UREDJENJE KUPATILA

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Trenutno sam u fazi razmišljanja kako će moj stan da izgleda .... a ponajviše se bavim kupatilom.

Razmišljala sam da to bude neka rustika ..... E sad, videh neke mnogo lepe pločice za pod terakot boje, pa imaju neki ornament fin po sebi ... nisu sjajne, nego su onako hrapave i ne klizajuće ..... Da li neko ima iskustva što se tiče održavanja ovakvih pločica ... sugestiju ... predlog .... ideju?

Kada sam radila svoje kupatilo u kući gde sam živela, odlučila sam se za crne pločice i prokukala kasnije zbog istih ... svaka kapljica se vidi .... ako ne ih obrišeš posle tuširanja, one bele od kamenca itd.

Kakva su vaša iskustva vezana za pločice u kupatilu i održavanje istih .... Šta se dobro pokazalo, a šta ne ....
 
Pokusaj da biras mat plocice. Na njima se manje vide ostaci kapljica i lakse se ciste.
Kad pocnes da kupujes, probaj da svaku stvar zamislis uz svaku jer su stvari za kupatilo sve naizgled slicne i uklopive, a tek kad se postave, moze se desiti da se nista ni uz sta ne uklapa. Cak i kad se ne uklopi samo jedan element, to se u kupatilu mnogo vidi. Cak se vide i razlicite nijanse bele boje, a ljudi ne paze kad kupuju misleci da je belo uvek isto belo.

Da bi ti bilo lakse ciscenje kupatila, pokusaj da izbegnes kupatilski namestaj sa krivinama (npr. ona udubljenja za zavrstnje na wc soljama) i mrtvim uglovima (takav ugao postoji, npr. na svim onim lavaboima koji se stavljaju na natkasnu).

Pazi da ti kada ne bude samo napucanog izgleda, a za male pare, jer su takve kade kineske proizvodnje i sumnjivog kvaliteta materijala i cula sam od nekih ljudi da je bilo slucajeva da su ljudi probili kadu nogom zamo zakoracivsi u nju malo grublje.

I obavezno, ne daj majstorima da te zavrnu za cenu. Dogovori sa njima fiksnu cenu bez ikakvih dodatnih troskova. Dakle, pitanje koje treba da im postavis je: Koja je cena za vas rad ako ja kupim to, to, to i to i nista vise? Ako se to ne utanaci, mozes proci kao ja. Meni su majstori izvukli nesto vise od 10000 dinara preko dogovorene cene za nekakve dodatke koji su za mene laika bili nepredvidljivi, a oni su ih jednostavno precutali u startu.
 
Pa ne mogu sad da čitam celu temu o enterijeru, kad me zanima konkretna stvar.

Nekako su mi se učinile ok te malo hrapave, ne klizajuće, baš iz tog razloga što mi se desilo 300 puta da hoću vrat da polomim u kupatilu zbog pločica .... samo ne znam kakve su za održavanje.
 
..imash posebne neklizajuce plochice za podove u kupatilu..
..moje su takve i stvarno se ne klizaju..
..jesu glatke po povrshini, glazirane, ali cela povrshina plochice nije kao staklo
nego je reljefna.. ne hrapava, nego reljefna ..odrzavaju se odlichno..

..u kuhinji imamo takve kakve opisujesh u prvom postu - terakota, manje sjajne i glatke,
reljefne i kao da su, recimo, blago premazane mat lakom..
..u kuhinji nema puno vode po podu, pa se lepo brishu i sve,
ali ne znam kako bi se ponashale da su u kupatilu, voda, kamenac od vlage iz vazduha i to..

..raspitaj se i potrazi te neklizajuce za kupatila.. :)
 
T

Razmišljala sam da to bude neka rustika ..... E sad, videh neke mnogo lepe pločice za pod terakot boje, pa imaju neki ornament fin po sebi ... nisu sjajne, nego su onako hrapave i ne klizajuće ..... Da li neko ima iskustva što se tiče održavanja ovakvih pločica ... sugestiju ... predlog .... ideju?

..
Moja kupaona je tako nesto u rusticnom stilu sa hrapavim kamenim plocicama na podu i u kadi do plafona.
Plocice se bas lako odrzavaju, plasila sam se sto ce biti sa rupicama(jer izgledaju kao razbijene)ako se bude vlaga zadrzavala pa se stvarao mold....no zbilja kupaona mi je radjena prije 2-3 godine i plocice izgledaju kao nove;)
Nemam nikakva posebna sredstva za ciscenje i plus ne klizu se, ako se odlucis mislim da pravis odlican izbor:ok:
 
Moja preporuka za kupatilo su samo sjajne plocice...
Ja sam se zeznula,videla neku divnu kombinaciju braon belih plocica ,nisu sjajne (mislim da se takve plocice zovu matirane) i postavili smo ih ,medjutim sada vodim bitku sa kamencom,znaci toliko se kamenac lepi za njih da je to strasno,na sve strane bele fleke od kamenca....i rekla sam,kad budem zidala kucu, u kupatilo stavljamo samo sjajnu keramiku!
 
Moja preporuka za kupatilo su samo sjajne plocice...
Ja sam se zeznula,videla neku divnu kombinaciju braon belih plocica ,nisu sjajne (mislim da se takve plocice zovu matirane) i postavili smo ih ,medjutim sada vodim bitku sa kamencom,znaci toliko se kamenac lepi za njih da je to strasno,na sve strane bele fleke od kamenca....i rekla sam,kad budem zidala kucu, u kupatilo stavljamo samo sjajnu keramiku!

Nemoj, ljubim te...
Ne znaš u šta se upuštaš...:sad2:

Jedino ako si u nekom sado-mazo fazonu, onda ok...:mrgreen:

Ja je više ne bih gradila da mi poklone milion eura...:evil:
 
:lol:
Ma ne vredi kad smo i muz i ja kucna deca,ovaj zivot u "kosnici" :lol: nije za nas...dobro je za sada,volimo mi nas stan :D,ali oboje mastamo da jednog dana imamo kucu sa lepim dvoristem u kom ce deca moci da nam se igraju i da imaju kuchice i machice (kucni ljubimci u stanu ne dolaze u obzir),kao sto smo i mi kad smo bili mali.... da imamo bazen i da pravimo rostilj-zurke na bazenu :lol: ...i da dignemo oko kuce zid od 5 metara da ne moramo da se gledamo sa komsijama :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
:lol:
Ma ne vredi kad smo i muz i ja kucna deca,ovaj zivot u "kosnici" :lol: nije za nas...dobro je za sada,volimo mi nas stan :D,ali oboje mastamo da jednog dana imamo kucu sa lepim dvoristem u kom ce deca moci da nam se igraju i da imaju kuchice i machice (kucni ljubimci u stanu ne dolaze u obzir),kao sto smo i mi kad smo bili mali.... da imamo bazen i da pravimo rostilj-zurke na bazenu :lol: ...i da dignemo oko kuce zid od 5 metara da ne moramo da se gledamo sa komsijama :zcepanje:

I ja mastam o tome... :zaljubljena:
Dosadio mi stan, bas... :roll:
Ali ja se nadam da ce mi baka ostaviti onu njenu ogromnu vilu... A sigurna sam da hoce... :rumenko: :mrgreen:
 
meni se dopadaju braon i krem boja za kupatila. to ujedno moze da daluje i rustično i moderno...npr.tamno braon pločice na podu, svetle na zidovima sa nekom lepom bordurom. ima bas veliki izbor sada u bgd-u.

E kod mene je ova kombinacija i zaista mi se jako svidja,ali kamenaaaac,uh....Da nisu matirane,a da je takva kombinacija uzivala bih u njima,a ovako,hrapave pa upijaju kamenac kao lude,al da se ne ponavljam :lol:....
 
:lol:
Ma ne vredi kad smo i muz i ja kucna deca,ovaj zivot u "kosnici" :lol: nije za nas...dobro je za sada,volimo mi nas stan :D,ali oboje mastamo da jednog dana imamo kucu sa lepim dvoristem u kom ce deca moci da nam se igraju i da imaju kuchice i machice (kucni ljubimci u stanu ne dolaze u obzir),kao sto smo i mi kad smo bili mali.... da imamo bazen i da pravimo rostilj-zurke na bazenu :lol: ...i da dignemo oko kuce zid od 5 metara da ne moramo da se gledamo sa komsijama :zcepanje:

Ja i zenica imamo i kucu i decu i kucu i macu...nemamo zid od 5 m, ali je u planu...sada rusimo potkrovlje, i pravimo sobe za decu...na prolece zid....kineski~!
 

Back
Top