ljubav

dejanadja

Početnik
Poruka
4
Cao.Pitam sebe svaki dan da li ima sanse da me supruga ponovo zavoli?Naime 3 god. smo zajedno vise od godinu dana u braku.Ona ima 22 a ja 28 god.Kao i u svakom braku i mi smo imali lepih i losih trenutaka ali nista tako pogubno da se okonca razvodom.Ona me je upozoravala na to da ako se i dalje desi nesto slicno mislim na nerazumevanje,prepirke i svadje da ce se ohladiti ali nikad se nije desilo nista slicno kao ovaj put.Mislim na to da je tako cvsrto odlucila da nemogu nista da promenim a nebih ujedno da je uznemiravam i dosadjujem.Jos zivimo zajedno osim braka dobro se slazemo kao dva druga ali u braku bar do sada nikako.Naime ja sam uzrocnik raskida jer sam bio nervozam,nisam se ponasao kako bi trebalo prema jednoj zeni,nisam se ophodio kako dolikuje ali sam konacno shvatio kakav sam bio.Ali nisam uradio nista tako pogubno da nemoze da mi oprosti.NIsam pio,nisam je prevario ili nista tako slicno.Promenuo sam se i sve sto je uzrokovalo probleme sve sto je joj smetalpo i sve sto je trazila ali sad nema smisla jer nemogu to da pokazem nemam priliku ne zeli uoste da cuje da razgovaramo o nama i o tome da ja jos mislim na to da se ona predomisli.Cvrsto je odlucila da se razvedemo i sve vise mislim da nema nade da je sacuvam je kad ona nesto odluci jako je tvrdoglava i istrajna bez obzira na posledice.(jarac je u horoskopu a ja lav).Kad pocnem da jepricam o nama i kako ima nade da se pomirimo uvek me povredi sa time da me vise nevoli da je prevazisla to i da me nemoli da nista ne oseca prema meni osim toga da me voli samo kao coveka.Za mene su to teski udarci svaki put kad naizled hladnokrvno izgovori to, nemogu da opisem sta osecam u tim trenutcima od osobe koju volim i koja me je volela.Ona na sve pristaje jako je korektna samo najvaznije joj je da se razvedemo kad za to dodje vrema.Hteo bih da pitam za savet da li postoji bilo kakva mogucnost da je ponovo zavedem da me ponovo zavoli?U medjuvremenu pokusavam na sve moguce i nemoguce nacine da je zavedem juce sam je priredio iznenadjenje poklonio buket omiljenog cveca(bela ruza) i napisao iskrenu ,dirljivu i ljubavnu poruku ali se nije predomislila.Kaze da do sad nije dobila tako nesto a ida je jako lepo ali odluku je vec donela i istrjace u tome.Osecam da postoji neka mala sansa samo jos neznam gde i kako ako mozete da mi pomognete da dobijem u vremenu da se ne ohladi previse jer zelim da se izborim za svoju ljubav i vec sad osecam veleiku prazninu u zivotu.Hvala
 
Aha.
Glede tebe, ako svaljuješ svu krivicu na sebe, onda si glup.
Glede tvoje ljubavi, iskren si ali nije Ona jedina kojoj ljubav možeš uputiti.
Mladi ste, život je pred vama, nemate dece, znači : Razvedi se što pre i nadji bolju ženu ali sledeći put gledaj malo bolje.
Hvala.
 
Poslednja izmena od moderatora:
sto joj vise budes poklanjao paznju, pricao da je volis, da ces da se promenis, samo podizes njen ego sve vise.. ohladi se malo.. isqliraj.. ili ce stvari doci na svoje mesto, ili je ostavi.. kad ona tebi to radi posle godinu dana, zamisli, sta ce tek onda za deset godina?
 
Ne deluje da ovde vise trebas da se trudis, bez obzira na ono sto (mislis da) osecas. Mislim da treba da se okrenes u smeru prevazilazenja onoga sto, verovatno, sleduje - razvod.

Meni se nije desilo da kada jednom povucem crtu i zavrsim, ponovo dodjem u fazu zaljubljenosti i nastavim gde sam stala. Kad volim - nema granica, ali kad dodje do nestanka ljubavi - nema popravke i ne vracam se na staro. U tim momentima iritira navaljivanje suprotne strane u smeru u kojem vise ne zelim da idem. Kad nesto umre u nama - tesko da ce vaskrsnuti.

Takodje sam rogati znak u horoskopu pa ti to mozda pojasni stavove supruge.

I ne brini. Preziveces i nastaviti dalje. Svi prolazimo kroz slicne stvari, pre ili kasnije :ok:.
 
Poslednja izmena:
moraces da shvatis jednu stvar.....svi mi radimo ono sto zelimo i svi svoj krst nosimo.....odnos izmedju dvoje ljudi zavisi od oboje i jedna strana tu ne moze nista.....preduzmi sve sto smatras da je u skladu sa tobom, da se posle ne bi kajao (jer kajanje je ozbiljan boljka) i pusti da sve sve slegne.....brak je suvise ozbiljan institucija koja zahteva zalaganje i nema mu smisla bez ljubavi....i jos nesto....nemate dece, fala bogu......
 
Nikad nije samo jedna osoba kriva za nerazumevanje, to je prvo....drugo, kad je tako tvrdoglava pa nek ide sta...tvrdoglave osobe koje ne zele da popuste ni za milimetar, ostavljam da se hebu kako znaju...

Uostalom rekla ti je da te ne voli...da boli, boli...ali ako joj budes priredjivao sve te sladunjarije, samo ce jos gore da se ponasa prema tebi..

Ja bi se okrenula sebi skroz...oce razvod, ok..imace ga...ne mozes nekoga moljakati za ljubav...
Ponasaj se prema njoj kao i ona prema tebi...ako to ne upali, znaci da zaista ne oseca nista vise...

P.s. Verujem da ako nije bilo prevara, lazi, udaraca i sl. ( znaci sve ono sto ni pod razno ne mogu da oprostim ) moze sve da se resi ako postoji ljubav....ako je sa jedne strane nema, bolje se razici...
 
Hvala vam na iskrenim savetima!I ja sam mislim slicno ali sam ipak hteo da cujem misljenje drugih koji nadam se bolje mogu da sagledaju vezu spolja bez ikakvih pristrasnosti.Ako vam bude palo na pamet jos bilo koji vredan savet bio bih vam zahvalan ako biste mi ga poslali.Hvala jos jednom na briznosti i paznji!
 
Hteo bih da pohvalim clanove foruma na azurnosti,zainteresovanosti,saosecanju i razumevanju.Prijatno asm se iznenadio brzinom i sadrzajnoscu poruka koje sam dobio.U pocetku sam bio sumnjicav u vezi foruma ali mi se misljenje promenulo.Mislio sam da mi niko nece odgovoriti da nikoga ne zanima i da radim sve bezpotrebno i u prazno.Nisam imao prilike i potrebe da posecujem forume ovakve vrste i zbog toga je za mene ovo jedna novina.
 
... meni jedna stvar nije jasna: da li si ti taj koji je bio nekorektan prema njoj a ona je apsolutno bila divna zhena? Mislim,ostavio si mi takav utisak kao da te izjeda krivica sa svih strana zato shto si ti taj koji je upropastio brak pa sam malo skeptik....
Seti se da je za brak potrebno dvoje... ako ga ona vishe ne zheli, zaista je uzalud trud... mladi ste, sve je josh svezhe, pusti da prodje malo vremena i shto je najvazhnije nemoj navaljivati... nije razvod smak sveta, ponekad chak i ne znachi kraj...
 
Čitam ovo sve i razmišljam kako su ljudi skloni da odmah daju negativan savjet.
Negativan u smislu da digneš ruke od svega...Ja uvijek vjerujem u još jednu šansu.
Ona je jarac...tvrdoglava, na zemlji oobjema nogama i nije lako sa njom.
Ali, jarac ima meku stranu...
Mislim da trebaš uz nježnu, romantičnu večeru, nježnim tonom glasa iskreno reći sve što osjećaš (ne predugo, u par rečenica), i završiti to riječima: "Nemam ti više ništa reći. Razmisli još jednom, prespavaj, uzmi dva-tri dana. Ako ni tada ne poželiš da pokušamo ponovo, ja te nikada više neću uznemiravati s tim. Sačekaćemo najbolju priliku za razvod i učiniti to."

I, ZAISTA, poslije toga ništa...Distanca...

Intuicija mi govori da ima šanse...

:heart:
 
Cao.Pitam sebe svaki dan da li ima sanse da me supruga ponovo zavoli?Naime 3 god. smo zajedno vise od godinu dana u braku.Ona ima 22 a ja 28 god.Kao i u svakom braku i mi smo imali lepih i losih trenutaka ali nista tako pogubno da se okonca razvodom.Ona me je upozoravala na to da ako se i dalje desi nesto slicno mislim na nerazumevanje,prepirke i svadje da ce se ohladiti ali nikad se nije desilo nista slicno kao ovaj put.Mislim na to da je tako cvsrto odlucila da nemogu nista da promenim a nebih ujedno da je uznemiravam i dosadjujem.Jos zivimo zajedno osim braka dobro se slazemo kao dva druga ali u braku bar do sada nikako.Naime ja sam uzrocnik raskida jer sam bio nervozam,nisam se ponasao kako bi trebalo prema jednoj zeni,nisam se ophodio kako dolikuje ali sam konacno shvatio kakav sam bio.Ali nisam uradio nista tako pogubno da nemoze da mi oprosti.NIsam pio,nisam je prevario ili nista tako slicno.Promenuo sam se i sve sto je uzrokovalo probleme sve sto je joj smetalpo i sve sto je trazila ali sad nema smisla jer nemogu to da pokazem nemam priliku ne zeli uoste da cuje da razgovaramo o nama i o tome da ja jos mislim na to da se ona predomisli.Cvrsto je odlucila da se razvedemo i sve vise mislim da nema nade da je sacuvam je kad ona nesto odluci jako je tvrdoglava i istrajna bez obzira na posledice.(jarac je u horoskopu a ja lav).Kad pocnem da jepricam o nama i kako ima nade da se pomirimo uvek me povredi sa time da me vise nevoli da je prevazisla to i da me nemoli da nista ne oseca prema meni osim toga da me voli samo kao coveka.Za mene su to teski udarci svaki put kad naizled hladnokrvno izgovori to, nemogu da opisem sta osecam u tim trenutcima od osobe koju volim i koja me je volela.Ona na sve pristaje jako je korektna samo najvaznije joj je da se razvedemo kad za to dodje vrema.Hteo bih da pitam za savet da li postoji bilo kakva mogucnost da je ponovo zavedem da me ponovo zavoli?U medjuvremenu pokusavam na sve moguce i nemoguce nacine da je zavedem juce sam je priredio iznenadjenje poklonio buket omiljenog cveca(bela ruza) i napisao iskrenu ,dirljivu i ljubavnu poruku ali se nije predomislila.Kaze da do sad nije dobila tako nesto a ida je jako lepo ali odluku je vec donela i istrjace u tome.Osecam da postoji neka mala sansa samo jos neznam gde i kako ako mozete da mi pomognete da dobijem u vremenu da se ne ohladi previse jer zelim da se izborim za svoju ljubav i vec sad osecam veleiku prazninu u zivotu.Hvala

Vrlodirljivo,nema sta...I uvek mi je zao kada tako nesto cujem,da tako mladi vec zele razvod....Pa,mislim,hajde malo drugacije...U svakom braku ima i trzavica i prepirki,ali opet...Ali,nismo ni svi isti,znas...Ja sam kao tvoja supruga..Kada neko krene non stop da se svadja i prepire i ne daj Boze vredja,mene to zna vise da povredi nego ista...Pa,ako bi se svi parovi ponasali tako,pa onda bi svaki drugi par bio razveden...U svakom slucaju,dobro je da si se dozvao pameti,asmo se plasim da nije kasno...Ja mislim da ona i tebe dalje voli,ali da prosto je podigla neki zid,sto iz straha da ne bude povredjena,sto iz straha da ti to samo tako kazes da si se popravio,a da nisi mozda uistinu tako i mislio..Uz duzno postovanje,ipak si ti stariji od nje,a ona je dost mladja,i neretko ljudi ulaze u brak sa nerealnim ocekivanjima i mozda nespremni za tako krupan korak..Ja imam 26. i ne znam kako bih se sada snasla u braku,a ne nek ko je mladji od mene..Ponavljam,oopet godine ne znace nista,ako si zreo za neke stvari...:)
Shvatam da je tvrdoglava,ali ako se ti zaista pozrtvovano trudis,mogla bi i ona malo da "spusti" loptu sto se kaze i da ne isteruje mak na konac i da ne tera inat,vec da razlozno sednete,smireno i da porazgovarate,da li to sada radi "da ti naplati za sve",da li to radi iz inata,jer je prosto tvrdoglava ili ju je zaista to toliko duboko i nepopravljivo povredilo tvoje ponasanje,da nema nazad...Jer ljudi kada su povredjeni svasta rade i govore ruzno,da povrede drugu stranu. Mislim da je steta da se razvodite samo zbog toga,ali i ako ostanete zajedno,morate poraditi na svom odnosu i stalozeno o svemu razgovarati.
Ja mislim da postoji moucnost da te opet ponovo zavoli,jer ako postoji i mala truncica ljubavi,opet ce se plamen razgoreti samo treba vreme...Drugo,ako je vec ona rekla,da pazis na to kako se ponasas.onda je mozda malo i trebalo da povedes racuna o svemu tome,a a ne sada kada je djavo dosao po svoje,jer i ti mi delujes kao da si ispipavao granicu,do koje moze da se ide sa njenim strpljenjem...:rtfm:
Sve u svemu,svakodnevna paznja,poljupci,zagrljaji,ce otopliti svacije srce...sada to moras postepeno,ali je fakat u tome,da sada nema vremena za cekanje...Ja bih iskreno je zamolila za jedan razgovor,da te saslusa,da ti ne upada u rec i da te saslusa,onako ljudski...Kupila bih jedan lep pokloncic,i otvorila dusu,priznala kako sam se ponasala,da sam shvatila sve,da sam se pokajala,rekla da je volim do neba,da mi je stalo do nje,do naseg odnosa,da je ona osoba kakvu si trazio,i da si iskreno spreman da sa njom ucinis kompromise da se ravijate zajedno i da funkcionisete kao tim,da je to brak gde ce biti i lepih i ruznih stvari,da cete one lepe ulepsati zajedno a u teskim da cete biti oslonac jedno drugom...Mislim da niste pazljivo slusali maticara kada je rekao neke stvari..Zivot je tako kratak i tesko je pronaci nekoga ko ti odgovara ali je isto vazno svakodnevno negovati ljubav,jednim dodirom,drzanjem za rukice,poljupcem,lepom recju,zagrljajem...Danas su maldi jako netolerantni i cim izbije prva svadja,ajde da se razvodimo..ne ide to tako.Morate praviti kompromise uz uvazavanje jedno drugog,podrzavanje,dobra komunikacija,iskrenost i na kraju ljubav...
Nadam se da nije prekasno i da ces uspeti da je ponovo osvojis..Bila bih jako tuzna da cujem da nije bio hepi end...kao nepopravljivi optimista ne zelim da verujem u to,vec verujem u vas,u to da cete uspeti,da cete prevazici ovu krizu i izaci iz nje jos snazniji.Budi iskren do srzi,otvori srce,pa ako i kane koja suzica..I muski placu,samo da znas....:)
Ako je ona ljubav tvog zivota,nemoj dopustiti da ti isklizne,jer zivot je tako kratak i vredan je da ga prozivis sa nekim koga toliko volis.:heart::heart::heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:
kad se zaljubimo i zavolimo nekoga, obicno je to sa kreditom..
uglavnom u svojim glavama idealizujemo partnera..
kad zaljubljenost prodje, kako vreme odmice, postupcima nas partner opravdava kredit i jace nas vezuje za sebe ili nas istim ( a koji nam smetaju) gura dalje od sebe..
i kad vreme tolerantnosti prodje (nekad traje duze, nekad krace) mi ugledamo osobu koja nam je odbojna..
nikakvi pokloni, nikakve paznje ne mogu odnos vratiti na staro.
kraj. gotovo je.

bila sam u situaciji da sam prema dvojici partnera imala izuzetno jake emocije.
postupcima su vremenom promenili moje emocije prema njima.

jedini savet koji kao iskusnija mogu da ti dam je da sledeci put u vezi imas vise sluha za ono na sta ti partner skrece paznju.
 
Cao svima!Hteo bih ovom prilikom da se zahvalim na izdvojenom vremenu i trudu onima koji su se posvetili i pozabavili mojim problemom.Bilo je raznim dijametralnih misljenja sto je i normalno.Zivot je pun nedoumica ,borbe loseg i dobrog .Onima koji su me podrzavali u istrajnosti i optimizmi hteo bih posebno da se zahvalim ali isto tako nisam zaboravio ni one koji su mislili drugacije.I oni su mi indirektno pomogli da kroz njihove oci sagledam situaciju i drugog ugla.Svi ste mi bili od velike pomoci iskreno sam zahvalan i hteo bih da podelim radosnu vest sa svima vama.Mislim da nam je uspelo.Isplatio se sav trud neznam sta se desilo sve sam isto radio kao i do sada trudio se i pokusavao imao veleiku zelju da uspe i uspelo je.Necu nista da preudiciram ali ponovo smo zajedno i pokusacemo obostrano da doprinesemo uspesnom razumevanju i funkcionisanju.Mislim da smo oboje mnogo toga naucili i da druge sanse nema i nece biti zato moramo jako da se potrudimo da nam uspe!Malo me je sustigao fizicki i psihicki umor da ispoljim koliko sam radostan ali u sebi osecam mir i spokoj sto nadam se da isto tako na drugi nacin ispoljava srecu i radost.Hvala vam jos jednom i veliki pozdrav!
 
Kao i uvek i sada cu napisati isto na ovakvim i slicnim temama: Potrudi se ako primetis da ima imalo "zara ispod pepela" a ako nema onda nista. Sacuvaj dostojanstvo, nju kao prijatelja i veru da ce sledeci put biti bolje.
Ljubav i brak i veza zahtevaju negu, odrzavanje, osvezenje...
Napisan post zahteva tacku, zarez, novi red, barem ponekad. :(
 
Ima drugog

i nemoj sada da se ubedacis nego se osisaj na keca, promeni garderobu, uradi nesto sto nisi odavno, ako imas love i mogucnosti otputuj negde makar na 24 sata.

I ne ponavljaj greske, ako mozes to da izvedes.
Ja ne mogu.
 
Hvala vam na iskrenim savetima!I ja sam mislim slicno ali sam ipak hteo da cujem misljenje drugih koji nadam se bolje mogu da sagledaju vezu spolja bez ikakvih pristrasnosti.Ako vam bude palo na pamet jos bilo koji vredan savet bio bih vam zahvalan ako biste mi ga poslali.Hvala jos jednom na briznosti i paznji!

razvedite se da ne upropastavete zivot jedno drugom. promaseni ste kao par i prestanite sa tim mrcvarenjima.
 

Back
Top