Problem: pojavio se plavi ekran napise nesto "memory" nesto, i tu je kraj...

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.608
Treba mi pomoc mozda neko zna nesto vise ili je imao iskustva...

Znaci kao sto sam napisao. Pre neku nedelju mi se usred rada pojavio tako neki plavi ekran, ono totalno van sistema, nije ono kada windows izbaci gresku, nesto mi napise vezano za memoriju, ne mogu da se setim sta ili da kopiram ili tako nesto, i resetuje mi se sistem...

Prvi put, kada mi se to desilo , 2 sata sam na sve nacine pokusavao da dignem sistem i nisam uspeo. Nece cak i Safe mod, ni nista... (Na kraju sam resio problem sto sam prikljucio stari HDD i sa njega prebacio sve podatke koje sam mogao i onda reinstalirao sistem).

Reinstalacija, uz obavezno formatiranje je resila problem samo na kratko... Vec mi se desilo 2-3x da mi se sistem srusi sam od sebe. NIKADA ranije mi se to nije desavalo!! Windows reinstaliram na svakih 6-9 meseci kako kada me ne mrzi...

I danas opet! Padne sistem samo od sebe i nema nacina da ga dignem, isti scenario. Samo sam se sada napravio pametan pa sam (sada i nikad vise u zivotu) koristio onu opciju Reapir Windosw. I popravio ga je, ali sam izgubio nekoliko GB podataka iza My Documents, i sve mejlove... Mislim, to sam mogao i sam da uradim sa formatiranje, a ja se ponadao da ce stvarno da ga popravi, a da ne brisem podatke :dash: (SRECOM imam stanje na drugoj particiji od svih podataka od poslednje reinstalacije sto je bilo skoro, ali opet sam izgubio neke bitne stvari :dash:)

No da ne gnjavim vise i da se ne jadam, da li neko ima ideju sta to pocinje da crkava!? Pretpostavljam da je neki deo hardvera, jer iz dosadasnjeg visegodisnjeg iskustva znam da kada se windows reinstalira kompjuter radi osetno bolje, i bukvalno KAO NOV pa bar prvih nekoliko meseci....

Mozda je HDD? Ne znam kako da pogledam da li ima bad sectora?? Da li tako nesto moze da bude problem.. Naravno garancija od 1 godine tek sto je istekla! :rtfm:

Da naglasim kompjuter nikako nije bio preopterecen nekim programim ili tako nesto, to je sigurno!
 
To je cuveni "plavi ekran smrti"
Nisam strucnjak ali mislim da je prognoza losa :(

HAha! Plavi ekran smrti, bas tako! Ni ja nisam strucnjak, tj. nisam imao iskustva sa time, ali jasno mi je da je lose. Jos kada se posle reinstala pocelo opet pojavljivati, odmah mi je pao mrak na oci...

Imam stari HDD koji sam izbacio (nema dovoljno IDE konektora na ploci) pa mozda da njega vratim u opticaj, pa cu videti da li je do novog HDD ili je nesto drugo...:(
 
probaj sledeće (jer sam imao sličan problem)

- možda konektori za napajanje nisu dobri (to je bio kod mene problem), a možda je i IDE kabel problem
- probaj nakon priključivanja HDDa da resetuješ bios
- uzmi neki programčić za proveru stanja HDDa (imaš mnoštvo besplatnih a rade posao)

Novi HDD koji sada koristim ne ide na IDE nego je SATA. Pregledacu kablove moze negde nije dobro prikljuceno nesto...

A ne znam kako se resetuje BIOS? :rumenko:

A da pivo moze uvek, kada se ne budes kriJo kao zmija noge! :mrgreen:
 
Novi HDD koji sada koristim ne ide na IDE nego je SATA. Pregledacu kablove moze negde nije dobro prikljuceno nesto...

A ne znam kako se resetuje BIOS? :rumenko:

A da pivo moze uvek, kada se ne budes kriJo kao zmija noge! :mrgreen:

ili izvadiš bateriju na 15 sec ili premestiš džamper (u knjizi o matičnoj ploči ima objašnjeno).

ps: još uvek sam u aktivnoj službi pa moram da se krijem ;)
 
Као што рече Јевта,само очисти слотове измењај места провери каблове и конекције у 90% случајева буде чиста баналност.
П.С скини неки програм(Ја користим Ghost) за копирање комплет инсталације,чисто ако ти поново рикне систем да имаш копију на другој патрицији.
 
koja je ta stara ploča ? znači ranije je bio paralel ata
i onda si probao SATA da staviš :think:

i ja sam imao probleme
probaj d asa jumperom spustiš na 1.5 gigabit sata
ili promeni , stavi disk od druge firme , wd toshiba samsung itd.

kaži tačno koja je ploča ? i koji tip ovog novog diska .
jer neke starije ploče ne mogu dobro da rade sa novim diskovima , ma šta trvrdili u prodavnici :(

(sam XP nije bio u startu prilagođen za sata diskove)
 
Poslednja izmena:
Winfast 6100 M2MA je ploca ima i ATA i SATA naravno a stara je oko 3 godine... A HDD je Western Digital.... NJega sam od pocetka imao na toj ploci. Tj kupio sam ga malo kasnije, ali skoro i on ima 3g.

Inace neka moja teroja je da je uzrok mozda i malo RAMa, samo 512 DDR2 zbog cega su ostale komponente vise opterecene, stalno mora da se ubacuje i izbacuje u RAM nesto, i zato HDD mnogo vise radi non stop ga vrti, i zato pre crkava...

A sada sam vratio stari HDD Maxtor, i njega sam isto koristio oko 3 godine pre ovoga, ali ga za ove 3 godine nisam koristio i sada mi sljaka OK.

Nekako kontam ako odmah posle reinstalacije windowsa nije sve kako treba, i ako ne pomaze ni 5x da uradim reinstal, onda sam sistem nije dobro instaliran, a to mi nekako deluje da je HDD los i da je on uzork svega toga..
 
obično prvo što savetuju kad recimo dugo radi dobro a posle odjednom ne

je da se zameni taj SATA kablić (ali ne pomaže uvek) on je 100 din
ili da se stavi u ovaj drugi susedni sata port
http://ixbtlabs.com/articles2/mainboard/foxconn-6100m2ma-rs2h-geforce6100.html
to su ova dva žuta

ima izveštaja i da ga uvrću ali ne baš uvrću nego
pomeraju taj kabli geometrijski , jer način funkcionisanja je da se ponekad indukujeu
suvišne smetnje što šteti SATA linku (ne fizički nego u toku transfera)

hmmm , ima WD neke dodatne jumpere pa i taj stariji model . :think:
ponekad su od koristi
koji je tačno WD tip , znači šta piše na sata western digitalu?

ili u biosu d ase vidi ali ne mog da nađem priručnik , za foxconn :)
 
obično prvo što savetuju kad recimo dugo radi dobro a posle odjednom ne

je da se zameni taj SATA kablić (ali ne pomaže uvek) on je 100 din
ili da se stavi u ovaj drugi susedni sata port
http://ixbtlabs.com/articles2/mainboard/foxconn-6100m2ma-rs2h-geforce6100.html
to su ova dva žuta

ima izveštaja i da ga uvrću ali ne baš uvrću nego
pomeraju taj kabli geometrijski , jer način funkcionisanja je da se ponekad indukujeu
suvišne smetnje što šteti SATA linku (ne fizički nego u toku transfera)

hmmm , ima WD neke dodatne jumpere pa i taj stariji model . :think:
ponekad su od koristi
koji je tačno WD tip , znači šta piše na sata western digitalu?

ili u biosu d ase vidi ali ne mog da nađem priručnik , za foxconn :)

PA nije odjednom, primetio sam da postepeno, ali u roku od 6 meseci, sve losije radi komp, bez obzira na instalaciju Windowsa...

Znam koji su SATA portovi, mislim da sam probao na oba.

WD ima oznaku WD1600AAJS

Inace vec prilikom instalacije Windowsa prijavljuje mi neke probleme, te nece da snimi ovaj fajl, te nece onaj, te ovo te ono, jedva se instalira i mislio sam ili je los CD ili CD drjav, ali juce sam instalirai na poslu Win lap topu koji je 'UBIVEN' koliko je star, ispadao, ostecen, a CD drajv jedva cita diskove, a instalirao sam ga bez da i jedan fajl nece da se cita sa CD za instalaciju...
 

Back
Top