Srbija i ratovi devedesetih

Hrvatska je napala JNA i Jugoslaviju,HDZ je srusio ustav SRH ukinuo srbima konstutativnost i krenuo sa nasilnom secesijom,Hrvatska je formirala paravojne jedinice i blokirala odnosno napala kasarne JNA...JNA se samo branila ,i kasarne i zemlju ,braniti zemlju je bila obavezna po ustavu

znam samo da su povampirene ustaše napale beograd, kragujevac, valjevo, niš... :rumenko:
 
Nisu to radili dobro pošto su imali loše komandante.Vojska je trebala da svuda gde su kasarne bile u okruženju uništi mostove,radio releje,vodovod i trafo stanice.Baš me zanima koliko dugo bi se onda Hrvati mangupirali.:think:
Meni i dalje nije jasno zašto je avijacija imala tako malo učešće- u modernim ratovima, ona kreće prva, a u najsavremenijim obavi oko 90% posla: to samo govori da se doktrina JNA zasnivala na partizanskom ratu i posle 50 godina...
 
Nisu to radili dobro pošto su imali loše komandante.Vojska je trebala da svuda gde su kasarne bile u okruženju uništi mostove,radio releje,vodovod i trafo stanice.Baš me zanima koliko dugo bi se onda Hrvati mangupirali.:think:

niko nije ocekivao da ce tudjman napasti JNA,JNA je u pocetku igrala ulogu plavih sljemova ,razvadjala je je Srbe i hrvatske paravojne jedinice a onda je Tudjman naredio napad i blokadu kasrni tek onda je doslo do otvorenog rata polovinom avgusta 1991
 
povampireni ustaša je bio kažem ti ja

Одгледај па причај телетабису


znam samo da su povampirene ustaše napale beograd, kragujevac, valjevo, niš... :rumenko:

Не него повампирене усташе напале Србе по Лици Славонији Банији Кордуну Далмацији Срему
и ЈНА касарне по свим местима Рватске
 
znam samo da su povampirene ustaše napale beograd, kragujevac, valjevo, niš... :rumenko:

napale su srbe u kninu,lici,kordunu,zapadnoj slavoniji,borovu selu itd i sirom hrvatske su poceli progoni srba,otpustanja sa posla,i drugo nasilje,onda su ih napali preko ustava gde su ukinuli konstutativnost i srbe proglasili manjinom a onda su nasilno pokusali preuzeti milicijske stanice u srpskim gradovima i dolazilo je do sukoba gde je JNA razvadjala
 
evo slusm ovde kako neki spominju ratove devedesetih kako je srbija ucestvovala u tim ratovima itd

kada je u Hrvatskoj dosao HDz na vlast i kad su formirali svoje paravojne jedinice i napali JNA,blokirali kasarne JNA avgusta 1991 JNA je krenula u deblokatu tih kasarni i na cjelom teritoriju SFRJ je proglasena mobilizacija ,u CG je odaziv bio ogroman 100% i vise,u Srbiji cini mi se da je tada mobilizacija propala vrlo salb odaziv mozda 50% ako se dobro sjecam , a u BIh su se samo odazivali Srbi 100% i nesto muslimana,taj rat je trajao samo 4 mjeseca do decembra 1991 i vensovog plana taj rat za odbranu kasarni JNA i Jugoslavije4 je vodila JNA ....Srbija nije uopste nista imala sa tim ratom jedino sto je mali broj rezervista JNA iz Srbije ucestvovao u tom kratkom ratu


rat u BIH nema nikakve veze sa Srbijom,tu se vec JNA i SFRJ raspala,nastala RS i Vojska RS i osim pomoci u hrani,ljekovima i ponekom dobrovoljcu koji se javio u redove VRS .. Srbija nije imala nista sa tim ratom


jedini rat koji je Srbija vodila je bila agresija NATO pakta koja je trajala vrlo kratko 78 dana


o kakvim onda ratovima pricaju

Srbija nije mogla zvanicno da ucestvuje u rat jer bi je odmah proglasili za agresora pa je to radila preko JNA.Inace vojska srbije svi njeni resursi i ljudstvo je cinilo okusnicu JNA :think::think::think:
 
napale su srbe u kninu,lici,kordunu,zapadnoj slavoniji,borovu selu itd i sirom hrvatske su poceli progoni srba,otpustanja sa posla,i drugo nasilje,onda su ih napali preko ustava gde su ukinuli konstutativnost i srbe proglasili manjinom a onda su nasilno pokusali preuzeti milicijske stanice u srpskim gradovima i dolazilo je do sukoba gde je JNA razvadjala

možda nisi čuo za drvosječe iz krajine:zper:
a otpuštanje srba se nije događalo u smislu kojem ti govoriš. istina je da su srbi smjenjivani sa radnih mjesta. pa to je i danas praksa u hrvatskoj nakon svake promjene vlasti.
 

Back
Top