Moguća loša ocena Evropske komisije

demijan777

Primećen član
Poruka
764
Evropska Komisija: Podsticanje na nasilje ekstremističkih grupa mora da bude procesuirano * DELEVIĆ: Brisel prati sprovođenje Zakona protiv diskriminacije * TODORIĆ: Još nismo prava evropska država * BOBIĆ: Nismo ozbiljnije popravili nasleđe iz devedesetih

Brisel, Beograd - Evropska komisija smatra da pretnje ekstremističkih grupa nasiljem nad građanima gej i lezbejske orijentacije u Srbiji mora da bude jasno osuđeno i procesuirano u skladu s krivičnim zakonima, rečeno je Danasu u Briselu i Beogradu

Evropska komisija duboko žali što su organizatori bili primorani da odustanu od održavanja ovog događaja zbog bezbednosnih rizika - rekao je našem listu Mark Ingliš, predstavnik za štampu u kancelariji evropskog komesara za proširenje Olija Rena.

Iz Brisela poručuju da je „sloboda okupljanja univerzalno ljudsko pravo, koje se mora poštovati“.

- Komisija je duboko zabrinuta zbog pretnji nasiljem ekstremističkih grupa koje su bile upućene organizatorima i potencijalnim učesnicima. Pozivanje na nasilje mora jasno da bude osuđeno. Komisija podseća da Srbija ima zakone koji garantuju slobodu okupljanja i izražavanja i zabranjuju diskriminaciju bilo koje vrste. To su osnovni demokratski principi koji se moraju poštovati. Podsticanje na nasilje ekstremističkih grupa mora da bude procesuirano u skladu sa krivičnim zakonima - ističe Luca Ester Kadar, načelnica Odeljenja za informisanje Delegacije Evropske komisije u Srbiji.

Sagovornici Danasa u Briselu i Beogradu nisu želeli da odgovore da li će otkazivanje Povorke ponosa i činjenica da država nije u stanju da garantuje bezbednost učesnicima te manifestacije uticati na sadržaj izveštaja o napretku Srbije u evropskim integracijama, koji će Evropska komisija objaviti sredinom oktobra.

Milica Delević, direktorka Kancelarije za evropske integracije, smatra da bi trebalo sačekati i videti šta će se naći u izveštaju EK
...

Vladimir Todorić, urednik Srpske pravne revije: EK neće pozitivno oceniti dešavanja
...

Maja Bobić, generalna sekretarka Evropskog pokreta u Srbiji, očekuje da će budući izveštaj Evropske komisije biti „umereno dobar“, jer je bilo nekog napretka u određenim oblastima, ali da će događaji od prethodne nedelje svakako uticati na onaj njegov deo koji se bavi ljudskim pravima i slobodom pojedinca. Ona smatra da će dešavanja s beogradskih ulica uticati na reputaciju Srbije, ali ne veruje da će „suštinski uticati“ na izveštaj Komisije. Ona podseća da „Srbija vuče nasleđe iz devedesetih koje još nismo uspeli ozbiljnije da popravimo“ i upozorava da javnost u EU trenutno nije naklonjena proširenju, tako da dešavanja u Beogradu svakako ne idu na ruku Srbiji.

http://www.danas.rs/vesti/drustvo/moguca_losa_ocena_evropske_komisije_.55.html?news_id=172493
 
Milica Delević, direktorka Kancelarije za evropske integracije, smatra da bi trebalo sačekati i videti šta će se naći u izveštaju EK
...

Vladimir Todorić, urednik Srpske pravne revije: EK neće pozitivno oceniti dešavanja
...

I?

Nije Jevropa sve što sja. Bojim se da nam to ne treba, imaju priliku da nas prihvate takve kakvi jesmo, ne znam odakle im pravo da nam ograničavaju slobodu kretanja i da nas 'dresiraju' kako im je volja. Da je ta Jevropa dobra odavno bi slobodno trgovali sa njom i putovali bez viza i koječega.
 
I?

ne znam odakle im pravo da nam ograničavaju slobodu kretanja i da nas 'dresiraju' kako im je volja.

ма то су идиоти, не могу се једном народу који ја имао тако несретну историју наметати културни обрасци и поглед на свет какве их имају финска , и холандија са потпуно другачијом прошлости и менталитетом, на страну што је промоција педерске популације средство тоталног покоравања и испирања мозга, а а не ичија права
 
ма то су идиоти, не могу се једном народу који ја имао тако несретну историју наметати културни обрасци и поглед на свет какве их имају финска , и холандија са потпуно другачијом прошлости и менталитетом, на страну што је промоција педерске популације средство тоталног покоравања и испирања мозга, а а не ичија права

To su zapravo neopevani idioti - idioti koje ni pesma ne može da opeva.

Ako bi ni po babu ni po stričevima, parada je više potrebna paraplegičrima, invalidima....
 
Ne znam, mozda zato sto moze doci do raznih zloupotreba (npr. neko moze slagati u vezi svoje seksualne orijentacije), ili iz nekog drugog razloga. Ako te zanima tacno objasnjenje, pisi Evropskoj komisiji.

pa i to se da resiti

ti i tvoj "verenik" naguzite jedan drugog , dok vam oci ne poispadaju , i pritom sve to snimite kamerom ili mobilnim telefonom i posle prilikom intervjua u ambasadi pomenuti snimak prilozite kao dokaz vase seksualne orijentacije.
 
ja mislim da bi ti kao pripadnik te grupe*pedera dobio vizu garant:hahaha:

pa i to se da resiti

ti i tvoj "verenik" naguzite jedan drugog , dok vam oci ne poispadaju , i pritom sve to snimite kamerom ili mobilnim telefonom i posle prilikom intervjua u ambasadi pomenuti snimak prilozite kao dokaz vase seksualne orijentacije.

Ja nisam rekao svoju seksualnu orijentaciju.
Taj predlog mislim da bi bio pre svega ponizavajuci za mnoge (davati na uvid snimak svog seksualnog odnosa, ako si to hteo reci), da se to moze odglumiti, i ne mora znaciti da je neko homoseksualne orijentacije.
Ako te zanima vise, pogledaj na netu gay for pay:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gay-for-pay

Ali, da ne skrecemo previse sa teme :)
Kao sto rekoh, ako te zanima tacno objasnjenje, mislim da je najbolje da kontaktiras Evropsku komisiju.
 
Poslednja izmena:
Извештај ће евентуално бити задовољавајући,оног тренутка кад сви Срби буду окупљени на једном месту у телефонској говорници код Политике.И то под условом да и тај преостали буде скинутих гаћа и призна кривицу за све несреће света,док Б92 уживо емитује и новинар визуелно проверава колико су гаће жуте и јесу ли довољно спуштене.....
 

Back
Top