Podizanje Sistema

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Sta vi "smatrate" pod "brzinom" podizanja sistema(Windowsa)?
Da li je to vreme kad ukljucite PC pa dok se ne pojavi Deskop ili ono gde pise Welcom ili dok lampica za HDD ne "prestaje" da svetli!?
 
Poprilicno besmisleno pitanje... Ali, ajde... Smatram vreme od trenutka kada pritisnem dugme na kucistu, dok mi se ne pojavi desktop koji mogu da koristim... Znaci, mora sve da bude ucitano... Ovo naglasavam, jer se nekad pojavi desktop, koji je jos narednih pola minuta neupotrebljiv... Slucaj kod starijih racunara...
 
Poprilicno besmisleno pitanje... Ali, ajde... Smatram vreme od trenutka kada pritisnem dugme na kucistu, dok mi se ne pojavi desktop koji mogu da koristim... Znaci, mora sve da bude ucitano... Ovo naglasavam, jer se nekad pojavi desktop, koji je jos narednih pola minuta neupotrebljiv... Slucaj kod starijih racunara...
A sto mislis da je besmisleno?Zato sto si dao "besmislen" odgovor!
Kazes da MORA da bude sve UCITANO...pa ako HDD jos "radi"(lampica na kucistu jos neprekidno gori) onda jos nije sve ucitano
Dizanje sistema za mene je od onoga momenta kada HDD krene da bootuje sistem pa do pojavljivanja kompletnoga desktopa koji je upotrebljiv za rad.
Kod mene je podizanje sistema(a mislim da je to pravilno) dok se lampica od HDD-a ne ugasi na kucistu!
 
A sto mislis da je besmisleno?Zato sto si dao "besmislen" odgovor!
Kazes da MORA da bude sve UCITANO...pa ako HDD jos "radi"(lampica na kucistu jos neprekidno gori) onda jos nije sve ucitano

Kod mene je podizanje sistema(a mislim da je to pravilno) dok se lampica od HDD-a ne ugasi na kucistu!

Pitzanje je besmisleno jer si ga ti osmislio kao kviz pitanje... Mi ti odgovaramo, a ti nam solis pamet... A sve to zajedno nicemu ne vodi...
 
Kod mene je podizanje sistema(a mislim da je to pravilno) dok se lampica od HDD-a ne ugasi na kucistu!

Cekaj!Pa sta mislis ZASTO jos HDD radi,i radi,i radi?Zbog kisele vode?Podize sistem care...znaci nije samo kad "vidimo" deskop nego dok se potpuno ne "zavrsi"!
Logicno,ili?
aham... logichno

al' kako onda objasniti to shto mu mozhesh zadati neku naredbu, i on je izvrshi, a hdd "lampica" i dalje svetli
i da li to shto ta "lampica" svetli prilikom skeniranja kompa antivirusom znachi da je sistem "spushten" za to vreme :think:
 
aham... logichno

al' kako onda objasniti to shto mu mozhesh zadati neku naredbu, i on je izvrshi, a hdd "lampica" i dalje svetli
i da li to shto ta "lampica" svetli prilikom skeniranja kompa antivirusom znachi da je sistem "spushten" za to vreme :think:

Nemoj sad da mesas zabe i babe....kad se skenira lampica sveKli zato sto "radi" HDD.Kad se sistem "podize" lampica svetli jer HDD "ucitava" sistem,drajvere itd(da ne odugovlacimo mnogo),jednostavno sve sto "startuje" sa sistemom!Znaci sistem je na HDD-u i on se "podize" svo vreme dok se lampica ne ugasi.To sto ti mozes da mu das neku naredbu ne znaci da se on "skroz podigao"!Ajde recimo nekako jednostavnije da ti pojasnim(nije bas isto ali ima slicnosti)...recimo napolju je -10 i ti imas nekog Dizelasa....otvoris vrata,stavis kljuc i sacekas da se "ona lampica" ugasi....ako ne sacekas mozda ce i da upali i moci ces da vozis ali i sam znas(ako imas dozvolu i ako si nekad vozio dizela) da to NIJE TO!Jednostavno Auto u tom slucaju nije "kompletno spreman" za voznju i ti bi,Care,na ispitu pao!:mrgreen:
 
Ajde recimo nekako jednostavnije da ti pojasnim(nije bas isto ali ima slicnosti)...recimo napolju je -10 i ti imas nekog Dizelasa....otvoris vrata,stavis kljuc i sacekas da se "ona lampica" ugasi....ako ne sacekas mozda ce i da upali i moci ces da vozis ali i sam znas(ako imas dozvolu i ako si nekad vozio dizela) da to NIJE TO!Jednostavno Auto u tom slucaju nije "kompletno spreman" za voznju i ti bi,Care,na ispitu pao!:mrgreen:

:super: poredjenje :D
 
Nemoj sad da mesas zabe i babe....kad se skenira lampica sveKli zato sto "radi" HDD.Kad se sistem "podize" lampica svetli jer HDD "ucitava" sistem,drajvere itd(da ne odugovlacimo mnogo),jednostavno sve sto "startuje" sa sistemom!Znaci sistem je na HDD-u i on se "podize" svo vreme dok se lampica ne ugasi.To sto ti mozes da mu das neku naredbu ne znaci da se on "skroz podigao"
pazi kad sam znao shta tjesh da odgovorish
samo sam proveravao da li znash da ta lampica radi i prilikom drugih procesa :per:
lepo i sam kazhesh: "lampica svetli jer HDD "ucitava""... "jednostavno sve sto "startuje" sa sistemom!"i sam pravish razliku, inache ne bi napisao startuje sa sistemom
daklem, imash aplikacije koji se dizhu zajedno sa sistem
kakve veze ti imaju chitach, anti virus, shtampach, pa chak ako tjemo da filozofiramo i monitor (ne ulazim u to koliko je svrsishodno dizati sistem bez monitora)... da bi to doshlo u funkciju "lampica" radi
Znachi po toj logici sistem nije dignut dok se ne uchita antivirus, ili zvuchnici
... ili i dalje mislish da mesham babe i zhabe :think:
 
Poslednja izmena:
pazi kad sam znao shta tjesh da odgovorish
samo sam proveravao da li znash da ta lampica radi i prilikom drugih procesa :per:
lepo i sam kazhesh: "lampica svetli jer HDD "ucitava""... "jednostavno sve sto "startuje" sa sistemom!"i sam pravish razliku, inache ne bi napisao startuje sa sistemom
daklem, imash aplikacije koji se dizhu zajedno sa sistem
kakve veze ti imaju chitach, anti virus, shtampach, pa chak ako tjemo da filozofiramo i monitor (ne ulazim u to koliko je svrsishodno dizati sistem bez monitora)... da bi to doshlo u funkciju "lampica" radi
Znachi po toj logici sistem nije dignut dok se ne uchita antivirus, ili zvuchnici
... ili i dalje mislish da mesham babe i zhabe :think:

Pazi kad sam namerno dao tako "providan" odgovor :mrgreen:
Ovaj....a gde se nalaze ti "zvucnici",AV,"stampac" itd odnosno drajveri od svih tih hardvera i ti "softveri"?Znam sad ces reci na particiji "C" :D ,odnosno na HDD-u!
Da li znas da i oni cine DEO SISTEMA?Ako ne znas-knjigu u ruke pa da zagrejes stolicu!:D

ps za pocetak da ti pomognem(da ne kazes da nisam fer)....ako OP nece da startuje(da se "podize") sta mislis zbog cega?Ne nije zbog toga sto mu treba vijagra nego zbog Hardvera,Care....99,99% je Hardver u pitanju...pa sad ti dobro razmisli sta ces da napises!
 
Poslednja izmena:
:hahaha::hahaha: Jeste...tako je....vidim da se dobro razumes u te stvari....:hahaha::hahaha:
Smeshno tebi ili ne, ali ja i pored svog ochajnog znanja u kompjutere nemam potrebe da malo, malo, pa trazhim pomotj oko hardwera, iako ne blenem u kutjishte rachunara da bi video kada tje se ugasiti crvena led dioda... bitje da je sretja u pitanju

A koliko sretje imam... pa dovoljno da mi se josh nije desilo da OS ne mozhe da startuje, a rushim ga jednom na 3 do 4 godine (volim da isprobam Microsoft Office na chist sistem) ili da mi "my computer" nema HDD-a :hahaha:, da mi mish poludi... da ne nabrajam dalje, josh tju da zakljuchim da je bolje biti neznalica nego veliki znalac
 
Smeshno tebi ili ne, ali ja i pored svog ochajnog znanja u kompjutere nemam potrebe da malo, malo, pa trazhim pomotj oko hardwera, iako ne blenem u kutjishte rachunara da bi video kada tje se ugasiti crvena led dioda... bitje da je sretja u pitanju

A koliko sretje imam... pa dovoljno da mi se josh nije desilo da OS ne mozhe da startuje, a rushim ga jednom na 3 do 4 godine (volim da isprobam Microsoft Office na chist sistem) ili da mi "my computer" nema HDD-a :hahaha:, da mi mish poludi... da ne nabrajam dalje, josh tju da zakljuchim da je bolje biti neznalica nego veliki znalac

Ej...ajde sad procitaj ponovo sve odpocetka sta sam ja pisao a sta ti na ovoj temi,pa onda vidi ko je u pravu...ako ne verujes pitaj ljude...ovde na forumu,na nekom drugom...postavi anketu ako ti je tako lakse!

A sto se mog znanja oko PC-a tice...ne bih o tome...ako ti kazem bices depresivan,veruj mi...necemo o tome!Vazi?
 
Imam jedan problem pri podizanju sistema. Pri svakom ukljucivanju racunara uvek mi se pojavi ikona usera(Administrator) na koju prethodno moram da kliknem pre nego sto mi se pojavi desktop. Da li neko zna kako moze ovaj korak da se preskoci i da se sistem podize a da ja ne moram da obavim ovu radnju sa kliktanjem?
 
Imam jedan problem pri podizanju sistema. Pri svakom ukljucivanju racunara uvek mi se pojavi ikona usera(Administrator) na koju prethodno moram da kliknem pre nego sto mi se pojavi desktop. Da li neko zna kako moze ovaj korak da se preskoci i da se sistem podize a da ja ne moram da obavim ovu radnju sa kliktanjem?

Idi Control Panel/User accounts/ tu imas svoj account,guest account i treci ASP/net machine mislim da se tako zove njega izbrisi!
 
Cekaj!Pa sta mislis ZASTO jos HDD radi,i radi,i radi?Zbog kisele vode?Podize sistem care...znaci nije samo kad "vidimo" deskop nego dok se potpuno ne "zavrsi"!
Logicno,ili?

I u pozadini ti se upali program za defragmentaciju diska (recimo diskeeper)
i lampica HDD-a svetli li svetli, a ti onda sacekaj pola sata, sat dok se ne ugasi pa pocni da koristis racunar :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 

Back
Top