујем да ће да га изруче под старе дане. каква животна прича, после успеха са розмарином бебом, кроз годину дана му ђаво у лику чарлија менсона масакрира жену.
после има то општење са малолетницом, па егзил, ...

pravda za pedofila ?! pa ti si gluplji od paje
 
Ima tu jos necega. To se desilo u Nikolsonovoj kuci. Da li stvarno neko veruje u pricu da tu niko nista nije znao itd.
Ovo je samo slecaj koji se procuo. Ko zna koliko i cega tu sve ima. Izopacen je taj Holivud...
 
koliko trinaestogodisnjakinja seta po beogradu ili zagrebu trazeci neku "zvezdu" da provedu vece sa njom?? i koliko njih lici na trinaestogodisnjakinje???
normalno da treba da odgovara za silovanje, ali da li je to stvarno bilo silovanje ili ne??? koliko su puta slavni u stvari zrtve tih mladih prevaranata??
sto se konktretno polanskog tice, mislim da ne zasluzuje da odlezi za zlocin... mozda nije fer, ali...
 
Ne odgovara on za nikakvo silovanje.
Nikada mu nije ni sudjeno za silovanje ili pedofiliju.
Dobice packu,odlezace par nedelja u celiji na svilenoj posteljini uz kavijar i moet i to je to. A toj devojci je vise skodio publicitet i iznosenje detalja o slucaju nego sam odnos sa Polanskim.
A sto se karaktera tice, Tajland zaradjuje milijarde od svih tih beskompromisnih moralnih gromada koji ne bi nikad devojcice od 13 leta...
Jbga,jedan od njih je i poznati reziser,sta sad da se radi.
 
није на нама да му судимо.
лично, ја верујем у правосудни систем калифорније, а сви добро знамо ко је тамо гувернер.
и одакле вам ти детаљи злочина?
 
није на нама да му судимо.
лично, ја верујем у правосудни систем калифорније, а сви добро знамо ко је тамо гувернер.
и одакле вам ти детаљи злочина?

E pa bas je na meni da mu sudim to je moja struka i poziv i mene ima sud da pita dal je Polanski normalan ili ne!,a za vas ostale bas me briga ko zna cime se vi bavite...
Ko ce zastititi decu nego ja i ljudi kao ja (tj ljudi nase struke).Tim dogadjajem je upao direktno u nasu struku i nasa je duznost da delujemo tj iskorenjujemo takvo ponasanje svim mogucim represivnim merama.E a kad neki bolesni ***** doktorira pedagogiju ili psihologiju i uspe da se uglavi u ministarstvo kulture ili obazovanja ili tako nesto slicno u Americi i iznese izvitoperene nadri-dokaze da maloj deci "nista" nece da fali kad imaju odnos sa odraslim ljudima (pedofilija) radi pridobijanja "Pedofilske slobode",jer pazi boga ti,kad kazes bolesnom coveku da je pedofil to je diskriminacija e onda ce da ostavimo pedagogiju i psihologiju i da uzmemo lopate u ruke i da se podelimo u 2 tabora pedagozi i bolesni pedagozi tj pedagozi-bolesnici!!!A taj talas koji nastoji da se probije u Americi najbolesnijem kontinentu na svetu ima lako da dodje i u Srbiji a s'obzirom da smo veoma lakoveran narod ima odmah da se prihvati kao nesto cool in i ok kao i za one pedere................


A to za Ameriku,ne budi smesan.Amerikanci su kao narod taaaaako glupi da ti nemas predstavu.Amerikanci bre ne znaju gde je Svajcarska a kamoli Srbija i sl.Od gradova znaju samo za Pariz(i to je san svakog Amerikanca da ode u Pariz ko Srbinu da ode u Nju Jork) i London i nista vise.Toliko su neobrazovani i neobavesteni da se njihova edukacija bazira samo na Rambo filmovima
Najveci sljam se skupio u Americi,sta oni znaju.Pa sta mislis kakvi su im pravosudni organi??????

U jednoj Usa drzavi bi te za nesto osudili i dali ti dozivotnu a u drugoj bi te za taj isti zlocin osudili na 15 dana.Tamo nije bitno da li si kriv,nego dal imas da platis kancelariju od 15 doktora prava - advokata da te brane a oni su obicno milijarderi jer nikad ne gube slucajeve.

E to ti je Americka pravda.Tamo advokati se utrkuju da slucaj iznesu iz ove USA zemlje u "onu" USA zemlju jer po toj zemlji se npr za pedofiliju dobija god dana a u onoj prvoj se sece glava.

E tako ce i Polanski da smucka nesto + fanovi njegovih filmova i uticaj medija
I ja sam fan njegovih filmova ali da je bolestan bolestan je to nema nikakve veze sa tim sto cenim njegove filmove!!!!
 
E pa bas je na meni da mu sudim to je moja struka i poziv i mene ima sud da pita dal je Polanski normalan ili ne!,a za vas ostale bas me briga ko zna cime se vi bavite...
Ko ce zastititi decu nego ja i ljudi kao ja (tj ljudi nase struke).Tim dogadjajem je upao direktno u nasu struku i nasa je duznost da delujemo tj iskorenjujemo takvo ponasanje svim mogucim represivnim merama.E a kad neki bolesni ***** doktorira pedagogiju ili psihologiju i uspe da se uglavi u ministarstvo kulture ili obazovanja ili tako nesto slicno u Americi i iznese izvitoperene nadri-dokaze da maloj deci "nista" nece da fali kad imaju odnos sa odraslim ljudima (pedofilija) radi pridobijanja "Pedofilske slobode",jer pazi boga ti,kad kazes bolesnom coveku da je pedofil to je diskriminacija e onda ce da ostavimo pedagogiju i psihologiju i da uzmemo lopate u ruke i da se podelimo u 2 tabora pedagozi i bolesni pedagozi tj pedagozi-bolesnici!!!A taj talas koji nastoji da se probije u Americi najbolesnijem kontinentu na svetu ima lako da dodje i u Srbiji a s'obzirom da smo veoma lakoveran narod ima odmah da se prihvati kao nesto cool in i ok kao i za one pedere................


A to za Ameriku,ne budi smesan.Amerikanci su kao narod taaaaako glupi da ti nemas predstavu.Amerikanci bre ne znaju gde je Svajcarska a kamoli Srbija i sl.Od gradova znaju samo za Pariz(i to je san svakog Amerikanca da ode u Pariz ko Srbinu da ode u Nju Jork) i London i nista vise.Toliko su neobrazovani i neobavesteni da se njihova edukacija bazira samo na Rambo filmovima
Najveci sljam se skupio u Americi,sta oni znaju.Pa sta mislis kakvi su im pravosudni organi??????

U jednoj Usa drzavi bi te za nesto osudili i dali ti dozivotnu a u drugoj bi te za taj isti zlocin osudili na 15 dana.Tamo nije bitno da li si kriv,nego dal imas da platis kancelariju od 15 doktora prava - advokata da te brane a oni su obicno milijarderi jer nikad ne gube slucajeve.

E to ti je Americka pravda.Tamo advokati se utrkuju da slucaj iznesu iz ove USA zemlje u "onu" USA zemlju jer po toj zemlji se npr za pedofiliju dobija god dana a u onoj prvoj se sece glava.

E tako ce i Polanski da smucka nesto + fanovi njegovih filmova i uticaj medija
I ja sam fan njegovih filmova ali da je bolestan bolestan je to nema nikakve veze sa tim sto cenim njegove filmove!!!!

Bravo.
Kratko i ..tacno.

Usa je pravi primer dvostrukog standarda. Gledam na Discovery kanalu, kako imaju Animal policiju, kako se toboze brinu o zivotinjama, kako ih vode kod lekara, na rentgen itd. Sve je to mnogo lepo i humano.
Voleo bih da tu humanost primene kod sirotinje i prosijaka, koji nezna se kada su se okupali, posteno najeli...

Valjda za umetnike, politicare, sportiste i ostale ljude "viseg" nivoa vazi isti pravni sistem.

Off.
Tamo neke godine je Patric Cleuvert ( centarfor Ajaxa) ubio kolima na pesackom prelazu nekog lika. I sta je bilo?
Nista.
 
Verovatno je taj lik i hteo pod kola, a Cleuvert slucajno naleteo...
ko sto je i ona devojcica smuvala Polanskog, on se sigurno opirao dok je mogao...

Neko ko nije nista zgresio ne bezi iz zemlje ciji sistem bas takve i pokriva
 
kako me nerviraju ljudi kad lupe nesto kao zastarevanje slucaja ili ta tada trinestogodisnjakinja
danas i ne zeli da mu se sudi sta li se mota pa vasim glavama kad odobravate pedofiliju
i nedo vam bog sutradan da imate decu ...
 
Poslednja izmena:
Bravo.
Kratko i ..tacno.

Usa je pravi primer dvostrukog standarda. Gledam na Discovery kanalu, kako imaju Animal policiju, kako se toboze brinu o zivotinjama, kako ih vode kod lekara, na rentgen itd. Sve je to mnogo lepo i humano.
Voleo bih da tu humanost primene kod sirotinje i prosijaka, koji nezna se kada su se okupali, posteno najeli...

Valjda za umetnike, politicare, sportiste i ostale ljude "viseg" nivoa vazi isti pravni sistem.

Off.
Tamo neke godine je Patric Cleuvert ( centarfor Ajaxa) ubio kolima na pesackom prelazu nekog lika. I sta je bilo?
Nista.


Bravo to i ja isto kazem!!!!:klap::klap::klap:
Tamo veca prava imaju zivotinje nego ljudi....
Psima daju meso da jedu a alkoholicarima i prosjacima ni koru hleba....
A i u Americi da padnes na sred ulice ima da te preskoce njih 1000 ne obaziruci se na tebe...Ili kad te neko juri hoce da te ubije,niko nece da ti pomogne nego aj bezi od mene sta me briga sto ce on da te ubije ja gledam svoja posla.......
U Usa ko da su ljudi iz onog filma Ekvilibrijum,tj uopste nemaju saosecanja jedni prema drugima.....Vise vole zivotinju nego ljudsko bice .....
 
Ja i dalje ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji se drze misli da Polanski treba da prodje nekazhnjen. Eto, ne bi biloposteno prema njegovoj kcerci, ako je uopshte ima i koja to nije zaluzila, ali, zanima me kako bi on reagovao da mu neko nadrogira i siluje kcerku!?!?!? Ljudi, o chemu prichamo??? Apsolutno sam za izruchenje njega USA vlastima, i za kaznu. A, inache njegovu genijalnost stvarno priznajem i poshtujem.
 
Pitanje je da li ce,ako ga izruce, odgovarati za bezanje od presude...to je vec zajebano jer je svima u interesu da se sve zavrsi sto pre. Ako je tako,odlezace 45 dana i to ne u zatvoru,mozda i neka privatna klinika...ko zna.

Ali...da li ga i dalje treba zigosati kao pedofila ako je od tog slucaja vodio "normalan" zivot,bez slicnih incidenata? Proslo je 30 godina...ne branim Polanskog,samo konstatujem
Imajmo u vidu da je covek sjeban samo tako.Konc.logor,iskasapljena trudna zena u najpoznatijem zlocinu tog doba...

Trebalo je tad da lezi par godina.Trebao je da dobije manje ambicioznog sudiju koga vise interesuje pravda od popularnosti.
Trebalo je kazniti i majku te devojcice...zasto,ali zasto saljes 13godisnju devojcicu SAMU na "fotoseshn" u neku vilu kod nekog rezisera ???
Ima tu dosta krivice sa svih strana
 
Pitanje je da li ce,ako ga izruce, odgovarati za bezanje od presude...to je vec zajebano jer je svima u interesu da se sve zavrsi sto pre. Ako je tako,odlezace 45 dana i to ne u zatvoru,mozda i neka privatna klinika...ko zna.

Ali...da li ga i dalje treba zigosati kao pedofila ako je od tog slucaja vodio "normalan" zivot,bez slicnih incidenata? Proslo je 30 godina...ne branim Polanskog,samo konstatujem
Imajmo u vidu da je covek sjeban samo tako.Konc.logor,iskasapljena trudna zena u najpoznatijem zlocinu tog doba...

Trebalo je tad da lezi par godina.Trebao je da dobije manje ambicioznog sudiju koga vise interesuje pravda od popularnosti.
Trebalo je kazniti i majku te devojcice...zasto,ali zasto saljes 13godisnju devojcicu SAMU na "fotoseshn" u neku vilu kod nekog rezisera ???
Ima tu dosta krivice sa svih strana


Ama ljudi za'ebite i konc logor i ubistvo zene i sl ne moze od toga da se skrene pa da se siluju deca!!!!!!To je bludni poremecej!!!!!!!Nije on postao masovni ubica pa sad da ga vadite na neuracunljivost i tezak zivot.....

Mnogima izmasakriraju zene evo i kod nas se to desava ali takav covek dobije tesku depresiju paranoju a ne postane pedofil i da siluje devojcice u kuci!!!!!

Kad ce da shvatite bre bez obzira na sve on je pedofil i treba debelu kaznu(ja sam licno za kastraciju ionako mu vise ne treba k..... pa da vidis dal bi jos neki pedofil silovao kad vide da su Polanskom odsekli K....

Cim ne znas da kontrolises sex.nagone i poremecaje odmah kastracija!!!!!I to ne ona lekovima ko zna mozda prestane da pije lekove pa opet pocne da siluje
 

Back
Top