Зашто?!

ja sam cuo i gledao izjavu organizatora da oni sami odustaju

onda su pricali o razlozima. valjda su postigli cilj da budu na svim mogucim medijima i da dobiju besplatnu reklamu, a nadaju se da ce sledece godine lakse da im prodje parada

sreca njihova, po mom skromnom misljenju gejovi bi (nam) platili za sva eu i rezimska ponizenja.

ja sam protiv svakog nasilja, ali za mene je i nasilje gej parada, nasilje na moju slobodu i ono sto se ovde podrazumeva za uobicajeni stil sexa

izjava nekog eu sluzbenika iz svedske kako se tamo to desava redovno i bez problema je indikativna. matori decko zaboravlja cemu nas je sve eu izlozila od 1990., pa jos i ovo. kao da je pod nekim supsatancama za zaboravljanje i euforicno raspolozenje
 
U nedelju igramo finale u basketu pa se poklopio termin!
A i nisu mogli navijaci da skupe dovoljno kamenja pa nisu mogli da dodju,
pa neznijoj strani bilo bezveze da dolazi kad vec nema ko da ih gleda!
Sometimes, I guess there just aren't enough rocks.
 
Evo objasnjenja organizatora Povorke ponosa zasto je ona otkazana:

"Organizacioni odbor Povorke ponosa 2009 saopštava da je na prepodnevnom sastanku sa premijerom Vlade Republike Srbije organizatorima uručeno rešenje potpisano od Direktora policije Srbije Milorada Veljovića da državni organi Republike Srbije nisu u mogućnosti da u nedelju 20. septembra garantuju ostvarivanje ustavnih prava na mirno okupljanje na Platou ispred Filozofskog fakulteta.



Iako je u rešenju MUP-a stoji preporuka o izmeštanju Povorke ponosa na prostor Ušća ili ispred Platoa palate Srbije, potpuno je jasno - Povorka ponosa 2009 je zabranjena. Uprkos izjavama podrške najviših zvaničnika za pravo svih društvenih grupa pa i LGBT zajednice na javno manifestovanje svojih zahteva, država je ostala samo na rečima. Dela su izostala.

Organi Republike Srbije su ovim rešenjem formalno priznali da nisu u stanju da adekvatno preduprede i sankcionišu pretnje klerofašističkih organizacija, i da osiguraju ustavna prava građanki i građana koji su uredno prijavili skup.

Organizacioni odbor saopštava da je uprkos zabrani Povorke ponosa, javnost Srbije ima sada jasan odgovor na pitanje o ravnopravnosti u društvu. Ovakav epilog znači obavezu za sve vladine i nevladine strukture, medije i LGBT zajednicu, a povrh svega za Tužilaštvo i Sudstvo Republike Srbije, da se postavi jasna platforma borbe za ostvarivanje ljudskih prava LGBT osoba koja su ovom zabranom pogažena. Državni organi smesta moraju energično procesuirati osobe i organizacije koje su činile krivična dela pretnji linčem čitavom jednom delu populacije.

Sada je na predstavnicima Vlade Republike Srbije da ispune obećanje premijera Cvetkovića, da će već od ponedeljka, 21. septembra početi kvalitetna komunikacija sa LGBT organizacijama, i da se stvori takva atmosfera u društvu i obezbede svi relevantni bezbednosni preduslovi da se Povorka ponosa održi na mestu gde se svuda u svetu te povorke održavaju – u centru prestonice.

Država je pala na fundamentalnom ispitu, sledi joj popravni. Veoma brzo. Republika Srbija jeste kapitulirala, ali mi nismo.

Organizacioni odbor Povorke ponosa
"

http://www.belgradepride.rs/saopstenja/zabranjena-povorka-ponosa-2009.html

Nazalost, drzava nije bila u stanju da obezbedi gej populaciji (i onima koji ih podrzavaju) njihovo zakonsko pravo na okupljanje.

Drzava nije bila u stanju da fizicki zastiti diskriminisanu grupu gradjana u ostvarivanju svojih prava (zakonskih i ljudskih).

Nazalost, izgleda da u Srbiji i zakon mora da ustukne pred pretnjama nasiljem raznih agresivnih grupa.

Zao mi je sto je tako, i nadam se da ce se to vremenom promeniti, da ce se smanjiti velika homofobija, predrasude, diskriminacija i nasilje nad gej ljudima u Srbiji.
 
j
ja sam protiv svakog nasilja,

И ту је тачка. Нема никаквог али.

ali za mene je i nasilje gej parada, nasilje na moju slobodu i ono sto se ovde podrazumeva za uobicajeni stil sexa
А та хебена парада нема везе са сексом, сем ако под њим не подразумеваш и у здрав мозак.
 
И ту је тачка. Нема никаквог али.


А та хебена парада нема везе са сексом, сем ако под њим не подразумеваш и у здрав мозак.

tipican ldp sablon

tako je i ceda lagao u prvom svom izlaganju u skupstini srbije, lagao i izvrtao istinu

srecom bilo je i onda postenih, da ga u toj manipulaciji `uhvate` pred ocima cele srbije

ako nesto imas lepo kazi - ja mislim...pa nastavi. postenije je i dugorocno je zdravije za psihu.
 
tipican ldp sablon

tako je i ceda lagao u prvom svom izlaganju u skupstini srbije, lagao i izvrtao istinu

srecom bilo je i onda postenih, da ga u toj manipulaciji `uhvate` pred ocima cele srbije

ako nesto imas lepo kazi - ja mislim...pa nastavi. postenije je i dugorocno je zdravije za psihu.
Какве везе с простом логиком и доследношћу има лдп, и какве мој пост с лдп-ом? :roll: :dontunderstand:
 
duso, znas kakva si, osetljiva

ne bih da te zadrzavam

ps osnovno pravilo foruma ne seckati tudje postove-e to je ldp manir , manir neobrazovanih i agresivnih koji svet mere po sebi,

da kazem da me cudi sto to ti radis ne bih bio iskren, od tebe me ne cudi nista
 
Poslednja izmena:
duso, znas kakva si, osetljiva

ne bih da te zadrzavam

ps osnovno pravilo foruma ne seckati tudje postove-e to je ldp manir , manir neobrazovanih i agresivnih koji svet mere po sebi,

da kazem da me cudi sto to ti radis ne bih bio iskren, od tebe me ne cudi nista
Па ни мене од тебе у ствари не чуди ништа. Куд уопште и помислих да ипак ниси тако зле воље. Није то само на политичким темама. Ћао.
 
Стварно катастрашно ... Мислим ... па Софија ... Како ти је онај пријатељ што врцка :per::per:
:lol: Ти си неуморан...а тај ко те је то слагао је очито неко у кога имаш жешће поверење....сваку информацију коју ти даје, добро размотри.;)
 

Back
Top