Mjesoviti brakovi

Kakvo vam je misljenje o mjesovitim brakovima

  • Pozitivno je i nemam uslova sem ljubavi

  • Pozitivno je ali uslov je da se bracni drug pokrsti

  • Ne volim mjesovite brakove


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Cao,

Da li bi ste pristali mjesoviti brak i da li za to imate uslove ili ne.Kakavi su vam uslovi i sta smatrate barijerom ako postoji.Kako zamisljate mjesoviti brak i da li ga smtrate harmonicnim?Da li zastupate stav naucnika da su djeca iz mjesovitih brakova puno pametnija i zdrava?

Za sve to imat cete priliku odgovoriti i vjerujte mi ovo je btina tema i nemojte mi je brisati.
 
Poticem iz mesovitog braka i smatram da mi to nije donelo nista dobro,mada i nista lose,samo sam malo vise morala da razmisljam i da se trudim oko nekih stvari,da drugacije sazrevam,ali u principu mi je drago sto sam iz mesovitog braka jer bukvalno kao da zivim u dva drugacija sveta..problem je samo u kome cu se naci..mesoviti brak naravno uvek moze da uspe ako ima ljubavi...

a zasto si ti bas postavio ovakvu temu?
 
Ovo nije tema zapolitiku,ali da, mesoviti brak izmedju muskarca i zene,ne bi trebalo da bude barijera,rasnih,nacionalnih ni verskih. Deca iz mesovitih brakova mozda odrastaju uz razlicitosti pa su tolerantnija ili vise upoznata sa razlicitim obicajima,ali genetski nisu zdravija ni pametnija samo zato sto su iz mesovitog braka bio on medjurasni,medunacionalni ili medjuverski.
 
Da li zastupate medjurasne mjesovite brakove i radjanje mulata i da li je to buduncost naseg svijeta da se bijela rasa stopi sa mulatskom rasom koju mozete naci u Brazilu.

Kakve su prepreke u medjurasnim brakovima, ako ih ima?
 
Da li zastupate medjurasne mjesovite brakove i radjanje mulata i da li je to buduncost naseg svijeta da se bijela rasa stopi sa mulatskom rasom koju mozete naci u Brazilu.

Kakve su prepreke u medjurasnim brakovima, ako ih ima?

Pa prepreka je upravo to sto su druge rase ..sam si rekao..inace dvoje ljudi ako se vole nece im biti prepreka jer su vec tu osobu zavolele,prepreka im mogu biti samo NJIHOVI BLIZNJI!!!:rtfm:
 
Kako druga rasa moze uticati na vas i kakva je barijera u drugoj rasi.Da li vam se neke boje ne svidjaju ili imate predrasude? Da li drugacijua boja moze biti barijera za nesklapanje mjesovitih brakova?
 
Ovo nije tema zapolitiku,ali da, mesoviti brak izmedju muskarca i zene,ne bi trebalo da bude barijera,rasnih,nacionalnih ni verskih. Deca iz mesovitih brakova mozda odrastaju uz razlicitosti pa su tolerantnija ili vise upoznata sa razlicitim obicajima,ali genetski nisu zdravija ni pametnija samo zato sto su iz mesovitog braka bio on medjurasni,medunacionalni ili medjuverski.

Sa prvim delom posta se apsolutno slazem. Kao narod jesmo netolerantni i to iz razloga nepoznavanja i nerazumevanja drugih etnickih, rasnih i/ili verskih grupa. Koren nase sporadicne netolerancije i lezi u neznanju. Upoznati razlicite, ziveti sa njima, biti deo njihove kulture i obicaja zivljenja samo dobro moze doneti.
 
Kakvi su vasi stavovoi po pitanju Mulata i da li po vama treba sto cesce da se medjurasno zenimo da bi smo radjali novu rasu Mulata koji bi bili slicni Ronaldu iz Brazila.Da li imate predrasudu i po pitanju radjanja Mulata?
 
Kakvi su vasi stavovoi po pitanju Mulata i da li po vama treba sto cesce da se medjurasno zenimo da bi smo stvralai novu rasu Mulata koji bi bili slicini Ronaldu iz Brazila.Da li imate predrasudu i po pitanju radjanja Mulata?

Ma cekaj..zasto bih imala predrasude da neko bude zajedno ??samo ako je tamniji??ma daj molim te..to su stare price..nemam stav,jednostavno sve moze,sve je dozvoljeno...zenite se,razmnozavajte,volite se..:mrgreen:
 
Cao,

Da li bi ste pristali mjesoviti brak i da li za to imate uslove ili ne.Kakavi su vam uslovi i sta smatrate barijerom ako postoji.Kako zamisljate mjesoviti brak i da li ga smtrate harmonicnim?Da li zastupate stav naucnika da su djeca iz mjesovitih brakova puno pametnija i zdrava?

Za sve to imat cete priliku odgovoriti i vjerujte mi ovo je btina tema i nemojte mi je brisati.

Da li zastupate medjurasne mjesovite brakove i radjanje mulata i da li je to buduncost naseg svijeta da se bijela rasa stopi sa mulatskom rasom koju mozete naci u Brazilu.

Kakve su prepreke u medjurasnim brakovima, ako ih ima?

Kako druga rasa moze uticati na vas i kakva je barijera u drugoj rasi.Da li vam se neke boje ne svidjaju ili imate predrasude? Da li drugacijua boja moze biti barijera za nesklapanje mjesovitih brakova?

Kakvi su vasi stavovoi po pitanju Mulata i da li po vama treba sto cesce da se medjurasno zenimo da bi smo radjali novu rasu Mulata koji bi bili slicni Ronaldu iz Brazila.Da li imate predrasudu i po pitanju radjanja Mulata?

I šta sada?! Nema nikakvog stava autora a pitanja kao na traci?! :confused:
 
Poslednja izmena:
Ovo nije tema zapolitiku,ali da, mesoviti brak izmedju muskarca i zene,ne bi trebalo da bude barijera,rasnih,nacionalnih ni verskih. Deca iz mesovitih brakova mozda odrastaju uz razlicitosti pa su tolerantnija ili vise upoznata sa razlicitim obicajima,ali genetski nisu zdravija ni pametnija samo zato sto su iz mesovitog braka bio on medjurasni,medunacionalni ili medjuverski.

zasto mislis da nije tema za politiku...ali slazem se...nije samo za politiku...o tome pricaju i sociolozi i psiholozi i etnolozi
deca iz mesovitih brakova po pitanju nacionalne identifikacije se vrlo cesto nadju na udaru ne porodice vec na udaru samog sebe...sta izabrati izmedju dva
Za veme stare Jugoslavije znatan porcenat ljudi koji su se izjasnjavali kao Jugosloveni prema nekim istrazivanjima se pokazalo da su deca iz mesovitih brakova
pitanje nacionalne identifikacije se pojavio kao problem kad je ta drzava nestala a oni se nasli u drzavicama ciju identifikaciju nisu osecali ili nisu zeleli
postoje neki podaci da se u srpsko-hrvatskim brakovima najvise izjasnjavalo kao Jugosloveni, pa kao Hrvati i na kraju kao Srbi, s tim sto se prilikom ovog analiziranja podatka mora uzeti u obzir da je najvise srpskohrvatskih brakova bilo upravo u Hrvatskoj
Kako se deca u sada izjasnjavaju U Srbiji na primer...ili Hrvatskoj..to nije samo zanimljivo sociolosko...vec i politicko pitanje
Protiv mesovitih brakova , bez obzira na veru naciju rasu, nemam nista portiv
Mislim da je ljubav u toj prici pobednik....ipak mislim da na Balkanu generalno, jos uvek postoje predrasude oko takvih brakova...ali ce se i to promeniti, kao sto se i vec promenilo, .....u blizini moje kuce zivi mali crnac...zove se Slobodan, prica srpski i zdravo oteze...:D..otac je odavde a majka crnkinja...i svako ko prodje pored njega...zavuce mu ruku u kosu ili ustine za obraz:D
 
Evo i mog stava.


Moje misljenje je da se treba prakticirati sto vise mjesovitih brakova ali mislim naropcito na medjurasnu mjesovitost jer cemo mi bijelci imati mulate koji ce biti veoma zgodni i zdravi.
Jedina barijera iz ovoga mi se cini da je religija jer svako zeli da svoga supruznika prevede u svoju vjeru kako bi mogli zivjeti a to narocito zele muskarci koji iz tradicije zele prevedenost u svoju maticnu vjeru svoju suprugu.

Mislim da postoje neki narodi koji ne shvataju i ne zele mjesovite brakove i smtarju ih sa predrasudama losim sto narocito mislim na manjinu koja medjurasnu mjesovitost smatraju nerealnom a to su uglavnom prirodni rasisti.

Ja sam za mjesovite brakove iz ljubavi i da izbor prevodjenja u vjeru padne na djecu i da oni izaberu sta je najbolje za njih.
 

Back
Top