Ajde da se malo okrenemo ozbiljnim stvarima...

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950
Ajde da malo pustimo na miru Olju Beckovic, ajde da malo pustimo Biljanu Cincarevic, ajde da malo pustimo probleme drugih zemalja, ajde da pustimo Gey paradu, svi ce oni zavristi kako Bog bude rekao, dakle, sigurno ne kod njega...

Ajde da se upustimo u ozbilje probleme na ozbiljnom podforumu i diskutujemo o obecanjima...

Sta je sa Slobodankom Tasic? Devojcicom koja je plakala pred kamerama, koja zali za detinjstvom, koja je poslala pismo predsedniku Srbije, Borisu Tadicu, koji je navodno zaplakao na to pismo i procitao ga na Samitu bezbednosti. Svi se secamo tog pisma, ali ajde da se podsetimo...

Slobodankino pismo:
Poštovani predsedniče, nakon saznanja da ćete pred Savetom bezbednosti govoriti o situaciji na Kosovu i Metohiji, pišem vam ovo pismo u mrklom mraku, jer ponovo nema struje, i molim vas da ga, ukoliko ste u mogućnosti, pročitate.
Dok vam pišem, osećam se kao list na vetru koji ne zna na koje će strane vetar da ga ponese, jer nikakve zaštite nemam. A ko da me zaštiti?
Oca nemam. Nestao je 1999. godine. Imam petnaest godina, rođena sam na Kosovu i Metohiji i još uvek živim na Kosovu, ali ne u kući u kojoj sam rođena, jer je ona do temelja porušena i spaljena. Moje detinjstvo se razlikuje od detinjstva dece u slobodnim zemljama. Sva deca na svetu imaju svoje drugove, a meni je strah postao nerazdvojni drug, strah od ranog jutra, strah od prvog sumraka. I zato vas, predsedniče, molim, zbog sviju dečjih suza, zbog svih naših patnji, zbog rano otvorenih rana koje nikako da zarastu, prenesite svetu ovu moju poruku. Oduzeto nam je pravo na bezbrižno detinjstvo, pravo na slobodu, pravo na sreću, oduzeta nam je toplina porodičnog života. Neka nam ne oduzmu i pravo da živimo makar i ovakav život, na svojoj zemlji.


Sta se desilo sa njenim snovima? Obecanjima? Obnovi kuce? Bilo je i pretnji od strane Siptara... Zna li iko sta se desava danas sa ovom devojkom, ili je sve ostalo isto, na obecanjima?
 
Tuzno je sto se Tadic uopste sluzi takvim stvarima,i tuzno i jadno.Ali istina je da on niti je kriv za Slobodankino detinjstvo,niti moze tu ista da ucini sada,jer ona zivu u drzavi kojoj on nije predsednik. Tuzno je to sto se on i dalje predstavlja kao predsednik 'Srbije sa Kosovom'.

Slobodankino detinjstvo je upropasceno,ono sto svi treba uradimo je da se trudimo da detinjstvo njene dece ne bude upropasceno,a to mozemo uraditi tako sto cemo prestati da guslamo jedno te isto 600 godina.Za pocetak.
 
Kao prvo Tadic nije `NAVODNO` plakao!

zar ne mislis da je to sad najmanje bitno..uostalom bas me je briga da li je plakao ili ne...njegove suze meni nista ne znace...ali njene suze su te koje peku
@tema
pa njene suze i ovo pismo su dokaz o obecanjima.....za sad..da nisu ispunjena...a covek ne mora biti preveliki pesimista da bi shvatio da su obecanja prilicno..pa recimo neispunjena...al se ja nadam nadam nadam ...za sad
 
Tema vas ne interesuje bas, ne verujem da vas ovakve sudbine ne doticu, a Biljana Cincarevic i onaj bolesnik su najvise praceni!


A kao drugo , otiso je tamo i licno je izbavio Milinku iz te kuce i usput pokosio sedam siptara u hodu, i jos cetri pride u samoj kuci. Izgorenoj:neutral:
Ne razumem?

Tuzno je sto se Tadic uopste sluzi takvim stvarima,i tuzno i jadno.Ali istina je da on niti je kriv za Slobodankino detinjstvo,niti moze tu ista da ucini sada,jer ona zivu u drzavi kojoj on nije predsednik. Tuzno je to sto se on i dalje predstavlja kao predsednik 'Srbije sa Kosovom'.

Slobodankino detinjstvo je upropasceno,ono sto svi treba uradimo je da se trudimo da detinjstvo njene dece ne bude upropasceno,a to mozemo uraditi tako sto cemo prestati da guslamo jedno te isto 600 godina.Za pocetak.
Tuzno je to sto on moze njoj izgraditi kucu, sto ga albanska vlast u tome sigurno nece spreciti(za Siptare ne garantujem, oni bi je zapalili), tuzno je sto je obecanje ludom radovanje...

zar ne mislis da je to sad najmanje bitno..uostalom bas me je briga da li je plakao ili ne...njegove suze meni nista ne znace...ali njene suze su te koje peku
@tema
pa njene suze i ovo pismo su dokaz o obecanjima.....za sad..da nisu ispunjena...a covek ne mora biti preveliki pesimista da bi shvatio da su obecanja prilicno..pa recimo neispunjena...al se ja nadam nadam nadam ...za sad

Upravo tako, o tome pricam, reputacija za ovo. :ok:

Neispunjena, i dan danas, sve je ostalo na suzama... Mozda je danas jos i gore...
 
Ne mora znati, ali diskutovati o problemima ove devojcice i laznim(vec hiljadi put) obecanjima, svakako da!!

Pa dojadilo mi je vise da slusam, tj. citam, makar i u negativnom kontekstu, o Beckovicki, njenom sinu, Cincarevicki i njenoj "slobodi izrazavanja", gey paradi i "prava manjina", znaci, hocu da malo popricamo o ozbiljnim stvarima i ovoj devojci, kojoj se niko "pametan" nije nasao pomoci!
 
Ajde da malo pustimo na miru Olju Beckovic, ajde da malo pustimo Biljanu Cincarevic, ajde da malo pustimo probleme drugih zemalja, ajde da pustimo Gey paradu, svi ce oni zavristi kako Bog bude rekao, dakle, sigurno ne kod njega...

Ajde da se upustimo u ozbilje probleme na ozbiljnom podforumu i diskutujemo o obecanjima...

treba diskutovati o realnim problemima,sadašnjem životu i problemima u kojima se nalazi običan čovek a ne o tadićijevim obećanjima,pa nije ih on ni dao da bi ih ispunio nego je rekao ono što su hteli da čuju njegovi glasači,marketinški trik ništa više i to nije toliki problem,veći je problem što narod veruje u laži,ovaj je narod lakše ubediti u laž nego u istinu
a narod teško živi,nikad teže i o tome treba diskutovati a ove gore što si pobrojala oni služe za zamajavanje ljudi,ovi gore su zaduženi za odvraćanja pažnje naroda od stvarnih problema i tu treba dodati farmu i velikog brata,dajte narodu hleba i igara i biće miran ali hleba nigde nema

što se tiče ove devojčice i sve dece na Kosovu i Metohiji tužna je njihova sudba,najtužnija u novijoj istoriji Srba,deca među žicama,okupirani,bez struje pa kakav život njima mučenicima može biti........
 
zar ne mislis da je to sad najmanje bitno..uostalom bas me je briga da li je plakao ili ne...njegove suze meni nista ne znace...ali njene suze su te koje peku
@tema
pa njene suze i ovo pismo su dokaz o obecanjima.....za sad..da nisu ispunjena...a covek ne mora biti preveliki pesimista da bi shvatio da su obecanja prilicno..pa recimo neispunjena...al se ja nadam nadam nadam ...za sad

Ajde daj ti neko resenje...
 
:rotf:
pojasni molim te....
Kada ovakve patnje ljudi koriste za poene dodje mi da ih pobijem...stoka!
Pa bave se nekim sporednim stvarima umesto da forcaju ka pravim problemima. ETo, ometaju rad skupštine jer im se ne sviđaju mesta za sedenje. Zavera. :udriglavu:
A Kosova se dodiruju samo u parolama i kad odu međ' raju. Tamo pale te žvake.
 
a ko ce mene da poslusa?
ja sam bila da se Kosovo podeli....niko me nije pitao...a verejem da bi me ovde velika vecina rastrgla
juzni deo njima, nama severni..izmedju zicana ograda sa strujom..mi tamo necemo prelaziti sigurno.i mir...

Sta da se podeli bre??????Koji sever,kakvi bakraci?Prizren je bio Dusanova prestonica a ti bi da ga poklonis nekome tamo...bas si mi digla pritisak sada!
 
Ajde daj ti neko resenje...

img.php


http://img2.imagetitan.com/img.php?image=29_n1512275509_30233379_7606730.jpg

:cool::cool::cool:
 

Back
Top