Кривине

QueenOfClubs

Veoma poznat
Poruka
10.064
Пре пар дана ми је био дечко што прска бубе...
И сад ја две пуне недеље не смем да бришем паркет :D
И тако, шеткам се по стану, као нешто сређујем помало,
гледам онај паркет сав бео, а ја не смем да бришем...
И тако ми је лепо, право да вам кажем, као да сам добила слободан дан.
Ако неко наиђе, имам "оправдање" што није све цакум пакум. ;)

Кад нешто не може да се заврши, да ли се радујете, и то време посвећујете себи или се пак нервирате и мислите како ће сад све да вам се "нагомила".
Да ли све увек мора да буде у савршеном реду, или дајете себи одушка?
Колико радних задатака "уваљујете" деци само зато што вас заиста мрзи.
(е овде ко буде био искрен, свака част :p)
 
Uglavnom se radujem. Ne mogu da dođem jer je gužva u saobraćaju. Ne mogu da čistim jer renoviram kupatilo, pa će ionako sve da se ponovo isprlja. :D:D:D

Ne mora da bude savršen red. Kod mene,i kad je nered, uvek znam gde mi šta stoji ;) šta znam, tada ili forumašim, ili blejim, ne znam da li je to vreme koje posvećujem sebi.

Inače, ne uvaljujem drugima ono što je mogu sama. Ionako su sporiji od mene, a mene nervira kad neko nešto radi sporo, pa mi lakše da sama završim.:)
 
Код мене никад не мора да је цакум-пакум, тако да немам тих проблема.....:mrgreen:

Мада, уме да ме нервира када ми из неког разлога све стоји ''у раду''....:confused:
 
Пре неки дан сам заборавила да ми је остао опран веш у кадици. :rumenko:
И зовем сина са посла и кажем му да простре веш.
Ијао на шта је то личило не могу да вам опишем :lol:.
Али, реч нисам рекла, само сам га похвалила, а њему се сад допада тај посао.
:manikir:
 
Sve radim sama, jer niko ne ume kao ja. Nekad mi dođe krivo što je tako, ali sama sam ih na to navikla. Inače, uživam u svom neredu, u suprotnom bih se osećala ko u muzeju. Smatram da su ljudi kojima je sve cakum pakum mnogo nesrećniji, jer su opterećeni time šta će drugi da kažu.
 
Пре неки дан сам заборавила да ми је остао опран веш у кадици. :rumenko:
И зовем сина са посла и кажем му да простре веш.
Ијао на шта је то личило не могу да вам опишем :lol:.
Али, реч нисам рекла, само сам га похвалила, а њему се сад допада тај посао.
:manikir:

Ih, pa nikad ne pruže veš kao ja...ali važno da ga pruže i da se osuši, nisam ni ja pružala kao moja mama, a onda mi došlo samo od sebe...ne gunđam, a iskreno i uvaljujem sve što mogu, tipa usisavanje, brisanje prašine, i ribanje kupatila.....:whistling:uopšte me ne grize savest zbog toga....nisam sve to sama ni isprljala....:manikir:

Sve radim sama, jer niko ne ume kao ja. Nekad mi dođe krivo što je tako, ali sama sam ih na to navikla. Inače, uživam u svom neredu, u suprotnom bih se osećala ko u muzeju. Smatram da su ljudi kojima je sve cakum pakum mnogo nesrećniji, jer su opterećeni time šta će drugi da kažu.

Eeee.....to ti je greška velika....nikad to nisam izgovorila, niti ću...šta bre tu ima da se
ume kao ja, ti ili neko treći....zna se šta mora da se uradi, i kad god sam bila u sitaciji,
platila sam ženu da to završi umesto mene.....Ne smeta mi uopšte moj ili bolje rečeno
naš krš....ako mogu oni da ga podnose, vala mogu i ja....odavno smo svi veliki, i svi
imamo snage za po nešto...a, ako nema dogovora...onda se malo praviš luda, pa da
vidiš kako se svi vataju, krpe, metle, uslisivači...čega god, da se sredi to što se mora..eto
jedino što sudove nikog ne teram da pere....to radim sama, i to je jedini posao koji mi
baš uopšte ne pada teško....rađe bi oprala kompoziciju suđa, samo da se pegle ne
hvatam....
.:D
 
Кад нешто не може да се заврши, да ли се радујете, и то време посвећујете себи или се пак нервирате и мислите како ће сад све да вам се "нагомила".
Да ли све увек мора да буде у савршеном реду, или дајете себи одушка?
Колико радних задатака "уваљујете" деци само зато што вас заиста мрзи.
(е овде ко буде био искрен, свака част :p)



Ne radujem se, ne veseli me nista sto ceka, sto se nece uraditi samo nego ce se nagomilavati zbog tog sto nisam u mogucnosti taj moment uraditi.
Cesto nesto radimo,renoviramo po kuci tako da svako malo urnebes i nemogucnost ciscenja me izludjuje.Volim da mi je cisto i uredno, ne mogu ziviti u haosu i rijetko kad hvatam krivine.Miljun stvari koje radim po kuci mrzim, ali mrzim:besna: ali isto tako znam da moram danas, sutra ili neki drugi dan to odraditi onda mi je najbolje napraviti odmah jer odlaganje, zavavaravanje same sebe da ce se"samo napraviti" samo me unervozi i nista vise. Ovdje ukljucujem sve ostale obaveze koje se ne ticu ciscenja i konkretno kucanskih poslova, npr. odlazak u knjiznicu, placanje racuna,obavljanje razno raznih tel. razgovora, slanje e-mailova..itd.
Godinama :mrgreen: sam shvatila da su neke stvari vazne, a neke puno vaznije pa se tako i ophodim prema njima i tim redosljedom ih obavljam.
Kad sam u nemogucnosti obaviti nesto stalno mi je u podsvjesti, bas neko vecer sam izasla sa drustvom, nas 10-ak, odlicna atmosfera, zezanje, ALI meni je sudje od vecere ostalo neoprano i svako malo mi se pali lampica "napirlitana, nacifrana a sudje neoprano":rumenko:
Mene takve stvari koce i ne mogu ih sebi cesto dozvoliti tako da kad sam dosla doma odmah sam ga isla slagat u sudjericu za pranje.I ne radim ja to radi drugih jer zbilja ih u 1-2 ujutro nitko nece vidjeti osim mene, vec zbog sebe.Bude dana da se krevet recimo ne napravi do 5 popodne jer sam ujutro istrcala iz kuce u 7 i nisam bila cili dan doma, a tu mi utjehu daje ono "neke stvari su vazne, neke vaznije":D jer nemoguce je sve i uvjek imati pod konac.
Djeca mi rade po kuci zavisno od obaveza koje i koliko imaju. Na ljetnim/zimskim praznicima svaka zna svoj zadatak i moraju ihobavljati, vec dok je skola ne rade nista jer su puno opterecene dovoljno sa onim sto im je prioritet i ne zelim im davati dodatne zadatke.Njihovi zadaci svakako nisu ribanje podova, usisavanje, brisanje prasine vec neke gluposti koje im dajem cisto da bi sticile radne navike(ostavljanje cistog sudja, pospremanje stola nakon jela, setnja psa, pospremanje sobe u njihovim mogucnostima itd..)
Mozda ce ovo sad izgledati sto sam napisala kao nekakva tortura za mene i moju obitelj, ali zbilja nije...jer muz mi je jako pedantan pa ne kupim za njim :worth:, klinci znaju reda u kuci, posljednjih mjeseci starija izvadi pola ormara na krevet dok isproba sto ce obuci pa moram sklanjati:evil:, ali sve u svemu bude sve najcesce obavljeno sve dok se oni vrate doma iz skole i s posla,a meni je najvaznije da odrze cisto...
Ponekad mislim da moj muz ne zna di je kuhinja u nasoj kuci, usisavanje mu je jednako ispaljivanju Sputnjika, a tako i klinci jer sve obavljam sama jer sam doma, ne radim, nemam potrebu da mi nitko pomaze nesto veliko sem da odrze cisto nakon sto ocistim. Jer ako ja mogu usisati oni mogu uzeti pijet za sendvic da ne mrve po tepihu dok jedu s..i to je za mene jedna od najvecih pomoci....:D

Oduzi ga ja...sorry:cool:
 
Пре пар дана ми је био дечко што прска бубе...
И сад ја две пуне недеље не смем да бришем паркет :D
И тако, шеткам се по стану, као нешто сређујем помало,
гледам онај паркет сав бео, а ја не смем да бришем...
И тако ми је лепо, право да вам кажем, као да сам добила слободан дан.
Ако неко наиђе, имам "оправдање" што није све цакум пакум. ;)

Кад нешто не може да се заврши, да ли се радујете, и то време посвећујете себи или се пак нервирате и мислите како ће сад све да вам се "нагомила".
Да ли све увек мора да буде у савршеном реду, или дајете себи одушка?
Колико радних задатака "уваљујете" деци само зато што вас заиста мрзи.
(е овде ко буде био искрен, свака част :p)

Хехе...моја баба каже: ''Јадан онај ко се за твоју кваку ухвати''.:mrgreen:
Ја сам анти-домаћица тип.:rumenko:
Уствари, једина ствар коју волим да радим је да кувам.
Е , ту сам првак света шта сам све у стању да смислим и како лепо умем да аранживам и обрадујем госте ( кувам искључиво за госте, а кад сам сама, умем да скувам за пар дана, јер не могу без бар једног оброка ''на кашику'' ).

Мени не треба изговор за неред по кући, ако није неред, ја нисам добро.:lol:
Озбиљна сам. Морам да имам хаос око себе, креативни разуме се.

Определила сам се у животу за науку, па не могу баш да стигнем и да ми кућа блиста, и да је све опеглано, изгланцано и сложено. То раде други у моје име.:mrgreen:

Иначе, ни код кога ми не смета хаос у кући.

Једино што ми смета је аљкавост и зато је себи не дозвољавам!
Кад уочим да неко не мења постељину месецима, кад не опере купатило бар једном у десет дана, кад видим одрпану и прљаву судоперу у судовима, кад видим да се псима даје из истих тањира из којих једе и газда...а прашина, за то не марим.
 
Evo npr. danas sam otpala od spremanja.Par dana nisam nista pipnula jer sam bila bolesna,a to je veoma dug period jer imam troje dece (od kojih je jedna beba) i muza koji vredi za dvoje.Dok sam obisla sobe,pa kupatilo :eek: ostala mi je jedino kuhinja nju cu sutra (osim sto sam napravila rucak i posklanjala sudove).
Nisam nesto preterano pedantna ali volim da mi je cisto.Najvise mrzim kada su mi kuhinja i kupatilo u haosu e onda poludim :besna:
Sto se tice navikavanja dece na pomoc u kuci imam drugacije misljenje.Uvek im kazem da imaju ceo zivot da rintaju i spremaju pa neka bar uzivaju dok su kod mame.Odrade ono najosnovnije sklone svoj sto,pokupe igracke,nameste krevete i sklone svoju garderobu...i mislim da je to u redu.
 
..ja sam zeshci krivinash.. :mrgreen:
..dobar film na TV-u ili napad zelje da bash tad isturpijam nokte
su dovoljan razlog da ostavim za sutra sve shto nije neodlozivo..
..deca pomazu odmalena, mnogo toga je njihova briga,
odskora sam im uvalila prostiranje i skupljanje vesha koje me bash, bash smara,
s obrazlozenjem da je ionako 80% njihovih stvari u pitanju.. :lol:
..mm i ja smo prvo jedno drugom dodelili poslove koje mrzimo
(ja njemu kupatilo, stepenishte i podove, on meni peglanje i prashinu)
a oko ostalog vazi princip koga manje mrzi,
a ako nas oboje mrzi onda ko obeca primamljiviju
nagradu onom drugom ako to zavrshi.. :zper:

..srecom - bar jednom nedeljno imam napade tokom kojih sve pevajuci uradim 300% .. :lol:
 
Ja ne znam ni da namestim da mi sve bude cakum-pakum :confused:
jednostavno ne znam; u svojoj sopstvenoj kući, među sopstvenim stvarima, ja uvak imam neke 'viškove' koji ne znam gde stoje :roll:
usisavam često, zato što je moj muž kupio neki užasan beli tepih, pa baš bude odvratno, pršinu brišem sa tv-a i donjih polica, one gornje čekaju malo duže :whistling:
Jedino kuhinja i sudovi su mi uvek sređeni; nema šanse da izađem iz kuhinje da ne operem sudove, a kamoli iz kuće... Stvar navike, mada ista je nastala iz razloga što kuhinju 'delimo', pa onda mi se to nekako podrazumeva... Mrzim da neko sklanja za mnom, ne zato što 'ne zna kao ja', nego se ja osećam onda malko...

jesam na sve odgovorila :confused:
 
Meni uopste nije jasno zasto bi se kucni poslovi odlagali. Kad se svaki dan po nesto malo po kuci pocisti, onda pojam "generalka" ( koji mi se inace gadi i asocira me na neurednost) gubi svaki smisao i uvek je uredna gajba.
 
..generalka kod mene podrazumeva brisanje prashine s vrhova ormara i kuhinje,
pranje tepiha i pretresanje ormara povodom zimsko/letnjih premetachina..
..izvodi se tri puta godishnje, ne po kalendaru nego prema temperaturi napolju,
koja zahteva ovo poslednje.. :lol:
..ostalo je tekuce odrzavanje.. :)
 
Meni uopste nije jasno zasto bi se kucni poslovi odlagali. Kad se svaki dan po nesto malo po kuci pocisti, onda pojam "generalka" ( koji mi se inace gadi i asocira me na neurednost) gubi svaki smisao i uvek je uredna gajba.

:klap: slazem se sa tobom.
Svako vece pre nego sto zaspim isplaniram sta cu sutra i to ispostujem...odlozim jedino ako sutradan nesto iskrsne.
Negde sam to vec spomenula,jedina stvar sto sam veoma zahvalna svojoj majci je to sto me je naucila da znam da se organizujem...i jedino zato sve i stignem.
 
Meni uopste nije jasno zasto bi se kucni poslovi odlagali. Kad se svaki dan po nesto malo po kuci pocisti, onda pojam "generalka" ( koji mi se inace gadi i asocira me na neurednost) gubi svaki smisao i uvek je uredna gajba.

Potpis!:worth:
Definitivno nema potrebe za generalkama ako se redovno cisti, jedino ako su u pitanju velika renoviranja po kuci pa prasine bude na sve strane zbog radova, onda si mogu priustiti generalku, inace nema potrebe.
Sto se tice viska stvari u kuci toga isto nemam, ne zatuskavam kese sa starom odjecom pod krevet, jer ce kao nekad zatrebat nekomu:roll:, nemam puno dzindza po kuci, tako da ni tu prasinu nije tesko ocistiti ali te dzindze, okviri za slike, svjecnaci, salice, ukrasni pijeti nadzidani po namjestaji su mi neuredniji za viditi od same prasine....ormare svako 2-3 mjeseca procesljam i sto se nije nosilo par mjeseci ide u donacije...je znam novo je, steta je, nek je...bar ono sto voolim nositi mogu lako naci :)
 
Sto se tice viska stvari u kuci toga isto nemam, ne zatuskavam kese sa starom odjecom pod krevet, jer ce kao nekad zatrebat nekomu:roll:, nemam puno dzindza po kuci, tako da ni tu prasinu nije tesko ocistiti ali te dzindze, okviri za slike, svjecnaci, salice, ukrasni pijeti nadzidani po namjestaji su mi neuredniji za viditi od same prasine....ormare svako 2-3 mjeseca procesljam i sto se nije nosilo par mjeseci ide u donacije...je znam novo je, steta je, nek je...bar ono sto voolim nositi mogu lako naci :)

Ja bacam ili poklanjam skoro sve sto ne koristim bar jednom godisnje. Prvi put kad sam poklanjala odecu, gledala sam u te dve torbe nedelju dana i pitala se da li ce mi to ipak zatrebati jer je bilo skoro novih stvari. A kad sam je poklonila, vec posle dva dana vise nisam mogla da se setim nijedne od tih stvari i nikad mi nista od toga nije zatrebalo.Cist psiholoski efekat materijalnih stvari na nas. To me uvek rastereti. Mada, imam izuzetke...cuvam u podrumu sve sveske, knjige, igracke, diplome i fotografije iako ih nikad ni ne pogledam. A u kuci, cak imam samo osnovne sudove u kuhinji. Zaova mi pokupila (naravno krisom iz kuce svojih roditelja, posto su tamo stajali) sve poklone u obliku servisa i slicno i uvek se pitam sta ce joj tolika staklurija po stanu.:eek:
 
Poslednja izmena:
:klap: slazem se sa tobom.
Svako vece pre nego sto zaspim isplaniram sta cu sutra i to ispostujem...odlozim jedino ako sutradan nesto iskrsne.
Negde sam to vec spomenula,jedina stvar sto sam veoma zahvalna svojoj majci je to sto me je naucila da znam da se organizujem...i jedino zato sve i stignem.

:zcepanje: Ja nista ni ne isplaniram i nikad sve ne stignem da uradim.:rumenko: Samo setkam po stanu pa kud me navuku fleke i flekice u visini ruku mog deteta...
 
Ja bacam ili poklanjam skoro sve sto ne koristim bar jednom godisnje. To me uvek rastereti. Mada, imam izuzetke...cuvam u podrumu sve sveske, knjige, igracke, diplime, medalje i fotografije iako ih nikad ni ne pogledam. A u kuci, cak imam samo osnovne sudove u kuhinji. Zaova mi pokupila (naravno krisom iz kuce svojih roditelja, posto su tamo stajali) sve poklone u obliku servisa i slicno i uvek se pitam sta ce joj tolika staklurija po stanu.:eek:

Dala bih ti 20 reputacija da mogu za ove postove:worth:
U kuci imam onoliko sudja koliko mi je potrebno recimo da spremim za 10 gostiju i nista vise,ostalo sudje za vece partije je uredno poslozeno u kutijama, obiljezno sto je sto i zasto tako kad pravim nesto vece izvadi se iz kutije, propere i stavi na stol, ne zakrciva mi kuhinju za svakodnevnu upotrebu.
Kad kupujem namjestaj mora biti sve odignuto nekoliko centimetara od poda(kreveti, namjestaj u dnevnoj, lavandin u kupaoni) tako da lako mogu zavuc cjev od usisivaca i usisati bez guranja i micanja teskih stvari, mada i to nekad uradim.Ne trebam reci da mi je stednjak i frizider na kotace;)pa jednom rukom mogu gurnut i ocistiti iza ...
Na ona heklane rukotvorine se jezim kad vidim po kucama po meni to nicemu ne sluzi sem za skupljanje prasine.
 
Пре пар дана ми је био дечко што прска бубе...
И сад ја две пуне недеље не смем да бришем паркет :D
И тако, шеткам се по стану, као нешто сређујем помало,
гледам онај паркет сав бео, а ја не смем да бришем...
И тако ми је лепо, право да вам кажем, као да сам добила слободан дан.
Ако неко наиђе, имам "оправдање" што није све цакум пакум. ;)

Кад нешто не може да се заврши, да ли се радујете, и то време посвећујете себи или се пак нервирате и мислите како ће сад све да вам се "нагомила".
Да ли све увек мора да буде у савршеном реду, или дајете себи одушка?
Колико радних задатака "уваљујете" деци само зато што вас заиста мрзи.
(е овде ко буде био искрен, свака част :p)

Zaista ne razumem sto je zenama tesko, blam il sta vec da priznaju kako kod njih nije uvek sve cakum pakum??:dontunderstand:
Pa zar stvarno da ja gubim svoje vreme, koje zelim da provedem kako god, u ribanju kuce, ali ono bas preterano ribanje, prakticno non stop...a opet ce se isprljati...Mislim ta opsednutost da im vecito kuca bude cakum pakut stalno, meni je to takvo opterecenje, ja to ne mogu opisati, tj takvi ljudi me jako smaraju, ono - get a life!Kod mene je generalno ok situacija, nema prasine, usisano je...Ali da je bas svaka sitnica na svom mestu i to...ne,nije.I nikad me nije bilo blam.Sta me briga sta ce neka tetka ( u glavi ) da prica...:sije:
 
:mrgreen:Opet ja:mrgreen:
Ne volim, mrzim, ludim kad mi je sredina pociscena, a u coskovima samo pop s rogovima fali...kad cistim cistim od coskova ka sredini jer sredinu je lako vidjeti, dok ovo iza bas i ne tako da lako moze ostati neocisceno, sto kod mene nije opcija!
I da pokusala sam da uzmem zenu za ciscenje, imam nekakvih zdravstvenih problema, ne bih se trebala puno forsirati...ali ne ide.
Hvala lipa dok ja ne uprem svojom rukom ne smatram da je cisto, ne mogu novci bas sve platiti;)


Sad odoh...ceka usisivac ;):bye:
 
:mrgreen:Opet ja:mrgreen:
Ne volim, mrzim, ludim kad mi je sredina pociscena, a u coskovima samo pop s rogovima fali...kad cistim cistim od coskova ka sredini jer sredinu je lako vidjeti, dok ovo iza bas i ne tako da lako moze ostati neocisceno, sto kod mene nije opcija!I da pokusala sam da uzmem zenu za ciscenje, imam nekakvih zdravstvenih problema, ne bih se trebala puno forsirati...ali ne ide.
Hvala lipa dok ja ne uprem svojom rukom ne smatram da je cisto, ne mogu novci bas sve platiti;)


Sad odoh...ceka usisivac ;):bye:

Isto... :super:
 
Jel ne pomislis da mozes nesto drugo raditi za to vreme?Ili das cistacici da ocisti dok ti citas, kuvas, lakiras nokte...Nije ti lepse ta varijanta?

Nije me dugo bilo:zcepanje:, oprosti nisam te "cula" od usisivaca:p
Pomislim i pokusala i ne ide...u salonu radim nokte i mislim kako ona sto ju placam da mi cisti kucu sjedi i hvata krivine:tiganj: Jednostavno izgaram iznutra jer to se ne uradi kako ja volim. Ne mislim da je sad to nesto pametno, ali takva sam:neutral:
Sto je najbolje nisam, bar se ne osjecam tako, rob kuce jer i te kako znam ugoditi sebi...na to mislim od shopinga, uljepsavanja do jednostavno ne pipanja nicega u kuhinji:zper:
Ispadoh jos malo pa idealna:zper:, ali mudro preskocih naglasiti da kad je u pitanju kuhanje hvatam krivine kako god umijem:cool:
Muz mi se zgrozava nad sarmama, saftovima, musakama, a ja jadna ne znam kuhat trstike, slamu, morske pse, krave i ostalo iz te grupe pa mi je lakse kupit nego skuhati ili nauciti spremati:whistling:
Ja sam odrasla na sarmama, kiselom kupusu, ribi sa gradela i mozda znan skuhat 10 jela koje uvik okrecem i kuham najvise zbog djece. Kad se nadjem u drustvu di se razmjenjuju recepti bizim ko vrag od tamjana:sad2: jer pojma nemam o nicemu. Ne trebam reci da kolac nisam u zivotu uradila:eek:Ovdje zene pisu o bistrim ili mutnim juhama, vjerujte mi ja ne znam koja je razlika, mislim znam sto je bistro, a sto mutno, ali nemam pojma bas kakva je moja:eek:, **em li ga vazno da je ukusna;)
Znaci tu hvatam krivine i kad bih nasla tetu koja bi mi kuhala par puta tjedno platila bi je u zlatu, al me sramota same sebe:rumenko:, a da ne pricam od obitelji(ne mislim na muza i dicu)koji su svi eksperti za morske plodove,kolace, torte a ja tuduk:rumenko:
Zato zivili restorani:super::klap:
 

Back
Top