Trudna da ili ne???

CeC@

Početnik
Poruka
12
Imala sam nezasticen sex sa tipom, pre par nedelja, a meni kasni mesecnina 4 dana mada sam do sad imala mesecnicu na svakih 30/2-3 dana. Osecam blage bolove u predelu jajnika ali nikako da dobijem. On tvrdi da nije svrsio iako znam da mi je svrsio u usta, pa bih vas molila da mi kazete da li postoji mogucnost da sam ostala u drugom tsanju, planiram da kupim test nakon 10 dana izostanka mesecnice.
Hvala :( :( :(
 
To sto nije svrsio nista ne znaci. Mnogo je bitnije da li su ti bili plodni dani.
To sto osecas se verovatno tripujes jer je suvise rano.
A moze da kasni i zato sto se tripujes.
Sve u svemu posle yebanja nema kajanja.
Pozdrav i sirimo bratstvo i jedinstvo!
 
Ne treba se mnogo oslanjati na to kad momak kaze da nije svrsio, jer je poznato da pre nego svrse momci uvek ispuste deo semene tecnosti u zenu, a da toga nisu ni svesni. Zakljucak - prekinut odnos nikako nije kontraceptivno sredstvo niti efikasan nacina zastite. Mada mnogi parovi to praktikuju, nece se zalomiti na svakom i potupno je pogresno misliti da se to nekom drugom dogadja, a da se nama nikad nece desiti.

Sto se tice plodnih i neplodnih dana, svaka iole seksualno obrazovana devojka zna da ni ovaj nacin zastite nije pouzdan, da je cak moguce zakeviti i tu toku mesecnice i 5 dana pre i posle ciklusa.

Moj ti je savet da se ne tripujes pre vremena, sacekaj jos koji dan i uradi test. Ako, dace bog sve bude u redu, pamet u glavu - kondom u dzep. Ili ako ne kondom, onda ABF.
 
CeC@:
Imala sam nezasticen sex sa tipom, pre par nedelja, a meni kasni mesecnina 4 dana mada sam do sad imala mesecnicu na svakih 30/2-3 dana. Osecam blage bolove u predelu jajnika ali nikako da dobijem. On tvrdi da nije svrsio iako znam da mi je svrsio u usta, pa bih vas molila da mi kazete da li postoji mogucnost da sam ostala u drugom tsanju, planiram da kupim test nakon 10 dana izostanka mesecnice.
Hvala :( :( :(
Ako je istinit sistem spojenih posuda onda jesi trudna.
 
Prekinuti snosaj ne znaci da neces ostati u drugom stanju. Obzirom da je od odnosa, kako kazes, proslo par nedelja, test uradi odmah, pa ponovi za par dana. I, sledeci put vodi racuna, ali ako se ponovi, konsultuj se sa svojim ginekologom, pa kupi pilulu za dan posle - do 48h posle odnosa deluje.
 
Mislim da nije frka.Obicno se kasnjenja menstruacije desavaju leti, kad su velike vrucine.
U svakom slucaju nabavi POSTINOR, da imas uvek za ne daj boze.
To je lekic na bazi hormona KOJI NISU TOLIKO JAKI.Imas dve tablete.Jedna se pije u roku od 12 sati nakon odnosa a druga maksimalno 24 sata NAKON PRVE.
Ovaj lek NE SPRECAVA oplodnju jajne celije ali sprecava NIDACIJU (takozvano 'ugnjezdenje' oplodjene jajne celije) u zid materice.
Bilo da je jajna celija oplodjena ili ne a jos uvek nije NIDIRANA, dobijas nesto STO LICI NA MENSTRUACIJU i celija ide napolje.Ako se oplodjena jajna celija 'ugnezdila' a to je u roku 24-36 sati, onda pocinju da rade prirodni zenski hormoni za odrzavanje celije u nidiranom stanju i tu POSTINOR na zalost ne moze na nadvlada. Zato je bitno da se POSTINOR pije u roku koji sam naveo. 8)
 
snoshaj efendija:
Mislim da nije frka.Obicno se kasnjenja menstruacije desavaju leti, kad su velike vrucine.
U svakom slucaju nabavi POSTINOR, da imas uvek za ne daj boze.
To je lekic na bazi hormona KOJI NISU TOLIKO JAKI.Imas dve tablete.Jedna se pije u roku od 12 sati nakon odnosa a druga maksimalno 24 sata NAKON PRVE.
Ovaj lek NE SPRECAVA oplodnju jajne celije ali sprecava NIDACIJU (takozvano 'ugnjezdenje' oplodjene jajne celije) u zid materice.
Bilo da je jajna celija oplodjena ili ne a jos uvek nije NIDIRANA, dobijas nesto STO LICI NA MENSTRUACIJU i celija ide napolje.Ako se oplodjena jajna celija 'ugnezdila' a to je u roku 24-36 sati, onda pocinju da rade prirodni zenski hormoni za odrzavanje celije u nidiranom stanju i tu POSTINOR na zalost ne moze na nadvlada. Zato je bitno da se POSTINOR pije u roku koji sam naveo. 8)

Super sto si napisao ovo, ja sam procitala, i to bas mislim u uputstvu nekom, da eluje ako se prva uzme do 48h od odnosa. Hvala! :)
 
snoshaj efendija:
U svakom slucaju nabavi POSTINOR, da imas uvek za ne daj boze.
To je lekic na bazi hormona KOJI NISU TOLIKO JAKI.Imas dve tablete.Jedna se pije u roku od 12 sati nakon odnosa a druga maksimalno 24 sata NAKON PRVE.
Ti hormoni su uzasno jaki! POSTINOR ne sme da se uzima vise od 2 puta godisnje! Ostalo je tacno.
Ako si u BG, idi u Hexalab i uradi test hormona Beta HCG. Takav test moze da se radi vec nekoliko dana posle odnosa (test za rano utvrdjivanje je trudnoce). A posto je proslo dve nedelje, mozes slobodno da kupis i test u apoteci, isto se ispituje taj hormon, samo u urinu.
Uradi to sto pre!
 
Marija25:
snoshaj efendija:
U svakom slucaju nabavi POSTINOR, da imas uvek za ne daj boze.
To je lekic na bazi hormona KOJI NISU TOLIKO JAKI.Imas dve tablete.Jedna se pije u roku od 12 sati nakon odnosa a druga maksimalno 24 sata NAKON PRVE.
Ti hormoni su uzasno jaki! POSTINOR ne sme da se uzima vise od 2 puta godisnje! Ostalo je tacno.
Ako si u BG, idi u Hexalab i uradi test hormona Beta HCG. Takav test moze da se radi vec nekoliko dana posle odnosa (test za rano utvrdjivanje je trudnoce). A posto je proslo dve nedelje, mozes slobodno da kupis i test u apoteci, isto se ispituje taj hormon, samo u urinu.
Uradi to sto pre!

I sta onda:Ispostavi se da je trudna pa da ide na abortus? Poenta Postinora je da se izbegne nezeljena trudnoca i abortus.
Kao prvo:
1/Postinor je polusintetski hormon i po sastavu je LEVONORGESTREL.U nazivu jedinjenja je bitno ono NOR- to znaci da je prirodna struktura hormona ciljano oslabljena (NOR- NITROGEN OHNE RADICAL, tj. azot bez radikala, da ne gusim i objasnjavam vise).
Mala jacina ovog hormona je jasna ako se vidi da nije u stanju da potisne prirodne hormone (rekao sam da POSTINOR ne radi ako je jajna celija nidirana i ako pocinju da rade prirodni zenski hormoni za odrzavanje trunoce (gestageni hormoni).
Inace LEVONORGESTREL se kombinuje u mnogim lekovima koje zene jako frekventno koriste:
1/Legravan tablete -GALENIKA (LEVONORGESTREL + ETINILESTRADIOL)
2/Microgynon 30 drazeje - SCHERING (LEVONORGESTREL + ETINILESTRADIOL)
3/DUOPHASAL tablete - KRKA ((LEVONORGESTREL + ETINILESTRADIOL)

Inace proizvodjac POSTINORA je GIDEON R. (Farmix) i u preporuci za upotrebu leka decidirano kaze:Ne koristiti vise od jedan put MESECNO.
Naravno, niko nije retatrd da se krese kao blesav bez zastite i da koristi POSTINOR svaki put.
Jedini problem POSTINORA je taj sto izaziva krvarenje jer se sledeca menstruacija dobija REGULARNO (nema preskakanja) a ucestala krvaranja dovode do tanjenja endometrijuma, slabi materica i eventualne kasnije trudnoce mogu dovesti do teskoca u odrzavanju.

Ovo sto sam rekao nije moja zezatorska prica.Ovo sto govorim, govorim SA PRAVOM.Tumacite to kako hocete. 8)
 
Hvala svima koji su mi pomogli na ovaj nacin,...cula sam za te tablete,ali ih nisam uzimala,...elem... u sredu 21.jula idem na more pa planiram da tamo radim test ukoliko ne dobijem na more (jer ipak klima cini svoje), ukoliko se pokaze da sam trudna onda idem na abortus,..mada osecam blage bolove u jajnicima ali to jos uvek nista ne znaci. Uglavnom nas narod kaze:"ko se preterano zajebava taj i najebe". Hvala Vam puno...
 
Kako mozes da izdrzis 10 dana neverice?! Idi i kupi test odmah!
Mada nekada M moze da kasni bas kada je najvise ocekujemo. Kao da to radi zainat da nas nauci pameti! Psiha je cudo.
Efendija svaka cast na objasnjenju!
 
CeC@:
Hvala svima koji su mi pomogli na ovaj nacin,...cula sam za te tablete,ali ih nisam uzimala,...elem... u sredu 21.jula idem na more pa planiram da tamo radim test ukoliko ne dobijem na more (jer ipak klima cini svoje), ukoliko se pokaze da sam trudna onda idem na abortus,..mada osecam blage bolove u jajnicima ali to jos uvek nista ne znaci. Uglavnom nas narod kaze:"ko se preterano * taj i *". Hvala Vam puno...

Ako vec budes morala na abortus kupi u apoteci ampulu anestetika koji se zove PROPOFOL (Proizvodjac je Abott) i trazi opstu anesteziju. Propofol je super za abortuse i lakse hirurske intervencije(skidanje masnog tkiva npr.).Anestezija traje 20-40 minuta, nema mamurluka i omamljenosti kao nakon nekih drugih anestetika.Bices nakon sat vremana kao da si bila kod zubara-nista.Odmah mozes sa deckom na klopu ili pice.
Kupis PROPOFOL ampulu za uvodjenje u anesteziju i PROPOFOL infuziju za odrzavanje anestezije.Radi super.Drzim ti palceve. :)
 
Pa ok,...uradicu test (osecam se kao neka klinka sto pisem sve ovo)...e sda posto postinor ima efekta tek posle 72 sata nakon trudnoce, znaci da ukoliko se ne popije posle tog vremena onda znaci da nema efekta???????? recimo nakon 4-5 dana ako se popije?
ali problem je u tome sto ja OSECAM BLAGE BOLOVE U JAJNICIMA i nikako da dobijem, cak mi je i sekret povecan...i bas kao da je cekam svaki dan,...ali sam jako depresivna i nervozna na sve frajere koji me staruju.....
uzas!!!
 
snoshaj efendija:
CeC@:
Hvala svima koji su mi pomogli na ovaj nacin,...cula sam za te tablete,ali ih nisam uzimala,...elem... u sredu 21.jula idem na more pa planiram da tamo radim test ukoliko ne dobijem na more (jer ipak klima cini svoje), ukoliko se pokaze da sam trudna onda idem na abortus,..mada osecam blage bolove u jajnicima ali to jos uvek nista ne znaci. Uglavnom nas narod kaze:"ko se preterano * taj i *". Hvala Vam puno...

Ako vec budes morala na abortus kupi u apoteci ampulu anestetika koji se zove PROPOFOL (Proizvodjac je Abott) i trazi opstu anesteziju. Propofol je super za abortuse i lakse hirurske intervencije(skidanje masnog tkiva npr.).Anestezija traje 20-40 minuta, nema mamurluka i omamljenosti kao nakon nekih drugih anestetika.Bices nakon sat vremana kao da si bila kod zubara-nista.Odmah mozes sa deckom na klopu ili pice.
Kupis PROPOFOL ampulu za uvodjenje u anesteziju i PROPOFOL infuziju za odrzavanje anestezije.Radi super.Drzim ti palceve. :)


Ostadoh bez teksta....pa ti si izgleda doktor??????????????????????????????????
 
lujka:
snoshaj efendija:
CeC@:
Hvala svima koji su mi pomogli na ovaj nacin,...cula sam za te tablete,ali ih nisam uzimala,...elem... u sredu 21.jula idem na more pa planiram da tamo radim test ukoliko ne dobijem na more (jer ipak klima cini svoje), ukoliko se pokaze da sam trudna onda idem na abortus,..mada osecam blage bolove u jajnicima ali to jos uvek nista ne znaci. Uglavnom nas narod kaze:"ko se preterano * taj i *". Hvala Vam puno...

Ako vec budes morala na abortus kupi u apoteci ampulu anestetika koji se zove PROPOFOL (Proizvodjac je Abott) i trazi opstu anesteziju. Propofol je super za abortuse i lakse hirurske intervencije(skidanje masnog tkiva npr.).Anestezija traje 20-40 minuta, nema mamurluka i omamljenosti kao nakon nekih drugih anestetika.Bices nakon sat vremana kao da si bila kod zubara-nista.Odmah mozes sa deckom na klopu ili pice.
Kupis PROPOFOL ampulu za uvodjenje u anesteziju i PROPOFOL infuziju za odrzavanje anestezije.Radi super.Drzim ti palceve. :)


Ostadoh bez teksta....pa ti si izgleda doktor??????????????????????????????????

otkud ti to?Nisam doktor.Imas jos dve sanse za pogadjanje... :wink:
 
toskana:
Sto se tice plodnih i neplodnih dana, svaka iole seksualno obrazovana devojka zna da ni ovaj nacin zastite nije pouzdan, da je cak moguce zakeviti i tu toku mesecnice i 5 dana pre i posle ciklusa.

ovo je vishe za zdravlje al dobro..koji nacin nije pouzdan? citala sam da ima nesto sto se racuna, i nesto kada se meri temperatura (u vagini?). ovaj drugi bi trebalo da je ok (prvi je neko teorijsko predvidjanje i mogu da ga poremete vanredni uslovi)
aj procitacu detaljnije ima puno...
 
CeC@:
...(osecam se kao neka klinka sto pisem sve ovo ...ali sam jako depresivna i nervozna na sve frajere koji me staruju.....
uzas!!!

I jesi klinka:

1. ovde nas sve startujes sa planina problemom, a palis na more i nije te bas briga

2. U sklopu moguce tvoje prekretnice u zivotu i eventualnom novom zivotu u tebi - ti imas pokazatelj kako reagujes na startovanje frajera - ma kakav Clear Blue, narodnjaci su zakon - strasno.

3. Btw, da nemas ti upalicu jajnika?
 
otkud ti to?Nisam doktor.Imas jos dve sanse za pogadjanje... :wink:[/quote]


Hm...strucni termini...nidacija, etinilestradiol-levonorgestrel,opsti intravenski anestetici i ostalo govori mi da si upucen u medicinsku profesiju....farmaceuti obicno nemaju taj fond znanja....stomatolozi isto malo verovatno...sta si?
 
Bad_Wolf:
CeC@:
...(osecam se kao neka klinka sto pisem sve ovo ...ali sam jako depresivna i nervozna na sve frajere koji me staruju.....
uzas!!!

I jesi klinka:

1. ovde nas sve startujes sa planina problemom, a palis na more i nije te bas briga

2. U sklopu moguce tvoje prekretnice u zivotu i eventualnom novom zivotu u tebi - ti imas pokazatelj kako reagujes na startovanje frajera - ma kakav Clear Blue, narodnjaci su zakon - strasno.

3. Btw, da nemas ti upalicu jajnika?

Da, i ja sam bas to primetila - trudna je, a razmislja o frajerima koji je muvaju :roll: i plus usred cele situacije hoce na more.. a da nije ni test uradila.. i sta ako na moru sazna da je trudna?

Shvati malo ozbiljnije situaciju..
 
lujka:
otkud ti to?Nisam doktor.Imas jos dve sanse za pogadjanje... :wink:


Hm...strucni termini...nidacija, etinilestradiol-levonorgestrel,opsti intravenski anestetici i ostalo govori mi da si upucen u medicinsku profesiju....farmaceuti obicno nemaju taj fond znanja....stomatolozi isto malo verovatno...sta si?[/quote]
Znaci, lekari su bogovi a?
Salim se.Zavrsio sam osnovnu skolu i nista vise.Nego, monogo citam.A ovo za lekove, to je iz caspoisa LEPOTA I ZDRAVLJE... :wink:
 
snoshaj efendija:
lujka:
otkud ti to?Nisam doktor.Imas jos dve sanse za pogadjanje... :wink:


Hm...strucni termini...nidacija, etinilestradiol-levonorgestrel,opsti intravenski anestetici i ostalo govori mi da si upucen u medicinsku profesiju....farmaceuti obicno nemaju taj fond znanja....stomatolozi isto malo verovatno...sta si?
Znaci, lekari su bogovi a?
Salim se.Zavrsio sam osnovnu skolu i nista vise.Nego, monogo citam.A ovo za lekove, to je iz caspoisa LEPOTA I ZDRAVLJE... :wink:[/quote]

Sta bi tek bilo da je cito Prakticnu zenu? :wink: :lol:
 

Back
Top