Juče nije pretučem nijedan stranac u Beogradu!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Subota uveče, vikend, deca malo popila... ali ovaj put veče je mirno prošlo.
Da li je moguće da se serija napada konačno zaustavila, ili...:think:



Septembar 2009. | 00:35 -> 02:03 | Izvor: B92
Beograd -- Posle sve učestalijih napada na strane državljane, nadležni organi pozvali su građane da se suzdržavaju od svake vrste nasilja.

3884936744abe973537d79462298102_extreme.jpg

Milorad Veljović (FoNet, arhiva)
Direktor policije Milorad Veljović je, apelujući na građane, poručio da će protiv izgrednika biti preduzete sve zakonske mere. On je rekao da se neće tolerisati bilo kakvo kršenje javnog poretka.

"Policija će preduzeti sve mere koje joj daje zakon i neće dozvoliti niti tolerisati bilo kakvo nasilje, niti narušavalje javnog poretka", rekao je Veljović.

"Apelujem na sve građane da se uzdrže od bilo kakvog nasilja, a policija će im u tome biti sigurno pravi partner", kazao je on.

Inače, u poslednjem napadu, koji se dogodio u petak uveče, nepoznati napadači su u Beogradu kod Tašmajdanskog parka pretukli libijskog državljanina, a to je samo jedan u nizu napada koji se dogodio u poslednjih desetak dana.

Podsetimo, u napadima na strane državljane do sada su povređeni jedan Britanac i Australijanac, a Francuz Bris Taton i dalje je u kritičnom stanju.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=27&nav_category=16&nav_id=383556
 
Kako je već nebrojeno puta do sada rečeno, hiljade stranaca je prošlo ove godine kroz Beograd i nikom ništa.
Ovo što se desilo su "izolovani incidenti" a ne nikako opšta pojava i na tome treba i da se završi.
Ne bi me čudilo da je neka ekipa džabalebaroša iz čiste dosade i egzibicionizma odlučila da se pojavi na prvim stranama novina i u dnevniku u pola osam. Kad su videli koliko je to privuklo pažnju javnosti, odlučili su da, zašto da ne, pokušaju još koji put....
Ne vidim i dalje razlog zašto se ovome pridaje toliko značaja.
Stranci kao žrtve napada su samo kolaterarna šteta u sukobu određenih gradskih gangova sa policijom.
A policija je pokazala toliku nemoć da je to tragikomično.
Ovoliko publiciteta jednima ide na ruku dok drugima samo urušava ugled.
 
I dalje ne verujem u to sa "službom".
Pre bih rekla da se policija"smišljeno" blamira nego što ovi "u crnom" imaju nekog nalogodavca, ali vreme će pokazati koja teorija je tačna.

ma ne verujem ni ja

al nisam verovao ni da ce ovi posle izbora da ostanu na vlasti proslo leto,

svaki put izmisle novu suludisticku foru i urade nas

ps jel se secas onog u crnoj odori sa maskom, sa vucicem na slici sa mitinga, ja mu ne bih okretao ledja. ti su roknuli r.panica hladnokrvno
 
Poslednja izmena:
ma ne verujem ni ja

al nisam verovao ni da ce ovi posle izbora da ostanu na vlasti proslo leto,

svaki put izmisle novu suludisticku foru i urade nas

ps jel se secas onog u crnoj odori sa maskom, sa vucicem na slici sa mitinga, ja mu ne bih okretao ledja. ti su roknuli r.panica hladnokrvno

nije meni toliko krivo sto me ti lazes, koliko mi je krivo sto ti ja verujem
 
evo primera, mnema link nasao negde na internetu

NJUJORK
Prepametan za policajca

AMERIKANAC Robert Dzordan nije primljen u policiju - zato sto je isuvise inteligentan.
Dzordan je podneo tuzbu protiv grada Njujorka, ali je ona odbijena. Apelacioni sud je ocenio da grad nije diskriminisao Dzordana, nego se samo pridrzavao standarda koji vaze za sve koji traze zaposlenje. Dzordan (49) je na prijemnom ispitu za policiju skupio 33 poena, sto je ekivivalent koeficijentu inteligencije 125.
Prema pravilniku, u sluzbu se primaju samo kandidati koji sakupe izmedju 20 i 27 poena.
To se objasnjava teorijom da bi isuvise inteligentnim osobama brzo dosadio rad u policiji, :lol:
te da bi one samo drzavu skupo kostale zbog obuke.
Nacionalni prosek za americke inspektore policije je izmedju 21 i 22 poena, sto odgovara koeficijentu od 104, a to je samo malo vise iznad proseka.

=====================

После уласка у ЕУ:

Poljska neće prepametne policajce
Nedelja, 11. novembar 2007. 14:01

U poljskoj policiji, kojoj očajnički i hronično nedostaje oko 6.000 ljudi, kompjuterski program dozvoljava sebi luksuz da eliminiše kandidate za posao samo zato što mu je sumnjiva njihova inteligencija.

Da kompjuterski program "Multiselekt" čini sve da poljski čuvari reda budu kao iz viceva o glupom policajcu, javnost je saznala kada se požalio Mječislav Drost s diplomom profesora etike i tečnim znanjem engleskog jezika, a pride je instruktor kung fua.

Iako je briljirao i na opštom delu testa i proveri fizičke spremnosti, kompjuter ga je odbacio.

"Policijski psiholog koji razgovara s kandidatima rekao mi je da sam po oceni kompjutera suviše intelektualac i da za mene nema mesta u policiji", rekao je Drost za dnevnik "Gazeta viborča".

Nadležni za prijem novih policajaca u Katovicama, gde se prijavio Drost, potvrdjuju da kompjuter ima odredjeni profil koji je potreban policiji i drži ga se kao pijan plota.

"Policajac koji patrolira na ulici i juri fudbalske huligane ne mora da bude pravnik sa znanjem pet jezika, dovoljno da svojom pojavom izaziva poštovanje i nema psihopatske sklonosti. Ali one superinteligente možemo da iskoristimo u drugim našim službama a ne da ih odbacujemo zato što se ne uklapaju u profil kompjutera", izrazio je nezadovoljstvo "Mulitselektom" jedan od šefova policijskih sindikata Roman Vježbicki.

Da je kompjuter pretarao i zabrazdio i da će morati da bude fleksibilniji, uvideli su i šefovi policije kada su ustanovili da ne samo što su mu sumnjivi pametni, već odbacuje i sve koji navode da su već radili bar godinu dana u policiji ili vojsci.

Program tako automatski eliminiše i policajce primljene na probni rad, a koji pošto su se dobro pokazali, sada žele da dobiju stalno zaposlenje.
 
Poslednja izmena:
Dobro i ovo je dobra vest. Elem evo i malo statistike,

Brojke

22.383 stranca trenutno žive u Srbiji
16.413 stranaca ima privremenu dozvolu za boravak
6.493 stranca žive u Srbiji po osnovu rada

Prema podacima iz 2008, odobrenje za privremeni boravak imali su:

Kinezi 5.043
Rumuni 1.953
Makedonci 1.575

Crnogorci i Bosanci nisu navedeni ?
 
Inače, u poslednjem napadu, koji se dogodio u petak uveče, nepoznati napadači su u Beogradu kod Tašmajdanskog parka pretukli libijskog državljanina, a to je samo jedan u nizu napada koji se dogodio u poslednjih desetak dana.

Podsetimo, u napadima na strane državljane do sada su povređeni jedan Britanac i Australijanac, a Francuz Bris Taton i dalje je u kritičnom stanju.

Da se ovo desilo u Crnoj Gori ili Hrvatskoj al' bi pucali komentari... :per:
 
evo primera, mnema link nasao negde na internetu

NJUJORK
Prepametan za policajca

AMERIKANAC Robert Dzordan nije primljen u policiju - zato sto je isuvise inteligentan.
Dzordan je podneo tuzbu protiv grada Njujorka, ali je ona odbijena. Apelacioni sud je ocenio da grad nije diskriminisao Dzordana, nego se samo pridrzavao standarda koji vaze za sve koji traze zaposlenje. Dzordan (49) je na prijemnom ispitu za policiju skupio 33 poena, sto je ekivivalent koeficijentu inteligencije 125.
Prema pravilniku, u sluzbu se primaju samo kandidati koji sakupe izmedju 20 i 27 poena.
To se objasnjava teorijom da bi isuvise inteligentnim osobama brzo dosadio rad u policiji, :lol:
te da bi one samo drzavu skupo kostale zbog obuke.
Nacionalni prosek za americke inspektore policije je izmedju 21 i 22 poena, sto odgovara koeficijentu od 104, a to je samo malo vise iznad proseka.

=====================

После уласка у ЕУ:

Poljska neće prepametne policajce
Nedelja, 11. novembar 2007. 14:01

U poljskoj policiji, kojoj očajnički i hronično nedostaje oko 6.000 ljudi, kompjuterski program dozvoljava sebi luksuz da eliminiše kandidate za posao samo zato što mu je sumnjiva njihova inteligencija.

Da kompjuterski program "Multiselekt" čini sve da poljski čuvari reda budu kao iz viceva o glupom policajcu, javnost je saznala kada se požalio Mječislav Drost s diplomom profesora etike i tečnim znanjem engleskog jezika, a pride je instruktor kung fua.

Iako je briljirao i na opštom delu testa i proveri fizičke spremnosti, kompjuter ga je odbacio.

"Policijski psiholog koji razgovara s kandidatima rekao mi je da sam po oceni kompjutera suviše intelektualac i da za mene nema mesta u policiji", rekao je Drost za dnevnik "Gazeta viborča".

Nadležni za prijem novih policajaca u Katovicama, gde se prijavio Drost, potvrdjuju da kompjuter ima odredjeni profil koji je potreban policiji i drži ga se kao pijan plota.

"Policajac koji patrolira na ulici i juri fudbalske huligane ne mora da bude pravnik sa znanjem pet jezika, dovoljno da svojom pojavom izaziva poštovanje i nema psihopatske sklonosti. Ali one superinteligente možemo da iskoristimo u drugim našim službama a ne da ih odbacujemo zato što se ne uklapaju u profil kompjutera", izrazio je nezadovoljstvo "Mulitselektom" jedan od šefova policijskih sindikata Roman Vježbicki.

Da je kompjuter pretarao i zabrazdio i da će morati da bude fleksibilniji, uvideli su i šefovi policije kada su ustanovili da ne samo što su mu sumnjivi pametni, već odbacuje i sve koji navode da su već radili bar godinu dana u policiji ili vojsci.

Program tako automatski eliminiše i policajce primljene na probni rad, a koji pošto su se dobro pokazali, sada žele da dobiju stalno zaposlenje.

Pa, i kod nas je bio slučaj sa inteligentnim policajcem,članom MENSA-e, koga je šef suspendovao sa posla, jer je "saznao" da je ovaj član neke sekte :dash::hahaha:
 
Ma kupi samo patike odgovarajuće marke, ošišaj se na opasno, zauzmi orangutan pozu dok hodaš i ne brini, misliće da si njihov, neće te dirati.

kupi crno (plasticno) odelo,
skupo se osisaj,
zauzmi pozu nos para oblake dok picis i ne beri brigu,

rezimci ce misliti da si njihov, mozda te naglo nicim izavani zaposle npr u telekomu a bice i masne otpremnine, ili ti daju neki tender da se malo oparis
 

Back
Top