glasovna navigacija Garmini na E 71

panters

Obećava
Poruka
100
Instalirao sam GarminMobileXTforSymbian na E71,otkljucao mape i sve radi,medjutim imam jedno pitanje da li to treba tako da radi?!Kad odredim rutu gde hocu da idem,on mi na pocetku glasovno kaze vozite np.1km pravo i skrenite levo......na samoj karti lepo pokazuje strelicom gde treba da skrenem i kad ,ali nece glasovno da me obavesti tacno kad da skrenem,vec sam primoran stalno da gledam kartu kako bih znao tacno kad da skrenem,posle izvrsenog skretanja opet mi kaze vozi np 500m pa skreni desno(moje pitanje je da li moze nekako da on glasovno kaze kad tacno da skrenem skrenite np. da me obavesti 10 m od raskrsnice)
 
Pa to bi trebalo da je to.
A da probas najnovijiu verziju da instaliras nakon sto preformatiras karticu (kljuc ti je isti)?

Mislim da mu nema popravke osim ciste instalacije jer su ti postavke onakve kakve trebaju da budu a ne radi... :(

Moja instalacija najavi nekoliko stotina metra unapred i onda jos jednom <50m pre sledeceg skretanja.

PS
Ako imas ikakvu verziju koja je razbijena pa ne trazi sw.unl kljuc moze u tome da bude problem.
 
XT symbian verzije ispod 50.00.30 pokrecu proces TSRautostart.exe koji stalno radi, moze sjebati memoriju i cucla bateriju kao lud(po pricama 25-50% krace traje)
Resenje: Instalirati v50.00.30 ili vecu, opcije settings\system\lunch beckground service\ staviti enable, DONE, pa disable pa DONE ugasiti garmin i restartovati telefon.
Proveriti nekim taskmanagerom da nema startovanog pomenutog procesa.

btw i meni kaze "za 300metara skrenite desno" pa tu oko rskrsnice ponovo "skrenite desno".
 
Garmin na svom sajtu preporucuje kao resenje za ovaj problem potpuno novu instalaciju uz prethodno deinstaliranje prethodne. Takodje, potrebno je ponovo instaliranje dopunskih datoteka -support files 4.xx (glasovi, POI etc) kao i osnovne mape sveta (Base Map) 4.xx

Sad, mozda neki modeli tlf bas pate ali ne E71, ja sam instalirao na barem 3-4.

Mozda ne bi bilo lose da je telefon sa poslednjim firmware-om. Ne bi trebalo da ima problema ali bolje i nenaucno resenje nego naucni problem.
 
Izgleda se nismo razumeli...meni radi normalno, a njemu izostavi deo "skrenite levo" ;)

Ma nemam pojma sta se desava, i kod mene uglavnom glasovno navodjenje radi lepo ali zna nekada da zabrljavi i to cak dotle ide da mi strelica na karti pokazuje da idem pravo a glasovno mi daje da uradim polukruzno cim to bude moguce ! :udriglavu:

Ja jos uvek nisam nasao resenje za taj problem ali mozda treba poslusati savet iz posta koji je napisao White Rabbit i Garmin obrisati pa ponovo instalirati ! ;)
 
Ma nemam pojma sta se desava, i kod mene uglavnom glasovno navodjenje radi lepo ali zna nekada da zabrljavi i to cak dotle ide da mi strelica na karti pokazuje da idem pravo a glasovno mi daje da uradim polukruzno cim to bude moguce ! :udriglavu:

Ja jos uvek nisam nasao resenje za taj problem ali mozda treba poslusati savet iz posta koji je napisao White Rabbit i Garmin obrisati pa ponovo instalirati ! ;)

Nemoj da zaboravis da se radi o telefonu koji mora da radi jos sto stvari paralelno XT programu.

U slucaju kada je GPS signal veoma promenjiv (losa pozicija u autu, gusti oblaci, zgrade, tramvajske zice...) ili kada dodje do visestrukih ponovljenih preracunavanja komplikovane rute (cesto omasis skretanje) XT moze da se desi ovo sta se tebi desava.
Resenje: zaustavi kretanje da bi maleni telefonski procesor preracunao novu rutu pre nego nastavis kretanje. Jer ako on pocne da racuna neku komplikovanu rutu a ti za to vreme opet skrenes i sa te rute on ce preracunavati ponovo... i ponovo... jer ne moze da prati tvoj tempo gresaka.
U slucaju jednostavnijih ruta, ovo nije problem
 
Instalirao sam GarminMobileXTforSymbian na E71,otkljucao mape i sve radi,medjutim imam jedno pitanje da li to treba tako da radi?!Kad odredim rutu gde hocu da idem,on mi na pocetku glasovno kaze vozite np.1km pravo i skrenite levo......na samoj karti lepo pokazuje strelicom gde treba da skrenem i kad ,ali nece glasovno da me obavesti tacno kad da skrenem,vec sam primoran stalno da gledam kartu kako bih znao tacno kad da skrenem,posle izvrsenog skretanja opet mi kaze vozi np 500m pa skreni desno(moje pitanje je da li moze nekako da on glasovno kaze kad tacno da skrenem skrenite np. da me obavesti 10 m od raskrsnice)


Instaliraj drugu verziju i ima da radi. Tako sam i ja uradio.
 

Back
Top