Iskustva, priče, legende, misterije...!!!!

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950
Da li ste ikada, negde, u bilo kojem dobu svoga zivota, i na bilo kojem mestu u Srbiji, Crnoj Gori, Republici srpskoj(ne bih da idemo dalje od Srbije!!:) ) culi za price koje kruze selima, a mozda i gradovima, da li zivite u selu, ako zivite, da li imate neku pricu u njemu i o njemu, ako ne zivite, imate li roditelje, baku, deku, rodbinu na selu, uglavnom, ako imate price na ovoj temi ste dobrodosli!!:)

Da shvatite: u temi nisu dobrodosli PODSMEH i SPAM, pustite da drugi cuju price i da drugi ispricaju i nadam se, budu uverljivi i ne lazu.

U temi se nece pominjati smak sveta, NLO-i, Reptili, demoni, egzorcizam, vec samo price po selima iz Srbije, verujem da ih forumasi imaju i film da napravimo! :D Dakle, zalutali duhovi, vampiri, drekavci, mitovi... Ja imam premalo godina za takve price, ali sam jako zainteresovan i verujem u postojanje takvih, evo, da vam kratko predocim, sta bih voleo u temi: gledali ste seriju "Selo gori, a baba se ceslja"?? E, ovo nije nikakava sala, zelim samo da vam objasnim nesto o srzi teme:
Ovo je malo smesan primer, ali dobro za pocetak teme...:D Govorim o ovome sto se pominje u seriji, mitovi, krekavac(drekavac tj.), andjama, sandzama, ne znam ni ja tacan naziv... :D

I ukleta mesta, kao sto su "Kriva jaruga", koja ne postoji, verovatno, ali takva mesta, takva mesta po selima postoje. sigurno, voleo bih da cujem nesto tako i da stvorimo diskusiju... :)

Posto nemam prica, a uskoro cu morati ici, samo da zamolim moderatore, ako bude spama ili slabe posecenosti teme, da se prebaci u podforum "Svastara", posto je tamo vec bila jaako prometna i dobra tema "Vasa najstrasnija iskustva", samo sto je ovo malo drugaciji koncept...

Posto moram uskoro ici, postavicu nekoliko slika i prica o Savi Savanovicu, svi znamo ko je, i voleo bih da od forumasa cujem slicne price, i da pitam, da li ste nekada posetili vodenicu, da li se spremate za takvu avanturu, i da li bi ikada otisli??


Uspeo sam doci do price o Savi Savanovicu. Ona se moze naci u “Antologiji prica o vampirima”. Srpski pisac Milovan Glisic je samo vesto uzeo kao potku pricu o vampiru Savi za svoju pripovetku “Posle devedeset godina” gde je zapravo glavna tema ljubavna drama Strahinje I Radojke. Medjutim kako je Glisic bio ljubitelj narodnih verovanja i legendi ne treba da cudi sto je Sava dobio svoju rolu u ovoj prici. Imao je Glisic jos nekoliko horor prica, gde je to opet samo potka ali vrlo dobro ubacena u pricu – “Glava secera”, “Nagraisao”…
No, da se vratimo na Savu Savanovica. Ko god je citao pricu “Posle devedeset godina” zna kako je on prikazan – kao zao I opak covek za zivota, koji je sahranjen u nekoj jaruzi! Pocetno I osnovno pitanje je – zasto nije sahranjen na groblju? U vreme kada se desava radnja ove price, ali I vreme kada je po predanju Sava ziveo, a to je XVIII vek, van groblja su se sahranjivali samo – razbojnici, ubice ili samoubice. Dakle Sava je morao biti nesto od toga, posto je bio zao, sto vec znamo. Sada vec dobijamo jasniju sliku. Stigla ga je pravda I tako je pokopan, kao gresnik. Ali sta dalje? Ako je bio samoubica onda je sve relativno jasno, ako je bio razbojnik jos jasnije (neko ga je ubio u pohari), ali sta ako je bio ubica? Da li se sam ubio zbog grize savesti ili su ga ubili. Verovalo se da zli ljudi postaju vampiri sto znaci da je Sava morao pociniti neki tezak greh za zivota. Ako je ubio to je vec dosta ali ako se jos I ubio na kraju onda je sasluzio da bude I vampir I vukodlak u isto vreme. Salu na stranu prica kaze sledece…
Sava Savanovic je bio trgovac stokom iz Zapadne Srbije, dole ka Drini. Bio je jako imucan I postovan. (sto automastski eleminise mogucnost da je bio razbojnik!) Vrlo naocit momak, jak I hrabar. Govorkalo se po selu da je I neko vreme hajdukovao po Srbiji I Bosni. Dugo se nije zenio, pa se tek u poznijim godinama zalgedao u kcerku nekog trgovca iz okoline Valjeva. Ali kako je Sava bio stariji od nje ovaj nije hteo da cuje za prosnju. Dugo je Sava obigravao oko devojke ali jok, otac je ne da po cenu da krv padne. Od tada se on promenio. Postao je sto se kaze drugi covek, krut I lak na teskim recima. Znao se sa drugim posvadjati lakse no mnogi. Ma samo ga pogledaj slucjano ispod oka, ili se nasmesi ako se I on ne smeje I gotova svadja za tren. Zbog toga ga ljudi pocese izbegavati. Na kraju se I nije uspeo ozeniti onom devojkom, cije ime nije ostalo upamceno. Bio je vrlo grub prema posluzi u kuci I prema mladjem bratu Stanku I njegovoj zeni I deci. Stalno mu je nesto smetalo – to ovo nije dobro uradjeno, te moze bolje, moze brze… Naposletku, odluci ko zna zasto da ubije onu devojku, kada potera ovce na ispasu. Bila je kci trgovca, ne tako bogatog kao Sava, ali je ipak volela da cuva ovce u polju. Sava je vece u oci zlocina spremio pistolj I presedeo je celu noc u vajatu cekajuci da osvane zora I cobani krenu stada na ispasu. Medjutim, njegov brat Stanko je nesto predosecao. Sumnjao je sto je ovaj celo vece bio u vajatu a kad ga je zorom video da krece ka sumi I da gura pistolj (kuburu) sa pojas ziv je premro. Krenuo je za njim, krisom. Pazio je da ga ne opazi, jer kakav je postao lud moze njega ubiti. Ipak je hteo da bude tu, ako Sava pokusa da pocini kakvo zlo da ga spreci. Sava posle dobrih pola sata hoda pronadje mladu pastiricu I upita je – hoce li da pobegne sada njegovoj kuci pa da zive s’ mirom u ljubavi. Kada mu ona rece da ne moze od oca I da je se prodje jednom ovaj samo izvuce kuburu iz pasa pa kada se devojka okrete ka ovcama, ne sluteci nista, okide… Razidje se dim a na poljani je lezala mrtva pastirica. Niz ledja joj se slivala krv. Cela kosaulja je bila natopljena. Kada Stanko to vide izlete iz grmlja pa se baci na Savu I poce ga udarati od muke I besa. To cuse neki cobani u blizini, koje je vec privukao pucanj, pa kad’ videse da se ovi rvu pomislise da je kakav razbojnik napao nekog putnika. Potrcase ka njima. Kada ih Stanko vide uplasi se, jer mu bese jasno da ce biti belaja. Otrgnu se od brata pa stade bezati ka sumi. Ali, cobani pomislise da je on razbojnik pa jedan od njih uze svoju pusku I zapuca na nesretnog coveka. Pogodi ga pravo u lejda i ubi na mestu. Jos crven u licu, preplasen i znojav Sava nekako ustade pa se lati svog noza za pojasom da ubije cobana koji mu je gadjao brata. U tom opaze ovi I telo mrtve devojke pa potom u ruci mu kuburu i shvatise da je on pucao, a ne onaj nesrecnik. Opkolise nesrecnog Savu I umlatise kao zver, motkama I kundakom. Do vece oba sela su znala za tragediju. Savina kuca se zametnu, mrtav on – mrtav brat, I sve ostade na nesrecnoj zeni Stankovoj I njeno troje dece. Kako je bio zlocinac ljudi u selu rese da ga pokopaju u jaruzi, nedaleko od mesta gde je I poginuo, jer na groblje kao ubica nije mogao. Od dana sahrane ne prodje mnogo a puce glas po selu da se Sava povampirio. Da ga nocu vidjaju kako luta po selu, po jaruzi I kako vreba nesto! Uvuce se strah u ljude, pa resise da ga otkopaju I izbodu kocevima. Medjutim, zena Stankova nije dala. Molila je ljude da joj ne skrnave grob devera, zbog babskih prica. Nekim cudom, sto tada nije bio adet, seljani poslusaju nesrecnicu. Ali on im nije verovala pa je jednom krisom pozvala svoja dva brata da joj pomognu I preneseu telo negde daleko I duboko u sumu. Veruje se da je onda Savino telo odneto u tu mracnu jarugu, daleko od sela, pa se on okomio na druge… Sve to je vesto Glisic iskoristio za pricu. Film “Leptirica”, po pripovetci, je strasan I dobar ali na zalost ne prati samu radnju novele, vec dosta odstupa.

by
Leksikon-yu-mitologije



 
"Pade" mi neshto ,na pamet,koliko je smisleno ,zakljucite sami.

Po "napisanom programu" ,"grabljivci" su "osudjeni" na eliminaciju (prisetimo se dinosaurusa).
Kako bi moglo ovo da se "prevede" na sadashnjost ,smatrajuci postojanje
"vremenske simetrije" ?
Jesi li procitao prvi post? Kakve veze imaju dinosaurusi, vremenska simetrija, sa srzi teme??

Možda da ramislite ko i zbog čega plasira te priče?
Kao recimo onu da se u vodenicama noću skupljaju karakondžule.
Koga to i zbog čeka treba da odvrati od noćne posete vodenici.
U Srbiji ima mnogo prica, desavanja, po selima, nema laganja, takav smo narod, jednostavno, oduvek sam se plasio takvih prica, sada sam ohrabren da cujem ima li ih zaista, pa i na ovom Forumu!!



Zasto nema nijedne price, zar ih nemate, forumasi?? Da li ste ikada culi nesto o nekom ukletom mestu, negde i bili, nesto sto bi vas zaista uplasilo i kada ste slusali??

Ja pogledam klip iz serije Selo gori i sav se stresem, iako serija obiluje humorom, kada strina pocinje pricati o konju koji se ne mrda, koji se ukocio na mestu, u "Krivoj jarugi", i kada izlazi "ono sto pije krv"... Uhh, strasnije od reptila, blejda, underworlda, aliena i rendjera zajedno!! :eek:

Imate li, ili cu traziti da se ovo prebaci u "Svastaru", ima mnogo vise posetioca i, siguran sam, prica, ako se ovde vec ne moze razviti nikakva diskusija... A tema je dobra.. :(
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jesi li procitao prvi post? Kakve veze imaju dinosaurusi, vremenska simetrija, sa srzi teme??

U Srbiji ima mnogo prica, desavanja, po selima, nema laganja, takav smo narod, jednostavno, oduvek sam se plasio takvih prica, sada sam ohrabren da cujem ima li ih zaista, pa i na ovom Forumu!!



ja se uvek stresem kad gledam tu seriju...kad samo pomislim da je sve te gluposti neko morao da napise......
znas kakva jeza me obuzme:roll:
:zcepanje:
O cemu pricas? Ja sam govorio o klipu koji sam pustio, koji je u neku ruku vezan za temu, a o toj seriji mozes pricati na drugim pdf-ovima, i pre svega, to nisu gluposti, ima momenata za cepanje od smeha, sto i fali nasem narodu, ali i za plakanje, iskrenih emocija, no... :rtfm:

Postoji jedna strasna legenda za most "Dve sestre" koje su se bacile sa mosta na sine dok je prolazio voz prica je strasna i duga tako da cu napisati kad imam vreme :D
Ajde, Zeljo, da otvoris niz...:D Ali, molim te, neka do bude sto pre i ISTINITO!!! ;)
 
O cemu pricas? Ja sam govorio o klipu koji sam pustio, koji je u neku ruku vezan za temu, a o toj seriji mozes pricati na drugim pdf-ovima, i pre svega, to nisu gluposti, ima momenata za cepanje od smeha, sto i fali nasem narodu, ali i za plakanje, iskrenih emocija, no... :rtfm:

pa ja se uvek smejem kad bacim oko na koji kadar te serije..........
a ponekad,boga mi, i zaplacem od smeha.........
tako da znam dobro o cemu pricas:ok:
 
pa ja se uvek smejem kad bacim oko na koji kadar te serije..........
a ponekad,boga mi, i zaplacem od smeha.........
tako da znam dobro o cemu pricas:ok:
I ti ne volis da se smejes?
Ja nikad nisam zaplakao na seriju, ali ima bas iskrenih emocija i price u njoj... Ali nemojmo vise spamovati temu.. :)


Na tom mostu dve sestre ljudi pricaju da postoji jedna krivina pre tog mosta i desava se da narod ima udese a na mostu usred noci ti stanu kola a iza njih bolje da ne gledas sta se desava smo pokusaj da ih ponovo upalis i da bezis :D

Ajde, Zeljo, da konacno ozivimo temu, zivlje malo, zivlje! :D Cekaj, most se tako zove? Gde se nalazi, reci vise??

Zasto da ne gledas? Da li se tebi nekad nesto tako desilo, ili imas jos neku pricu? Podeli sa nama, samo, molim te, neka bude ISTINITA. :)

Ajte, ljudi, da se malo zainteresujete za temu, mislim da je koncept jaako zanimljiv, ali ovde nema zainteresovanih ljudi tolko, izgleda, kao ni dovoljno, ako se ovako nastavi, tema ide u Svastaru, ali bih je ja ovde voleo... :(

Ovde samo o NLO-ima, reptilijancima, i spam uglavnom, to prolazi, nase, domace price, legende i misterije vas ne zanimaju. :neutral:
 
Na tom mostu dve sestre ljudi pricaju da postoji jedna krivina pre tog mosta i desava se da narod ima udese a na mostu usred noci ti stanu kola a iza njih bolje da ne gledas sta se desava smo pokusaj da ih ponovo upalis i da bezis :D

Auu, prica je bas strasna i duga....:lol::lol:

Razradi to malo, daj vise podataka...gde da nadjem te dve sestre? Vole li grupnjak?

@tema

Posto niko do sad nije ispricao neku zanimljiviju pricu...evo ovako: U Aleksincu(necu da kazem naziv ulice) ima jedna kuca u kojoj oni koji ostanu da prespavaju, nikad to ne ucine. Naime, u kuci ima duhova...uvece kad krenes na spavanje, imaces osecaj da te neko zove, kad otvoris oci videces kako te stotine ociju gleda(ne znam tacan br. samo sam to razradio)...
Prica ide ovako. Tu je davno ziveo jedan veoma zao i bezobrazan seljak(mislim na coveka koji zivi u selu) i on je radio sve suprotno od onoga sto bozija pravila nalazu... Na najvece svece, on je klanjo jagnjad, uvek je mrsio kad je trebalo da se posti(:lol:) i sl...sta ja znam sta je sve radio.

Ima jos nesto prica vezano za tu kucu, ako vas zanima, ispricacu vam ih.;)
 
pricaj, pricaj......

Pa sad...ima prica da svakoj porodici koja tu zivi, muskarci umiru dosta mladi.

I ako neko planira da proda kucu, treba da je proda nekoj pravoj hriscanskoj porodici koja je veoma dobra...tada ce valjda prokletstvo prestati i muskarci ce prestati umirati...:confused:

A inace, oko te kuce, sve je mocvara, svinjac na sred mocvare...malo ljudi...ma uzasno mesto...

Mada je zemlja dobra za obradu pa je kuca prodata za dobre pare...:per:
 
evo moji baba i deda zive u jednom selu u vojvodini,blizu rumunske granice...........
o anyway,pre nemam pojma koliko godina,tamo je pop proazio sa kocijom i konjima i zaglavio se u blatu.........i niko od mestana nije hteo da mu pomogne da se izvuce iz blata............
i on prokleo selo(stvarno,kad vidite kako je izumrlo to selo,poverujete u kletvu:pop2:)
i valjda seljaci da umire tu njegvu kletvu podigli krst na tom mestu....krst i dalje stoji tamo.........
ali ako mene pitate i nije nesto pomogao..............
znam jos,napisacu kad se setim.............
 
Svašta ljudi vjeruju...
Danas mi kolega iz jednog gradića udaljenog 120 km od Banjaluke reče da im je u jednom sportskom klubu već treći čovjek OZBILJNO bolestan...
Što ne bi bilo čudno, da to nije u dvije godine, i na moje pitanje šta je to, on mrtav ladan odgovori da im je stadion na zemljištu nekog čovjeka koji to nije odobrio.
Tako sam bar ja razumio.
Uglavnom,navodno je tip uz neku kletvu zakopao na centru neku kravlju crkotinu,
ili samo iznutrice(opet, čovjek je sav zbunjen i brzo govorio)...
Pa eto tjera ih maler, zvali su valjda popa, ali nije pomoglo...
Svašta ljudi vjeruju.
Pošto sam ja skeptik, reći ću još da je u tom gradu mnogo ljudi oboljelo tokom zadnjih
godina,a li da bih jha to ipak povezao sa ekstermno zagađenom rijekom čiju vodu piju.
Ili pak sa rafinerijom motornih ulja koja već 40 godina ko zna šta izbacuje u vazduh.
Eto. Ko vjeruje u mrtve krave i kletve, šta ću mu ja...
 
Evo mene zanimaju, ali ne mogu ništa da nađem.:( Pre će biti da je u pitanju nedostatak materijala nego nedostatak interesovanja.
Pa ne znam, Geya, mnooogooo legendi i prica u ovoj nasoj Srbiji ima, a Forum je izuzetno posecen i brojan, ne verujem da nema baas zanimljivih prica... :neutral:

Auu, prica je bas strasna i duga....:lol::lol:

Razradi to malo, daj vise podataka...gde da nadjem te dve sestre? Vole li grupnjak?

@tema

Posto niko do sad nije ispricao neku zanimljiviju pricu...evo ovako: U Aleksincu(necu da kazem naziv ulice) ima jedna kuca u kojoj oni koji ostanu da prespavaju, nikad to ne ucine. Naime, u kuci ima duhova...uvece kad krenes na spavanje, imaces osecaj da te neko zove, kad otvoris oci videces kako te stotine ociju gleda(ne znam tacan br. samo sam to razradio)...
Prica ide ovako. Tu je davno ziveo jedan veoma zao i bezobrazan seljak(mislim na coveka koji zivi u selu) i on je radio sve suprotno od onoga sto bozija pravila nalazu... Na najvece svece, on je klanjo jagnjad, uvek je mrsio kad je trebalo da se posti(:lol:) i sl...sta ja znam sta je sve radio.

Ima jos nesto prica vezano za tu kucu, ako vas zanima, ispricacu vam ih.;)
Zanimljivo, Zabavni...:D Ihh, samo ne zna koja je svrha takvih ljudi, koji su u inat Bogu...

evo moji baba i deda zive u jednom selu u vojvodini,blizu rumunske granice...........
o anyway,pre nemam pojma koliko godina,tamo je pop proazio sa kocijom i konjima i zaglavio se u blatu.........i niko od mestana nije hteo da mu pomogne da se izvuce iz blata............
i on prokleo selo(stvarno,kad vidite kako je izumrlo to selo,poverujete u kletvu:pop2:)
i valjda seljaci da umire tu njegvu kletvu podigli krst na tom mestu....krst i dalje stoji tamo.........
ali ako mene pitate i nije nesto pomogao..............
znam jos,napisacu kad se setim.............
A pop se nije povampirio? Logicinije je.. :eek:
Sala, mala! :p

Preneko vece, u autobusu na liniji 50, u Beogradu, primetio sam slicnu stvar. U autobus je uz dosta muke sa unosenjem decijih kolica, usla porodica roma (otac,majka,devojcica od mozda 1-1,5 godina i beba u kolicima). Otac je evidentno bio pod jakim dejstvom heroina, jedva je stajao na nogama pokusavajuci da ostane budan dok je stajao ledjima naslonjen na vrata autobusa. Nekoliko sekundi pre nego sto je vozac, na stanici, otvorio vrata, otac je izgubio svest i stropostao se na stepenice, ledjima okrenut ka vratima. Kada su se vrata otvorila, ispao je napolje, delimicno, noge su mu ostale na stepenicama. Potpuno nesvestan ovoga, vozac zatvara vrata, sto izaziva uzvike tipa Stani Majstore. Dok se majka, u stvari devojcica od mozda 15 godina, borila sa detetom u rukama da pomeri kolica i pomogne svom obeznanjenom muzu, NIKO, ali BAS NIKO se nije nasao da pomogne, osim jedne devojke, koja je morala da zamoli ljude oko sebe da se pomere, ne bi li prisla.

Nadam se da sam bio jasan, ne zamerite, utisak mi je, jos uvek, nesvaren.
Pa dobro, tvoja devojka(kolko sam skontao:mrgreen: ) je bas dobra i hrabra, i treba joj cestitati na tome...:) Samo ne znam kako ljudi mogu biti tako losi, pa da ne pomognu...:(

Svašta ljudi vjeruju...
Danas mi kolega iz jednog gradića udaljenog 120 km od Banjaluke reče da im je u jednom sportskom klubu već treći čovjek OZBILJNO bolestan...
Što ne bi bilo čudno, da to nije u dvije godine, i na moje pitanje šta je to, on mrtav ladan odgovori da im je stadion na zemljištu nekog čovjeka koji to nije odobrio.
Tako sam bar ja razumio.
Uglavnom,navodno je tip uz neku kletvu zakopao na centru neku kravlju crkotinu,
ili samo iznutrice(opet, čovjek je sav zbunjen i brzo govorio)...
Pa eto tjera ih maler, zvali su valjda popa, ali nije pomoglo...
Svašta ljudi vjeruju.
Pošto sam ja skeptik, reći ću još da je u tom gradu mnogo ljudi oboljelo tokom zadnjih
godina,a li da bih jha to ipak povezao sa ekstermno zagađenom rijekom čiju vodu piju.
Ili pak sa rafinerijom motornih ulja koja već 40 godina ko zna šta izbacuje u vazduh.
Eto. Ko vjeruje u mrtve krave i kletve, šta ću mu ja...
Pa moguce je, neko racionalno objasnjenje, ipak... :neutral:



Samo da vam objasnim jos neke stvari, voleo bih da prodiskutujemo o nekim neobicnim, neobjasnjivim pojavama, stvarima... Znate, legende, mitovi, ima li tu istine, sta su vam pricali bake i deke, ima li nekih prica u njihovom selu, zivite li u selu, mozda i licno imate neko iskustvo, pricu... To trazim, neke price koje su iole strasne, od kojih se najezis, i za koje racionalno objasnjenje NE POSTOJI, ili je mala sansa za to, u svakom slucaju, da diskusija moze biti ukljucena u te price, podseticu vas jos jednom, sta trazim, nesto kao "Kriva jaruga", iz "Selo gori...", mitovi, desavanja, pojave kao Sava....
Ahh, uvek se najezim, i po suncanom danu i sobi koja prima zrake, kada cujem tu Kukuviju, te oci... :kletva:
 
Ako neko ima, posto sam ja i zaboravio, i nisam zasada nasao na Guglu, molio bih da postavi na guglu, ili internetu da bi se moglo skidati i gledati, serijal "Misterije Srbije", isao proslog leta, koliko se secam, na RTS 2 televiziji, na mene ostavilo jaak utisak, i jos vise zainteresovalo za ovakve price, sve vise verujem da sve to postoji... Najveci utisak mi je ostavila epizoda o vampirima, i o Petru Blagojevicu, gde je i ona montaza sa njegovim iskopavanjem delovala zastrasujuce, za dalje ne bih pricao... Evo nesto sto sam nasao na jutjubu o toj epizodi:

Gledali ste ovo? Kako vam se cini? Imate li snimljeno?? Sta mislite???

Ovaj drugi klip... Ostavio je strahovit(i bukvalno) utisak na mene, iako je bila montaza, prica, lik vampira, uhh... Kosmare nisam imao, ali zaspati do kasno nisam mogao....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ne kontam sta je 'teo da kaze.
Jel mu to devojka pomogla onoj nesretnici dok su mu ruke bile zauzete (verujem da nije dzepario po busu, pa nece on valjda...) ili je smuvao devojku, hvaleci njenu dobrotu i odveo je sebi kuci na spavanje?

Arione, djavole jedan... :):):)

E shmekere! :hahaha:
Ruke su mi bile zauzete mojom i njenom torbom i dve kese.
Odveo sam je odavno kuci, pre dve godine. :per:
 
Prvo pozdrav svima na forumu!

E sad...na stranu da li ja verujem u te price ili ne...

Prva prica:

Selo Dragovo, izmedju Kragujevca i Jagodine....Pre nekih 70 godina vracao se pop kuci po mraku kolima (ono ful sa konjima :) ) i video je neku zenu pored puta kako se smrzava...Povezao ju je i ona mu je rekla da je odbaci do groblja a posle ce sama...Zeni bilo mnogo hladno i pop joj dao kaput (koji je na sebi imao neki krstic)...Zena je uzela kaput pritom skinuvsi krst sa njega!...Kada su dosli do groblja ona je izasla i otisla ka groblju...Kada je pop krenuo dalje bacio je pogled na groblje i video grob i sliku te zene na grobu!...
Izvor: drug iz odeljenja

Druga prica:

Selo Dobroselica, u blizini vec pomenutog Dragova...Vazno je da se napomene da je selo usred sume i da je dosta udaljeno od bilo kakve ''civilizacije''...Deda drugog mi druga je isao po rakiju kod brata ( prvi komsija) u sitne sate i cuo je neki plac malo dublje u sumi, pored potoka...Otisao je da proveri sta je to, kad ono ni vise ni manje nego drekavac...pripovedac mi je rekao da se toliko usro da ni sad kada mu to prica nije pri sebi...
Izvor : drugi drug iz odeljenja :)

Treca prica:

Selo Dobroselica pre jedno 100 godina...Prica se da je cukundeda (odnosno brat od rodjenog cukundede :P) od pomenutog mi druga bio zmaj...Naime rodio se sa krilcima ispod pazuha.......Ali zanimljivo je to sto ga njegova keva nije pustala napolje kada je grmelo...[U slovenskoj mitologiji (starosrpskoj) postoji legenda da se Perun bori sa zmajem svojim gromovima]...Lik je umro sa 3 godine navodno zato sto mu nisu dali da se bori sa gromovima...
Izvor : -II-


Zanimljiva tema, barem meni, i voleo bih da se jos ljudi ukljuci u nju.


Jos jednom pozdrav svima, nadam se da cemo lepo da se slazemo!
 
evo moji baba i deda zive u jednom selu u vojvodini,blizu rumunske granice...........
o anyway,pre nemam pojma koliko godina,tamo je pop proazio sa kocijom i konjima i zaglavio se u blatu.........i niko od mestana nije hteo da mu pomogne da se izvuce iz blata............
i on prokleo selo(stvarno,kad vidite kako je izumrlo to selo,poverujete u kletvu:pop2:)
i valjda seljaci da umire tu njegvu kletvu podigli krst na tom mestu....krst i dalje stoji tamo.........
ali ako mene pitate i nije nesto pomogao..............
znam jos,napisacu kad se setim.............


Sigurno je bacio kletvu na pola srpskih sela od Hrvatske, preko Bosne do Srbije (o CG i MAK da ne pricam). Jos ako je selo na granici...
 
hocemo jos o zmaju :eek:
jer sam ja lik za takve stvari a ne ovaj samoproklamovani Sal

koji samo lici na mene ali smo sasvim dva razlicita filma
on zivi u svetu kodova i brojeva i zamislite tamo se bori

ja se zato borim protiv realnih stvari i pomazem ljudima
samo mi treba koja flasa vina i sve ce biti ok
 
Poslednja izmena:
hocemo jos o zmaju :eek:
jer sam ja lik za takve stvari a ne ovaj samoproklamovani Sal

koji samo lici na mene ali smo sasvim dva razlicita filma
on zivi u svetu kodova i brojeva i zamislite tamo se bori

ja se zato borim protiv realnih stvari i pomazem ljudima
samo mi treba koja flasa vina i sve ce biti ok


Realnih stvari? da, da...videli smo koliko se satires na VR forumu da se lecis psihoterapijom, usput praveci "eksperimente" sa forumasima.

toliko o tvojoj "realnosti".
 

Back
Top