Nova fizička provera u Vojsci Srbije

SS88

Primećen član
Poruka
915
Usklađena je sa američkim i NATO-standardima, i počinje da se primenjuje od decembra '09. do kada svi treba da podignemo nivo fizičke sposobnosti da ispunimo nove standarde... Za nekoga će biti lakša nego prethodna, a drugi će je teško ispuniti...
 
Здраво. Видим да сте у лепим младим годинама и да нове норме не представљају проблем. То је веома лепо и надесве здраво, али норме се односе и на старију популацију ове војске која баш и није по НАТО стандардима. Лично мени одговара првенствено због здравља јер подижући физичку спрему човек се лепше осећа и све лакше прихвата. Мислим да се норме не могу само преписати и једноставно рећи "од сутра, за месец-два, то мора тако". У свим војскама, првенствено на западу, веома се води рачуна о физичкој спремности припадника али и о њиховом здравственом стању и праве се планови за подизање физичке кондиције односно спреме у целини. Код нас колико сам приметио сви раде исто, што није добро али има индиција да ће се прилагодити сваком појединцу што је добро. Такође протекло време је било, у већини случајева што се кондиције тиче, препуштено на вољу појединца што је било лоше.
Да не дужим, може о овоме много да се прича, мислим да је добро што се кренуло са физичким вежбањем, као некада, јер је то предуслов за добро здравље и извршавање задатака, прилагођено наравно свима.
Поздрав.
 
cek zar nije po nato standaardu 2-2-2-za laku pesadiju
2 milje (2*1620m= 3240) ,tj.8 krugova i 40m za 15 minuta?
sklekova (punih) 40 za 2 minuta .
trbusnjaka 40 za 2 minuta .

prilicno lake norme...

a ovo -samo 4 zgiba za 2 minuta -to ne verujem...

za 12 minuta istrčim 3300m....nije lose ja sam 8 krugova trcao za 10 :20 sa cokulama naravno.
 
Poslednja izmena:
За четврту групу тј за 37 до 41. године потребно је за пролаз урадити минимум 32 склека, истрчати 2250 метара за 12 минута, урадити 33 трбушњака. Остаје марш на 10 км који може да се испуни и сад (већина).
За трећу групу тј 32 до 36.година потребно је за пролаз урадити миниммум 33 склека, истрчати 2300 метара за 12 минута, урадити 38 трбушњака, 10 км и плус дисциплина по избору.
Колико могу да приметим у истом кошу је и лик са 32 године и онај са 41.
Нисам нешто сигуран да то тако треба у ствари то је ОК ако си 22 или 23 године сваке године радио интезивно на подизању физичке кондиције бар у мери као на ЗАПАДУ.
Поздрав.
 
Evo primera novih normi za kategoriju 27-31 godine:
-sklekovi: 38 do 78 u 2'
-trbušnjaci: 42 do 82 u 2'
-trčanje: 2300 do 2950m za 12'
-zgibovi: 4 do 14
-penjanje uz konopac: 10 do 6s
-plivanje 100m: 2:04 do 1:14
-prepreke: 2:55 do 1:45
...

Ajoooj, pa ovo je jako slabo, ovi minimumi su mi jako smesni...
Pa ja mogu da uradim bar 60 sklekova u 2 minuta, za trcanje da ne govorim, uspeo sam da istrcim 2400 za nekih 10 minuta, o zgibovima bez 8 necu da pricam, na konopac se jos nisam penjao :mrgreen: , a prepreke mi ne predstavljaju nikakav problem, jer se bavim parkourom...
Znaci, ja bih bio odlican tu, a znam mnoooogo ljudi, koje kad gledam kako rade bilo sta od ovoga, donja vilica mi padne na zemlju!
Sve u svemu, jako su slabi ovi minimumi...
 
M87, takvi komentari me zanimaju- kakva je ova provera u odnosu na staru... Po meni je dosta niži kriterijum.
Ova provera sa ovakvim normama, imala bi smisla samo ukoliko ljudi budu novčano stimulisani da budu što bolji, i da jure 100 bodova, a ne 60 samo da prođu. U skladu sa ocenama, trebalo bi izraditi razrede dodataka na platu...
 
Evo primera novih normi za kategoriju 27-31 godine:
-sklekovi: 38 do 78 u 2'
-trbušnjaci: 42 do 82 u 2'
-trčanje: 2300 do 2950m za 12'
-zgibovi: 4 do 14
-penjanje uz konopac: 10 do 6s
-plivanje 100m: 2:04 do 1:14
-prepreke: 2:55 do 1:45
...

Pa sta je ovo:rotf: kod mene se u prvoj srednje trazilo 12 zgibova za 5icu (ja uradio 14),a da ne pricam o trbusnjacima.Ovo nije nista,neko te gadno slagao.:D
 
M87, takvi komentari me zanimaju- kakva je ova provera u odnosu na staru... Po meni je dosta niži kriterijum.
Ova provera sa ovakvim normama, imala bi smisla samo ukoliko ljudi budu novčano stimulisani da budu što bolji, i da jure 100 bodova, a ne 60 samo da prođu. U skladu sa ocenama, trebalo bi izraditi razrede dodataka na platu...

Potpuno si u pravu, jer nije fer da neko ko uradi mozda i vise od maksimuma da ima istu platu kao i onaj koji uradi minimum.
 
Pa sta je ovo:rotf: kod mene se u prvoj srednje trazilo 12 zgibova za 5icu (ja uradio 14),a da ne pricam o trbusnjacima.Ovo nije nista,neko te gadno slagao.:D

Ovo sam lično prepisao iz akta koji nam je u jedinicu stigao iz J-7 GŠVS... i koji se primenjuje od 1.9.'09.

Ja bih predložio sledeće novčane stimulacije:
-10% od plate ko ne ispuni
+5% za 60-64boda
+10% za 65-74boda
+15% za 75-84boda
+20% za 85 i više bodova
...i ti dodaci/odbici da važe 6 meseci, od jedne do druge provere...
 
Срце ми је пуно кад видим да сте "змајеви". Где Ви то радите па сте спремни боље него Амери или ти ови други? Додуше ако имате до 32 и посао Вам је да трчите, подижете, итд то и треба тако. Видећу Вас за десетак, петнаест година "редовног" одржавања кондиције. Сетићете се.
У односу на старе норме ове су јаче али није уопште битно.
 
Kad bi nasih oficira samo 40% moglo da uradi 2 pravilna zgiba ja bih bio zadovoljan, za vecinu njih don ciko filipe kajetano martinez i gonzales poznatiji kao ciko je olicenje fizicke spremnosti.
U Somborskoj kasarni aerodrom mozda poneki porucnik moze da uradi 2 zgiba i mozda 3-4 oficira viseg cina ostali nista. Opet ce da bude popunjavanje tablica bez izlazaka na teren.
 
Ako neko želi vojsku koja je sposobna na papiru, onda će dozvoliti da se provera sprovodi na taj način.
A ako žele zaista sposobnu vojsku- obezbediće nam uslove za vežbanje i motivisati nas novčanim stimulacijama na platu, tako da svi zaista možemo tu proveru ispuniti, i da se borimo za svoj dinar... Pri takvoj zdravoj konkurenciji među sobom, niko sposoban neće dozvoliti nesposobnima da se provlače kao do sada.
 
cek zar nije po nato standaardu 2-2-2-za laku pesadiju
2 milje (2*1620m= 3240) ,tj.8 krugova i 40m za 15 minuta?
sklekova (punih) 40 za 2 minuta .
trbusnjaka 40 za 2 minuta .

prilicno lake norme...

a ovo -samo 4 zgiba za 2 minuta -to ne verujem...

za 12 minuta istrčim 3300m....nije lose ja sam 8 krugova trcao za 10 :20 sa cokulama naravno.

Pa sta onda trazis u vojsci? Sto nisi bio na prethodnoj olimpijadi ako si toliko brz i sposoban?! A eto sad nam prodje i svetsko u atletici ali te nisam nesto primetio...
 
Poslednja izmena:
Ajoooj, pa ovo je jako slabo, ovi minimumi su mi jako smesni...
Pa ja mogu da uradim bar 60 sklekova u 2 minuta, za trcanje da ne govorim, uspeo sam da istrcim 2400 za nekih 10 minuta, o zgibovima bez 8 necu da pricam, na konopac se jos nisam penjao :mrgreen: , a prepreke mi ne predstavljaju nikakav problem, jer se bavim parkourom...
Znaci, ja bih bio odlican tu, a znam mnoooogo ljudi, koje kad gledam kako rade bilo sta od ovoga, donja vilica mi padne na zemlju!
Sve u svemu, jako su slabi ovi minimumi...

A kom poslu odgovara tvoj IQ? Kog si obrazovanja? Moras li 8 sati na radnom mestu sedeti za stolom i buljiti u racunar? Mozes li preroniti 100m za 2'? Pa nije sve u trcanju i zgibovima!
 

Back
Top