sve se mislim o smislu

gost 133940

Elita
Poruka
23.648
Evo, kažu neki ljudi da brez boga nemamo smisao nego besmisleno jurimo za lovinom i tako...
Sad se ne bih kačio za ono što neki kažu, jerbo, ako se juri za lovinom, to ti je smisao jurnjave - da uvatiš lovinu, a drugo, isti ti ljudi sami sebe demantuju svakih 5-15 minuta.

Nego, ja bi bio rad da doznam odgovor na jeno drugo pitanje.
Svi kažu da je smisao ovdašnjeg života da budeš živ pošto umreš i to napriliku brez prestanka non stop dok bog ne pogasi zvezde i ode na spavanje, a i posle toga.
Dobro.
Nego... a šta je smisao tog večnog života? A? :think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
da zivis :)

vecno:heart:

bez smrti i bolesti

novi svet ce biti bez zla i savrsen...

mi cemo biti savrseni

vladace Bog a ne ljudi...

nece biti nepravde ...

bicemo srecni :)

upoznacemo Boga u vecnosti...

usavrsicemo sebe...

i koristicemo100 % mozga i tada ce mo puno toga vise i znati

i umeti:)
 
Poslednja izmena:
da zivis :)

vecno:heart:

bez smrti i bolesti

novi svet ce biti bez zla i savrsen...

mi cemo biti savrseni

vladace Bog a ne ljudi...

nece biti nepravde ...

bicemo srecni :)

upoznacemo Boga u vecnosti...

usavrsicemo sebe...

Најсигурнији начин да не постанеш врло несретан је тај да не захтеваш да будеш врло сретан

Артур Шопенхауер

До среће се може и лакше од додворавања Јехови .
 
Kad budes na samrti, samo ce ti se kasti! Neki mudriji ce to i ranije shvatiti.
Ево највероватнијих доживљаја пред смрт, оних који се на атеисте и неправославне несретнике угледају.


Гадна је самообмана. Са осмехом почиње, са очајом се завршава.
 
Nego, ja bi bio rad da doznam odgovor na jeno drugo pitanje.
Svi kažu da je smisao ovdašnjeg života da budeš živ pošto umreš i to napriliku brez prestanka non stop dok bog ne pogasi zvezde i ode na spavanje, a i posle toga.
Dobro.
Nego... a šta je smisao tog večnog života? A? :think:

Jednom je jedan islamski dervis upitao svoje ucenike : Sta je to sto pokrece ovaj svet?

Dobio je uobicajene odgovore--Bog,Istina,Pravda,Zakon itd.

Uzivanje je ono sto pokrece svet,jer svako bice, sve sto (voljno) radi,radi iz uzivanja.
Kao sto si ti sa uzivanjem spomenuo nekoga.:per: ali to je vec druga prica.

Vikinski raj je vecita gozba ,sa mnogo rostilja .Islamski raj je 70 zena za svakog ko dodje tamo.Hriscanski raj je (onako kako se zamislja) zalivanje cveca i horsko pevanje pesama u slavu Boga.:cool:
U Indiji,ako si dobar,ali zaista mnogo dobar odlazis u privremeni raj gde si i sam Bog i svi te vole i dive ti se.Svi vole Rejmonda.(I mrze Krisa)

Pronadji sta je tvoje uzivanje i to je tvoj raj.
 
Poslednja izmena:
Evo, kažu neki ljudi da brez boga nemamo smisao nego besmisleno jurimo za lovinom i tako...
Sad se ne bih kačio za ono što neki kažu, jerbo, ako se juri za lovinom, to ti je smisao jurnjave - da uvatiš lovinu, a drugo, isti ti ljudi sami sebe demantuju svakih 5-15 minuta.

Nego, ja bi bio rad da doznam odgovor na jeno drugo pitanje.
Svi kažu da je smisao ovdašnjeg života da budeš živ pošto umreš i to napriliku brez prestanka non stop dok bog ne pogasi zvezde i ode na spavanje, a i posle toga.
Dobro.
Nego... a šta je smisao tog večnog života? A? :think:
nisam videla cenzurisani deo, mora da mi šapneš na pp...:mrgreen:

Smisao večnog života je izjuriti sve što u ovom životu ne možeš da stigneš.
Ili možeš, al te neko slagao da ne možeš.

Toliko. :lol:
 

mnogo si puta do sada rekla da nisi 100 % sigurna kako ce izgledati vjecni zivot
a to si potvrdila samim tim da nemas odgovore na sva pitanja o vjecnom zivotu koja su ti postavljana do sada
zasto onda govoris da cemo koristiti 100% kapaciteta mozga i ostale stvari koje ne mozes da dokazes, stvari koje ne pisu u bibliji itd? :)

drugim rijecima:
OK je da vjerujes da ces vjecno zivjeti u savrsenstvu
nije OK da dajes detalje o vjecnom zivotu jer o istima ne znas skoro nista

poz :heart:
 
nisam videla cenzurisani deo, mora da mi šapneš na pp...:mrgreen:

Smisao večnog života je izjuriti sve što u ovom životu ne možeš da stigneš.
Ili možeš, al te neko slagao da ne možeš.

Toliko. :lol:

Човек је створен за вечност.Овај живот је припрема за онај вечни.И потпуно је другачији од овог.
 
Evo, kažu neki ljudi da brez boga nemamo smisao nego besmisleno jurimo za lovinom i tako...
Sad se ne bih kačio za ono što neki kažu, jerbo, ako se juri za lovinom, to ti je smisao jurnjave - da uvatiš lovinu, a drugo, isti ti ljudi sami sebe demantuju svakih 5-15 minuta.

Nego, ja bi bio rad da doznam odgovor na jeno drugo pitanje.
Svi kažu da je smisao ovdašnjeg života da budeš živ pošto umreš i to napriliku brez prestanka non stop dok bog ne pogasi zvezde i ode na spavanje, a i posle toga.
Dobro.
Nego... a šta je smisao tog večnog života? A? :think:

И пошто си се "све мислио о смислу" какви су твоји резултати о себи самом...:think:
 
pisem sta znam:))

neke stvari su logicne

zasta nam sluzi mozak ako ga ne koristimo:)

zasto nam sluzi slijepo crijevo ako ga ne koristimo? :)
ocemo li koristiti slijepo crijevo kad budemo savrseni?


nemoj o logici da ne bi opet potezao dinosaurse ;)

moramo li da podishemo cijelu atmosferu?
mora li sva tekuca voda da bude iskoristena?
:eek::)
 
Kad budes na samrti, samo ce ti se kasti! Neki mudriji ce to i ranije shvatiti.
Zivot je chekanje da umresh. Shto se vishe blizish kraju sve vishe uvidjash koliko je zivot beznachajan.
Neki ljudi ne mogu da se pomire sa tim, pa zamishljaju kako ce posle smrti nastaviti da zive na nekom drugom mestu. Samo zamislish cilj - Raj/Pakao, uslov - (ne)poshtovanje nekih pravila; i eto instant smisla zivota.
 
Evo, kažu neki ljudi da brez boga nemamo smisao nego besmisleno jurimo za lovinom i tako...
Sad se ne bih kačio za ono što neki kažu, jerbo, ako se juri za lovinom, to ti je smisao jurnjave - da uvatiš lovinu, a drugo, isti ti ljudi sami sebe demantuju svakih 5-15 minuta.

Nego, ja bi bio rad da doznam odgovor na jeno drugo pitanje.
Svi kažu da je smisao ovdašnjeg života da budeš živ pošto umreš i to napriliku brez prestanka non stop dok bog ne pogasi zvezde i ode na spavanje, a i posle toga.
Dobro.
Nego... a šta je smisao tog večnog života? A? :think:

Brez boga, ili sas njim, jurimo za nečim što u datom trenutku ima smisla, onda skontamo da je smisao debelo isped nas, nekako uvek izmiče, pomislimo da smo ga uhvatili, on se izmakne. I u tome ti prođe čitav život.

Smisao večnog života je obrisati sav smisao koji smo stekli u ovom prolaznom, obrisati osećanja, snove, nadanja, prijatelje i porodicu....vegetirati u blaženstvu plavog neba i zelene travice. Poželjno bi bilo osloboditi se moždanih impulsa u ovom prolaznom životu jerbo oni celu idilu večnosti mogu da naruše, naravno. :huh:
 
Човек је створен за вечност.Овај живот је припрема за онај вечни.И потпуно је другачији од овог.
Hvala na obaveštenju. Mada ne vidim da sam išta pitala, niti da ovo ima ikakve veze sa onim što sam rekla. :lol:

Izvini, al malo mi dosadila ona priča..
Nako se priprema pet minuta, neko pet godina, a neko pedeset...
i svi odu jednako pripremljeni, bla, bla, truć...

Nađi boljeg sagovornika. :D
 
Raj su izmislili bogati da se utese siromasni..kako ih navodno ceka nagrada posle smrti,ako trpe i ne bune se mnogo.
Vera u vecni zivot je potreba za pravdom,nekom kosmickom ravnotezom,to daje smisao vernicima,kako negde neko pazi na njih...decija zelja za paznjom i nagradama,uteha zbog jedine neizbezne stvari u zivotu...smrti,vecita teznja da joj se doskoci.
 
Poslednja izmena:
da zivis :)

vecno:heart:

bez smrti i bolesti

novi svet ce biti bez zla i savrsen...

mi cemo biti savrseni

vladace Bog a ne ljudi...

nece biti nepravde ...

bicemo srecni :)

upoznacemo Boga u vecnosti...

usavrsicemo sebe...

i koristicemo100 % mozga i tada ce mo puno toga vise i znati

i umeti:)

Smisao vecnog zivota je ziveti vecno ? :lol:

Samom sebi je svrha?

Bzvz

BTW neki i sad koriste 100 % mozga :mrgreen:
 

Back
Top