Zašto MORA demokratija?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ja sam jedan od onih koji nije za - demokratiju.

Smatram da je demokratija mnogo veca ILUZIJA nego socijalizam.

Smatram takodje da je demokrtaija NEZDRAVIJA za ljudski rod od diktature.

Mislim da je velika greska nametati nekim narodima demokrtiju koji nemaju za to bas velikih istorijsko-genetskih predispozicija.

Smatram da je diktatura mnogo PRIRODNIJA od demokratije...

Naravno da ne mislim da brutalne diktature africkih i juznoamerickih dikataora iz proslosti, vec mislim na neku vrstu dikature light, nesto sto se zove prosveceni apsolutizam.

Nesto gde se zna zakon i red. I sta je prirodno, a sta nije.
I "ko togu nosi, a ko cvetic u kosi."

Smatram da buducnost sveta NE MOZE BITI ni u americkom stilu demokrtaije koja se UTERUJE celom svetu na silu, a ni u propalom sovjetskom modelu diktature.

Svet treba neki treci ideoloski pravac.

Mogli bi ga nazvati socijalizam 21. veka.
 
Ja sam jedan od onih koji nije za - demokratiju.

Smatram da je demokratija mnogo veca ILUZIJA nego socijalizam.

Smatram takodje da je demokrtaija NEZDRAVIJA za ljudski rod od diktature.

Mislim da je velika greska nametati nekim narodima demokrtiju koji nemaju za to bas velikih istorijsko-genetskih predispozicija.

Smatram da je diktatura mnogo PRIRODNIJA od demokratije...

Naravno da ne mislim da brutalne diktature africkih i juznoamerickih dikataora iz proslosti, vec mislim na neku vrstu dikature light, nesto sto se zove prosveceni apsolutizam.

Nesto gde se zna zakon i red. I sta je prirodno, a sta nije.
I "ko togu nosi, a ko cvetic u kosi."

Smatram da buducnost sveta NE MOZE BITI ni u americkom stilu demokrtaije koja se UTERUJE celom svetu na silu, a ni u propalom sovjetskom modelu diktature.

Svet treba neki treci ideoloski pravac.

Mogli bi ga nazvati socijalizam 21. veka.

Демократија је Законима уређена Анархија .
Гаранција за остварење "Демократије" су санкције ...

Одлично, колега ...
 
sve je to lepo blajburg do onog kad predlazes da demokratiju zapadnog stila zamenis diktaturom...

to ti je kao kad bi, besan na LCD tv zbog par mrtvih piksela preso na gorenje crno beli sanduk jer si ga vecinom svog zivota upotrebljavao pa se navikao (asocijacija na copavog, ako nisi primetio sam)..

elem, civilizacija treba ide napred - ne nazad.

ti vidis ljude kao bica nikakve odgovornosti kojima treba cvrsta ruka i u tom grmu lezi zec.

sledeci pomak ce biti smanjenje uticaja drzave, koja ce imati posao odbrane zemlje svega a onda ce i to nestati.

sto vece ljudkse slobode - to se drustvo vise razmase.

libertarijanizam je sledeca stvar.

neko od nas mozda i dozivi to
 
prvo naučiš šta je demokratija... na primer iz neke knjige, onda te neki profa propita

i oceni da li si savladao pojam pa tek onda se izjašnjavaš volim / ne volim ..... :zcepanje:

.prvo nauchish shta je demokratija ,zavrshish pravo ,pojavish se na tv ,stave te na bilborde i tek onda pochnesh da primenjujesh demokratiju .....................kradesh i za sebe i za pokoljenja ......................:think:
 
sve je to lepo blajburg do onog kad predlazes da demokratiju zapadnog stila zamenis diktaturom...

to ti je kao kad bi, besan na LCD tv zbog par mrtvih piksela preso na gorenje crno beli sanduk jer si ga vecinom svog zivota upotrebljavao pa se navikao (asocijacija na copavog, ako nisi primetio sam)..

elem, civilizacija treba ide napred - ne nazad.

ti vidis ljude kao bica nikakve odgovornosti kojima treba cvrsta ruka i u tom grmu lezi zec.

sledeci pomak ce biti smanjenje uticaja drzave, koja ce imati posao odbrane zemlje svega a onda ce i to nestati.

sto vece ljudkse slobode - to se drustvo vise razmase.

libertarijanizam je sledeca stvar.

neko od nas mozda i dozivi to
:hahaha::hahaha: ajde prorekni kada ce to da se desi?:hahaha::hahaha:
 
to ce tek sjebbati svet
autoritet je vrlo potreban

hm..
libertarijanizam za ono malo vremena sto je proziveo u ogranicenom obliku u USA pocetkom njenog postojanja je tu zemlju pretvorio u zemlju izuma, dovitljivosti, prakticnosti i onda vodecu tehnolosku zemlju sveta.
no to nije zazivelo do kraja, svet je jos u to doba bio preokupiran koja ce nacija da dominira drugom.

mozda mu i sad nije vreme, ljudi se medjusobno ne postuju, svako za svakog kaze da je nesposoban da se stara o sebi i pogotovo opasan za okolinu i kad se tako mnogo misli i javno - postane i stvarno.

no, docice vreme kad cemo da se postujemo i uvazavamo medjusobno - i najvaznije - oslobodimo se ropstva novcu u svojim glavama jer ce se shvatiti da ovde na planeti ima sve sto nam treba, za svakog od nas i to u izobilju.

manjak, nedostatak je izvor mnogih nasih tegoba. tehnologija to moze da resi danas, ali monetarizam, imperijalizam ne dozvoljava.
 
no, docice vreme kad cemo da se postujemo i uvazavamo medjusobno - i najvaznije - oslobodimo se ropstva novcu u svojim glavama jer ce se shvatiti da ovde na planeti ima sve sto nam treba, za svakog od nas i to u izobilju.

ti kao da si s grane pao
nije u chovekovoj prirodi da deli
nema "ZA SVAKOG OD NAS"
ima "SAMO ZA MENE"
i to tvoje ce biti juche
 
pa, evo, ovo ce mozda da bude jos smesnije, ali si primam na sebe taj rizik.
dakle, razoran globalni rat.

ili pak (e ovo je tek smesno) kad covecanstvo shvati crno na belo - da nije samo u ovom univerzumu. shok ce biti malo jaci, mnoge iluzije koje nas drze u lancima ce nestati, i posle duze konfuzije, eto nas slobodnih!

Ovo prvo i nije nemoguce,ali za ovo drugo nesto ne verujem:per::per:
 
Ovo prvo i nije nemoguce,ali za ovo drugo nesto ne verujem:per::per:

sta znam, ne verujem ni ja, ali znam. dvaput sam video NLO, pratim stvar, pogotovo izjave bivsih astronauta ali najvaznija mi je ona od bivseg kanadskog ministra odbrane koja je naisla na cutnju u medijima.
cova je rekao da je kontakt odavno uspostavljen.

kanada i usa imaju zajednicki odbrambeni stit inace..

znas, kad to dodje, ja cu da otvorim pivaru u podrumu i ima da pravim najbolje pivo u celom Ontariju. ima da ga sluzim iza kuce u basti, naravmo u ogranicenim kolicinama.
moja zarada ce da bide da gledam ljude kako uzivaju pijuci moje pivo.

a kad komsija ozeni cerku, skupimo se svi iz komsiluka pa im napravimo kucu.
nema banke, nema agenata, nema poreza, nema papira, NEMA STRAHA, nema mucenja.

ti bi recimo ukrstavao macke i stancao neverovatno lepe i pametne macice, nesto sto svet nije video.

a, sta mislis?

raj je tu, iza coska, odmah iznad uveta
 

Back
Top