Motivacija ?!

vuda

Domaćin
Poruka
3.387
Kako je osnovna karakteristika coveka ,a i svih zhivih bica aktivnost,ne bi bilo loshe da se malo pozabavimo navedenim pojmom i njihovim oblicima.:think:

Ako se posluzhimo teorijom opshte psihologije ,mozhemo utvrditi sledecu podelu motiva aktivnosti:
-Bioloshki motivi
-Sigurnosni motivi
-Motivi za afektivnom vezanoshcu
-Za ugledom i poshtovanjem
-Za samoaktuelizacijom

E sad ,sama podela oznacava ,razloge nastajanja ,tako da smatram da nema potreba posebno
objashnjavati.Poblizhi opis potrazhite u nekoj literaturi ili na net-u,da ne gubimo vreme-prostor.

Shta sam hteo,
hteo sam da pokushamo utvrditi ,na kojem stepenu motivacije se nalazi
danashnje savremeno drushtvo .:dash:
 
Kako je osnovna karakteristika coveka ,a i svih zhivih bica aktivnost,ne bi bilo loshe da se malo pozabavimo navedenim pojmom i njihovim oblicima.:think:

Ako se posluzhimo teorijom opshte psihologije ,mozhemo utvrditi sledecu podelu motiva aktivnosti:
-Bioloshki motivi
-Sigurnosni motivi
-Motivi za afektivnom vezanoshcu
-Za ugledom i poshtovanjem
-Za samoaktuelizacijom

E sad ,sama podela oznacava ,razloge nastajanja ,tako da smatram da nema potreba posebno
objashnjavati.Poblizhi opis potrazhite u nekoj literaturi ili na net-u,da ne gubimo vreme-prostor.

Shta sam hteo,
hteo sam da pokushamo utvrditi ,na kojem stepenu motivacije se nalazi
danashnje savremeno drushtvo .:dash:

Volela bih da ovo malo bliže objasniš. Na šta si mislio kada si rekao na kom stepenu motivacije se nalazi društvo?
Postoje stepeni motivacije, postoje motivacioni faktori, .....
 
Ajd dalje...

Nezadovoljavanje motiva dovodi do frustracija,a frustracije
do raznix oblika izrazhavanja nezadovoljstva,kao shto su npr.
izmedju ostalog i agresivno ponashanje.

Josh neshto...

Shta mozhemo reci o moralnoj svesti, kao pokretackoj snazi ?

Poseban motiv koji tezhi za postignucem,okarakterizujemo kao moral.
Ovo je jedan od najvazhnijih rezultata procesa delovanja raznih socijalnih cinioca,
koji rezultiraju u pokretacku snagu cinioca drushtva.
Moralna svest je evolutivna,te se kroz proces vaspitavanja obrazuju.
U formiranju jedan od najznacajnijix je uticaj roditelja kroz vaspitanje.
U periodima velikih drushtvanih promena,mozhe doci do razlike u moralnoj svesti
roditelja i njihove dece ,kao i medju generacijama.

Mozhda izvucemo neshto iz navedenog.
 
Kako je osnovna karakteristika coveka ,a i svih zhivih bica aktivnost,ne bi bilo loshe da se malo pozabavimo navedenim pojmom i njihovim oblicima.:think:

Ako se posluzhimo teorijom opshte psihologije ,mozhemo utvrditi sledecu podelu motiva aktivnosti:
-Bioloshki motivi
-Sigurnosni motivi
-Motivi za afektivnom vezanoshcu
-Za ugledom i poshtovanjem
-Za samoaktuelizacijom

E sad ,sama podela oznacava ,razloge nastajanja ,tako da smatram da nema potreba posebno
objashnjavati.Poblizhi opis potrazhite u nekoj literaturi ili na net-u,da ne gubimo vreme-prostor.

Shta sam hteo,
hteo sam da pokushamo utvrditi ,na kojem stepenu motivacije se nalazi
danashnje savremeno drushtvo .:dash:

Moze li drustvo da ima potrebe za afektivnom vezanoscu ??? Ne mozes ljudske teorije motivacije primeniti na drustvo. Ali razumem sta si hteo da pitas...Moze se napraviti neka paralela. Neka drustva (kao sto je nase) usmerena su bukvalno na odrzavanje egzistencije...dok neka druga drustva verovatno imaju manje problema sa tim. Konkretno, uzimam totalno banalan primer: Dok smo se mi tokom inflacije borili da se prehranimo i prezivimo, Svedska je iznela problem sto semafori imaju sliku muskarca, a ne i zene, sto je shvaceno kao polna diskriminacija. Dakle, nema filozofiranja praznog stomaka.
 
Poslednja izmena:
motivacije nacije, građana, su sramno usmerene na primarne uslove zadovoljenja egzistencije. ali to je prepleteno i sa iluzijama, što možda nije tako loše za mentalno zdravlje..ne znam, u stvari....za ova druga društva sam siguran da nemaju iluzije...postoji tema šta biste uradili sa 100 hiljada € i 80% ljudi koji su postigli nešto i zrelom dobu, odgovorili su da bi kupili nekretnine i da ništa ne bi radili. možda putovali, da.. ( : motivi za postignućem su nam katastrofalni....mada, čekaj, možda to tako i treba?? ( : setio sam se naknadno...smatra se da one osobe koje teže takmičenju sa drugima u međuljudskim odnosima imaju jače izraženi stepen nacionalizma..meni to zvuči malo pretrano, ne mnogo..vudo, pitanje je baš slojevito i široko ( :
 
Poslednja izmena:

Back
Top