Srbija i ratovi devedesetih

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
evo slusm ovde kako neki spominju ratove devedesetih kako je srbija ucestvovala u tim ratovima itd

kada je u Hrvatskoj dosao HDz na vlast i kad su formirali svoje paravojne jedinice i napali JNA,blokirali kasarne JNA avgusta 1991 JNA je krenula u deblokatu tih kasarni i na cjelom teritoriju SFRJ je proglasena mobilizacija ,u CG je odaziv bio ogroman 100% i vise,u Srbiji cini mi se da je tada mobilizacija propala vrlo salb odaziv mozda 50% ako se dobro sjecam , a u BIh su se samo odazivali Srbi 100% i nesto muslimana,taj rat je trajao samo 4 mjeseca do decembra 1991 i vensovog plana taj rat za odbranu kasarni JNA i Jugoslavije4 je vodila JNA ....Srbija nije uopste nista imala sa tim ratom jedino sto je mali broj rezervista JNA iz Srbije ucestvovao u tom kratkom ratu


rat u BIH nema nikakve veze sa Srbijom,tu se vec JNA i SFRJ raspala,nastala RS i Vojska RS i osim pomoci u hrani,ljekovima i ponekom dobrovoljcu koji se javio u redove VRS .. Srbija nije imala nista sa tim ratom


jedini rat koji je Srbija vodila je bila agresija NATO pakta koja je trajala vrlo kratko 78 dana


o kakvim onda ratovima pricaju
 
Do Vukovarske bitke JNA je u punom kapacitetu učestvovala u ratu, pa i vojnici iz Srbije, ne kažem da je država Srbija učestvovala, jer država Srbija postoji od 2006. Ali, toliko vojnika je otišlo, a država danas odbacuje svaku odgovornost.
 
Odziv na mobilizaciju u Srbiji za tadašnju JNA je bio jako mali.A smatram i da je greška što Srbija nije posle raspada SFRJ napravila jednu pravu mobilizaciju i završila rat koji se razvukao do 95-te.

Za razlike od Srbije Hrvatska je odmah 1992 poslala svoje trupe u BIH.


1995 regularna vojska hrvatske jee sa preko 150 000 vojnika ucestvovala u ratnim operacijma u BIIH..bila je to otvorena agresija na RS ali kod hrvata nema te price o ratovima
 
Za razlike od Srbije Hrvatska je odmah 1992 poslala svoje trupe u BIH.


1995 regularna vojska hrvatske jee sa preko 150 000 vojnika ucestvovala u ratnim operacijma u BIIH..bila je to otvorena agresija na RS ali kod hrvata nema te price o ratovima
Pa zato i kažem.Bilo bi krvavo ali bi se rat završio znatno ranije i ne bi bilo sramnih hrvatskih koljačkih ''akcija'' i patnje ljudi u Krajini i zapadnoj Bosni.
 
Do Vukovarske bitke JNA je u punom kapacitetu učestvovala u ratu, pa i vojnici iz Srbije, ne kažem da je država Srbija učestvovala, jer država Srbija postoji od 2006. Ali, toliko vojnika je otišlo, a država danas odbacuje svaku odgovornost.

Zvanicno taj rat je vodila JNA i SFRJ je tada postojala a u redovima JNA su bili ljudi iz CrneGore,BIH gde je mobilizacija uspela,Srbi iz Hrvatske i Srbije gde je mobilizacija propala
 
Pa zato i kažem.Bilo bi krvavo ali bi se rat završio znatno ranije i ne bi bilo sramnih hrvatskih koljačkih ''akcija'' i patnje ljudi u Krajini i zapadnoj Bosni.
Mislim da je taktička greška načinjena odmah nakon Slovenije: trebalo je otpočeti jednu sveobuhavatnu operaciju, koja bi podrazumevala znatno veće angažovanje avijacije, i rat bi bio gotov. Naravno, sa vojnog aspekta govoreći, ja sam uvek za diplomatiju.
 
Zvanicno taj rat je vodila JNA i SFRJ je tada postojala a u redovima JNA su bili ljudi iz CrneGore,BIH gde je mobilizacija uspela,Srbi iz Hrvatske i Srbije gde je mobilizacija propala
Nije propala veruj, imam veoma jake argumente: moj matori je bio veoma uspešno mobilisan, pola njegovih kolega, roditelji barem jednog dela mojih drugova iz razreda... Za mog ćaleta mesec dana nismo ni znali gde je, a on je otišao sa JNA, ne sa nekim tamo Arkanom...
 
Srbija nije imala nista sa tim ratom


jedini rat koji je Srbija vodila je bila agresija NATO pakta koja je trajala vrlo kratko 78 dana


o kakvim onda ratovima pricaju

neverovatno da neko , koliko god infantilan bio, krajem prve dekade , dvadesetprvog veka, napise ovako nesto........:roll:

BTW........Jedini rat koji srbija NIJE vodila, jer nije ni mogla da ratuje, je upravo protiv NATO a.....

ako je bezanija od sumarka do sumarka "vodjenje rata" , onda mashala......:roll:
 
da, a rs i rsk su oruzje dobili kao sto su dobijali mirko i slavko :hahaha:

preuzimanjem od nemaca (hrvata i muslimana) :hahaha: dobar vic

rs i rsk su oruzije dobili raspadom JNA,JNA se izvukla iz Slovenije i vecinom je sve oruzije uspjela izvuci na teritoriju BiH i rsk ,isto tako i u Hrvatskoj je dosta toga spaseno,hrvati su se isto docepali dosta toga ,naprimer kasarana u Varazdinu gde su se uzeli 80 ili 90 tenkova itd
 
Nije propala veruj, imam veoma jake argumente: moj matori je bio veoma uspešno mobilisan, pola njegovih kolega, roditelji barem jednog dela mojih drugova iz razreda... Za mog ćaleta mesec dana nismo ni znali gde je, a on je otišao sa JNA, ne sa nekim tamo Arkanom...

mobilizacija je propala jer se veoma mali broj ljudi odazvao za razliku od CG gde je odaziv bio 100% ili BIH gde su se Srbi 100% odazvali i znacajan broj muslimana
 
Србија је у ратовима деведесетих учествовала са минимумом капацитета (већином хуманитраног карактера), и са циљем да обезбиједи голи опстанак Срба преко Дрине. Врло често ми буде жао што није кренула у рат са пунима капацитетима ... Јб онда бар када чујем на тв-у како је Србија спроводила а агресију, како је освајала туђе и сл. кажем "јесте, све је тачно, али сада можете само да нам пљунете под прозор". Хрватска је једина држава која је директно учествовала у рату у БиХ. Ево примјера за све моје тезе: Да би се доказала умјешаност Србије траже се банални примјери дејства појединих једница које су имале везе са ВЈ или ДБ, а о којима се може говорити само као о изузецима који потврђују правило. Ми смо се борили на својим огњиштима и покушавали да сачувамо оно што је вијековима било наше!!!
 
Poslednja izmena:
evo slusm ovde kako neki spominju ratove devedesetih kako je srbija ucestvovala u tim ratovima itd

kada je u Hrvatskoj dosao HDz na vlast i kad su formirali svoje paravojne jedinice i napali JNA,blokirali kasarne JNA avgusta 1991 JNA je krenula u deblokatu tih kasarni i na cjelom teritoriju SFRJ je proglasena mobilizacija ,u CG je odaziv bio ogroman 100% i vise,u Srbiji cini mi se da je tada mobilizacija propala vrlo salb odaziv mozda 50% ako se dobro sjecam , a u BIh su se samo odazivali Srbi 100% i nesto muslimana,taj rat je trajao samo 4 mjeseca do decembra 1991 i vensovog plana taj rat za odbranu kasarni JNA i Jugoslavije4 je vodila JNA ....Srbija nije uopste nista imala sa tim ratom jedino sto je mali broj rezervista JNA iz Srbije ucestvovao u tom kratkom ratu


rat u BIH nema nikakve veze sa Srbijom,tu se vec JNA i SFRJ raspala,nastala RS i Vojska RS i osim pomoci u hrani,ljekovima i ponekom dobrovoljcu koji se javio u redove VRS .. Srbija nije imala nista sa tim ratom


jedini rat koji je Srbija vodila je bila agresija NATO pakta koja je trajala vrlo kratko 78 dana


o kakvim onda ratovima pricaju


jedini rat koji nije Srbija vodila je bila agresija NATO pakta koja je trajala vrlo kratko 78 dana.:think:
 
Pa dobro, ali je cinično sporiti srbijansko učešće u ratu, jer ipak je Srbija bila najmnogoljudnija republika SFRJ, CG koliko god da je poslala, uz svo dužno poštovanje, nije mogla da pošalje više od Srbije... Svo poštovanje i hrabrim bosanskim Srbima!
 

Back
Top