Izrael ne garantuje da neće napasti Iran

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Izrael ne garantira da neće napasti Iran
Izrael nije dao "nikakvu garanciju" Rusiji da neće napasti iranska nuklearna postrojenja, izjavio je u ponedjeljak jedan visoki izraelski zvaničnik reagirajući na izjave ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva.


Foto: AFP/PoolU intervju objavljenom u nedjelju, Medvedev je izjavio da mu je njegov izraelski kolega nedavno u povjerenju kazao kako izraelska država nema namjeru da napadne Iran.

Izjave predsjednika Peresa "ne predstavljaju garanciju" da Izrael neće napasti Iran, komentirao je zamjenik ministra vanjskih poslova Danny Ayalon.

"Sve su opcije na stolu", kazao je on.

Izraelsko predsjedništvo se suzdržalo od komentara, odbivši da potvrdi ili demantira izjave koje se pripisuju Peresu.

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu nikada nije odbacio mogućnost vojnog udara na Iran, insistirajući na činjenici da Izrael ne bi mogao dozvoliti da režim u Teheranu, koji hoće da izbriše židovsku državu s karte, raspolaže s atomskim oružjem.

Netanyahu će u četvrtak na generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u New Yorku održati govor o "iranskoj nuklearnoj prijetnji".
(FENA)
 
Da li je moguce da jedan tako mali Izrael moze prijetiti Iranu napadom.Meni mi sve to izgleda komicno.Iran bi mogao slistiti Izrael zajedno sa Arapskim drzavama na primjer samo sa Irakom i Jordanom i da pesadijski udju u Izrael a kamoli da Izrael nekome gadja nuklearna postrojenja, to za mene nema podlogu i predstavlja provokaciju.

Ima jedno predvidjanje da ce za Jevreje opet doci neki pogrom koji ce ih pomeriti sa zemlje.Moguce je da se Izrael uhvati u misolovku.
 
Izrael ne garantira da neće napasti Iran
Izrael nije dao "nikakvu garanciju" Rusiji da neće napasti iranska nuklearna postrojenja, izjavio je u ponedjeljak jedan visoki izraelski zvaničnik reagirajući na izjave ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva.


Foto: AFP/PoolU intervju objavljenom u nedjelju, Medvedev je izjavio da mu je njegov izraelski kolega nedavno u povjerenju kazao kako izraelska država nema namjeru da napadne Iran.

Izjave predsjednika Peresa "ne predstavljaju garanciju" da Izrael neće napasti Iran, komentirao je zamjenik ministra vanjskih poslova Danny Ayalon.

"Sve su opcije na stolu", kazao je on.

Izraelsko predsjedništvo se suzdržalo od komentara, odbivši da potvrdi ili demantira izjave koje se pripisuju Peresu.

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu nikada nije odbacio mogućnost vojnog udara na Iran, insistirajući na činjenici da Izrael ne bi mogao dozvoliti da režim u Teheranu, koji hoće da izbriše židovsku državu s karte, raspolaže s atomskim oružjem.

Netanyahu će u četvrtak na generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u New Yorku održati govor o "iranskoj nuklearnoj prijetnji".
(FENA)
israel-flag.jpg


Добро за Израел
 
Da li je moguce da jedan tako mali Izrael moze prijetiti Iranu napadom.Meni mi sve to izgleda komicno.Iran bi mogao slistiti Izrael zajedno sa Arapskim drzavama na primjer samo sa Irakom i Jordanom i da pesadijski udju u Izrael a kamoli da Izrael nekome gadja nuklearna postrojenja, to za mene nema podlogu i predstavlja provokaciju.

Ima jedno predvidjanje da ce za Jevreje opet doci neki pogrom koji ce ih pomeriti sa zemlje.Moguce je da se Izrael uhvati u misolovku.



decko da li si ti nekada cuo za nuklearnu bombu?To je ono sto izrael ima a Iran nema niti ce ikada imati.
 
Ma napasce da ne kazem sta. Izrael samo preti, a jak je samo kada se brani. A ako budu napali Iran zabiberice im takvu corbu da to svet nije upamtio. Jevrejski sovinizam je brzo zaboravio kako je kaznjen tokom II svetskog rata.

Ja podrzavam pravo Izraela na postojanje, ali nikako ne opravdavam njihovu agresivnu politiku.
 
Ono sto Izrael ima je ono sto ima i Amerika.

Iran je u dobroj poziciji sto ima izlaz na Buharu (Turkmenistan, Azerbejdzan) i napadi mogu se odvijati samo sa mora od strane Izraela a od Amerike moze iz pravca nestabilnog Iraka i Afganistana, tako da pozicija Amerike gdje je stacinirana nije u zavidnom nivou i mogu se desiti napadi Talibana u svako vrijeme a jos povoljnija situcaija za Iran je sto ima reljefnu razudjenost i prevelik je za brzo osvajanje.Gerilski rat moze sprijeciti NATO a Izrael narocito da osvoje Iran.Iran zna s kim ima posla i zna da su to drzave koje posjeduju nuklearno oruzje a mislim da nece imati smjelosti ga upotrijebiti jer pogrom Iranaca bi bio pogrom za cijeli svijet a narocito za Ameriku.
 
Ne vjerujem da ce Rusija pomoci SADu jer u pitanju su interesi u stepskim drzavama i na taj nacin se Amerika njima priblizava jos vise.

Poslije Irana ako ga Amerikanci osvoje, slijedi vrbovanje muslimanskih bivsih Sovjetskih Republika za pristup u NATO Pakt.Znaci eto Amerike do nadomak Omska.
 
Poslednja izmena:
Ne vjerujem da ce Rusija pomoci SADu jer u pitanju su interesi u stepskim drzavama i na taj nacin se Amerika njima priblizava jos vise.

Poslije Irana ako ga Amerikanci osvoje, slijedi vrbovanje muslimanskih bivsih Sovjetskih Republika za pristup u NATO Pakt.Znaci eto Amerike do nadomak Omska.

koliko ja znam kirgizija,tadzikistan,kazahstan,uzbekistan su vec usle u Vojni pakt sa Rusijom takozvane Organizacije dogovora o kolektivnoj bezbjednoasti (ODKB)
 
Da li je moguce da jedan tako mali Izrael moze prijetiti Iranu napadom.Meni mi sve to izgleda komicno.Iran bi mogao slistiti Izrael zajedno sa Arapskim drzavama na primjer samo sa Irakom i Jordanom i da pesadijski udju u Izrael a kamoli da Izrael nekome gadja nuklearna postrojenja, to za mene nema podlogu i predstavlja provokaciju.

Ima jedno predvidjanje da ce za Jevreje opet doci neki pogrom koji ce ih pomeriti sa zemlje.Moguce je da se Izrael uhvati u misolovku.

vidim da lose stojimo sa nekim cinjenicama. evo da spomenem one bitnije.
IZRAEL IMA.
380 modernih borbenih aviona.
120 borbenih helikoptera
3000 tenkova
itd! nije se snjima zajebavati... i vojno su ozbiljno jaci od irana.
 
Izrael ne garantira da neće napasti Iran
Izrael nije dao "nikakvu garanciju" Rusiji da neće napasti iranska nuklearna postrojenja, izjavio je u ponedjeljak jedan visoki izraelski zvaničnik reagirajući na izjave ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva.


Foto: AFP/PoolU intervju objavljenom u nedjelju, Medvedev je izjavio da mu je njegov izraelski kolega nedavno u povjerenju kazao kako izraelska država nema namjeru da napadne Iran.

Izjave predsjednika Peresa "ne predstavljaju garanciju" da Izrael neće napasti Iran, komentirao je zamjenik ministra vanjskih poslova Danny Ayalon.

"Sve su opcije na stolu", kazao je on.

Izraelsko predsjedništvo se suzdržalo od komentara, odbivši da potvrdi ili demantira izjave koje se pripisuju Peresu.

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu nikada nije odbacio mogućnost vojnog udara na Iran, insistirajući na činjenici da Izrael ne bi mogao dozvoliti da režim u Teheranu, koji hoće da izbriše židovsku državu s karte, raspolaže s atomskim oružjem.

Netanyahu će u četvrtak na generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u New Yorku održati govor o "iranskoj nuklearnoj prijetnji".
(FENA)

Smorili su vise sa tim pretnjama:dash:
 
Mozda su tehnicki vojno jaci, ali ne treba zaboraviti islamski fanatizam...namrzeli su se Izraelaca tokom ovih decenija dovoljno da krenu u jedan pohod koji bi u pocetku bio neresen, ali kasnije pripao islamskoj republici...ali to je naravno u slucaju jedan na jedan...u stvarnosti bi SAD pomogle Izrael, a Rusija Iran, eventualno...tako da bi ishod tog sukoba ipak bio neizvestan...:think:
 
Izrael ne garantira da neće napasti Iran
Izrael nije dao "nikakvu garanciju" Rusiji da neće napasti iranska nuklearna postrojenja, izjavio je u ponedjeljak jedan visoki izraelski zvaničnik reagirajući na izjave ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva.


Foto: AFP/PoolU intervju objavljenom u nedjelju, Medvedev je izjavio da mu je njegov izraelski kolega nedavno u povjerenju kazao kako izraelska država nema namjeru da napadne Iran.

Izjave predsjednika Peresa "ne predstavljaju garanciju" da Izrael neće napasti Iran, komentirao je zamjenik ministra vanjskih poslova Danny Ayalon.

"Sve su opcije na stolu", kazao je on.

Izraelsko predsjedništvo se suzdržalo od komentara, odbivši da potvrdi ili demantira izjave koje se pripisuju Peresu.

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu nikada nije odbacio mogućnost vojnog udara na Iran, insistirajući na činjenici da Izrael ne bi mogao dozvoliti da režim u Teheranu, koji hoće da izbriše židovsku državu s karte, raspolaže s atomskim oružjem.

Netanyahu će u četvrtak na generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u New Yorku održati govor o "iranskoj nuklearnoj prijetnji".
(FENA)

:D
oni da napadnu Iran :D :D :D
aj da vidim i to chudo...
 

Back
Top