vernici vs ateisti

da li ste....

  • vernik

  • ateista

  • agnostik

  • deist


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

glupa kokoš

Primećen član
Banovan
Poruka
729
Da li ste vernik, ateista, agnostik, deista... i zbog čega?
Na ovom forumu se vodi večiti rat između vernika i ateista, svih nijansi... pa se pitam... vernici tvrde da li je ateizam ovde zastupljeniji od bilo koje religije i da li su ateisti zainteresovaniji za religiju više od samih vernika?
I malo tolerancije, molim... bez teških reči. :mrgreen:
 
@ glupa kokos

Tema ti se zove vernici vs. ateisti, ali ti si dala i druge podgrupe, ali ajde i to, nego ja nemam kao vernik nista protiv ateista...samo ako nisu agresivni i sl., prema tome zasto "vs"?:confused:
 
Poslednja izmena:
@ glupa kokos

Tema ti se zove vernici vs. ateisti, ali ti si dala i druge podgrupe, ali ajde i to, nego ja nema kao vernik nista protiv ateista...samo ako nisu agresivni i sl., prema tome zasto "vs"?:confused:

Zato što na svakoj temi, na religiji postoji taj sukob, ponekad i malo širih razmera i oštriji nego što bi trebalo... valjda smo prvo ljudi, majku mu.
Koliko sam samo puta bila napadnuta ovde, nabeđeni ateista... sve od strane vernika. Nazivana svakakvim imenima, lepili mi epitete, a sve vreme bili u zabludi... čak je uobičajeno da se ovde ateisti postavi pitanje: šta tražiš na forumu Religija? :confused:
Pa me baš zanima krajnji ishod ankete, s obzirom da neki tvrde da na religiji ima više ateista, mislim da to nije tačno. Ostale dve opcije su date za one neopredeljene, da se ne osećaju zapostavljenima, ili da ih ne trpaju u "protivnički" tim.

Nemam ni ja ništa protiv jednih, ili drugih.. sve dok se ne pojavi neki fanatik, koji će mi reći da sam đavolica, veštica, bezbožnik... da ću goreti u paklu itd. Znači, baš zbog te agresije, zanima me da li je karakteristična samo za vernike (fanatične).. ili je to normalna pojava koja je svojstvena i drugoj strani?
 
@ glupa kokos

Tema ti se zove vernici vs. ateisti, ali ti si dala i druge podgrupe, ali ajde i to, nego ja nemam kao vernik nista protiv ateista...samo ako nisu agresivni i sl., prema tome zasto "vs"?:confused:

To se i ja pitam .Tema je isuvise suzena na izbor -ateista sproću vernik,i obrnuto.:lol:
Da 'l je ova ili ona strana u vecini je krajnje irelevantno dok je diskusija tolerantna ,bez obzira na opredeljenje neke osobe.
 
Verujem u Boga (ono, nesto, tamo), s' tim da su moja razmisljanja u vezi s' njim (tim) u mnogo cemu ne slazu sa stavovima crkve, i drugih verskih institucija. Mogao bih sebe da 'stavim' i pod agnosticizam, s' obzirom da dopustam mogucnost da sam pogresio, odnosno da moja ubedjenja (verovanja) nisu ispravna...
 
To se i ja pitam .Tema je isuvise suzena na izbor -ateista sproću vernik,i obrnuto.:lol:
Da 'l je ova ili ona strana u vecini je krajnje irelevantno dok je diskusija tolerantna ,bez obzira na opredelejenje neke osobe.

Pa nije toliko "irelevantno"... imate problem na ovom forumu, vernici su ti koji oštre kandže, još nijedan ateista nije pokazao toliku netrpeljivost prema suprotnom stavu.
Ne moraš da se pitaš, glasaj na anketu, ako hoćeš, ako nećeš ne moraš.
Morala sam da je suzim, zato imate anketu... jel da cratm ja ovde? :)
 
Zato što na svakoj temi, na religiji postoji taj sukob, ponekad i malo širih razmera i oštriji nego što bi trebalo... valjda smo prvo ljudi, majku mu.
Koliko sam samo puta bila napadnuta ovde, nabeđeni ateista... sve od strane vernika. Nazivana svakakvim imenima, lepili mi epitete, a sve vreme bili u zabludi... čak je uobičajeno da se ovde ateisti postavi pitanje: šta tražiš na forumu Religija? :confused:
Pa me baš zanima krajnji ishod ankete, s obzirom da neki tvrde da na religiji ima više ateista, mislim da to nije tačno. Ostale dve opcije su date za one neopredeljene, da se ne osećaju zapostavljenima, ili da ih ne trpaju u "protivnički" tim.

Nemam ni ja ništa protiv jednih, ili drugih.. sve dok se ne pojavi neki fanatik, koji će mi reći da sam đavolica, veštica, bezbožnik... da ću goreti u paklu itd. Znači, baš zbog te agresije, zanima me da li je karakteristična samo za vernike (fanatične).. ili je to normalna pojava koja je svojstvena i drugoj strani?

Evo ja nisam od tih i muka mi je od njihovog "preobracanja" ateista u vernike. Ja sam za slobodu izbora, a istine ima i na jednoj ( u duhovnom smislu) i na drugoj strani (u smislu nauke i svega realnog i materijalnog, tu nema dileme).

To se i ja pitam .Tema je isuvise suzena na izbor -ateista sproću vernik,i obrnuto.:lol:
Da 'l je ova ili ona strana u vecini je krajnje irelevantno dok je diskusija tolerantna ,bez obzira na opredeljenje neke osobe.

Epa kad Jeca kaze da glasamo, ima da glasamo i da cutimo.;):sad2:
 

Back
Top