bol ispod desnog rebarnog luka

pa bila sam.ona me je i poslala na uz i da uradim lab, a kako sam se jos zalila misli da je to presavijena zucna kesica, koju radiolog nije opisao(bila sam na uz abdomena pre 5 god i onda mi jeradiolog video presavijenu zucnu kesu)da li se to moze ispraviti samo od sebe ili neko nije nesto dobro video???
uglavnom dala mi je nesto protiv bolova:(
 
Ovako,potrebno je da odes kod nekog lekara koji ce normalno i korektno da te PREGLEDA,a sta to sve ukljucuje,svi smo ucili na fakultetu,pobogu.Nije osnovni pregled ultrazvuk abdomena vec je to pomocna dijagnosticka metoda.Ne kazem da si ti bilo sta kriva,samo sam zgranuta postupkom lekara koji te "lece".
Dakle,uzmi uput za hirurga jer ce oni sigurno da te ljudski pregledaju,kazi da imas bolove,da nemas stolicu,da imas gorusicu,ma izmisli nesto kako bi te lekar opste prakse poslao kod hirurga.Kad odes kod hirurga,njemu reci istinu o tvojim tegobama.
Eto,savetujem te kako ne treba,ali kako se mora.
Javi sta si uradila.
 
Uopshte ne mora da se radi ni o kakvom oboljenju. Moja sestra je isto pre dve godine dobila bolove ispod rebra i digla se opshta frka jer ne zivi u Srbiji a oni tamo joj nisu nashli nishta na uz-u pa je moja majka panichno chekala svaki minut dok ne stigne u Srbiju da se vidi konachno shta je. Ispostavilo se na kraju da nepravilno sedi a ona je gradjena tako da je jaka dole a gornji deo tela joj je mrshav i to rebro je zbog nepravilnog polozaja tela udaralo u kuk ili neku drugu kost. Mislim, ne znam da li ste mrshavi ili debele i kako sedite ali ne mora svaki bol da znahi neku opaku bolest iako je dobro ako duze traje posetiti doktora.
 
Pusti Adama,ponekad se pogubi u svom znaju pa od sume ne vidi drvo ;)
Draga, gospodja ima GERB, pa sam joj rekao da to ne izostavi kada se bude obraćala lekaru, pošto je u ranijim instancama bilo propusta i sa njene strane, ali i sa strane lekara koji ju je lečio. Zato te molim da pripaziš na svoje komentare, zaista nije lepo vređati druge, ponajmanje kada za to nema povoda.
 
evo i mene posle malo duze vremena i sa prgleda "dobrog" gastroenterologa... posle pipanja stomaka dobila 2 reda kojekaskvih bolesti
DG:Sy dyspepticum.Gastroduodenitis chrReflux oesophagitis, Colopathia functionalis...
TH dijetetski rezim zivota bez masnoca, jakih zacina,alkohola, ne leci posle obroka, ne raditi u savijenom polozaju, izbegavati dizanje tereta i napinjane, spavavti na visem uzglavlju,HODANJE

u ordinaciji mi nije nista od toga rekla, kada sam stigla kuci i procitala izvestaj nisam mogla da verujem...
a da dobila sam i tbl Rupurut i da urdaim test na helicobacter pilori igg
 

Back
Top