Hoće li Drina posle 100 god. da nam nebude granica

Homoljac

Domaćin
Poruka
3.155
Obeležava se 95. godina od bitke na Drini
Međunarodni Radio Srbija - Pre sat i 8 minuta

Kod spomen-obeležja Mačkov kamen na planini Jagodnja, danas se obeleležava 95 godina od bitke na Drini. Centralna državna manifestacija povodom obeležavanja godišnjice počela je u podne kod spomen-obeležja sa kosturnicom posvećenog srpskim ratnicima stradalim u bitci na Drini, 1914. godine. Organizatori ceremonije su Ministarstvo rada i socijalne politike i opštine Krupanje i Ljubovija.
 
Incko: Raspad BiH ne dolazi u obzir

Visoki predstavnik međunarodne zajednice Valentin Incko izjavio je da raspad BiH "ne dolazi u obzir" i da međunarodna zajednica treba da čuva njen integritet.
incko2.jpg

Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Valentin Incko poručio je da raspad BiH ne dolazi u obzir, preneo je radio "Slobodna Evropa".

"To nikako ne dolazi u obzir. Međunarodna zajednica je u BiH i zbog toga da čuva integritet i suverenitet BiH. Mislim da to žele i susedi BiH", naglasio je Incko, povodom izjava premijera Republike Srpske Milorada Dodika i člana Predsedništva BiH Nebojše Radmanovića u kojima se spominje mogućnost raspada BiH.

Dodik je pre nekoliko dana u Trebinju izjavio da je BiH samo okvir koji se sve više pojavljuje kao iluzija, jer ona ima međunarodno, ali ne i unutrašnje priznanje.

On je, takođe, istako da Dejtonski sporazum nije samo zaustavio rat, već je napravio novi politički sistem u BiH i da "ako neko ruši politički sistem neka to jasno i kaže".

"U tom slučaju nećemo ni mi ostati poslednji da ga branimo ako ga svi ruše, već ćemo povući ono što smo uneli u BiH, a to je RS i nastaviti dalje", rekao je Dodik.

Radmanović je nedavno u intervjuu "Večernjim novostima" rekao da Bosni i Hercegovini "preti raspad" i da je ona "korak bliže raspadu, nego jedinstvenom funkcionisanju".

Radmanović je kazao da pojedini predstavnici međunarodne zajednice u BiH to "dobro znaju" i da "direktno učestvuju u tome". Prema njegovim rečima, radi se o jednom broju stranaca, koncentrisanih oko Kancelarije visokog predstavnika u BiH.

Incko je podsetio da je predsednik Srbije Boris Tadić, tokom nedavne posete Palama, potvrdio da Srbija podržava integritet BiH i da želi da BiH kao celovita država uđe u NATO i EU.
 
Incko: Raspad BiH ne dolazi u obzir

Visoki predstavnik međunarodne zajednice Valentin Incko izjavio je da raspad BiH "ne dolazi u obzir" i da međunarodna zajednica treba da čuva njen integritet.
incko2.jpg

Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Valentin Incko poručio je da raspad BiH ne dolazi u obzir, preneo je radio "Slobodna Evropa".

"To nikako ne dolazi u obzir. Međunarodna zajednica je u BiH i zbog toga da čuva integritet i suverenitet BiH. Mislim da to žele i susedi BiH", naglasio je Incko, povodom izjava premijera Republike Srpske Milorada Dodika i člana Predsedništva BiH Nebojše Radmanovića u kojima se spominje mogućnost raspada BiH.

Dodik je pre nekoliko dana u Trebinju izjavio da je BiH samo okvir koji se sve više pojavljuje kao iluzija, jer ona ima međunarodno, ali ne i unutrašnje priznanje.

On je, takođe, istako da Dejtonski sporazum nije samo zaustavio rat, već je napravio novi politički sistem u BiH i da "ako neko ruši politički sistem neka to jasno i kaže".

"U tom slučaju nećemo ni mi ostati poslednji da ga branimo ako ga svi ruše, već ćemo povući ono što smo uneli u BiH, a to je RS i nastaviti dalje", rekao je Dodik.

Radmanović je nedavno u intervjuu "Večernjim novostima" rekao da Bosni i Hercegovini "preti raspad" i da je ona "korak bliže raspadu, nego jedinstvenom funkcionisanju".

Radmanović je kazao da pojedini predstavnici međunarodne zajednice u BiH to "dobro znaju" i da "direktno učestvuju u tome". Prema njegovim rečima, radi se o jednom broju stranaca, koncentrisanih oko Kancelarije visokog predstavnika u BiH.

Incko je podsetio da je predsednik Srbije Boris Tadić, tokom nedavne posete Palama, potvrdio da Srbija podržava integritet BiH i da želi da BiH kao celovita država uđe u NATO i EU.

Stvarno si naivan ,ako otvoris oci i progledas shvatices da se bIH raspala 1992 ovo sto danas postoji je monstrum drzava koju silom odrzavaju stranci i zapadne sile,postoji RS koja je drzava u drzavi,postoji milion i po Srba koji zive u RS ,postoje hrvati i hrvatske teritorije koje zive zivot sa Hrvatskom,ti kad odes u Livno isto kao da si u Hrvatskoj,sahovnice na svakom cosku,kuna platezno sredstvo,djeca nose hrvatske dresove itd. shvati da nema Bosne na terenu ,Bosna je samo fikcija sarajevskih propagandnih medija
 
Općinski izbori koji su održani u aprilu 2000. godine pokazuju da je Demokratska narodna zajednica BiH stranka u stalnom usponu. U općini Velika Kladuša DNZ je osvojila 71,3% vlasti ili 20 vijećničkih mandata od 28 koliko ih broji Općinsko vijeće Velika Kladuša.
Znacajan napredak zabilježen je i u općini Cazin gdje je DNZ BiH osvojila 17,7% glasova, odnosno pet vijećničkih mjesta od 30 koliko ih broji općinsko vijeće Cazin.
U oktobru 2000. godine održani su i opći izbori u BiH. I na tim izborima DNZ je pokazala da je ozbiljna politička partija odvojivši pet poslaničkih mjesta u Skupštini Unsko-sanskog kantona od ukupno 30 mjesta, zatim tri poslanička mjesta u Predstavničkom domu Parlamenta BiH i jedno poslaničko mjesto u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.
 
Drina će uvijek biti granica!

Bošnjački muslimanu, kako ti kažeš :mrgreen:!
1128lrt.jpg
 
Vidi ovog :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: Kosovo u Srbiji:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: hebote kakvi komplexi..jadnik:rotf:
e de si klo(v)nu BH"Srbina" :rotf:
Krivo ti je što smo te provalili :lol:

komleks i jadnik si ti, jer se predstavljaš lažno (kriza identiteta batooo), a pogledaj moje postove i videces da sam za nezavisno kosovo. Bio sam banovan kad sam prikazao kartu srbije bez kosova, to je na ovom forumu zabranjeno...

Klo(v)nu sa krizom identiteta :ok:

P.S.Keva mi je psihijatar, pa ako ti treba stručna pomoć kontaktiraj me putem PP-a, besplatno će te pregledati :ok: i prepisati terapiju!
Sve za tvoje izlečenje, BH "Srbine"!
 

Back
Top