Uredjenje terase

bojana9

Zainteresovan član
Poruka
190
Prosirujem terasu i sada ce imati oko 10-12 m2, taman za jednu lepu garnituricu. Razmisljala sam da umesto plocica stavim vestacku travu. Ima li neko iskustva sa tom travom?
Videla sam da su je stavili u par kafica po gradu i bas mi lepo izgleda.
Kako se to uopste odrzava, kako podnosi kisu...?:think:
 
Prosirujem terasu i sada ce imati oko 10-12 m2, taman za jednu lepu garnituricu. Razmisljala sam da umesto plocica stavim vestacku travu. Ima li neko iskustva sa tom travom?
Videla sam da su je stavili u par kafica po gradu i bas mi lepo izgleda.
Kako se to uopste odrzava, kako podnosi kisu...?:think:

meni se ta veštačka trava čini prekomplikovanom za održavanje - pločice se lao očiste metlom i izdžogerišu. Kad kisnu ili snag napada ništa im ne fali, dok u slučaju veštačke trave nisam baš sigurna
 
pa ne znam, vestacka trava je od gume ne verujem da joj kisa i sneg smetaju, ali u svakom slucaju mislim da je ona kao tepih i da moze da se skloni u odredjenim vremenskim uslovima, a mozda i nisam u pravu zato bih volela da neko ko ima iskustva s njom podeli s nama
 
Ma tema je ok.
Za vestacku travu na terasi ... ne bih imala sta da kazem jer nisam to nigde videla, ali iskreno mislim da bi bilo nekako suvisno, opterecujuce.Ipak sam za neke dobre plocice, nego za vestacku travu.Mislim da ne ide jedno s drugim, tj.terasa i trava.
 
Mislim da ne ide jedno s drugim, tj.terasa i trava.
Slazem se (koja je razlika izmedju vestacke trave i vestackog cveca?)
Znam da postavljacicu teme verovatno ne interesuje da li se nama svidja ili ne... ali ako volis zelenilo, zar nije bolje da imas prave, zive biljke na balkonu? To je stvarno lepo...
balcony-compilation1.gif


3-27-09%20balcony%20garden.jpg


balcony_3.jpg
1190012106_8371a6d41e.jpg


balcony-garden.jpg
 
Poslednja izmena:
muvalo hvala slicice su ti divne medjutim moja terasa je velicine 2.5X5 m zamisli koliko ovih saksija treba da se stavi oko cele terase... a postoji jos jedna stvar, ja niti imam vremena za biljke pored dvoje skolske dece i posla na kome sam 10 sati dnevno niti imam potrebnog znanja za negovanje tih biljcica.
ni ja ne volim vestacko cvece ali trava mu nekako dodje kao tepih
ne znam da li je neko bio u clubu giardino u ns koji se nalazi na krovu bazara....
 
Bila, dobro izgleda... Ali to je kafić. U stanu mi to nekako ne ide i izgleda pomalo kič, bar što se mene tiče. A i što neko reče, zezanje je verovatno za održavanje. Sa terase svu prljavštinu unosiš u stan, zato su pločice zakon, začas ih prebrišeš.

P.S. Meni se ne sviđa ideja da se sve moguće teme spajaju u 5, 6 leplljivih sa hiljadu stranica. Ne čitamo svi te teme redovno a nekad bi voleli da vidimo odgovore na neke specifične probleme.
 
..veshtachka trava ima ruzno svojstvo da zadrzava ostatke zemlje, prashine, sitnog lishca
i ostalog shto na nju padne ili ga vetar doduva i zaglavi, shto uz malo vode od kishe daje divni
budjavi miris i izgled..
..ovo se moze sprechiti svakodnevnim pranjem iste crevom, najbolje pod pritiskom..
ako mislishh da to mozesh da izvedesh na tvojoj terasi, onda ok, shto se budji tiche..

..lichno - ne volim veshtachko zelenilo..nekako mi je fake&cheap..
 
P.S. Meni se ne sviđa ideja da se sve moguće teme spajaju u 5, 6 leplljivih sa hiljadu stranica. Ne čitamo svi te teme redovno a nekad bi voleli da vidimo odgovore na neke specifične probleme.


u ovome se potpuno slazem s tobom jednom sam trazila nesto na jednoj od tema koja ima milijardu strana pretragom nasla pitanje koje sam htela i ja da postavim pa onda citala jos 10 strana da naidjem na neki polu odgovor, pa onda opet tri nastavak...
 
..veshtachka trava ima ruzno svojstvo da zadrzava ostatke zemlje, prashine, sitnog lishca
i ostalog shto na nju padne ili ga vetar doduva i zaglavi, shto uz malo vode od kishe daje divni
budjavi miris i izgled..
..ovo se moze sprechiti svakodnevnim pranjem iste crevom, najbolje pod pritiskom..
ako mislishh da to mozesh da izvedesh na tvojoj terasi, onda ok, shto se budji tiche..

..lichno - ne volim veshtachko zelenilo..nekako mi je fake&cheap..


ima logike ovo sto si rekao :think:
medjutim pomenuti klub ovu travu ima vec par godina a nemaju uslove da je peru crevom i vodom :dontunderstand: a vrlo je uredna i cista mora da postoji drugi nacin.
 
Zasto jednostavno ne postavis garnituru i pet sest vecih sakcija, i nista vise, za to sigurno imas vremena?A za odrzavanje cveca ti nije potrebno bas neko strucno znanje vec ljubav prema istom, i samo da dodam da su one slike fenomenalne, pa se negde pronadji.Nije potrebno da sad prenatrpas terasu cvecem, vec treba sve to da bude umereno i sa stilom, za sta ti je potrebna samo volja.Ako ti je terasa tako velika onda je jos bolje, jer mozes da iskombinujes sa onim garniturama koje sadrze kao dvosed ili sta vec.
Vestacka trava ni u ludilu. :ok:
 
Bojana9, zasto ne pitas u tom kaficu kako odrzavaju tu travu? Uostalom terasu uredjujes za sebe i ako odrzavanje nije komlikovano i tebi se dopada, onda uradi tako. Uvek mozes kasnije da stavis plocice ako ti dosadi.

[ja to samo teoretski, ne znam kako ta trava izgleda]
 
Interesantno izgleda, svidja mi se. Vidi stvarno kako to oni odrzavaju ako ne polivaju vodom iz creva.
Kako se ta vestacka trava postavlja, da li se lepi za podlogu? Pitam se da li moze da se skine povremeno i opere negde? (mislim kao travnati tepih, pa urolas i odneses na pranje)
 
Mm je to stavio u kafić... u baštu...
Meni je to lično ružno... jako ružno...
Jer se vidi da je veštačka...

Nije ona teška za održavanje, pretpostavljam... ali je bzvz...

Kupuje se u rolnama... imaš od najkraće trave do one baš duge... što je duža trava to je skuplja... tako bar bilo pre par godina...

Da sam na tvom mestu stavila bih pre neke lepe pločice... ali svako ima različit ukus...:bye:
 
Moj sin trenira fudbal, pa igra na vestackoj travi, i sigurno je to ista, ali meni je fuj.
Ti uradi kako hoces, i naravno kako se tebi svidja, ali sve treba da se slaze tj. da se ne razlikuje mmnogo od ostalog eksterijera.
Pozdrav!:super:
 
Moj sin trenira fudbal, pa igra na vestackoj travi, i sigurno je to ista, ali meni je fuj.
Ti uradi kako hoces, i naravno kako se tebi svidja, ali sve treba da se slaze tj. da se ne razlikuje mmnogo od ostalog eksterijera.
Pozdrav!:super:


Mislim da to nije ista jer gledala sam kod nekih firmi koje prodaju pa imaju podelu za baste, terase i kafice i za fudbalske i teniske terene. Ove prve su mekse i ne bockaju (probala sam bosa da stanem na nju u pomenutom kaficu :))
 
Mm je to stavio u kafić... u baštu...
Meni je to lično ružno... jako ružno...
Jer se vidi da je veštačka...

Nije ona teška za održavanje, pretpostavljam... ali je bzvz...

Kupuje se u rolnama... imaš od najkraće trave do one baš duge... što je duža trava to je skuplja... tako bar bilo pre par godina...

Da sam na tvom mestu stavila bih pre neke lepe pločice... ali svako ima različit ukus...:bye:


Evo jos jedne potvrde da su ukusi razliciti i da o njima ne treba raspravljati ali svakako treba uvaziti svacije.
Elem nije iskljuceno da ce to na kraju i biti plocice mada ih ja licno ne volim eventualno bi dosle u obzir neke od onih sto podsecaju na stare cigle, ako znas na koje mislim.
U svakom slucju imam jos vremena da razmislim i osmislim sve jer tek je stigao materijal za izlivanje stubova na koje ce ici terasa.
 
http://3.***************/_bOZz3KQJ1rc/SX1mok3RoeI/AAAAAAAAAE8/TEtEyE5tIDs/s400/terazzo.jpg
kod nas na terasi su ovakve plocice, a izmedju izraste poneka vlat trave ili cvetic... prastare, ali izgledaju sasvim prirodno/neutralno...nisam ih ni primetila, tek sam zbog ove teme otisla da proverim :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top