Dil sa Fiat-om - najgluplja investicija svih vremena

Tihi-

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.712
Gledam sad ovaj dil sa Fiatom , drzava Srbija investira u to 300 miliona evra kesa , i tako ce zaposliti 2000 radnika u zastavi.

to je 150.000 evra investicije po 1 radnom mestu???? :think: :eek:

Ovo znaci da ce Srbija tj mi gradjani platiti 150.000 evra po 1 radnom mestu ? strasno

nek je 500 evra prosecna plata radnika u fabrici , on znaci godisnje zaradi 6000 evra, sto znaci da treba da radi 25 godina da bude na nuli tj da zaradi onoliko koliko je drzava tu ulozila?

zar nije bilo bolje, da je taj novac ulozen u recimo izgradnju autoputa, i to bi zaposlilo najmanje 5000 do 10.000 radnika i donosilo daleko veci prihod po osnovi zaposlenih a i sutra prihoda od putarina, ili mozda podeliti ljudima po 100.000 kredita za pokretanje izvozno orijentisane poljoprivredne proizvodnje?

sve je bilo bolje nego uraditi ovo sto su uradili Tadic i Dinkic, jer je jasno da je dil sa Fiatom jedna totalno promasena investicija to se vidi godinu i po dana nakon potpisivanja cele price.
 
Gledam sad ovaj dil sa Fiatom , drzava Srbija investira u to 300 miliona evra kesa , i tako ce zaposliti 2000 radnika u zastavi.

to je 150.000 evra investicije po 1 radnom mestu???? :think: :eek:

Ovo znaci da ce Srbija tj mi gradjani platiti 150.000 evra po 1 radnom mestu ? strasno

nek je 500 evra prosecna plata radnika u fabrici , on znaci godisnje zaradi 6000 evra, sto znaci da treba da radi 25 godina da bude na nuli tj da zaradi onoliko koliko je drzava tu ulozila?

zar nije bilo bolje, da je taj novac ulozen u recimo izgradnju autoputa, i to bi zaposlilo najmanje 5000 do 10.000 radnika i donosilo daleko veci prihod po osnovi zaposlenih a i sutra prihoda od putarina, ili mozda podeliti ljudima po 100.000 kredita za pokretanje izvozno orijentisane poljoprivredne proizvodnje?

sve je bilo bolje nego uraditi ovo sto su uradili Tadic i Dinkic, jer je jasno da je dil sa Fiatom jedna totalno promasena investicija to se vidi godinu i po dana nakon potpisivanja cele price.


Bolje da ne radi niko i da se ne proizvodi nista.... nego sto je zaposleno tih 2 000 ljudi....

:roll: :roll: :roll:
 
Bolje da ne radi niko i da se ne proizvodi nista.... nego sto je zaposleno tih 2 000 ljudi....

:roll: :roll: :roll:

gluposti . ja sam rekao da se taj novac mogao uloziti na daleko bolje nacine, da donosi veci prihod i zaposli se vise ljudi a ovako ova investicija je totalni promasaj. totalno neisplativa

drzava je investirala najmanje 300 miliona evra da se zaposli 2000 ljudi samo?

150.000 evra investicije po radnom mestu? alo?
 
hahaha ovo je cak i gore nego sto sam mislio :hahaha:

------------

U kragujevačkoj Zastavi će uskoro početi pripreme za proizvodnju novog modela Fijatovog automobila, najavio je ministar ekonomije Mlađan Dinkić.

Za pet do šest nedelja u Kragujevcu počinje ulaganje 100 miliona evra, namenjeno pripremi za proizvodnju novog Fijatovog modela automobila koji će se praviti samo u Kragujevcu, od 2011. godine, izjavio je Dinkić posle razgovora sa delegacijom od 100 italijanskih privrednika, koja je u dvodnevnoj poseti Beogradu.

On je dodao da će Italija do kraja oktobra uplatiti tih 100 miliona evra, a ukupna investicija u novi model iznosiće 800 miliona evra.


---------------------------

Ovo znaci da ako ce italijani investirati 100 miliona evra a da je ukupna investicija 800 miliona evra, ovo znaci da ce ostatak od 700 miliona evra finansirati gradjani Srbije :super:

DOk narod Srbije nema za leba, dok prema podacima UNESCO-a u Srbiji 600.000 ljudi gladuje, Tadic i Dinkic prave puntice o nasem trosku :super:
 

u ovom tekstu nigde nema ni pomena o tome da ce se delovi za vozila proizvoditi u srbiji

al ima nestso drugo zanimljivo

U uvodnom izlaganju na srpsko-italijanskom forumu "Mogućnosti za investiranje u Srbiju", na kojem učestvuju predstavnici više od 100 kompanija iz Italije u oblasti proizvodnje auto delova, Dinkić je pozvao italijanske privrednike da ulažu i u druge grane privrede i učestvuju u izgradnji infrastrukture u Srbiji.

dinkic poziva italijane da grade puteve po srbiji ,a srbija ce da pravi automobile z:D

u svim normalnim drzavama uloga drzave je da gradi infrastrukturu a proizvodnjom se bave privatne kompanije.
 
hahaha ovo je cak i gore nego sto sam mislio :hahaha:

------------

U kragujevačkoj Zastavi će uskoro početi pripreme za proizvodnju novog modela Fijatovog automobila, najavio je ministar ekonomije Mlađan Dinkić.

Za pet do šest nedelja u Kragujevcu počinje ulaganje 100 miliona evra, namenjeno pripremi za proizvodnju novog Fijatovog modela automobila koji će se praviti samo u Kragujevcu, od 2011. godine, izjavio je Dinkić posle razgovora sa delegacijom od 100 italijanskih privrednika, koja je u dvodnevnoj poseti Beogradu.

On je dodao da će Italija do kraja oktobra uplatiti tih 100 miliona evra, a ukupna investicija u novi model iznosiće 800 miliona evra.


---------------------------

Ovo znaci da ako ce italijani investirati 100 miliona evra a da je ukupna investicija 800 miliona evra, ovo znaci da ce ostatak od 700 miliona evra finansirati gradjani Srbije :super:

DOk narod Srbije nema za leba, dok prema podacima UNESCO-a u Srbiji 600.000 ljudi gladuje, Tadic i Dinkic prave puntice o nasem trosku :super:



http://forum.krstarica.com/threads/314249&page=3

http://forum.krstarica.com/threads/289374&page=6


samo tiho.... tihi.....:hahaha: :hahaha:
 
лупаш глупости као и обично, запослиће се радници у производњи компоненти, ако се опет нешто не одложи

eto proslo je godinu i po dana od slapanja tog dila pa mi reci koliko ste vozila proizveli dosad i radnika zaposlili?

najavljivlai ste cini mi se 300.000 vozila godisnje ?

a kolko sam informisan ne proizvodite ni 3000 godisnje
 
ulaganje drzavnih para u auto industriju je totalna propala investicija

srbi nikada nisu znali da naprave dobar automobil

to sto je Yugo 45 izabran za najgori automobil svih vremena u anketi par renomiranih casopisa to dokazuje

zato treba ugasiti tu zastavu i radnike preorijentisati na nesto drugo sto srbi znaju da rade - na proizvodnju hrane

90% tih radnika zastave su ljudi sa sela i mesto sto se opet bacaju uludo narodne pare bolje je bilo da je deo tog novca dat njima za pokretanje poljoprivredne proizvodnje na njihovim zaparozenim njivama i livadama.
 
ulaganje drzavnih para u auto industriju je totalna propala investicija

srbi nikada nisu znali da naprave dobar automobil

to sto je Yugo 45 izabran za najgori automobil svih vremena u anketi par renomiranih casopisa to dokazuje

zato treba ugasiti tu zastavu i radnike preorijentisati na nesto drugo sto srbi znaju da rade - na proizvodnju hrane

90% tih radnika zastave su ljudi sa sela i mesto sto se opet bacaju uludo narodne pare bolje je bilo da je deo tog novca dat njima za pokretanje poljoprivredne proizvodnje na njihovim zaparozenim njivama i livadama
.


Moj predlog za post godine......:rotf:
 
zato treba ugasiti tu zastavu i radnike preorijentisati na nesto drugo sto srbi znaju da rade - na proizvodnju hrane

ne znam da li je zastavu trebalo ugasiti kada je gutala stotine miliona dinara godisnje iz budzeta u ime "socijalnog mira'.. ali sada, kada je skinuta sa budzeta , sigurno ne treba.........

a ovaj retardirani predlog "svi na selo"....pa prvo vrati na selo one koji su pobegli , i danas beze , a da nemaju nikakav posao u gradu, nego klosare po ulicama, ali nece pokondirena tikva na "vekovno ognjiste:................:hahaha::hahaha:
 


ne znam da li je zastavu trebalo ugasiti kada je gutala stotine miliona dinara godisnje iz budzeta u ime "socijalnog mira'.. ali sada, kada je skinuta sa budzeta , sigurno ne treba.........

a ovaj retardirani predlog "svi na selo"....pa prvo vrati na selo one koji su pobegli , i danas beze , a da nemaju nikakav posao u gradu, nego klosare po ulicama, ali nece pokondirena tikva na "vekovno ognjiste:................:hahaha::hahaha:


Jerry resio da iskoristi primer Pola Pota.... :lol: :lol:
 


ne znam da li je zastavu trebalo ugasiti kada je gutala stotine miliona dinara godisnje iz budzeta u ime "socijalnog mira'.. ali sada, kada je skinuta sa budzeta , sigurno ne treba.........

a ovaj retardirani predlog "svi na selo"....pa prvo vrati na selo one koji su pobegli , i danas beze , a da nemaju nikakav posao u gradu, nego klosare po ulicama, ali nece pokondirena tikva na "vekovno ognjiste:................:hahaha::hahaha:

neznalice, ne znam jel ti citas napisano?

drzava srbija investira u zastavu u trenutku kad je budzet puko i nema para za najosnovnije stvari - 300 miliona evra

odakle ti to onda da se zastava skinula sa budzeta?

zastava se nikad nije skinula sa budzeta i dalje ce nastaviti da bude na istom a ovo sto ja predlazem upravo dovodi do toga da se jednom trajno i za sva vremena skinu sa budzeta.

drugo ne moraju svi na selo , mogu da dobiju od drzave hipotekarni beskamatni kredit na 10 godina do vrednosti kuce koju stavljaju pod hipoteku. pa ako su sigurni da ce uspeti , neka uzmu

i nije mi jasno so se ti toliko plasis sela? na zapadu su jedni od najbogatijih ljudi poljoprivredni proizvodjaci tj seljaci? :think:
 
ko vam brani da napravite svoju automobilsku industriju ?

a i pokazali ste se već u tome . . . :zcepanje:

automobilska industrija je vrlo skup sport i zahteva milijarde i milijarde evra ulaganja sa neizvesnom buducnoscu - srbija nema za to para i jasno je da je ulaganje drzavnih para u bilo kakvu auto industriju u nasem slucaju klasicna pronevera drzavnog novca.
 
neznalice, ne znam jel ti citas napisano?

drzava srbija investira u zastavu u trenutku kad je budzet puko i nema para za najosnovnije stvari - 300 miliona evra

odakle ti to onda da se zastava skinula sa budzeta?

zastava se nikad nije skinula sa budzeta i dalje ce nastaviti da bude na istom a ovo sto ja predlazem upravo dovodi do toga da se jednom trajno i za sva vremena skinu sa budzeta.

drugo ne moraju svi na selo , mogu da dobiju od drzave hipotekarni beskamatni kredit na 10 godina do vrednosti kuce koju stavljaju pod hipoteku. pa ako su sigurni da ce uspeti , neka uzmu




Jerry, keve mi , stojim iza svake tvoje boldovane reci.......:ok::ok::ok:

ali, dzaba, brate........nece shaban nazad u selo, iako ima i kucu i imanje......a nece ni da uloze u private biznis........sto da reskiraju, kada su em glupi za svaki posao, em bolje ono "niko ne moze tako malo da me plati koliko ja malo mogu da radim"..........

pa malo strajkovi, pa malo seku prste, pa malo se ebu u doope........dobiju kintu, pa sve jovo nanovo...........:mrgreen:
 
pa sve se vrti u krug. kukumavce jedno vreme dok ne dobiju drzavne pare, onda krckaju to krckaju , ne rade nista, prave neke krseve i krntije, onda kad sve to propadne opet zakukaju, vlast opet otvori kasu i tako u krug....

ybte jedan Saab je bankrotirao ,koji pravi odlicne automobile, pa Rover engleski, pa je jedan Land Rover kupila indijska kompanija Tata, a mi se nadamo da ce zastava da opstane

smesno

i vlast ce potrositi 300 milion dolara nasih para da proizvede par hiljada autica upitnog kvaliteta i nakon toga sve ce se zaboraviti do novih izbora.
 

Back
Top