koja je najbolja termalna pasta za procesor i gde moze da se kupi?????

A kad ga pitas do koliko stepeni se greje procesor, reci ce, ne znam na 40-50, ide i do 60.
A ta 2 stepena ce mu bas znaciti...

Hmmmm...pa i nije bas sve tako!Ako,kao sto kazes,nisi koristio neku od ovih pasti ne mozes da tvrdis da nisu dobre ili da je cak bacanje para!
Mozda covek ima dobru konfiguraciju i jednostavno zeli da mu svaki "deo" bude tip-top...to ti je kao kad bi kupio BMW-a a na njemu stavio "tigar" gume(jer kao sto kazes pasta je pasta,zar ne) umesto Michelin!

Ja vec godinama koristim Zalman ZM-STG1 (koristio sam i druge) i mogu ti reci da postoje razlike u Temperaturi izmedju ovih koje sam nabrojao a kamoli izmedju Zalman i neke "klj" marke!
 
Poslednja izmena:
A kad ga pitas do koliko stepeni se greje procesor, reci ce, ne znam na 40-50, ide i do 60.
A ta 2 stepena ce mu bas znaciti...
Pa moze da bude i vise od toga,sve zavisi...
Ali,neki bolji kuler i ova pasta ce skinuti bas dosta...
Hmmmm...pa i nije bas sve tako!Ako,kao sto kazes,nisi koristio neku od ovih pasti ne mozes da tvrdis da nisu dobre ili da je cak bacanje para!
Mozda covek ima dobru konfiguraciju i jednostavno zeli da mu svaki "deo" bude tip-top...to ti je kao kad bi kupio BMW-a a na njemu stavio "tigar" gume(jer kao sto kazes pasta je pasta,zar ne) umesto Michelin!

Ja vec godinama koristim Zalman ZM-STG1 (koristio sam i druge) i mogu ti reci da postoje razlike u Temperaturi izmedju ovih koje sam nabrojao a kamoli izmedju Zalman i neke "klj" marke!

U pravu si potpuno.;)
 
Hmmmm...pa i nije bas sve tako!Ako,kao sto kazes,nisi koristio neku od ovih pasti ne mozes da tvrdis da nisu dobre ili da je cak bacanje para!
Mozda covek ima dobru konfiguraciju i jednostavno zeli da mu svaki "deo" bude tip-top...to ti je kao kad bi kupio BMW-a a na njemu stavio "tigar" gume(jer kao sto kazes pasta je pasta,zar ne) umesto Michelin!

Ja vec godinama koristim Zalman ZM-STG1 (koristio sam i druge) i mogu ti reci da postoje razlike u Temperaturi izmedju ovih koje sam nabrojao a kamoli izmedju Zalman i neke "klj" marke!

dual core 3 ghz 4 gb rama gts250. kao sto je rekao Dupont hocu sve da imam kvalitetno na kompu a ta pasta najbolja na listi kosta 700 dinara tako daaaaaaaaaaaa..............
 
Hmmmm...pa i nije bas sve tako!Ako,kao sto kazes,nisi koristio neku od ovih pasti ne mozes da tvrdis da nisu dobre ili da je cak bacanje para!
Mozda covek ima dobru konfiguraciju i jednostavno zeli da mu svaki "deo" bude tip-top...to ti je kao kad bi kupio BMW-a a na njemu stavio "tigar" gume(jer kao sto kazes pasta je pasta,zar ne) umesto Michelin!

Ja vec godinama koristim Zalman ZM-STG1 (koristio sam i druge) i mogu ti reci da postoje razlike u Temperaturi izmedju ovih koje sam nabrojao a kamoli izmedju Zalman i neke "klj" marke!

zasto ne bi mogao ?
inace, covek je krajnje praktican, i razumem ga u potpunosti...
 
Da ste imali malo dodira sa elektronikom i industrijskim masinama, bilo bi vam jasno sta pricam.

Masina u Arilju (sto pravi one Intimo gace :D) vredi oko 500.000€ (petsto hiljada). Tranzistore u toj masini hlade aluminijumski hladnjaci i obicna silikonska pasta koja se kupuje u kantama (ja kad god odem kod njih, za'vatim po kasiku ili kutlacu, zavisi sta mi je pri ruci :D), a cela kanta kosta kao dva sprica AS ili neke druge i time mogu da podmazem brdo procesora i delim svakome ko mi trazi.
I sad tvrdite da je bitnije da se ohladi kucni procesor od 100 i kusur €, nego tranzisotr koji valja par hiljada volti i par stotina Ampera i koji kosta 2.000€ i to moras da cekas dva meseca da bi ga uvezla firma iz Subotice (a ako nemas rezervu, masina ne radi i ne daje znake zivota).

Tako da ti poredjenje Tigra i Miselina ne pije vodu.

Kompjuteri nisu nista novo u svetu digitalne elektronike, samo su se nasli pametni ljudi koji proizvode kozmetiku i to znaju da naplate onima kojima je bitno da skinu dva stepena, a ne znaju ni zasto im je bitno.
 
Da ste imali malo dodira sa elektronikom i industrijskim masinama, bilo bi vam jasno sta pricam.

Masina u Arilju (sto pravi one Intimo gace :D) vredi oko 500.000€ (petsto hiljada). Tranzistore u toj masini hlade aluminijumski hladnjaci i obicna silikonska pasta koja se kupuje u kantama (ja kad god odem kod njih, za'vatim po kasiku ili kutlacu, zavisi sta mi je pri ruci :D), a cela kanta kosta kao dva sprica AS ili neke druge i time mogu da podmazem brdo procesora i delim svakome ko mi trazi.
I sad tvrdite da je bitnije da se ohladi kucni procesor od 100 i kusur €, nego tranzisotr koji valja par hiljada volti i par stotina Ampera i koji kosta 2.000€ i to moras da cekas dva meseca da bi ga uvezla firma iz Subotice (a ako nemas rezervu, masina ne radi i ne daje znake zivota).

Tako da ti poredjenje Tigra i Miselina ne pije vodu.

Kompjuteri nisu nista novo u svetu digitalne elektronike, samo su se nasli pametni ljudi koji proizvode kozmetiku i to znaju da naplate onima kojima je bitno da skinu dva stepena, a ne znaju ni zasto im je bitno.

Potpisujem....
Mada to je sve stvar licnog odabira, jer u sustini ni jedna ta pasta nije skupa, ali zato nije ni masom bog zna kolika...;)
 
Da ste imali malo dodira sa elektronikom i industrijskim masinama, bilo bi vam jasno sta pricam.

Masina u Arilju (sto pravi one Intimo gace :D) vredi oko 500.000€ (petsto hiljada). Tranzistore u toj masini hlade aluminijumski hladnjaci i obicna silikonska pasta koja se kupuje u kantama (ja kad god odem kod njih, za'vatim po kasiku ili kutlacu, zavisi sta mi je pri ruci :D), a cela kanta kosta kao dva sprica AS ili neke druge i time mogu da podmazem brdo procesora i delim svakome ko mi trazi.
I sad tvrdite da je bitnije da se ohladi kucni procesor od 100 i kusur €, nego tranzisotr koji valja par hiljada volti i par stotina Ampera i koji kosta 2.000€ i to moras da cekas dva meseca da bi ga uvezla firma iz Subotice (a ako nemas rezervu, masina ne radi i ne daje znake zivota).

Tako da ti poredjenje Tigra i Miselina ne pije vodu.

Kompjuteri nisu nista novo u svetu digitalne elektronike, samo su se nasli pametni ljudi koji proizvode kozmetiku i to znaju da naplate onima kojima je bitno da skinu dva stepena, a ne znaju ni zasto im je bitno.

Ajde ovako.....
Kao prvo to o cemu ti pricas sigurno nije OBICNA silikonska pasta(prvi put cujem da postoji obicna i "neobicna") i sigurno nije bas tako jeftina kao sto ti pricas....al" ajde...neka ti bude!;)A siguran sam(101%) da u toj fabrici gaca u knjigovodstvu ne koriste tu "obicnu" silikonsku pastu nego neku iz prodavnice,jel da?Hmmmm....ma glupi su...ili imaju para!

Kao drugo....kazes da masina vredi 500 hiljada....u redu...koliko vredi jedan CPU?Recimo u proseku 70€....pa puta 1 MILIJARDU(minimum) koliko ih ima na ovom "lepom svetu" pa sad ti vidi sta je skuplje(pretpostavljam da kapiras sta sam hteo da kazem sa ovim brojkama)....cpu ili masina za gace?Znaci nisu ni oni blesavi pa da im rikne procesor od 70€x1.000.000.000!

I kao trece....kozmetika?Mozes ti da se kupas i sa svinjskom mascu umesto sapuna,ali.......sigurno koristis "kozmetiku"!Pa po tebi ti bi onda umasto nekih hardvera mogao da stavis serpe lonce i poneki tanjir!Sve na ovom svetu ima svoje mesto i svoju cenu,to znamo i ti i ja!Zato postoje ljudi koji prave gace,koji prave paste itd.....

I nije 2 stepena nego moze da bude i do 10 stepeni!A znaci i te kako....recimo,na primer,za klokovanje!

Nisam zavrsio ali kad budem procitao tvoj komentar javicu se....budi na vezi!;)
 
Poslednja izmena:
ali...? :hahaha:
citaj malo sta kulikaza pise, covek ipak zna po nesto, za razliku od potpaljenih "hardwerasa" ( sto vise gigaherca, sto vise da svetli itd.. )
mozda nesto i naucis..;)
pozzZZzz

Se ti "ulizujes" ili imas i ti kao "persona" neko svoje misljenje,svoj stav?

A samo da ti dokazem da ne lazem da moze i pasta za zube da se stavi(probaj pa ces videti)
p43la.jpg


Ja "obicno" stavljam Senf,a ti?
 
Poslednja izmena:
Majonez je zakon :hahaha: :hahaha: :hahaha:

I ja sam u nedostatku da kazemo firmiranih pasti stavljao onu providnu,
koju sam stavljao na hladnjake pojacala i slicno dok sam se tim bavio.
Takodje je odlicno sluzila i nisam imao bas nikakvih problema .
I definitivno je sve jedno.
I jedna i druga zavrsavaju posao.
A neko nema tu "obicnu" tako da kupuje u PC radnjama .
Ni ona nije puno skupa , tako da je isti djavo.
Ko se kako snadje.
 
Se ti "ulizujes" ili imas i ti kao "persona" neko svoje misljenje,svoj stav?

A samo da ti dokazem da ne lazem da moze i pasta za zube da se stavi(probaj pa ces videti)
p43la.jpg


Ja "obicno" stavljam Senf,a ti?

Ja svoje misljenje gradim vremenom, slusajuci ljude za koje sam siguran da znaju sta pricaju i slusajuci svoju logiku...
iz prostog razloga sto ne mislim da sam najpametniji na svetu..;)
i ja apsolutno nemam razloga da se ovde bilo kome ulizujem...
A ovo poredjenje 75 x 1 0000 0000 procesora u odnosu na par od par hiljada je u najmanju ruku glupo...
Fora je u tome da su te paste kao i mnoge druge stvari samo prodavanje magle budalama koje npr. daju po 100 e da rashlade cpu...
Kao i ovi benc testovi, izmisljena budalastina da bi budale pucale pare na sto bolje da bi imali dbar rezultat u testu..
i ljudi se prze na to...
kako god, dokle god ima ovci, imace i ko da ih sisa...
 
Poslednja izmena:
Ja svoje misljenje gradim vremenom, slusajuci ljude za koje sam siguran da znaju sta pricaju i slusajuci svoju logiku...
iz prostog razloga sto ne mislim da sam najpametniji na svetu..;)
i ja apsolutno nemam razloga da se ovde bilo kome ulizujem...
A ovo poredjenje 75 x 1 0000 0000 procesora u odnosu na par od par hiljada je u najmanju ruku glupo...
Fora je u tome da su te paste kao i mnoge druge stvari samo prodavanje magle budalama koje npr. daju po 100 e da rashlade cpu...
Kao i ovi benc testovi, izmisljena budalastina da bi budale pucale pare na sto bolje da bi imali dbar rezultat u testu..
i ljudi se prze na to...
kako god, dokle god ima ovci, imace i ko da ih sisa...

Znaci milijarde ljudi na svetu su budale?Izvini,da te pitam koju ti pastu imas na cpu?Neku "kupljenu" ili onu iz Arilja?Znaci i ti spadas u tih milijardu ljudi,zar ne(ako uzmemo u obzir da si kupio pastu,kulere itd)?Izvini sto te "oslovljavam" budalom ali sam si rekao da je to "za budale"!:mrgreen:

Ima se moze se....volim,bre da kupujem dobre stvari....volim...sta cu kad mi se moze,a ti?:per::)
 
Poslednja izmena:
E, ja sada neznam sta da mislim o svemu ovome.Juce uzmem u BG-u Arctic Silver,za neku kintu od 412.40 dindzi za spric od 5ml,ali po svemu ovome sto napricaste,ispade da bacih "strasnih" 400-tinak kinti....nemogu sada da preracunavam kol'ko to bese piva....navodno te da tako kazem namenske paste, popunjavaju mikroskopske neravnine koje postoje na povrsinama CPU-a i hladnjaka te i na taj nacin poboljsavaju sprovodjenje toplote sa povrsine procesora ka telu hladnjaka time eliminisuci prazan prostor izmedju dveju povrsina.E, sad.....to je teorija.....prakticno...pa neznam.Sigurno bi i proizvodjaci racunara preporucivali paste za zube, senfove raznih proizvodjaca,kecap,margarin itd, da tako moze i treba. Na kraju ljudi ako vam je mnogo 400 pa do ajd' da kazemo 700 din za takvu pastu a uz to imate komp od nekoliko desetina hiljada dinara ili nekoliko stotina evra e, pa onda je....ga brate! Nevidim svrhu teme uopste. Kao sto neko rece svejedno koju od onih gore uzmes, neces pogresiti, a ako se odlucis za klokovanje, e, onda je to sasvim druga prica! Onda ti nece pomoci ni najbolja pasta od ovih ako nemash adekvatno hladjenje.....
 

Back
Top