povucenost-nerazumevanje-samoca u teen dobu.

maslacak93

Aktivan član
Poruka
1.969
uffff.jaako cesta situacija. :(
gledala sam jedan potresan [da,da,takvi filmovi mogu da budu cak i potresni] film i razmisljah..

neki ljudi prosto ne mogu da komuniciraju normalno sa ostatkom sveta,nisu na istoj talasnoj duzini,zatvore se u sebe kao skolja a najlepse doba im prodje u samoci. :(


ima i onih koji su maltretirani fizicki i psihicki,ali cute. :eek:
i tako to vreme pamte kao jako lose


zasto je to tako? :(
da li ste vi takvi? jeste li doziveli neko maltretiranje od stane drugog ucenika?znate li nekog takvog?
sta ste uradili da pomognete toj osobi da izadje iz svoje ljusture? :(
 
uffff.jaako cesta situacija. :(
gledala sam jedan potresan [da,da,takvi filmovi mogu da budu cak i potresni] film i razmisljah..

neki ljudi prosto ne mogu da komuniciraju normalno sa ostatkom sveta,nisu na istoj talasnoj duzini,zatvore se u sebe kao skolja a najlepse doba im prodje u samoci. :(


ima i onih koji su maltretirani fizicki i psihicki,ali cute. :eek:
i tako to vreme pamte kao jako lose


zasto je to tako? :(
da li ste vi takvi? jeste li doziveli neko maltretiranje od stane drugog ucenika?znate li nekog takvog?
sta ste uradili da pomognete toj osobi da izadje iz svoje ljusture? :(

nista od toga..
mada ne znam sta mi je,u poslednje vreme se nesto povlacim u sebe..ono,pre sam imala mali milion poznanika,konstantno sam upoznavala nove ljude......bila sam bas outgoing....
sad sam te kontakte izgubila(iskreno,boli me k. za to),a i nesto nemam zelju da se socijalizujem............
ne znam sto..........
 
Malo Shopenhaurovoih misli za sve samotnjake :
"Самоћа је судбина свих значајнијих духова."
"Младима би главни предмет учења морао бити тај да науче подносити самоћу: она је наиме извор среће и душевног мира."
"Он је врло недруштвен, то готово већ значи: Он је човек великих способности."
 
Не могу баш нешто да саосећам са усамљеницима.
Кад год сам покушала остварити НОРМАЛНУ комуникацију са неким од њих, није се исплатило.
Њима је тако лепо.
А и ако није, искрено, заболи ме, имају могућност да разговарају са светом.
А ако имају психичке блокаде, и за то ме заболи, нека траже стручну помоћ.
 
Не могу баш нешто да саосећам са усамљеницима.
Кад год сам покушала остварити НОРМАЛНУ комуникацију са неким од њих, није се исплатило.
Њима је тако лепо.
А и ако није, искрено, заболи ме, имају могућност да разговарају са светом.
А ако имају психичке блокаде, и за то ме заболи, нека траже стручну помоћ.

pa zato i jesu usamljenici..............
 
pa zato i jesu usamljenici..............

:lol:
Па и то што кажеш
Али, оно, углавном са њима нико и не покушава да комуницира. И сви нешто с*ру да би се они променили када би нашли бар неког ко ће њима први да приђе. Ал' нико неће да буде тај који би им пришао.
И у праву су људи, нека траже себи друштво ако хоће, ко их *ебе
 
Recimo da sam zakrzljala po pitanju uspostavljanja komunikacije i kontakata sa novim ljudima.:)
A najgore je sto konstanto razmisljam o toj svojoj zakrzljalosti sto me dodatno ubedaci.Ali iz primera moja dva brata koji su se vremenom opustali da bi dosli to te fazi potpune opustenosti, znam da to dolazi s godinama...Mada naravno nekima je urodjeno da budu pricljivi.
 
Poslednja izmena:
:lol:
Па и то што кажеш
Али, оно, углавном са њима нико и не покушава да комуницира. И сви нешто с*ру да би се они променили када би нашли бар неког ко ће њима први да приђе. Ал' нико неће да буде тај који би им пришао.
И у праву су људи, нека траже себи друштво ако хоће, ко их *ебе

ljudi ne prave razliku izmedju luzera i usamljenika.......
ovi drugi su jednostavno tako izabrali i sami su se izopstili iz drustva...............
 
Sa mnom u razred je isla jedna liqsa koja je stalno cutala i bila je los djak... I stvarno se ni sa kim nije druzila, pokusali smo da pricamo sa njom, ali sta da pricam kod ona odgovara sa da i ne, i niko se nije nesto specijalno polomio oko nje, da bi komunicirao..:think:.Stalno je bila sama na odmorima,a ovako sam je vidjala sa drugaricama u parku i to, ali svi su oni dosta mladji od nas...Deca 3,4 razred...E onda je pocela da muca (valjda od nepricanja, nemam pojma:confused:) I na kraju je i ponavljala, posto nije ucila i sad je vidjam u skoli isto tako sama na odmorima...Stvarno nznm sta je sa njom...Ali se sad prilicno prolepsala i "prozgodnila"...:lol:
 
Imam prijatelja koji je takav, antisocijalan, odnosno sociofobičan.
Tj., imala sam ga... no, Straight-Edge, mizantrop, depresivan, roaring beast inside him, vuk samotnjak, uf...
Šteta, mogla sam nekako da ga izvadim iz ljušture, uvek sam pričala s njim, davala savete, pomagala, bila zaljubljena, hranila ego, ali, nezahvalnost je nezahvalnost.
Ne može mnogo toga da se uradi.
Treba imati razumevanja, saosećanja, strpljenja, treba da se priča, teši... nije to za svakog.
 
neki ljudi prosto ne mogu da komuniciraju normalno sa ostatkom sveta,nisu na istoj talasnoj duzini,zatvore se u sebe kao skolja a najlepse doba im prodje u samoci. :(

Možda ne žele,možda nisu našli nikog dovoljno interesantnog,možda im je draže da žive u svojim iluzijama,možda "prave" svet od nekih (imaginarnih) sitnica koje imaju samo njima svojstvenu magiju...okupiran svim tim i verovatno još mnoštvom stvari ko bi hteo da se druži sa nekim ko to ne razume i živi u onom svetu vani.;)


zasto je to tako? :(

Prosto,neki ljudi nalaze da je samoća veoma pozitivno stanje...pronaći u sebi samom sve što ti pričinjava radost,što te intrigira i interesuje itd. mada je to teško moguće kod nekoga mladog.:think:

da li ste vi takvi? jeste li doziveli neko maltretiranje od stane drugog ucenika?znate li nekog takvog?

Ne.

sta ste uradili da pomognete toj osobi da izadje iz svoje ljusture? :(

Ja s' u to ne mešam,kao što ne volim da se neko meša u ono što ja radim,kako se ophodim prema sebi i svetu i sl.
E,sad ako vidim da je neko baš u problemu a da ne može i ne zna kako da traži pomoć,pretpostavljam da bih mogla da porazgovaram sa tom osobom,ali opet ništa preterano.Radije bih je usmerila negde nego se njome bavila,ma kako zvučalo.
 
:lol:
Па и то што кажеш
Али, оно, углавном са њима нико и не покушава да комуницира. И сви нешто с*ру да би се они променили када би нашли бар неког ко ће њима први да приђе. Ал' нико неће да буде тај који би им пришао.
И у праву су људи, нека траже себи друштво ако хоће, ко их *ебе
Pa to je i problem. Al' nikad se ne zna ste se krije ispod tog ponasanja. Takvi ljudi nam cesto mogu biti mnogo veci prijatelji nego oni sto su glavni u drustvu. I ponekad imaju mnogo vise kvaliteta nego sto nam se cini.
 
da li ste vi takvi? jeste li doziveli neko maltretiranje od stane drugog ucenika?znate li nekog takvog?
sta ste uradili da pomognete toj osobi da izadje iz svoje ljusture? :(

Ja jesam, maltretiranje nisam doživela, bar fizičko, poznajem par osoba koje jesu bile maltretirane fizički i psihički

jekica_94

Ljudi se povlace zbog neprihvatanja.Bar je to slucaj kod mene,Ali uvek ima onih koji iznenade.
Inace,je l' se to meni cini,ili su ljudi danas mnogo netolerantniji i vrlo olako odbacuju ljude kao nekvalitetnije od sebe samih?

To je tačno, isto je i sa mnom biio slučaj u osnovnoj ali me jednostavno kasnije nije bilo briga, ionako su bili kreteni:roll:, ne žalim..

I dalje sam malo samotnjak, ali sam stekla više ptijatelja u srednjoj, pa se vraćam u normalu, ali nekad jednostavno prija povući se u sebe bar nakratko, kao što je Carol rekla, mada ja bi se izrazila kao da....Imaš svoj unutrašnji svet u koji možeš pobeći od buke svakodnevnog života i shvatiti mnogo šta o sebi...znam da ja jesam:)
 
Ja sam zatvoren dosta do osmog razreda sam bio normalan imao sam drusvo i sve sto mi je trebalo i bio sam srecan,posle raspusta sam otisao od kuce na skolovanje u drugom gradu i bio sam u internat.Tako da tamo sam pricao sa oko 15ljudi ali retko,ovako vreme sam provodio u sobi misleci na neke moje ideje i gluposti.Imao sam samo jednog dobrog druga i to je to.U skoli sam se svadjao sa svima u odeljenju ali ne i sa profesorima sa njima sam bio dobar.Kao mali pff nema mnogo sta da se kaze maltretirali su me stariji malo vremena sam provodio u kuci.Sada izlazim za vikend sa jednim drugom,ostatak vremena provodim u sobi izadjem nekada napolje i trako dalje.
Ne volim nesto mnogo da se druzim sa ljudima,i nemam poverenja u nikoa osim u sebe tako da me boli uvo za sve ostalo zivot ide dalje...:D
 
uffff.jaako cesta situacija. :(
gledala sam jedan potresan [da,da,takvi filmovi mogu da budu cak i potresni] film i razmisljah..

neki ljudi prosto ne mogu da komuniciraju normalno sa ostatkom sveta,nisu na istoj talasnoj duzini,zatvore se u sebe kao skolja a najlepse doba im prodje u samoci. :(


ima i onih koji su maltretirani fizicki i psihicki,ali cute. :eek:
i tako to vreme pamte kao jako lose


zasto je to tako? :(
da li ste vi takvi? jeste li doziveli neko maltretiranje od stane drugog ucenika?znate li nekog takvog?
sta ste uradili da pomognete toj osobi da izadje iz svoje ljusture? :(

Nema pomoci, swaka osoba kada oseti da je wreme, promeni ziwot ili tako nesto. neko nikada, neko posle toga postane recimo okruzen celog ziwota ljudima
swe je indiwidualno
neko jednsotawno ne zeli drustvo, moas razumeti da postoje i takwi ljudi
 
Ja sam isto zatvorena. Nosim se sa tim vec 18 godina, ali pokusavam to da promenim i da shvatim da ljudi "ne ujedaju". Ali, jednostavno, ne gajim ista interesovanja sa osobama koje me okruzuju, ne volim izlaske, previshe sam osecajna i jako me je lako povrediti, i nekako se uvek odvojim od svega. I prija mi, prija mi da budem sama i vishe volim da sedim i mislim o ko zna cemu, nego da se mucim druzeci se sa nekim ko me ne razume tj. ko se ne trudi da me razume. Sa osobama kao sto sam ja je potrebno strpljenje i samo polako, nikako ne treba biti napadan i sliom se truditi da pricas sa mnom [il isa nekim slicnim] jer to ne ide..
Ali, sve ce u zivotu doci na svoje, pa tako i ovo. :)
 
Ja sam isto zatvorena. Nosim se sa tim vec 18 godina, ali pokusavam to da promenim i da shvatim da ljudi "ne ujedaju". Ali, jednostavno, ne gajim ista interesovanja sa osobama koje me okruzuju, ne volim izlaske, previshe sam osecajna i jako me je lako povrediti, i nekako se uvek odvojim od svega. I prija mi, prija mi da budem sama i vishe volim da sedim i mislim o ko zna cemu, nego da se mucim druzeci se sa nekim ko me ne razume tj. ko se ne trudi da me razume. Sa osobama kao sto sam ja je potrebno strpljenje i samo polako, nikako ne treba biti napadan i sliom se truditi da pricas sa mnom [il isa nekim slicnim] jer to ne ide..
Ali, sve ce u zivotu doci na svoje, pa tako i ovo. :)

Kupi air max, i pocni da se furas recimo i dobices +20 na sociality :D
e i da parfem isto! :D
Hope this helps xD
 

Back
Top