Greske savremenog sveta

amb

Početnik
Poruka
4
I Bog stvori coveka.Coveka kao zivo bice.Da moze da razmislja i ne razmislja,voli i ne voli,uziva,ne uziva.
Stvori muziku.Ljude koje vole muziku I koji ne vole.Stvori ritam,instrumente.I da coveku da izvodi jedan deo netaknutog savrsenstva koji ce ga dovoditi do takvog osecanja slobode,koji ce pamtiti,I zeleti jos.
Muzika dovodi do “otvaranja” cula,dokazuje covekovu slobodu,osecaja slobode,pokazuje covekovu emotivnu stranu.
Ne mislim naravno na muziku novije generacije,muziku poslednjih decenija..nego na muziku od pamtiveka.
Instrumente,tradicionalne,stare kao sto su violina,klavir…itd.!
Stvori Bog umetnike,koji ce prenositi zvuke slobode na obicne smrtnike.
On ice uzivati u tome,osecati se ispunjenim,naci sebe,uporediti lepo sa ruznim,zaci dublje u postanak coveka,I pitanje kako je sve ovo nastalo,zasto me ova muzika tako ispunjava,zasto se osecam tako lepo?
Zasto tako divni zvuci izlaze iz ovih”carobnih” kutija I cine me srecnim
?Zasto?
Greska savremenog coveka je u tome sto ne zna da uziva u onome sto smo dobili…Nije lepota u novcu,lepim stvarima!
Oni koji imaju mnogo novca,oni su u stvari siromasni.Samo to jos uvek nisu saznali…ali saznace kad-tad!
Covek,kao savrseno ljudsko bice,rodjen na ovoj planeti,treba da se odnosi prema zemlji kao prema svom bratu,majci,ocu.
Zato sto nas je ova zemlja u stvari rodila,ona nas odgaja,na njoj zivimo…Roditelji su oni koji izvrsavaju misiju ovog sveta,da produzavaju generacije,uce svoje potomke da vole…
Naravno,da vole druge ljude I svoju zemlju.
Dosao sam do zakljucka,tokom svih ovih godina,a prosli su milioni godina od covekovog nastajanja,covek kao covek, je samo jedna sebicna stvarcica koja je dosla na ovaj svet da ga unisti.
Jednostavno,covekova glavna osobina,koju nosi u svojoj krvi,koja se prenosi generacijama je SEBICNOST.
Sve se krije oko nje.
Bog stvori coveka,prirodu,zivoinje,insekte I sve sto zivi.
Covek je najbitniji samo za sebe,I to pokazuje mnogim delima.
A najprostiji je da kada vam udje insekt u kucu vi ga ubijete…a ZASTO???
Zato sto je covek navikao da dominira svetom,da misli da je on Bog,da on vlada ovom obicnom kuglicom koja se neprestano okrece..koja je ko zna koja po redu u galaksiji…
Covek nije spreman da sazna istinu,I nikada nece biti spreman.
Nikon e zna sta se desava izvan nase galaksije,da li postoji zivot uopste,da li postoji neko veci od nas,pa smo mi za njih ono sto su za coveka insekti…pa kada bi dosli mozda bi se ponasali prema nama kao I mi prema insektima..ili prema prirodi.
Da li nas neko posmatra,gleda sta radimo..i docice dan kada ce se “NEKO” ponovo pojaviti na zemlju I kazati “DOSTA VISE”…
Unistavamo prirodu pre svega,unistavamo nebo..unistavamo sve one najbitnije stvari koje su nam potrebne da jednostavno zivimo…
Covek ne shvata da je ON jedan sitan insekt,donet na ovu zemlju nov,uporedjujem(kada je neko potpuno sam,izgubljen,zeda,gladan,u nekoj dalekoj zemlji,gde nema zivota…naidje na coveka koji mud a hranu,mesto za zivot…I sce)..KAKO SE TREBA OPHODITI PREMA TOM COVEKU?????
Da li ga treba unistavati mozda? Ili pak ubijati njegove zivotinje po dvoristu…
To je ono sto zelim da kazem..da se covek mora ophoditi prema ovoj zemlji I prema svim zivim bicima kao prema svoj najmilijem..u stvari mi smo svi braca,sestre…Zajedno smo na ovom svetu.
Covek mora da pomaze coveku,pticama,psima…oodn.svima,jer ce I ptica vratiti,I pas ce vratiti…Covek koji hrani psa,pas mu vraca tako sto ga cuva.
Ko hrani pticu,I ptica ce mu cak uzvratiti. . .
Zasto se covek ne bi okrenuo lepoj strain zivota(ako naravno zna sta je lepo na ovom svetu)!
Zasto ne bi sirio ljubav,zasto ne bi pomagao u nevolji?Zasto se jednostavno svaki covek na ovom svetu ne bi voleo!Tako bi svet bio savrsen,ne bi bilo ratova,gubljenja zivota,kriminala…
Bog je rekao”volite se”..Zar ljubav nije lepa??Zar se covek koji voli ne oseca lepo?
Naravno da se oseca,svi se mi lepo osecamo kada volimo…ali se svodi na jednu osobu!
Kako bi bilo da pokusamo da volimo dve osobe,zatim tri…a kako bi bilo da volimo sve ljude u nasem gradu!
Osecaj bi bio fenomenalan.Covek moze da proizvede onoliko ljubavi koliko zeli.
A ti je mnogo,mnogo beskrajne ljubavi!
Naravno,pod ljubavi prema svakom coveku podrazumevam osecati prema tim osobama neku zblizenost,osecaj da joj pomognes kada joj je potrebno…a covek nalazi svoju srodnu dusu onakvu kakvu on zeli,I sa njom nastavlja svoju porodicu,I da deca nauce od svojih roditelja da vole,da vole sve ljude koje znaju,da nikada ne mrze..i tako generacijama,I nadam se da ce u buducnosti biti ljubavi…da necemo unistavati ovo tlo na kojem zivimo,koje nam donosi hranu,izvor zivota.Da niko nece morati da dolazi do nas da intervenise(da nam pokaze nasu gresku,I mi tek tada da shvatimo sta smo uradili,ali je kasno).Bicemo izbaceni sa ovog poseda.Bice nam oduzeto sve sto smo imali.
Covek dodje na zemlju.Data mu je zemlja,u koju ubacis seme,izadje hrana,u koju zabacis kofu,izadje voda….Vec je neko dao uslove za opstanak…Hrana,voda.
Ali covek je zeleo vise.Zeleo je sve.Poceo da razmislja(lose)..da misli da je on ugrozena vrsta…
Ali….nije zalazio u lepote ovog sveta…isao je u potrazi za bogatsvom I slavom.
Sta coveka danas dovodi do uzvisenog stanja.?Neka droga verovatno…
Nekim ljudima je impresija cuti neku divnu klasicnu pesmu…nekima plesati uz neku pesmu…nekima videti neko svetsko cudo…Nekima je impresija sam zivot na ovoj loptici.
A nekima je impresija stvoriti brdo para,voziti skupe automobile…to je prolazno.
OSECAJ se pamti,osecaj si osetio,sama rec kaze….Novac nisi osetio!Novac je jedna virtuelna brojka,I nista vise.
Uporediti coveka koji zivi daleko od civilizacije,koji nije iskvaren,koji ne zna sta znaci ludost,provod je prosto nemoguc.
Covek koji zivi daleko od danasnjeg savremenog sveta,je pre svega zdraviji,bogatiji,uziva u zivotu vise nego sto savremen covek misli da se nauzivao na nekoj dobroj zurci.
Pustiti virtuelno-elektronsku muziku I igrati,ne znati koordinaciju,piti,uzimati drogu…
Takva osoba nije svesna svoje nesvesti…Takva osoba ce na kraju svog zivota da kaze”Sta sam ja za sve godine mog zivota uradio?Da li sam uzivao u pravim carima ovog sveta,da li sam imao neku impresiju koju je sam svet ostavio na mene?NISAM”
Dalja sustina je ziveti zivot kakav se treba ziveti,umreti znajuci da si nesto uradio u zivotu,da si voleo,da si bio voljen,da si pomagao,da je svet ostavio impresiju na tebe,dam u jednostavno kazes”Napustam te,bio sam dobar prema tebi,a ti si mi vratio tako sto si mi podario zdravu,lepu porodicu,puno lepih trenutaka,vodio me u lepe osecaje slobode…”!
Takav covek je u stvari veoma bogat covek.Samo danasnji savremeni svet trenutno ne shvata…ALI…shvatice,kao I uvek,samo kada se nesto desi…
Sta mislite ljudi_Da li sam u pravu?Zelim da cujem misljenja drugih,zbog toga sam i zapoceo owu temu!
 
Mi nismo svesni uopste koliko je nas zivot nezdrav,stvarno!
Da pocnem od najjednostavnije stvari...Svice u 6,swet se budi...i pada mrak u 8...nastaje noc!
Dok su ljudi ranije lezali u 8-9 a ustajali u 6 bolji je zivot bio,kvalitetniji...i ziveli su duze!Telu je potreban san,i telo oseca kad je dan,a kad noc!A covek je sada zamenio dan za noc,leze ujutru a budi se popodne-uvece!Swi to mi narawno ponekad uradimo,ali samo zelim da kazem da zivimo nezdravo!I bilo bi lepo da svaki cowek malo brine o swom telu,da bii mu telo vratilo!
Ucenik sam medicinske skole...i zaista vidim kako ljudi zive nezdravo i swe,i kako nastaju bolesti...itd!i svako ko je malo pametan,neka se zapita!
 
kvalitet zivota zavisi od standarda kako u zemlji tako i nas kao pojedinaca,u mom gradu se grade putevi,zgradurine,dok je manjak parkova,sportskih terena...ljudi jure novac da prezive pa se najlakse opuste uz nocni zivot koji posle prerasta u naviku,kompjuter-igrice,internet,tv-lose emisije koje ispiraju mozak,filmovi od pre hiljadu godina kao i nedovoljno citanje knjiga,nedostatak svesti o ekoloskoj sredini,zdravom nacinu zivota sve to utice.Nema se mere ni u cemu.
 
Zhalosno shto se moramo podsecati na greshke,ucinjene kroz istoriju,tek
kad su ponovo ucinjene.Za ucinjene posledice neko uvek treba da snosi odgovornost,
i da plati cenu ispravke.Zadnjih decenija u bezposhtednoj industrijskoj trci za profitom
i licnoj koristi,svet je dospeo maltene na rub propasti.Ovako formirano drushtvo nije marilo za
prirodnu okolinu,uslove zhivota velikog broja ljudi ,te je doshlo vreme da proizvodjaci nemara
i neodgovornosti plate cenu.
Nad "necim" uvek ima "neshto",mnogi "visociji" zaboravishe staru mudrost.
 
Greska je to sto postajemo zavisni od tehnike dok neke stvari zaboravljamo a koje su najbitnije za opstanak. Npr sta bi se dogodilo da kojim slucajem nestane el energije? Stala bi proizvodnja lekova a onda epidemije i bolesti jer smo sta uradili? Umesto da radimo na prevenciji svih losih stvari mi samo gledamo kako da lecimo...Tako smo se doslovno navukli na lekove, pa sad ne mozemo da opstanemo bez njih.
 
Poslednja izmena:
Skroz si u pravu..ali ne vidim rešenje osim kretanja iz svog dvorišta i postepenog osvešćivanja..

Можеш ли онда да објасниш ово?

"Oni koji imaju mnogo novca,oni su u stvari siromasni.Samo to jos uvek nisu saznali…ali saznace kad-tad!"

Зашто је сиромашан неко ко има много новца, је ли обрнуто ако немамо новца онда смо богати, или смо онда сви сиромашни по логици текста.
Реченица као да је инспирисана сујетом сиромаха, и звучи некако претећи на крају...
 

Back
Top