the q

light & dark

Buduća legenda
Poruka
37.758
Da li se u stvari umorimo od maca 365 dana puta x pa zamisljamo smisao jer ne bi mogli da se suocimo sa besmislom? i je li smisao uvek nasa projekcija i iluzija za koju se drzimo od licne do kolektivno nesvesnog?
 
Mačaka?!

cats-1.gif


Ja volim mačke i ne merem se umoriti od njih :)
 
Ja živim u besmislu koji pokušavam da osmislim i da mu dam neko podnošljivo značenje, tako da i nisam baš ondak najadekvatnija....
A čak ni oružja i borbe ne volim, smatram ih apsolutnim traćenjem vremena i energije
 
Da li se u stvari umorimo od maca 365 dana puta x pa zamisljamo smisao jer ne bi mogli da se suocimo sa besmislom? i je li smisao uvek nasa projekcija i iluzija za koju se drzimo od licne do kolektivno nesvesnog?

neko bi rekao da je cela priroda savrsena anarhija. nema uzroka i posledica, sve se desava bez ikakvog reda i smisla.
a neko bi rekao da je sve savrseni red, od atoma, i proton ai elektrona
pitanje je, zasto se tesko suociti sa besmislom_
i sta je besmisao?i šta je smisao?
ako život prihvatimo kao ono što jeste sad, a ne ono što je bilo, ili ono što planiramo da će biti..
ako ga prihvatimo kao težak, i ako prihvatimo bol kao neizbežan
ako prihvatimo da strasno malo toga možemo planirati, i da to što smo krenuli nkeim ptem ne znači da ćemo tamo i stići, ali da sbog toga ne treba odustajati od puta..
onda je sve lakše
smisao?
nije život cilj, već putovanje..
koje razložimo u mnogo malih ciljeva da bi nam bilo lakše..
a nije lakše, jer svaki ostvaren cilj je koliko pobeda, toliko mala smrt jer nam ostavlja prazninu, i opet moram da tražimo novi..
da li su ti mali ciljevi i mali smislovi iluzije i poštapalice pomoću kojih idemo kroz život?
ja mislim da jesu.:)
 
neko bi rekao da je cela priroda savrsena anarhija. nema uzroka i posledica, sve se desava bez ikakvog reda i smisla.
a neko bi rekao da je sve savrseni red, od atoma, i proton ai elektrona
pitanje je, zasto se tesko suociti sa besmislom_
i sta je besmisao?i šta je smisao?
ako život prihvatimo kao ono što jeste sad, a ne ono što je bilo, ili ono što planiramo da će biti..
ako ga prihvatimo kao težak, i ako prihvatimo bol kao neizbežan
ako prihvatimo da strasno malo toga možemo planirati, i da to što smo krenuli nkeim ptem ne znači da ćemo tamo i stići, ali da sbog toga ne treba odustajati od puta..
onda je sve lakše
smisao?
nije život cilj, već putovanje..
koje razložimo u mnogo malih ciljeva da bi nam bilo lakše..
a nije lakše, jer svaki ostvaren cilj je koliko pobeda, toliko mala smrt jer nam ostavlja prazninu, i opet moram da tražimo novi..
da li su ti mali ciljevi i mali smislovi iluzije i poštapalice pomoću kojih idemo kroz život?
ja mislim da jesu.:)

Ma koliko bila dobar i pažljivi vozač, nikad ne znaš koja će budala i kad da se spuca direktno u tebe.
Za ciljeve se slažem ali tu je Marfi da ih promeni.
 
Ma koliko bila dobar i pažljivi vozač, nikad ne znaš koja će budala i kad da se spuca direktno u tebe.
Za ciljeve se slažem ali tu je Marfi da ih promeni.
tako je. na to sam mislila kad sam rekla da je sve anarhija. uzrok i posledica cesto blage veze nemaju.

ali ako se slozimo da je iluzija kojom se tesimo znaci da samo putovanje nije smisao

putovanje, postojanje..:)
zar postojanje samo po sebi nije smisao?
 
sa obzirom da je realnost holografska i da je, stoga, sve iluzija
recimo da je svaki smisao istina, kao i da postoje različiti nivoi istine...

da kažemo da je kolektivno nesvesno najuniverzalniji nivo, ali koliko zaista svesno imaš pristup kolektivno nesvesnom da bi mogli da kažemo da "pratimo" taj obrazac u evridej lajf? :)
smisao i jeste izmišljati ga svaki dan iznova...
 

Back
Top