Ti si moja teritorija

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Ako smatrate da vas dechko "gushi" prevelikom brigom iliti ljubomorom, to je znak da ili nema poverenja u vas ili ga ne zasluzujete, ili je posesivan. Zasto se muskarac ovako ponasa? Zasto vas gleda kao svoju "teritoriju"? Pitanje skoro bez odgovora... Ali skoro:
A da li zelite da vas taj isti decko brani od nekog napasnika?
Zasto bi on to radio?
Zato sto vas smatra da ste njegova teritorija koju treba odbraniti.
A kako reagujete vi zenske kad znate da je neka druga usla u vasu "teritoriju"? PA ko je tu posesivan? Kakva bre ljubav, nagoni i nista vishe... :?
 
Dlakava_Strvina:
Ako smatrate da vas dechko "gushi" prevelikom brigom iliti ljubomorom, to je znak da ili nema poverenja u vas ili ga ne zasluzujete, ili je posesivan. Zasto se muskarac ovako ponasa? Zasto vas gleda kao svoju "teritoriju"? Pitanje skoro bez odgovora... Ali skoro:
A da li zelite da vas taj isti decko brani od nekog napasnika?
Zasto bi on to radio?
Zato sto vas smatra da ste njegova teritorija koju treba odbraniti.
A kako reagujete vi zenske kad znate da je neka druga usla u vasu "teritoriju"? PA ko je tu posesivan? Kakva bre ljubav, nagoni i nista vishe... :?
pazi,postoje neke granice gde ljubav prerasta u ljubomoru,a ljubomora u preteranu posesivnost...dok je sve u granicama normale,ok je,ali ponekad sva ta "briga"postaje pravo gusenje.Isto vezi i za devojke koje su opsednute svojim deckom,mislim da svako treba da zivi svoj zivot i da veza bez poverenja nije ni veza.dalje,sto se tice upadanja na moju teritoriju,pre svega verujem svom decku(on ima brdo drugarica,koleginica sa faxa i sl.koje se druze s njim odavno),a ako stvar ode predaleko(ona recimo krene otvoreno da mu se udvara,salje sms-izmedju nas nema tajni,znaci rekao bi mi tako nesto-e onda to lepo sasecem u korenu,popricam sa devojkom i jasno joj stavim do znanja gde je granica.....zadovoljan?
 
Problem je sto ta granica (ljubomore i posesivnosti), nije tacno definisano i nije ista za sve. On definise granicu na jedan, a ona na drugi nacin i eto problema.
A postavlja se i pitanje sta je to normalna ljubomara!?
Da zakljucim: Nisam pametan, ili problem ljubomora nije univerzalna kategorija pa je dosta tesko raspravljati o tome vec je svaki par slucaj za sebe. Sto ljudi dvesta cudi.
 
Chernobill:
Problem je sto ta granica (ljubomore i posesivnosti), nije tacno definisano i nije ista za sve. On definise granicu na jedan, a ona na drugi nacin i eto problema.
A postavlja se i pitanje sta je to normalna ljubomara!?
Da zakljucim: Nisam pametan, ili problem ljubomora nije univerzalna kategorija pa je dosta tesko raspravljati o tome vec je svaki par slucaj za sebe. Sto ljudi dvesta cudi.

Ajde da se slozim ovaj put sa tobom... Kazu da je ljubomora zdrava "dok je mala" ali opet... To je stvarno glavolomka, i ako se dobro preslishamo videcemo da je to jache od nas. Da je to jedan od onih najnizih nagona - MOJEEE! NE DAAAM! :evil:
 
Kathrin ,ne slazem se sa tobom.Ne postoji ljubomora i posesivnost u 'granicama normale'.
Zasto?
1/Ljubomora i posesivnost nikada nisu nista dobro doneli ni jednoj vezi pa kao takve-ne mogu biti ni normalne ni pozeljne.
2/Posto ne donose nista dobro, mozemo malo celu pricu banalizovati i ljubomoru i posesivnost porediti sa tumorom. Mali ili veliki,zlocudan ili dobrocudan, nije dobar i uvek se odstranjuje jer u svakom slucaju pravi probleme.
3/Ljubomora i posesivnost imaju gadnu osobinu da cak iako su 'u granicama normale' obavezno se intenziviraju vremenom.Ako partner ne reaguje na ljubomoru i posesivnost, osoba koja je ljubomorna i posesivna to shvata kao ravnodusnost i stvar se pogorsava.Ako partner reaguje na ljubomoru i posesivnost gardom, protestima, svadjom-jos je gore jer tada partner koji je ljubomoran postaje MONSTRUM.

Toliko od efendije...
P.S. Samo osobe koje su mazohisti mogu da trpe ljubomornog partnera. 8)
 
Evo, porazgovarao sam sa komsijom psihitjem (zarekoh se na cutanje kad sam video efendiju na njegovoj listi pacijenata) pa kaze chovek ovako:
Ljuba, ljubomora, mrznja, posesivnost - spadaju u patologiju i generalno gledano nisu pozitivna osecanja, mozda pokretachka ali ne i pozitivna.. Ehhh a tolike pesme i romani... :roll:
 
snoshaj efendija:
Kathrin ,ne slazem se sa tobom.Ne postoji ljubomora i posesivnost u 'granicama normale'.
Zasto?
1/Ljubomora i posesivnost nikada nisu nista dobro doneli ni jednoj vezi pa kao takve-ne mogu biti ni normalne ni pozeljne.
2/Posto ne donose nista dobro, mozemo malo celu pricu banalizovati i ljubomoru i posesivnost porediti sa tumorom. Mali ili veliki,zlocudan ili dobrocudan, nije dobar i uvek se odstranjuje jer u svakom slucaju pravi probleme.
3/Ljubomora i posesivnost imaju gadnu osobinu da cak iako su 'u granicama normale' obavezno se intenziviraju vremenom.Ako partner ne reaguje na ljubomoru i posesivnost, osoba koja je ljubomorna i posesivna to shvata kao ravnodusnost i stvar se pogorsava.Ako partner reaguje na ljubomoru i posesivnost gardom, protestima, svadjom-jos je gore jer tada partner koji je ljubomoran postaje MONSTRUM.
Toliko od efendije...
P.S. Samo osobe koje su mazohisti mogu da trpe ljubomornog partnera. 8)
Upravo to i jeste problem, sto ljudi obicno ni sami ne znaju sta hoce.
S druge strane, pokusala sam onaj recept "veza se zasniva na poverenju" i "ja verujem svom decku, ne bi on mene nikad povredio". Kako, ali kako mozete da budete sigurni u to? I sama znam milion momaka a narocito devojaka koje su bile sigurne u partnerovu vernost, a ja sam sa skroz desete strane saznala da sve i nije bas tako kako oni misle.
Ostaje samo ili poluditi zamotavsi se u klupko nedoumica ili reci "sta bude bice" i pustiti da zivot tece onako kako je naumio i nikada na tom putu ne izgubiti SEBE, jer jedino mi sami sebi ostajemo kad svi ostali odu. :wink:
 
ali ljubomora pokrece. tera nas da ponekad nesto uradimo na sebi da bismo bili bolji.od konkurencije.

a kad nam je partner ljubomoran, to je znak da nas voli.

znaci slatka stvar koja zasladjuje vezu. samo treba biti covek, pa sveto kontrolisati u granicama.
 
Dlakava_Strvina:
Evo, porazgovarao sam sa komsijom psihitjem (zarekoh se na cutanje kad sam video efendiju na njegovoj listi pacijenata) pa kaze chovek ovako:
Ljuba, ljubomora, mrznja, posesivnost - spadaju u patologiju i generalno gledano nisu pozitivna osecanja, mozda pokretachka ali ne i pozitivna.. Ehhh a tolike pesme i romani... :roll:
Pa sto ne pita kad covek ide na odmor.Da zakazem seansu dok ne ode.E stvarno nemas osecaja za druge... :lol:
 
inspirion:
ali ljubomora pokrece. tera nas da ponekad nesto uradimo na sebi da bismo bili bolji.od konkurencije.

a kad nam je partner ljubomoran, to je znak da nas voli.

znaci slatka stvar koja zasladjuje vezu. samo treba biti covek, pa sveto kontrolisati u granicama.

Ali negativno - eno pune novine o tragedijama nastalim iz ovih pobuda... :?
 
inspirion:
ali ljubomora pokrece. tera nas da ponekad nesto uradimo na sebi da bismo bili bolji.od konkurencije.

a kad nam je partner ljubomoran, to je znak da nas voli.

znaci slatka stvar koja zasladjuje vezu. samo treba biti covek, pa sveto kontrolisati u granicama.

Ako ne radis na sebi radi sebe ili da ugodis partneru, vec zbog straha od konkurencije nije dobro.
Yebesh ljubav ako zbog ljubavi protkane ljubomorom neko pati, oseca se sputan itd.
Slatka stvar?Raspravke, svadje, ubedjivanja, maratonske poruke i tel razgovori. Zaseravanje zurki, rodjendana i bilo kog skupa gde se okupljaju ljudi.Pa da ljudi gledaju jedno ili drugog kako se bece jedno na drugo, izlaze napolje, vracaju itd...
Ne verujem da i jedna normalna devojka 'oseca leptirice u stomaku' kad joj ljubomorko drzi trosatni govor sa elementima istrage u stilu KGB-a (gde si bila, ko je onaj, video sam da si gledala onog kovrdzavog kod Djoleta na zurci, sta on ima tebi da se javlja i da pita kako si itd.

Toga sam se nagledao u zivotu, na srecu NIKAD u svojoj produkciji ili produkciji moje ljubljene. 8)
 
inspirion:
kao sto rekoh. u granicama.

i da dodam.extremna ljubomora je znak da covek ne voli drugu osobu.

Ne znam.Meni je isto ako mi sitno zvoca zbog ljubomore ili mi odvali cup sa kisobranima o glavu.
To je prokletstvo ljubomore, sto ima MANIFESTACIJU.
Poremecaj koji prati manifestacija. Na primer, suicidnost nema manifestaciju dok se samoubistvo ne desi.Okolina nije cesto primecivala nista.Kod ljubomore se vidi, primeti i oseti. 8)
 
snoshaj efendija:
Kathrin ,ne slazem se sa tobom.Ne postoji ljubomora i posesivnost u 'granicama normale'.
Zasto?
1/Ljubomora i posesivnost nikada nisu nista dobro doneli ni jednoj vezi pa kao takve-ne mogu biti ni normalne ni pozeljne.
2/Posto ne donose nista dobro, mozemo malo celu pricu banalizovati i ljubomoru i posesivnost porediti sa tumorom. Mali ili veliki,zlocudan ili dobrocudan, nije dobar i uvek se odstranjuje jer u svakom slucaju pravi probleme.
3/Ljubomora i posesivnost imaju gadnu osobinu da cak iako su 'u granicama normale' obavezno se intenziviraju vremenom.Ako partner ne reaguje na ljubomoru i posesivnost, osoba koja je ljubomorna i posesivna to shvata kao ravnodusnost i stvar se pogorsava.Ako partner reaguje na ljubomoru i posesivnost gardom, protestima, svadjom-jos je gore jer tada partner koji je ljubomoran postaje MONSTRUM.

Toliko od efendije...
P.S. Samo osobe koje su mazohisti mogu da trpe ljubomornog partnera. 8)


Na ljubomoru gledam kao na neku blažu formu duševne bolesti ili mentalnog hendikepa ili patologije, znači, prihvatam da je ima i da ljudi imaju pravo da je ispoljavaju ali nikad ne bih prihvatila partnera sa tom vrstom hendikepa jer to ugrožava mene direktno. Naravno da bih mogla da se zaljubim u čoveka bez ruke ili noge ili obolelog od raka ili leukemije ali bi me prvi ljubomorni ispad mister Savršenog ohladio kao kofa g*vana...
 
apotekarka:
Na ljubomoru gledam kao na neku blažu formu duševne bolesti ili mentalnog hendikepa ili patologije, znači, prihvatam da je ima i da ljudi imaju pravo da je ispoljavaju ali nikad ne bih prihvatila partnera sa tom vrstom hendikepa jer to ugrožava mene direktno. Naravno da bih mogla da se zaljubim u čoveka bez ruke ili noge ili obolelog od raka ili leukemije ali bi me prvi ljubomorni ispad mister Savršenog ohladio kao kofa g*vana...

Uf to kazemo i ja i komsija, a tu kofu molim te na drugi topic, eno moz slobodno kod efendije, ionako skuplja za nagradnu igru "i miris i ukus" :lol: (efendija sorry, necem vishe) :lol: :lol:
 
Dlakava_Strvina:
Ako smatrate da vas dechko "gushi" prevelikom brigom iliti ljubomorom, to je znak da ili nema poverenja u vas ili ga ne zasluzujete, ili je posesivan. Zasto se muskarac ovako ponasa? Zasto vas gleda kao svoju "teritoriju"? Pitanje skoro bez odgovora... Ali skoro:
A da li zelite da vas taj isti decko brani od nekog napasnika?
Zasto bi on to radio?
Zato sto vas smatra da ste njegova teritorija koju treba odbraniti.
A kako reagujete vi zenske kad znate da je neka druga usla u vasu "teritoriju"? PA ko je tu posesivan? Kakva bre ljubav, nagoni i nista vishe... :?
Strvino ja nisam posesivna ali kad bi neka to pokusala :evil: Uh vec ostrim noz! Salim se, vise se pitam kakav mi je to tip koji bi me tako lako zamenio sa nekom tamo levom...
 
Dlakava_Strvina:
Sad, zavisi kako te dozivljava... Ako mu sluzis za zabavu - eto problema, a ako te voli jaooo :oops: :D
Strvino ja jednom za´malo glavu nisam izgubilazbog posesivnosti jedne osobe...Nije rec o nekom mom vec o mojoj drugarici koja se u to vreme zabavljala sa nekim uzasno posesivnim tipom...On je izigravao nekog frajera sta li pa je sasobom uvek nosio oruzje i to u ono vreme devedesetih kad se glava gubila zasitnicu...nesto ga je slagalane secam se vise a bila sa sa njimau autu... Izvadio je pistolj i drzao ga prislonjenog cas nánjenom ca na svom celu...Ukocila sam se od straha cekauci samo kad ce da opali...Pocela sam da ga molim da se smiri dacu mu jasve ispricati ma ludilo je bilo...To je bila jedna teska vezai bogu hvalanisu odavno zaedno..Naravno zarsilo se kad je on to hteo...od njegani jedna zenane odlazi...Ja licno nisam nikad imalatih problema
 
ariela:
Dlakava_Strvina:
Sad, zavisi kako te dozivljava... Ako mu sluzis za zabavu - eto problema, a ako te voli jaooo :oops: :D
Strvino ja jednom za´malo glavu nisam izgubilazbog posesivnosti jedne osobe...Nije rec o nekom mom vec o mojoj drugarici koja se u to vreme zabavljala sa nekim uzasno posesivnim tipom...On je izigravao nekog frajera sta li pa je sasobom uvek nosio oruzje i to u ono vreme devedesetih kad se glava gubila zasitnicu...nesto ga je slagalane secam se vise a bila sa sa njimau autu... Izvadio je pistolj i drzao ga prislonjenog cas nánjenom ca na svom celu...Ukocila sam se od straha cekauci samo kad ce da opali...Pocela sam da ga molim da se smiri dacu mu jasve ispricati ma ludilo je bilo...To je bila jedna teska vezai bogu hvalanisu odavno zaedno..Naravno zarsilo se kad je on to hteo...od njegani jedna zenane odlazi...Ja licno nisam nikad imalatih problema
Pisem danas ko da sam nepismena. nesto me tastaturazeza
 
Bolest, dusevna bolest,... bla, bla...
Sad ste me naterali da se dam u dublju analizu u pokusaju da opravdam ljubomoru, istovremeno sam u svakom trenutku svestan da ta ista ljubomora stvara mnogo problema i ruznih scena.
Sta je ljubomora?
Prvenstveno strah od gubitka (drage)osobe. Ako nema ljubomore znaci ne postoji ni strah od gubitka, sto dalje dovodi do zakljucka da nam do date osobe nije ni stalo, odnosno da smatramo da bi gubitak predmeta ljubomore mogli lako nadoknaditi, preboleti i najbitnje naci adekvatnu zamenu. Sto nas dovodi do zakljucka da prema doticnoj osobi ne gajimo (uzvisena) osecanja ljubavi odnosno zelje za vezivanjem i osecaja uzajamne potrebe i osecaj dopunjavanja iliti nalazenja u njoj takozvane svoje druge polovine. Iz cega sledi da nepostojanje ljubomore je negiranje i nipodostavanje svih osobina i vrednosti ljubavi, ma koliko da su one nedefinisane i individualne.
Eto, tako.
 

Back
Top